Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Hity mimo komodity

František Mašek | 21. 3. 2008 | Celkem 2 komentáře v diskuzi

Vložit komentář

Celkem 2 komentáře v diskuzi.

Ondřej Blaštík | 21. 3. 2008 09:00

Do mimoakciových investic se dají také řadit pozemky. Na zamyšlení je několik faktorů - v ČR je poměrně klidná politická situace, okolní státy také nejsou žádní agresoři, mírné podnebí bez výraznějších výkyvů, zvyšující se životní úroveň žene lidi k bydlení mimo velká města. Srovnejte s hurikány u pobřeží, politickou nejistotou ve světě, cenou pozemků v Evropě. Dá se očekávat, že malebná místa na na českém venkově budou skupovat zahraniční rentiéři a má tedy smysl do pozemků investovat, i když cenové dno jsme již o několik let prošvihli?

Nahlásit

0
+
-

Fredy | 21. 3. 2008 21:14 | reakce na Ondřej Blaštík - 21. 3. 2008 09:00

Částečně prošvihli, ale dost v tom udělaly šrumec pozemkové mafie, které skoupily většinu restitučních nároků. Ale i tak bylo a je z čeho vybírat. Neřkuli že se u nás dají, ty správné, informace pořídit skutečně za babku. Pokud mohu radit, tak zajímavé je, z pohledu pozemků, ale i nemovitostí, Slovensko. Jsou tam turisticky zajímavé lokality, kde každoročně ceny pozemků rostou o 10, ale někde i 50 až 100%.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK