Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Převod nemovitostí a daně

27. 5. 2008
6 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Zpracování znaleckých posudků pro daň z převodu nemovitostí na: http://znalecky-posudek.odhadonline.cz/

Nahlásit

-
0
+

Pokud vím, tak "časového testu" se počítá i vlastnictví tvých předků. tzn. tví rodiče mají více než 5 let nemovitost, ty ji zdědíš a hned prodáš, tak daň z příjmu neplatíš. Není důležité jaké podíly konkrétně to jsou. Problém je v tom, že jste nějakým způsobem rozdělili pozemky a tudíž vytvořili nové nemovitosti tohle je ale spíše otázka pro katastrální resp. finanční úřad.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Daň z převodu zaplatíš vždy. Daň z příjmu jen pokud bydliš v nemovitosti méně než 2 roky nebo ji vlastníš méně než 5 let. Daň se platí z rozdílu mezi cenou pořizovací a prodejní. Můžeš si odečíst náklady spojené s prodejem, ale pokud se nepletu, tak daň z převodu si odečíst nemůžeš (ta némá s prodejem nic společného). Také pokud prodáš malý byt a koupíš si větší, daň z příjmu neplatíš, protože peníze použiješ na další bydlení.Daň dědiická ani darovací od roku 2008 už není. Daň z příjmu se vztahuje jen na "spekulanty&quo t;,kteří často točí nemovitosti. Jinak vcelku souhlasím, stát to má dobře ošetřeno.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Daň z převodu zaplatíš vždy. Daň z příjmu jen pokud bydliš v nemovitosti méně než 2 roky nebo ji vlastníš méně než 5 let. Daň se platí z rozdílu mezi cenou pořizovací a prodejní. Můžeš si odečíst náklady spojené s prodejem, ale pokud se nepletu, tak daň z převodu si odečíst nemůžeš (ta némá s prodejem nic společného). Také pokud prodáš malý byt a koupíš si větší, daň z příjmu neplatíš, protože peníze použiješ na další bydlení.Daň dědiická ani darovací od roku 2008 už není. Daň z příjmu se vztahuje jen na "spekulanty&quo t;,kteří často točí nemovitosti. Jinak vcelku souhlasím, stát to má dobře ošetřeno.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Daň z převodu nemovitostí je mi jasná. Zajímalo by mne však jak postupovat u daně z příjmu v situaci, kdy jsem před 15 lety zdědil ideální třetinu zahrady a domu s pozemkem. Před šesti lety jsem pak zdědil další ideální šestinu zahrady a domu s pozemkem a stal se tak vlastníkem ideální poloviny těchto nemovitostí. Vzhledem k problémům ve spoluvlastnictví jsme se s druhým vlastníkem před 4 lety dohodli na výměně- já se vzdal své ideální poloviny domu s pozemkem a získal většinu zahrady- tři čtvrtiny, zahrada by rozdělena na dva samostatné pozemky v poměru 3:1, takže jsem se stal jediným vlastníkem pozemku o velikosti 3/4 bývalé zahrady. Nyní jsem tento pozemek prodal a uvědomuji si, že ještě neuplynula 5-ti letá lhůta. Z jaké části pozemku budu muset platit daň z příjmu, když cca dvě třetiny pozemku jsem vlastnil již před více než 5 lety, ovšem v rámci ideálního spoluvlastnického podílu? Děkuji.

Nahlásit

-
0
+

Tak jestli to dobře chápu tak částku za kterou prodám svůj byt zdaním dvakrát?!? Daň z převodu a daň z příjmů? Do daně z příjmů zahrnu celou cenu nebo poníženou o daň z převodu?Stát nás okrádá stále víc a víc. Daň dědická, daň z převodu, daň ze smrti.... Stavbu kterou jsem financoval ze svých ušetřených peněz, zaplatil DPH na materiálu a za práci a nakonec ještě za to že si to dovolím prodat a to dvakrát!

Nahlásit

-
0
+