Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Nomen est omen

20. 6. 2009
14 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

A já zase dělám pro klienty finanční plány :-D

Nahlásit

-
0
+

Doktor Sova to asi nebude, že... :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

V indickém Nagpuru je soukromá gynekologie. Asi nemusím psát jak se pan doktor jmenuje...

Nahlásit

-
0
+

Dva reálné příklady z Brna: Cestovní kancelář Zabloudil a Nožířství a brusičství Josef Tupý.

Nahlásit

-
0
+

Jasná věc! Jen to asi špatně vyznělo. Téma jsem od počátku bral a zpracovával s nadhledem a snažil jsem se i úsměvně. Jestli se to povedlo, toť otázka pro čtenáře :) Právě proto jsem tam "nacpal" i toho Madoffa...Na druhou stranu... dnes už opravdu vznikají seriózní psychologické studie zkoumající, jakým způsobem příjmení ovlivňuje volbu povolání.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Martine, nediv se, Petr (skála) Síla se přece nemůže vyjadřovat v rukavičkách :-))

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tak ten můj příspěvek také berte s nadsázkou. Já v něm žádnou podrážděnost nevidím. Ale na tom, že podstata článku není reálná, trvám. Toho Madeoffa jsem na druhou stranu nepochopil, to se přiznám )-; Myslím si ale, že by se dalo najít dost skutečných (nepozměněných) jmen, která vyhovují kontextu článku a netřeba tedy si je vymýšlet.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ten článek není nesmysl, jen je to psané s nadsázkou, snad zřejmou. I proto ten Madeoff. Každý přece víme, o kom je řeč. S chybou ale máte pravdu. Slovo "svých" se tam nějak vloudilo. Fuj... Intenzita a podrážděnost vaší reakce ve mně ale vyvolává otázku, zdalipak jste včera nepopil vy :).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

no sice mate pravdu ze je to Madoff nicmene k made off (with)to sedi

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ten článek je úplný nesmysl. Že existují lidé u kterých je jistá podobnost mezi jménem a povoláním přece vůbec o ničem nevypovídá. A autor při jeho psaní asi trpěl sobotní kocovinou. Věta "Ukradl mi devětadevadesát procent SVÝCH úspor" říká, že někdo ukradl své vlastní úspory od někoho jiného. A známý podvodník je Bernard Madoff nikoliv Madeoff.

Nahlásit

-
0
+

Alespoň to nezní tak fatalisticky jako "Zamrazil" :-).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Na druhou stranu, znám chlapa, co dělá do finančních produktů a jmenuje se Šídlo. Vlastně... Když se to vezme kolem a kolem, on „šije“ finanční produkty na míru, takže i tady jsme doma! Ahátě v kabátě!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vím o pánovi, který jezdí sanitkou a jmenuje se Smrtka.

Nahlásit

-
0
+

Jak myslíte, že se jmenuje vedoucí teplického polária (kryokomory pro léčbu nízkými teplotami)? Mrázek.

Nahlásit

-
0
+