Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Stavební spoření: Zrušit nebo ponechat?

27. 10. 2010
2 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

V článku je dost relevantních údajů. Příkladně ale smlouvy, kde je přičítán úrokový bonus na konci spoření - typicky do roku uzavření 2001 s bonusy od 1 - 3%, moc vysvětleny nejsou. Na 3 smlouvách v mé rodině činí bonus celkem 54.000 Kč. Pokud by mi to dnešní garnitura zdanila, sebrali by mi cca 8.000 Kč a to je mnohem více než bych dostal na 3 smlouvách jako st.podporu. Proto se stavebkem končím, o uzavření nového přemýšlet budu, klíčové budou extra nabídky - např.poplatek zadarmo, výše úročení apod. V každém případě se nejedná stran státu o seriozní jednání - myslím, že využívají situace, kdy se nikdo kvůli "pár stokorunám" soudit nebude, ALE PRÁVNÍ KVALIFIKACE by mohla být ZMAŘENÁ INVESTICE.

Nahlásit

-
0
+

RSTS nabídka: byl jsem osloven několikrát skrz dvě vlastní smlouvy co u nich mám. U obou jsou splněny podmínky pro úrokový bonus (2+3,3+1), jedna je téměř dospořena. Podmínky nabídky: nevypovědět/nepřidělit CC do konce roku 2012, navýšit min. o 200k (s poplatkem), úrokový bonus bude připsán zhruba ve výši k začátku tohoto roku (vrácení poplatku za sjednání se zmaří - Hypo a zmaří se i letošní jarní akce RSTS - vrácení ročního poplatku při vložení min. 20kKč)Závěr: stát mi vezme daní min než RSTS. Možnost navýšení s uvázáním na 2 roky není pro mě výhodná.

Nahlásit

-
0
+