Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Dušičkový briefing

1. 11. 2008
1 komentář

Přihlášení do diskuze

Diskuze

„A nesněz si to všechno najednou!“"Nevíme tedy, proč v jeho dětských očích měla dušička moudré a podnikavé prababičky schopnost plánovat spotřebu asi tak na úrovni roztomilého štěněte."Podle mého názoru toto vyjádření Vašeho dítěte nemá nic společného s posouzením schopnosti plánovat spotřebu babičky. Chlapec jen řekl babičce to co sám slýchal v podobné situaci od ní, nebo od nějakého dospělého. A pokud se odmítal k věci vracet, tak právě proto, že viděl, že došlo k nepochopení jeho akce z Vaší strany což ho zřejmě frustrovalo.A co se týká schopnosti důchodců dobře hospodařit s penězi, tak podle mého názoru je v ČR obecně špatná schopnost hospodařit s penězi, protože k tomu nebyl drtivé většiny lidí žádný důvod, zvlášť když jim bolševici ulehčili "práci" tím, že zavedli zálohy na mzdu, takže měli jistotu nějakého příjmu co 14 dní. Dodnes si vzpomínám na pro mě neskutečnou příhodu z 80. let u první výplaty na vysoké škole, kde jsem pracoval, když jsem s úžasem sledoval ranní frontu u pokladny na peníze, ve které vedle sebe stáli řadoví zaměstnanci školy spolu s profesory a netrpělivě od rána čekali na peníze, jakoby je odpoledne už neměli dostat. A nezdá se, že by se dnes situace zásadně změnila, nehledě k tomu, že nějaké základní vzdělání v tomto směru je utopie, což je ovšem škoda, protože pak se řeší zadlužené domácnosti, které si neumí spočítat ani nakolik je přijde úrok z půjčky, takže slepě naletí každému trochu poučenému "obchodníkovi&q uot;s penězi.

Nahlásit

-
0
+