Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Tomáš Prouza: „Nepoctivé poradce čekají krušné časy!“

6. 5. 2010
11 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Nechci se zastávat OVB, ale znám i horší společnosti, které jsou členem AFIZ. Nevím jaké kontrolní systémy měla OVB zvednout, myslíte kontrolu odevzdaných smluv? Kontrola svých lidí? Při vší úctě, nikdy jsem nepochopil k čemu je AFIZ. Jinak dávat klientům výpočty odkupného je snad povinnost a mělo by se to dělat všude a automaticky. Pokud zprostředkovatel nemá dostatek informací od vlastní společnosti jak se IŽP poplatkově chová, nemá takový zprostředkovatel ani společnost na trhu co dělat. Neustále se připomíná Štork, ale takových lidí je více a vůbec se nic neřeší. Uzavírání několik životek na jednu osobu , prodávání jiných produktu naslepo a nedodržování etiky je v určitých společnostech na denním pořádku. Článek je dobrý, když jsem napsal na jedné diskuzi něco podobného, byl jsem označen za naivního člověka. Jsem toho názoru, že pokud zde bude více černých ovci než kvalitních zprostředkovatelů, nikdy žádná změna nebude.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nechci se zastávat OVB, ale znám i horší společnosti, které jsou členem AFIZ. Nevím jaké kontrolní systémy měla OVB zvednout, myslíte kontrolu odevzdaných smluv? Kontrola svých lidí? Při vší úctě, nikdy jsem nepochopil k čemu je AFIZ. Jinak dávat klientům výpočty odkupného je snad povinnost a mělo by se to dělat všude a automaticky. Pokud zprostředkovatel nemá dostatek informací od vlastní společnosti jak se IŽP poplatkově chová, nemá takový zprostředkovatel ani společnost na trhu co dělat. Neustále se připomíná Štork, ale takových lidí je více a vůbec se nic neřeší. Uzavírání několik životek na jednu osobu , prodávání jiných produktu naslepo a nedodržování etiky je v určitých společnostech na denním pořádku. Článek je dobrý, když jsem napsal na jedné diskuzi něco podobného, byl jsem označen za naivního člověka. Jsem toho názoru, že pokud zde bude více černých ovci než kvalitních zprostředkovatelů, nikdy žádná změna nebude.

Nahlásit

-
0
+

Milý Václave, chápu, že jste nespokojený a že byste chtěl víc. Jenže něco může AFIZ udělat sám, u něčeho může pouze zkusit ovlivňovat ostatní a přesvědčovat je o potřebě změny.Vemte si dva důležité kroky AFIZu:1. vyloučení Štorka a požadavek, aby OVB zavedla fungující kontrolní systémy - OVB raději odešla a nedávno vstoupila do jiné asociace, která po OVB žádné zavádění kontroly nechce.2. zavedení povinnosti pro všechny členy dávat klientům propočty odkupného u IŽP, aby klient věděl, že v prvních letech v případě výpovědi nedostane zpátky nic nebo jen velmi málo, což vede k omezení prostoru pro dealery, kteří jen protáčí své klientyRádi bychom udělali víc, ale nezapomínejte, že bohužel žijeme v prostředí, kdy ČNB odmítá odebrat licenci i lidem, jako je Štork, u kterých profesní asociace opakovaně shledala poškozování klientů...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jako individuální člen AFIZ jsem na činnost (či nečinnost) této instituce obzvláště vysazený. Na jakýs popud zeshora jsem si zaplatil individuální členství a ani po 4 měsících nevím čemu nebo komu to prospělo. I když, abych nekřivdil, od poloviny ledna už na jejich webových stránkách přibyla jedna aktualita, takže se tam asi opravdu pracuje, možná až dře. Měl jsem místo členského příspěvku radši vzít přítelkyni na lyže...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Je snad ještě něco, co nebylo napsáno? Vedení OVB zase akorát podá žalobu za poškozování dobrého jména. Na investujeme.cz jsou textů kilometry, konkrétní příklady Lukášových strašných řešení. Slušní kolegové z OVB se veřejně od Štorka distancují, ale samotná OVB s tím nic nedělá. A co by taky dělala, když ten člověk píše výkon jak celé oblastní ředitelství. Tak co je to platné ztrácet čas dalšími řádky? Kauza má evropský rozměr, ale má snad někdo vůli s tím něco dělat? Už víme, že na AFIZu se diskutuje. To je príma. K tomu mne snad napadá pouze cimrmanovské: Hora se chvěje v základech, národ venku možná krvácí, a on nám sdělí, že Vítové si mohou blahopřát...Na USF se asi ještě nediskutuje a co se děje na ČNB nebo ministerstvu financí nikdo neví. Ovšem výsledek je zatím u všech institucí stejný.

Nahlásit

-
0
+

Tak to je pecka :-( Nevadí, dokud tu budou takhle propastné rozdíly mezi poradci a jejich mateřinkami, můžeme se pořád cítit neohrozitelnými :-)Jen si říkám, jak to ta OVB nakonec udělá..

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ahoj Vašku, nechtěl byste o tom napsat něco krátkého a výstižného??? Kdyžtak se mi ozvěte a doladíme detaily.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Na AFIZu se diskutuje, to je milé. V USF si zatím vzali pod křídla OVB i s nejslavnějším bouchačem všech dob. Lukáš údajně v březnu opět zvládl napsat 5.800 BJ osobního výkonu na 36 smlouvách. Zřejmě samé větší hypotéky...

Nahlásit

-
0
+

Jen tak dál, držím palce..Po ránu mě příjemně pobavila první slova životopisu pana Prouzy. Tento příkladně pilný student studoval i na britské škole, přestože předtím v Praze už vystudoval vše! Čeština umí být zkrátka kouzelná.:)))) Prima den všem.

Nahlásit

-
0
+

Jsem moc rád, že se situace ve finančním poradenství začíná obracet nejen k lepší, ale hlavně důvěryhodnější službě.Je úchvatné, že vaše firma je jedna z mála, které nejvíce táhnou tento pokrok kupředu.Už nějakou dobu přemýšlím, že bych pro Partners pracoval. Snaha o změnu, jako ta kterou popisujete v tomto rozhovoru, je pro mně důležitá, protože jako potenciální finanční poradce nechci být spojován s firmou, která se snaží jen odrbat klienty.Hodně štěstí s transformací finančního poradenství. Věřím, že to zvládnete.

Nahlásit

-
0
+

Jsem moc rád, že se situace ve finančním poradenství začíná obracet nejen k lepší, ale hlavně důvěryhodnější službě.Je úchvatné, že vaše firma je jedna z mála, které nejvíce táhnou tento pokrok kupředu.Už nějakou dobu přemýšlím, že bych pro Partners pracoval. Snaha o změnu, jako ta kterou popisujete v tomto rozhovoru, je pro mně důležitá, protože jako potenciální finanční poradce nechci být spojován s firmou, která se snaží jen odrbat klienty.Hodně štěstí s transformací finančního poradenství. Věřím, že to zvládnete.

Nahlásit

-
0
+