Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Úrokové sazby z pohledu investiční praxe

10. 6. 2009
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Souhlasím s vaším pohledem na věc.Po celou dobu také analyzuji trh a různé akcie a zdá se, že si teď chvíli odpočinou od růstu - ale myslím, že ne na tak dlouhou dobu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jeste to pro jistotu doplnim. V lednovem investicnim vyhledu jsem velmi doporucoval komodity, akcie (zejmena komoditni, utility a telekomunikace) a u dluhopisu korporatni a EM.http://www.finez.cz/odborne -clanky/detail/investicni-vyhl ed-finez-investment-management -leden-2009/.Odte doby vsechny prinesly velmi, velmi zajimave vynosy. Dokonce predcily me ocekavani. Od zacatku roku jsou klienti FINEZ Investment Management v prumeru cca 40% v plusu..Na vsechny uvedene investice uz je ale nyni pro vstup pozde. S klienty castecne realizujeme zisky a vyckavame. Aktualne je problem najit atraktivni investicni prilezitost. Rozhodne bych se nehrnul k nakupum, a to ani u dluhopisu, ani u akcii, ani u komodit. Vhodna doba k nakupu uz minula..Vrati se jeste? To netusim. Pokud ne, budeme se muset spokojit s nizsimi vynosy a na oblibe znovu zacnou rust strukturovane produkty, zejmena asi bonus certifikaty..Jan TraxlerFINEZ Investment Management

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Od listopadu 2008 jsem doporucoval pro strednedoby horizont korporatni dluhopisy a dluhopisy emerging markets. Od te doby doslo k vyraznemu narustu trzni ceny, resp. poklesu vynosu do splatnosti. Rizikove spready uz se srovnavaji a zatimco na podzim byla rizikova averze prehnana, nyni trh mozna situaci trochu podcenuje.Jinymi slovy receno, v poslednim pul roce slo o vynikajici investici, ale dnes uz se mi nejevi vubec atraktivne..Statni dluhopisy rozvinutych trhu (USA, Nemecko apod.) byly vybornou investici jeste pred tim, cili zhruba do konce lonskeho roku. Od zacatku roku 2009 zastavam postoj, ze bych do nich nedal ani cent. Aktualni "deflacni" prostredi by sice nahravalo jeste dalsimu poklesu vynosu do spaltnosti a rustu trzni hodnoty techto dluhopisu. Ale trh si je moc dobre vedom zvyseneho rizika budouci vysoke inflace a take reflektuje rekordni zadluzovani (investori chteji vyssi "rizikovou" ;premii - proste US dluhopisy uz nejsou "bezrizikove&qu ot;)..Ceskevladni dluhopisy maji take pomerne nizkou rizikovou premii. Myslim, ze pro ne plati tytez duvody rostouciho pozadovaneho vynosu jako pro dluhopisy USA ci Nemecka..Teoreticky zde muze byt prostor pro zajimave vynosy, ale pouze pokud by delsi dobu svetem vladla deflace a nebylo zde riziko snizeni ratingu (coz se i CR muze stat)..Pomerem potencialni vynos/riziko se mi dnes dluhopisove investice nejevi atraktivni (ale ony aktualne ani akcie, ani komodity, ani nemovitosti...).Jan TraxlerFINEZ Investemnt Management

Nahlásit

-
0
+