Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Nesnáším svou práci!

15. 12. 2009
25 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejméně oblíbený příspěvek

Vybírám částky 1 900 Kč, 2 900 Kč apod. Potíže s rozměněním jsem už dlouho neměl. Tisícové bankovky stačím rozměnit dříve než utratím 900 Kč v menších bankovkách. Jen v bankomatech České Spořitelny (jinde jsem se s tím nesetkal) je nutné vybírat částky dělitelné 200 (bankomaty ČS nevydávají stokoruny).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-1
+

Diskuze

Ja ty limity take chapu, jenze ja potrebuji sluzby ktere budou vyhhovovat me a ne bance. Pro banku by bylo nejlepsi, kdyby Vam penize rovnou sebrala.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Myslím, že jste ty limity trefil zcela přesně. Oba limity celkem chápu. Velmi nízký limit nákupu by se asi nelíbil obchodníkovi, vysoký limit výběru by se asi nelíbil bance a karetním společnostem (i za cashback jsou přičítány body za útratu) a možná ani obchodníkům (mohlo by se jim stávat, že nebudou mít v kasách dostatek peněz)..Osobně bych přivítal především zvýšení limitu výběru a rozšíření i mimo obchody - např. na čerpací stanice. Tam by navíc mělo méně klientů potíž s limitem 300 Kč za nákup.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Mozna jsem staromodni, ale taky nesnasim kdyz stojim ve fronte 10-ti lidi a nekdo jeste umyslne zdrzuje. Tak nevidim duvod, proc to delat ostatnim. A osobne znam prijemnejsi zpusoby zbytecneho traveni casu, nez je fronta u pokladny, zvlastne kdyz je clovek na stiru s casem.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

S tim idealem pomalu. V soucasne dobe musim v obchode nejdriv nakoupit za 300 Kc (vetsinou tolik neutratim) a vybrat muzu maximelne 1500 Kc (coz je pro me zase malo). Cisla rikam z hlavy, tak mozna nejsou uplne presna, ale tyto limity jsou alespon pro me naprosto nevyhovujici.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Dobře vám radím, naštvanost lidí nevnímejte, je to jejich problém a nic s ním nemůžete udělat. Vzpomínám, jak jsem zíral, když ve Španělsku v supermarketu bez ohledu na frontu se pokladní začala s úsměvem a dlouze bavit se zákaznicí (nepoznal jsem, jestli to souviselo s nákupem, nebo jen co dělají děti a co bude vařit večer) a na stojící ve frontě se po celých pět minut nepodívala. Naštěstí jsem byl na dovolené a i když jsem byl zprvu v šoku, za chvíli jsem se bavil, protože jsem poznal další odlišnost navštívené země.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Čím více budou lidé cashback využívat, tím půjde pokladním rychleji (několikrát se mi stalo, že pokladní musel(a) dokonce telefonicky zjišťovat jak má cashback provést)..Bude-li cashback více využíván, nebudou muset zavážet tolik peněz do bankomatů, obchodníci budou převážet do bank méně peněz a klienti budou mít rychle (bez návštěvy bankomatu) v peněžence dostatek drobných. Stav téměř ideální:)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Cashback je pro me osobne nepouzitelny, protoze kartou neplatim. Nemam prilezitost a mam i na platbu vypnute limity. Navic predstava ze za mnou stoji deset nastvanych cekajicich lidi...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

O tomto jsem nikdy neslyšel. Stačilo by tedy doprogramovat jen volbu hodnoty bankovek.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Také mě pak napadlo že více menších bankovek by znamenalo častější doplňování (=vyšší náklady).Jistě by museli naprogramovat i maximální počet bankovek, které přístroj vydá při jednom výběru..Možná i jiné bankomaty než ČS vydávají nejméně dvoustovky. Vybíral jsem v bankomatech mnoha bank (určitě ale ne ve všech) a jinde jsem se s tím nesetkal..Existuje ještě minimálně jeden způsob jak získat menší bankovky - cashback. Není ale všude a pokladní mají obvykle potíže s obsluhou.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Bez ohledu na vybíranou částku vydá bankomat z technických důvodů nejvýše 20 bankovek. Nejvyšší vybraná suma je tedy 40.000,- a když potřebujete víc, musíte nadvakrát.

Nahlásit

-
0
+

Problem by to nebyl, ale zase by ty bankomaty musely casteji doplnovat, protoze vetsina lidi by chtela drobne. Taky by se mi libil bankomat, ktery mi vyda treba 10 000 v 200 Kc bankovkach.

Nahlásit

-
0
+

Opravdu ta delitenost 200 je jen u CS? NO ja vybiram vetsinou 10 - 20 000 Kc, tam tech 800 v drobnych nehraje roli.

Nahlásit

-
0
+

U nás řidiči autobusů nezastavují mimo stanice proto, že za to dostávají pokuty. Před cca deseti lety jsem vyslechl rozhovor řidiče autobusu s jeho známým. Říkal, že dostal pokutu 2 000 Kč za zastavení mimo stanici. Zastavil tam nějaké babičce aby nemusela jít mnoho km pěšky ze zastávky. A nějaký "dobráček" ho za to prásknul. Nedávno odmítl řidič zastavit kamarádce na zastávce na které zastavovat nemá (kvůli strachu z pokuty). Ty pokuty se tedy dávají stále.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Podle mě by nebyl až takový problém přeprogramovat bankomaty tak aby vydávaly hodnoty bankovek podle přání klienta. Když tam jdou přidat služby jako dobíjení kreditu nebo příkaz k úhradě, mělo by tam myslím jít přidat i toto. Potíž je asi v tom, že by to něco stálo a banka by z toho neměla žádný zisk..Kupuji i noviny nebo párky v rohlíku. Větší bankovky ale rozměňuji s předstihem (tam kde to bývá bez potíží) a tak s jejich udáním většinou nemívám problém.Osobně by se mi líbilo placení elektronickou peněženkou. Bylo by to nejrychlejší a nejpohodlnější..Vietnamci jsou podle mě známí spíše kvalitní zeleninou.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Napadají mě: komunismus, umístěnky, atp. - jakmile někomu nařídíš, aby pracoval, svou práci bude, dřív nebo později, nesnášet. Toho se budeme zbavovat ještě dlouho. A pak ještě slovanská povaha :) ale co ta je konkrétně zač, netuším...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Přijde mi, že na západ od nás je situace jiná. Nevim, jestli to je tim sluníčkem, ale ve Španělsku a Francii potkávám usměvavé a ochotné prodavačky, u sjezdovek vlekaře (kteří tam jsou mimochodem jen kvůli zaměstnanosti - všichni krom Francie už si snad pořídili turnikety) a dokonce i autobusáky, kteří v klidu zastaví na mávnutí i mimo stanici a tlemí se na vás od volantu. Dokonce i zednické práce a různé opravy silnic, jako by tam dělali lidi, kteří alespoň z dálky vypadají normálně. V Česku mi přijdou takovéto profese často jako jinej živočišnej druh. Kde se to zvrtlo?

Nahlásit

-
0
+

Vietnamci mají (alespoň u nás) dokonce i zeleninu mnohonásobně lepší než Češi, kteří krám vedli před nimi...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Před časem jsem tady psal o tom, že v zahraničí vám bankomat často automaticky vydá kombinaci větších a menších bankovek. U nás se to dá řešit leda tím co sám děláte, lze nastavit vlastní částku, také dávám na konec 900, abych měl kombinaci větších a menších.Ale problém s utracením 1000 mám docela často - asi nekupujete takové věci jako párek v rohlíku, nebo noviny. Kupodivu jsem nikdy neměl problém s udáním větší bankovky u Vietnamců. Od nich by se v něčem mohli naši prodavači učit. (Ne ovšem o jejich prošlé zelenině.)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vybírám částky 1 900 Kč, 2 900 Kč apod. Potíže s rozměněním jsem už dlouho neměl. Tisícové bankovky stačím rozměnit dříve než utratím 900 Kč v menších bankovkách. Jen v bankomatech České Spořitelny (jinde jsem se s tím nesetkal) je nutné vybírat částky dělitelné 200 (bankomaty ČS nevydávají stokoruny).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

No z pohledu prodavacky se to da chapat. Zisk zadny, jen riziko prijmuti padelanych penez. Ovsem co mam delat, kdyz mi bankomat vyda penize zasadne v 1000 nebo jeste lepe 2000 bankovkach? Kdyz budu vybirat po 800 Kc (= dostanu 4 Ks 200 Kc bankovek), tak me ty vybery vyjdoou hodne draho.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nic si z toho nedělejte, mně se podobná věc stala ve Vídni. Potřeboval jsem si rozměnit 50€ na drobné a v nejbližším obchodě mne prodavačka vyhnala, že bez nákupu nerozmění. Tak jsem oběhl regály a přinesl nanuka za půl eura. Málem mě zakousla, ale drobné vydala.

Nahlásit

-
0
+

Tohle k nám už doplouvá. Na pokladnách potkávám mnoho cizinců (většinou jde o Slováky, občas o Ukrajinky, celkem zřídka o jiné národnosti). Ve větší míře to je ale asi zatím v Praze a možná v dalších větších městech. Když jdu nakoupit na menším městě, jsou za pokladnou zpravidla Češi (resp. Česky). Je to podle mě tím, že v menších městech je tato práce dobrá i pro mnoho Čechů.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Dobrý den.To je již celkem známá věc. Potýká se s ní nejeden přivydělávající si student vysoké školy. Ale ten má budoucnost "jinde". Pro lidi, kteří nemají jinou možnost, je to smutné. McJob vykonávají v zahraničí většinou gastarbajtři z východních zemí a zemí třetího světa ....až k nám tato tendence také dopluje, bude extrémní pravice zase "na koni" a situace se jeste zkomplikuje...

Nahlásit

-
0
+

Vámi popsaný přístup zaměstnavatele k zaměstnanci by většině znechutil i práci, která by jinak zaměstnance bavila. Nemyslím si ale že by sebelepší přístup zaměstnavatele stačil k tomu, aby většinu pokladních jejich práce bavila.

Nahlásit

-
0
+

Ten poslední odstavec je jako vytržený z úst jistého německého povaleče žijícího v předminulém století.

Nahlásit

-
0
+