Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Krize prospívá finančním webům

13. 10. 2008
18 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Pane Pieter, pane Záruba, výstižně jste to popsali.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Souhlas.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

byl sem upozornen na web czechwealth.cz a musim rict, ze si v nicem nezada s financnikem. nicmene, kdo ma alespon trochu selskeho rozumu, najde tam potrebne informace aby mohl sam zacit, sam se vzdelat a byt uspesny. pokud podlehne vsem tem kurzum, jeho smula. jsou horsi weby, kde opravdu lzou a podvadi

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Naprostý souhlas. Koupit a prožít si ten pád skutečně ení radno a také to není nervově pro každého:-). Dlouhodobě držím jenom akcie z nichž beru zajímavé dividendy a proti nim vypisuji CALL opce, takže nějaké cash flow stále proudí :-).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ne že bych byl klasický trader. Ale v dnešní době s "buy and hold" uspějete jen velmi obtížně..Určitá míra zkrácení doby držení má podle mne své opodstatnění

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Máte pravdu Slávo.Respekt není šťastné slovo.Spíš bych řekl,že se tam ta skladba diskutujících i témat natolik změnila,že půlka diskutujících tyto lidi ani nezná.A to je škoda.Vy a a dalším členové původního "dream teamu" jste mi pomohli vytříbit mé postoje,které vyústili v to, co dnes dělám.Nedivte se mi proto,že si zoufám,že pořádná diskuse dlouho nebyla.Jsem zvyklý na vysoký standart.Přeji dobrou noc

Nahlásit

-
0
+

Já mám na mysli spíš intradenní obchodování.To,že někdo zavírá investiční pozice po několika týdnech mi přijde okej.Ti intradenní trejdři mi taky nevadí.Problémem je,že ta mediální masáž ze serverů jako je Finančník.cz je srovnatelná z výmazem mozků v těch nejlacinějších akvizicích.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No nevím, zda je ten respekt to správné slovo. Jednak jde o to o čem se bavíte. Například nekonečné diskuze o výhodnosti a nevýhodnosti jednoho a toho samého produktu, jsou časově náročné, unavující a mnohdy nic nepřináší. Stejně tak každého nezajímají technické indikátory. A taky jde o to s kým se bavíte. Každý ze zde uvedených pánů, o které bych ještě doplnil pana Majera, Kalvodu, Traxlera, Borkovce a samozřejmě i vás pane Zárubo :-) je v něčem dobrý a diskuze tak byly mnohem zajímavější. Stejně i zde, jak vidím, vzniká zajímavá komunita diskutérů, kteří stejně jako my třeba časem naváží osobní kontakty a ze kterých mohou vzejít i dlouhodobá přátelství. Přeji pěkný večer. Sláva Kožúšek

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No nevím, zda je ten respekt to správné slovo. Jednak jde o to o čem se bavíte. Například nekonečné diskuze o výhodnosti a nevýhodnosti jednoho a toho samého produktu, jsou časově náročné, unavující a mnohdy nic nepřináší. Stejně tak každého nezajímají technické indikátory. A taky jde o to s kým se bavíte. Každý ze zde uvedených pánů, o které bych ještě doplnil pana Majera, Kalvodu, Traxlera, Borkovce a samozřejmě i vás pane Zárubo :-) je v něčem dobrý a diskuze tak byly mnohem zajímavější. Stejně i zde, jak vidím, vzniká zajímavá komunita diskutérů, kteří stejně jako my třeba časem naváží osobní kontakty a ze kterých mohou vzejít i dlouhodobá přátelství. Přeji pěkný večer. Sláva Kožúšek

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Velký výnos je spojen s velkým rizikem. Donedávna jsem taktéž nevěřil krátkým obchodům. Avšak sledoval jsem je a hledal příležitosti. A existují tam možnosti jak při minimálním riziku v určité situaci přijít k velice zajímavým výnosům.Dlouhodobé investování je však nyní mnohem lákavější. Některé akcie, které byly za skvělou cenu jsou nyní téměř zadarmo a přitom rostou i zisky dané společnosti :) Vzdělávejte se, hledejte a hlavně nesvěřujte peníze cizím lidem (fondům a jejich nešikovným správcům)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ondřeji, to že jsou dnes za bohy tradeři je zcela logické a poplatné situaci na trhu. Trend byl zřejmý a dlouhodobé držení akcií se skutečně příliš nenosilo. Investoři (za investora narozdíl od různách burzovních zpravodajů nepovažuji short spekulanty, viz citáty: "investoři prodávali z důvodů...") prostě plakali a inkasovali větší či menší ztráty podle toho, jak měli svoje pozice pojištěny například PUT opcemi. Extrémní volatilita, kterou prezentoval například VIX prostě krátkodobým spekulacím přeje. Současné ceny akcií již ale podle mě rozhodně nejsou nadhodnocené a člověk s dlouhodobými úmysly a dobrými nervy má skutečně zajímavé perspektivy.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Neposteskl.Tam už tyto lidi málokdo respektuje.Tam jsou nyní bozi tzv. "tradeři". Jázákaz anonymních příspěvků vítám.Slušnost musí v diskusi být.I za cenu menšího počtu příspěvků.Ony totiž ty příspěvky anonymů málokdy něco říkají.Většinou jsou to jen plky lidí bez sebedůvěry a motivem bývají spíše osobní útoky a ne přispěvek do názorového mixu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

To jmenujete diskusní "dream team", který se scházel na Investujeme.cz v prvním roce jeho existence. Už jste si posteskl tam? Přidávám se :-) Byla to jedinečná doba - poprvé se objevilo diskusní fórum pro finanční poradce, v branži se děly věci, lidé se naučili pod své názory podepisovat. Z masy poradců najednou vystoupily osobnosti a dobře se spolu bavily - a někdy ve vzájemných debatách tvrdě tříbily názory. Po nějaké době přitažlivost společných diskusí přestala fungovat. O důvodech jsem s některými z nich mluvil osobně, shrnuji - zkrátka přišel čas zase víc pracovat. Pokud jde o Finmag.cz, jdeme jinou cestou, poradenská témata neřešíme (kdyby vás zajímaly důvody, rozepíšu se), anonymní vstupy, které jsou spolehlivou rozbuškou dlouhých debat, nepublikujeme. Mimochodem, pane Zárubo, jaký je váš názor na systém eliminující anonymní příspěvky?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Dobrý den, možná je to proto, že hodně z nás má spoustu práce. Já sám si tu stihnu přečíst jeden až dva články a pár zajímavých příspěvků. Časem se připojím. Články se mi líbí a diskutéři zde mají rozhled. Sláva

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Mě nechybí témata.Spíš diskutéři.Fejtek,Hanzl,Piták,L ener,Zachrdla,Kožůšek...

Nahlásit

-
0
+

Naopak, diskuse na Finmag jsou v posledních týdnech objektivně živé a - díky vám všem - velmi kvalitní. Zvýšený zájem čtenářů se projevuje i u nás, ale nejde o násobky, které zaznamenávají iFondy. Návštěvnost Finmag.cz je dlouhodobě zhruba třikrát vyšší než návštěvnost portálu iFondy. Teď během krize, kdy lidé aktivně vyhledávají aktuální hodnoty fondů, se to srovnává.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

poradna v jakem slova smyslu? falame asi tezko, co se tyka obchodovani/investovani, tak tyto dva servery nejsou tak odborne zamerene (i co do diskutujicich) takze zbyva jen to poradenstvi a to je zase krucek k flame :-)dalsi vec je, ze se diskutuje jen pod clanky, tedy diskuze na jakekoli jine tema je omezena.schvalne, o cem byste rad diskutoval?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Zato na Investujeme a Finmagu dlouhou nebyla pořádná diskuse.

Nahlásit

-
0
+