Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: I fondům sluší zelená

3. 12. 2009
5 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

No, já nevím. Sdílím rovněž Vaši skepsi vůči státem dotovaným investicím. Navíc jsem rozpačitý, pokud jde o ceny alternativní energie. Přesto se mi zdá, že příliš vycházíte z krátkodobého horizontu a dnešního pohledu na věc.I když nikdo i díky utajování některých zemí, přesně neví, kdy lidstvu dojde ropa, odhady, kdy se tak stane, jsou stále delší. Přesto ale podle mne hraje čas pro alternativní či zelené energetické zdroje. A voda, tedy její dostatek a kvalita (viz komentář pana Pavelky), to je kapitola sama pro sebe.Může samozřejmě přijít nějaká bublina a la dotcom a výkyvy. Stačí se podívat na vývoj cen akcií firem, zaměřených na sluneční či větrnou energii. Jsem nicméně stále přesvědčen, že dlouhodobě je to zajímavá investice.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Upřímně řečeno - když jsem investoval část prostředků do akciového fondu Vodního bohatství, tak jsem to nedělal kvůli ekologii, ale za účelem "defenzivního&q uot;zainvestování části akciového portfolia. A obdobně na to podle mě nahlíží většina investorů. Že by si tyto fondy někdo účelově vybíral - třeba nějaký sociálně odpovědný ekolog :-) - se mi nezdá pravděpodobné.Téma "vodních investic" aktuálně výstižně komentoval Jan Traxler zde:http://www.finez.cz/odborn e-clanky/detail/investice-do-v ody/

Nahlásit

-
0
+

nie nejde .. ale aj tie emisie stačia.. a štátne dotácie na to všetko.. keď spľasnú.. vezme to zo sebou vädšinu sektora.. zafunguje to takmer rovnako ako dotcom

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No, já s vámi nesouhlasím. Nejde přece jen o obchodování s emisemi. I když mám přírodu rád a snažím se jí neubližovat, nejsem žádný zavilý ekolog. Nicméně globální oteplování za hoax nepovažuji. Navzdory falšování některých dat a tomu, že si dobře uvědomuji vliv tzv. slunečních cyklů na klima na zemi.Jinak, pokud jde o tzv. zelené fondy, nejde přece jen o oteplování, ale i o postupné vyčerpávání tradičních zdrojů energie a problémy s vodou. Takže bych je z tohoton důvodu rozhodně nezatracoval.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

autorovi: zadajte do google climategate už teraz sa obchodovanie s emisiami prakticky zrútiloa veľká časť tzv. zeleného podnikania, pojde za "povolenkami&qu ot;do pekla pretože globálne otepľovanie je jednoducho HOAX

Nahlásit

-
0
+