Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Kam kráčíš, Maďarsko?

Luboš Palata | 16. 4. 2010 | Celkem 2 komentáře v diskuzi

Vložit komentář

Celkem 2 komentáře v diskuzi.

Radek Mann | 17. 4. 2010 21:38

Na hlubší politicko-ekonomickou analýzu tu není dost místa, nicméně ... Myslím, že je třeba chápat kontext Magyar természet, maďarské povahy. Maďaři jsou brutální nacionalisti, je tu naprosto běžné, že i mimo svátky mají na domech vyvěšené národní vlajky, na autech samolepky Ország Maďarsko) v restauracích jsou mapy nagy magyar (velké maďarsko), což milují hlavně naši bratři, Slováci, na těchto mapách jsou jsou uvedeny pouze Horní a Dolní Uhry ... Všechno je dáno historií tohoto národa. Pak pochopíte proč tu má Jobbik tak silnou podporu. Nemůžete se tedy divit jejich chování, právě naopak, je naprosto čitelné a logické. A dobrý investor by se podle mě neměl dívat pouze na to, že v okolí Komarom, Gyor nebo Pecs je levná pracovní síla, ale také by měl vědět, jak ti lidé přemýšlí. Možná by pak v té zemi neinvestoval, nebo by se choval jinak, ale zase by nebyl překvapen znárodňováním. :)Na druhou stranu, neznám tak srdečný národ a tak pohostiný, jako jsou Magyarok. A jsou velmi pracovití, i když s ohledem na daňovu soustavu je mnoho aktivit v šedé zóně, dovolím si dokonce tvrdit, že mnohem více než Češi si uvědomují, že budoucnoust každého jednotlivce je hlavně v rukou jeho samotného. Tak si pak vyberte, že? :)A kam budou kráčet? Maďaři se v Evropě určitě nestratí! :)))

Nahlásit

0
+
-

Tomáš Václavíček | 16. 4. 2010 22:03

Jak čtu váš článek, musím naprosto souhlasit s touto analýzou situace v Maďarsku.Už delší dobu jsem přes internet znepokojeně sledoval, jaké věci se v Maďarsku dějí.Zajímavé bylo slyšet před pár lety že Maďarská socialistická strana (která je velmi nápadně odlišná od naší ČSSD)se snažila zevést poplatkz u lékaře (v podstatě stejně jako naše ODS) - a Fidesz přeně tuto změnu pohřbil.Situace je velmi znepokojivá - doufám, že se najdou aspoň někteří rozumní maďaři a možná i politici Fidezsu, kteří zabrání fašizaci Maďarska. Snad se najde dost obhajitelů demokracie a svobody, že s tím ani MaĎarská garda nic nezmůže.

Nahlásit

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK