Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Černý čtvrtek: panika nebo podvod?

8. 5. 2010
8 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Tak paniku se podarilo slusne rozvirit. Uz se dokonce ozyvaji nervozni klienti..Staci par titulku v novinach a razem je "hodnota firmy" o 20 % nizsi. Zijeme v zajimavem svete. ;-)).Skoda, ze aktualne nemam prakticky zadny volny kapital, hned bych vyrazil na nakupy..Jan TraxlerFINEZ Investment Management

Nahlásit

-
0
+

On "propad" nastal ve fazi korekce. Akcie uz pres tyden klesaly. A klesaly celkem normalne. No i kdyz vlastne trochu nenormalne, protoze casto akorat burza otevrela s gapem a pak byl vyvoj klidny. To byl take pripad utery a stredy..Jeste ve ctvrtek dopoledne jsem se na toto tema bavil s jednim klientem a rikal jsem mu, ze to vidim jen na beznou korekci, ze neni treba panikarit. Rekl jsem mu take, at se podiva na graf, ze tam je krasne videt, ze k poklesum dochazi pri otevreni burzy, ne v prubehu obchodovani, coz nasvedcuje tomu, ze se velci hraci snazi stlacit ceny dolu (ne ze investori ze strachu prodavaji)..Vecer, kdyz jsem dorazil domu, jsem neveril vlastnim ocim. To byla temer jiste manipulace s trhem. Pri velkem poklesu se do hry pridaji stop-lossy, uzavirani marzovych obchodu, otvirani automatickych shortu... a je z toho najednou 10 % propad. Ale vsadim se, ze prvotni faze byla zamerne umele vyvolana..Jan TraxlerFINEZ Investment Management

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ano, to co píšete je blábol.1) Korekce je způsobena (dle mého převážně) realizací zisků krátkodobých investorů. Nejedná se o strach, ale o krátký investiční horizont.2) Myšlenkou článku je, že propad nastal BEZ předchozí nervozity a volatility. Z cela nečekaně, bez nějakého impulzu. Proto Jan Traxler dovodil, že ten pokles byl iniciován uměle.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

To je ale strašný blábol...Příčinou každé korekce trhů je strach ze ztráty, i tento propad byl samozřejmě provázen strachem investorů a spekulantů. Jinak by totiž při poklesu na technické podpory byli kupci a trhy by takto nepadaly volným pádem...Nicméně nutkavá představa manipulací trhů je běžným projevem volatilních období...

Nahlásit

-
0
+

Zrovna tomuhle zdůvodnění nevěřím vůbec.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Podle ČT prý za propad může chyba jednoho makléře, který místo pokynu k prodeji za 16 mil. USD zadal 16 mld. USD :)

Nahlásit

-
0
+

Někdo do mohl namastil kapsy - ten. kdo nakoupil opce. Jejich ceny díky nárůstu volatility slušně posílily...I když spready v okamžik propadu byly nevídané....Články týdne budu tentokrát věnovat výhradně této události a publikovat je budu v neděli.

Nahlásit

-
0
+

Článek je tvořen pouze nepodloženými spekulacemi a jeho informační hodnota je nulová. Takže se pojďme zabývat maličkostmi: Proč autor používá v nadpisu americký formát datumu?

Nahlásit

-
0
+