Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Přežije Řek Zorba „mezinárodní spiknutí“?

4. 5. 2010
5 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Máte samozřejmě pravdu. Jenže banky bohužel takto nefungují. I když by to bylo logické. Nefungují tak i proto, že by je asi akcionáři "sžrali", byť je dlouhodobě postup, o němž píšete, koneckonců i v jejich zájmu. To už ale musí být, aby začaly odepisovat špatná aktiva.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Snad to ještě Honzo nějakou dobu potrvá než k tomu dojde. Potřebuji totiž dokončit všechny 4 fáze zajištovacích operací. Pak ať se to třeba pos...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Čísla nejsou tak důležitá.Důležité je ustát ten dluh a proto třeba Itálie je ůplně jiná záležitost.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tak tak, přesně. Jen mám propageuji jiný pohled - Řecko je v bankrotu (není schopno dostát svých závazků) a to co sledujeme, je jsou jen tanečky jak ten bankrot udělat mééně viditelný a snesitelný.Ale všech 110 mil. Euro, které se dohodly v neděli, jde do háje. Kdyby tyto špatné dluhopisy začaly (německé, francouzské, ..) banky odepisovat ihned, rozložily by se ztráty na několik let. Při stávajícím postupu se problém někam schová a jednoho dne se vyvalí zespoda a v podstatě to schodí evropský finančí systém. To bude paráda.

Nahlásit

-
0
+

Podle mě stejně Řecko krachu neujde. To má ještě výhodu ve své malosti.Podobný balíček pro Španělsko nebo Itálii by byla násobě dražší - čísla mám na http://www.pro-investory.cz/

Nahlásit

-
0
+