Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Firmy slibující oddlužení? Jen další past!

Jan Stuchlík | 23. 6. 2010 | Celkem 2 komentáře v diskuzi

Vložit komentář

Celkem 2 komentáře v diskuzi.

Jiří Prášil | 24. 6. 2010 16:15

Když jsem se nad článkem zamyslel, tak tomu moc nerozumím. Představme si klienta, který platí věřitelům 15tis.měsíčně, je podnikatelem bez majetku a je vyloženě závislý na klientech, kteří mu kvůli krizi odpadnou. Přichází o měsíční příjem. Volá věřitelům, ale místo toho, aby mu navrhli nějaké řešení, tak mu řeknou platit musíte. Klient je zoufalý a zadlužuje se ještě více u soukromích investoru. Časem si podnikatel uvědomí, že je ve finanční pasti, přestane platit a věřitelé to dávají svým právníkům, klient postoupí v lepším případě soudní proces, kde mu soud nastaví splátkový kalendář, který je nastavený tak, aby klientovi zbyla částka na živobytí. Splátky jsou někdy tak nízké, že na tom věřitelé budou stejně jako kdyby se domluvili s oddlužovací společností. Když to půjde přes exekutora, tak věřitel nemusí peníze dostat vůbec a nebo jsou s tím spojené takové problémy, že se vymáhání může protáhnout na několik let a věřitel se sám může dostat do nákladných problému. Proč tedy odsuzovat společnosti, které se zaměřily na tuhle tu problematiku? Proč nechtějí věřitelé komunikovat? Lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše. Provize které jsou s tím spojené jsou rozhodně nižší nežli dlouhý vymáhací proces. Pokud má společnost čisté svědomí a podniká v tomto směru svědomitě,tak bych v tom neviděl problém. Zajímalo by mě, jestli je článek, neboli informace v článku aktuální.

Nahlásit

0
+
-

Jana | 28. 6. 2010 19:55 | reakce na Jiří Prášil - 24. 6. 2010 16:15

A budou oddlužovací společnosti opravdu solidní? Jinak logiku to má.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK