Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Záchytné body v lavině změn

25. 6. 2009
2 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Dekuji za odpovedi:-D

Nahlásit

-
0
+

Dobrý den,k jaké hypotéze se přikláníte vy, pane stratégu?Zaráží mne, že v jedné o komoditách nepíšete, zatímco v té druhé jsou klíčové. V té první nejsou komodity důležité, nebo se trh s nimi vyvíjí jinak než v té druhé?Kde jsou, v nadpisu zmiňované, záchytné body, na které se, dle Vás, máme ještě ke všemu spolehnout? Mám se spoléhat na to, že máme nadbytek výrobních kapacit? Co mi tato informace říká? Že je hodně kapacit, které vyrábí množství neprodejného zboží? Neukazuje to na to, že naše životy ovládá "sprotý kšeft"? Najednou se všechny objevily "teď"? Neumožnili jsme jim to my? Nepřihlíželi jsme tomu dlouho?Četl jsem Váš článek 2x, avšak Vaše 4 body vnímám jako jakési informace, o kterých se dnes a denně píše, jsou nám prezentovány z médií... tudíš jde "pouze" o takové Vaše shrnutí běžných informací, na čež navazujete 2 hypotézami, ve kterých na začátku jiné vstupy... Chápu dobře, že médiím věříte? Věříte Americkým statistikám, které máte k dispozici? Kolik lidí se na těch statistikách podílí, co v nich všechno je?Další otázky: Co míníte pod pojmem "Světová ekonomika"?Pakliže máme nadbytek výrobních kapacit, proč nám hladoví na světě tolik lidí, proč jich tolik žije v bídě a chudobě? Nevykořisťuje je ta "Světová ekonomika"? Nevykořisťujete je vy, já, my tady? Není s tou ekonomikou něco systémově špatně? K čemu to celé, v kontextu života, směřuje????Co děláme proto, aby to naše děti nepotkalo? Naučíme je na tom vydělat? BRRRR!!!

Nahlásit

-
0
+