Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Rušné nebe nad Berlínem

30. 3. 2010
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Dobrý den,ve svém článku jsem chtěl především upozornit na konkurenci, která vyrůstá pražské Ruzyni a může být obdobnou, možná větší konkurencí než Vídeň.Plánované rozšíření na 40 miliónů cestujících v Berlíně za významné považuji.Podle mých informací má mít berlínské letiště přinejmenším částečně i rozměr HUBu a při jeho plánování se počítá s polskou a českou klientelou.Také s vámi nesouhlasím, že kvalitní vlakové spojení není v atraktivitě letiště důležité, v Německu si to evidentně nemyslí.Luboš Palata

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Dobrý den, díky moc za komentář. Upozornil jsem na něj autora článku. Brzy by se zde měla objevit jeho reakce.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Je mi celkem záhadou proč odborné články píší lidé, kteří o tématu nemají alespoň průměrné znalosti. Článek je plný neodůvodněných spekulací a omylů. Namátkou vybírám :1/ Letiště Praha plánuje runway v roce 2014 ne 20202/ Přes 20 milionů cestujících odbavují německá letiště již dnes - BBI (Berlin Brandenburg Airport) tedy při otevření pokryje stávající provoz a s výraznou expanzí zatím nepočítá3/ BBI nemá ambici stát se druhým Frankfurtem. BBI se staví jako regionální letiště (Lufthansa nemá zájem o další transferový HUB) a hlavním dopravcem zde bude Air Berlin => proč by někdo letěl na BBI a odtamtud 3 hodiny vlakem, když může letět přímo do Prahy?Jediný provoz, který vlak může postihnout je část leteckého provozu Praha - Berlín.4/ Vlakové spojení z letiště do centra opravdu není pro cestujícího, který letí do Prahy rozhodující a toho co v Praze přesedá nezajímá vůbec.Atd. atd. atd. Dalo by se pokračovat do nekonečna.Jednoduché úvahy prostě u tak komplexního systému jako je letecká doprava moc nefungují.Autor je odborníkem na leteckou dopravu.

Nahlásit

-
0
+

Doplneni ohledne vlakoveho spojeni Berlin - Praha zde: http://ekonomika.ihned.cz/c1-42068360-vlak-praha-berlin-za-2-hodiny-slamecka-uz-o-tom-jednal-s-nemci

Nahlásit

-
0
+