Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Edbusy: druhá strana mince

28. 5. 2008
 11 353
151 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejméně oblíbený příspěvek

nuz fajn, ale kto by im co mal zakazat?? na jednej strane vsetci ich ludia kricia, ze 1.ziadne povolenie nepotrebuju (a tym padom nema im kto co zakazat), ze ich chcu znicit ako konkurenciu a nech im vsetci daju pokoj, na strane druhej, ked nahodou sa ukaze ze to nebolo az take koser, zasa bude cely svet zly, lebo ich neochranil pred podvodnikmi a ako to, ce CNB im nezakazala cinnost a policia ich nezavrela. Ale ked to robia, tak zasa bod c.1

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-1
+

Diskuze

kdyz jste tam pracovala, tak vite ze ti dva zakladatele jsou rodina?:)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Podepsala jsem také smlouvu s Edbusy.Není všem divné, že se dva spolumajitelé sami přišli na policii zeptat, proč po nich vyhlásili pátrání?!
Potom se objevily zprávy, že je policie dopadla! Vždyť mohli už dávno před tím s těmi penězi prchnout za Vikim, ne? Proč včera TV neukázala všem stávky v celé zemi na odstoupení vády?! To je pro mne jasný důkaz toho, jak masmédia pracují a pro koho. Ukazují jen samé hromy a blesky, neštěstí, skandály, které lid obecný vyděsí k smrti, ale co je kladné a pozitivní, to nikoho nezajímá.! Každý ať si to poskládá v hlavě sám, pokud ji má na krku.
Zvykli jsme si na podvoníky a pokud se objeví poctivý, duchovně založený člověk, který dokáže pomoci sobě a zároveň ostatním, šup s ním na hranici!Nebo na pranýř a současná inkvizice ho prohlásí za kacíře!
Dějiny se stále opakují.Mocní musí za každou cenu udržet lid v nevědomí, v dluzích, tedy chudobě, protože vládnou jen bohatí. To dá rozum !Kluci udělali chybu.
Zapoměli na heslo důvěřuj, ale prověřuj.V centrech měli být profesiálové s čistým TR!Chybami se člověk učí. No a když jim zablokovali účty ještě před důkazem podvodu, což je protiprávní, z čeho měli lidem vrátit ty peníze? Já je za podvodníky nepovažuji.Mne poškodil stát, ne oni! lVěřím však, že na každou svini se někde vaří voda!!! Několik na sobě nezávislých jasnovidců tohle přesně předpovědělo.Zrovna tak šťastný konec. Ty boží mlýny opravdu fungují!

Nahlásit

-
0
+

Dobrý den, s odstupem času máte prosím nějaké nové informace o vývoji soudních stání s autory projektu Martinem Žouželkou a Lukášem Přibylem? Jsem investorem do produktů Edbusy. Osobně se necítím být podvedený majiteli společnosti, nikam neutekli, ani peníze nezmizely. Avšak "příkladným&quo t;zásahem Policie ČR na základě "domněnky" páchání trestné činnosti Edbusy a.s.s jasným cílem "pomáhat a cránit" mám velmi vážné obavy, že jsem o peníze přišel... Slyšel jsem o podané arbitráži proti této zlovůli státního aparátu.Děkuji za info.S pozdravem Zdenek Gretz

Nahlásit

-
0
+

Ja ac byla v Edbusy neztratila nic protoze jsem tam byla na "Help"a take se rozpakuji uzit slova podvod ale zajimalo by me pone Ondro,proc banka stale zadrzuje ty vklady klientu?Take by me zajimala odpoved ministerstva kam jsme davali zadost o odskodneni

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tak panům "investorům&quo t;Žouželkovi a Přibylovi od kterých se jezdíl učit i sám Buffet hrozí 10 let natvrdo. Co na to říkají obhájci tohoto megapodvodu? Nejspíš dál slepě věří, co jiného jim taky zbývá...

Nahlásit

-
0
+

Námitky, které bych měl vůči Vašemu komentáři už zazněly od pana Síly. Nebo i v minulosti ode mne.Mám jen jeden dotaz. Pokud tedy máte takové zisky, k čemu pak potřebujete Edbusy?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pro P.Síla:Tak pan inženýr Vavřík s obhajobou finanční sekty zvané Edbusy asi skončil.:)Jediné nač se zmohl místo toho aby podal jediný důkaz, který by vyvracel, že to není podvod, je to, že Vám napsal ať mu zavoláte. Zřejmě aby Vás mohl přesvědčit jak "výhodně" zainvestovat;)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jistě "zdroje jsou". Netvrdím, že se nedá vydělat hodně, tvrdím, že to nelze dlouhodobě garantovat. A nejde tady o mne, ale o "běžné investory". Já mám svou vlastní investiční strategii a s tou jsem spokojen. I já očekávám průměrný výnos vyšší než 14% p. a. Ale nejsem schopen jej garantovat, protože do budoucnosti nevidím. A vím, že trhy jsou vrtkavé a může přijít období s nízkým ziskem. A pochybuji, že tyto možnosti existují. Jinak by se s tím někdo pochlubil. Zatím jsem narazil jen na jednoho člověka, který garantoval stabilně vysoký zisk - Bernard Madoff. Ale to byl podovdník, takže zase nic.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pane Síla, možnosti jsou, ale těžko budete čekat, že je budu sdělovat na internetu. Samozřejmě, že jsou velmi zajímavé výnosy třeba z akcií. Dnes jsem kontroloval výnosy mých amerických akcií zakoupených v prosinci a věřte nebo nevěřte, má na nichk dnešku zisk 1011%. Prostě problém je jeden - investoval jsem v té době velmi málo. Pokud bych však investoval hodně - měl bych takový výnos? Takže v akciích to určitě není ta stabilita. Máte-li zájem, můžeme se sejít - zavolejte mi na můj mobil 733 723 569. Vavřík

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Máte naprostou pravdu. FÚ vyměřil v rámci zvyšování finanční gramotnosti firmě Edbusy a.s. daň ve výši 27mil.Kč ze zablokovaných peněz, které více jak rok nemůže používat. Tedy ze strany státu vůči firmě Edbusy to je letadlo ? podvod ? neoprávněné podnikání ?prokázání dementnosti odpovědných úředníků ? výsměch všem lidem, kteří se na základě sousedovy domněnky dostanou do stejné, nebo obdobné situace ? zneužití moci ? výraz arogance státu ? nebo je to typický příklad Absurdistánského Kocourkova ? Rád si toto nechám vysvětlit a ještě raději si poslechnu vysvětlení, jak je toto vůbec možné.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pre Barona: a vy ste pomohol zvysit financnu inteligenciu?? jedine co ste uviedol ako argument je ze priroda je spravodliva a ze uradnici okradaju ludi. Co budete hovorit, ked Edbusy skrachuje?? Ked sa Vas budu pytat, na zaklade coho ste im doporucovali tuto investiciu??ze inde uradnici kradnu tym ludom asi nepomoze ako rada do buducna. A ze system dokazal zhodnotit vlozene euro...nehnevajte sa, hovorite slovensky, takze asi Vam hovori nieco BMG. Aj ti to dokazali, dokonca 30-40% rocne a 5 rokov....ale to nepomoze tym ludom, ktori o tie peniaze pri krachu prisli. Aj vtedy sa hovorilo, ze chcu pomahat ludom, ze maju radi Slovensko, ze to ide a len chamtive banky nechcu davat obycajnym ludom zarobit. A ked to krachne, tak zasa bude zly stat, ved tomu nezabranil

Nahlásit

-
0
+

Vážený pane.Rád bych připomněl pravidla diskuse na Finmagu, kde se v bodě 7) píše, že moderátor diskuse, což je v tomto případě moje maličkost, pustí do diskuse jen podepsané příspěvky.Naším cílem ale není cenzura, navíc jde o dosti závažné téma.Váš příspěvek jsem proto do diskuse pustil, mám k němu ale řadu připomínek či otázek.1) Pokud byste pozorně sledoval diskusi na serveru, zjitíte, že pan Ender pracuje v bance.Vzhledem k pravidlům diskuse a proto, že zpochybňujete jeho finanční inteligenci, bylo by záhodno, kdybyste se čtenářům sám představil. Nepochybně je rovněž zajímá, i kde působíte, zda ve finančnictví a jaké jsou v tomto směru Vaše zkušenosti.Zatím to na mne působí dojmem, že článek psal někdo z Edbusy. Pracujete v ní, nebo jste jejím klientem?2) Na serveru Finmag se hodně píše o investování. Můžete být konkrétnější v případě sofistikovanějších systémů, jak vydělat peníze, o nichž se zmiňujete? Rádi se poučíme.3) Předpokládám, že jistě máte zkušenosti ze Slovenska, kde existovaly nebankovní pyramidové struktury typu Horizont, BMG, AGW a další, které se ukázaly jako podvod. V čem se od nich Edbusy liší?K finančnímu trhu a produktům patří samozřejmě i emoce. Můžete se přesto ve své odpovědi soustředit na konkrétní fakta? Číst neustále emocionální traktáty o spiknutí bank a státních institucí atd. je už docela únavné.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Važeny pane,neviem čo robíte a akej oblasti ale vrele vám doporučujem rýchlo sa naučte finančnej inteligencii.Zhodnocovanie inestícii vo svete peňazí je úplne inde ako to čo ste napísal vy a vaše neznalosti reklamujete na internete. Počuli ste už niekedy aby systém dokázal zhodnotiť vložené euro a vy zaň v jeden deň dotanete jedno euro a keď vložíte 1 mil.eur tak to máte naspäťo ďalších ani nebudem písať. čo sa týta Edbusy k tomu uvediem len jedno priovnanie,na Sloensku v minulosti Jánošik kradol aby mohol dávať chudobným ,dnes sú na to sofistikované systémi a tie dokážu zázraky vy o nich neviete? Dnes je to opačne úradnici okrádajú ľudí aby nalialy do svojioch účtov v zahraničí obrovské peniaze a tie sa nedali vystopovať,prečo asi? Toto sa deje v každom štáte sveta a to isté s aprihodilo Edbusy,otvotrte si už konečne oči,lebo život je o inom. Príroda je spravodlivá a viete čo sa stane ľudom ktorý toto spôsobili,já vám to poviem ,akým mečom bojujú takým aj zahynú a to platí pre všetkých ktorý škodia ľudom a nepomáhaju im. Tak že Vás vrele pozdravujem a premýšľajte čo ste sa v škole učili!!!. s pozdravom

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ja jeden zpusob znam, menuje se inflace. Klidne prinese i vetsi garantovane vynosy (viz napr. Zimbabwe, Weimar, Madarsko, Jugoslavie).Jinak je garantovany zisk (realny) 14% rocne fyzicky nemozny, neb za cca 100 let to znamena zhodnoceni pres 5.000.0000%, coz by vysalo vsechny penize na svete pri relativne male investici 100 mil USD (krasa slozeneho uroceni).Pokud jde opravdu garantovat 14% zhodnoceni jeden rok, je ho mozne opravdu garantovat kazdy rok, tudiz i sto let, a pri ulozeni libovolneho mnozstvi penez. Tudiz napr. i vsech penez na svete, resp. pro jednoduchost kdyby vsichni lide v CR ulozili sve penize v EDBUSech, tak nikdo v CR nemusi delat, a uzivat si silne posilujici koruny - nebo CNB tisknout penize.Pokud omezime jednu nebo druhou podminku, tak jednak to uz neni "garantovane&qu ot;.Ja Vam taky rad garantuji dozivotni vynos 14% pokud Vas vklad nepresahne 10 haleru, nebo pokud si muzu (predem) vybrat jestli to tento rok bude nebo nebude garantovane.Rad komukoli prodam 9% syntetickou obligaci zalezejici na splatkach od EDBUSU (aneb ja nemusim platit 9% pokud EDBUS nezaplati me).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Buďte tak laskav a uveďte mi, prosím, příklad, jak lze dlouhodobě dosahovat zaručených 14% p.a. Částka 10 mil. USD není problém. Znám několik způsobů jak se dá vydělat v řádu desítek procent, mnohdy i po delší dobu, ale neznám žádný způsob, jak takového zhodnocení dosahovat s železnou pravidelností každý rok.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Souhlasím s Vaším názorem. Finanční vzdělanost růže přináší, ale pozor na budoucí rizika.Věřím, že osud EDBUSY bude pozitivní a že představitelé firmy ukáží všem, že poctivost v podnikatelských aktivitách je možná. Přeji osobně všem klientům, ale zejména i obchodním zástupcům, aby vydrželi, nepanikařili a jen tiše pozorovali jak protikladné jsou některé veřejné informace.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pane Síla.I já jsem sdílel Váš názor, leč po důkladném rozboru možností finančního trhu, které je pouze přístupno se vstupenkou 10 mio USD, mohu konstatovat, že garance výnosů ve výši 14% p.a. jsou reálné. Bohužel tuto službu nemůže nabídnout žádná banka, neboť s námi komunikuje jako s jednotlivce. Pokud máte na svém účtě 10 mio USD, k takovým výnosům máte šanci se prostřednictvím bankéřů dostat sám.Vím, že se dnes hovoří o finanční krizi, ale bohužel i v této finační a hospodářské krizi je možno mít zajímavé zisky.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

pokračování: Přál bych si, aby zvítězila pravda a přál bych všem lidem, aby procitli a začali pozorovat, kam se ubírá jednání, které podvody zůstávají stranou a čím se veřejnost zaměstnává. Proč? Na to si opravdu odpovězte sami.Očekávejte však, že po zjištění státních orgánů, dojde k totálnímu nátlaku, aby se směr chyby změnil.Máte-li někdo jiný názor, rád si ho přečtu.

Nahlásit

-
0
+

Jsem rád, že se na tomto webu najdou rozumní lidé, kteří dokáží situaci hodnotit. Dnes, téměř s 6-ti měsíčním odstupem a poznáním kauzy EDBUSY, dokáži i lépe vnímat to, co se v našem státě děje. Pozoruji chyby státu a omezování podnikatelů, kteří mají projekt s možností oddlužení lidí. Opravdu - je to možné. Ale opravdu to není nekonečné. S roustoucím počtem klientů, kteří potřebují pomoci bude stoupat nejen obrat, ale též riziko a proto společnosti EDBUSY by nezbývalo nic jiného než se jednou stát bankou, která bude půjčovat peníze za podstatně lepších podmínek než banky nebo družstevní záložny. Pak ale budou čekat další rizika a další problémy pomstychtivých orgánů a lidí. Společnost EDBUSY, v dobré víře, ukázat lidem cestu se dopustila hrubých chyb. Před rokem na webových stránkách prezentovala: Vemte si půjčku, kterou nemusíte splácet. A to byl ten omyl. Toto vše drásalo nervy bankéřům, ale také orgánům činným v trestním řízení, kteří toto mohli právem považovat za úvěrový podvod. Ale byla to opravdu jen nešťastná formulace, protože jejich projekt hovoří o něčem jiném. A nakonec také formulace: Poskytování finančního produktu. To zase drásalo nervy ČNB. Což pak má firma licenci na poskytování úvěrů? Kdyby však všude bylo napsáno - poskytování služeb - věřím, že by se nic nekonalo. Je to hold velké ponaučení. Jen věřím, že lidé, kteří firmě EDBUSY věřili, budou rozumní a nenechají se zmanipulovávat tak, aby firma EDBUSY musela vstoupit do konkurzu atd. Přál bych si, aby

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Zajímalo by mě proč policie nezakročí stejně jako proti Edbusy kvůli "možnému podvodu" i proti opravdu podvodným firmám, jako ČFU, OCF a dalším, které normálně fungují a obírají lidi o peníze.Další věc prezentovaná v TV je že lidem vadí, že zaplatí při úvěru 800.000,- úroky ve výši 230.000,- a přitom pokud se podíváte na stejně nastavený úvěr třeba od Hypoteční banky zaplatíte úroky ve výši 650.000,- a musíte mýt nějakou nemovitost kterou můžete zastavit, bez zástavy tak vysoký neúčelový úvěr nikde nedostanete.

Nahlásit

-
0
+

nuz fajn, ale kto by im co mal zakazat?? na jednej strane vsetci ich ludia kricia, ze 1.ziadne povolenie nepotrebuju (a tym padom nema im kto co zakazat), ze ich chcu znicit ako konkurenciu a nech im vsetci daju pokoj, na strane druhej, ked nahodou sa ukaze ze to nebolo az take koser, zasa bude cely svet zly, lebo ich neochranil pred podvodnikmi a ako to, ce CNB im nezakazala cinnost a policia ich nezavrela. Ale ked to robia, tak zasa bod c.1

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Možná své peníze dostanete a možná systém bude nějakou dobu fungovat. Takový je princip letadla - doukd přicházejí další, systém funguje a celková (budoucí) škoda narůstá. Znovu se odkážu na nedávný případ Bernarda Madoffa. U něj bylo podezření téměř 20 let!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Dobrý den. Mám s firmou Edbusy sepsanou smlouvu o produktu Schopná půjčka. Přestože jsme ve špatné finanční situaci a touto cestou jsme ji chtěli řešit, to, že se to tak prodlužuje, nám ne zlepšení nálady nepřidá, ale myslím si (podle mého selského rozumu), že kdyby byli takoví podvodníci, jak je prezentují v masmédiíích, tak by jim už dávno zakázali čiinnost. Oni pořád fungují, zvedají telefony a odpovídají na všetečné otázky nás všech, kteří jim pořád věříme, že své peníze dostaneme. S pozrdravem Kubečková

Nahlásit

-
0
+

Jak víte, že Edbusy je dobrý projekt, když o něm nejsou známy téměř žádné informace? Vím jakým způsobem se na komoditách dají vydělat peníze, ale řekněte mi, jak lze GARANTOVAT 14% zhodnocení p.a? My tady nad tím přemýšlíme už delší dobu, ale jaksi nám z toho v globále vychází jedno velké letadlo.P.S.: Píše se "typické" od slova typ, nesouvisí to s tipováním.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Obávám se, že na zdejším serveru moc nevzdělanců nenajdete, takže příště zkuste lepší argumenty.Jinak Edbusy zarytě odmítá, že by fungovala podobně jako banka. V tom případě by potřebovala licenci a byla pod dohledem ČNB. A právě neochota podrobit se dohledu regulátora trhu stála za trestním oznámením na Edbusy.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Proboha lidi,zamyslete se nad tím,co tady píšete. Každá banka,jakožto každy subkjekt,který půjčuje finanční prostředky,obchoduje naprosto podobným,možná i stejným způsobem. Vaše peníze v bance na účtě jen tak neleží,ty pěkně kolují pro trendových obchodech s různými komoditami a tam se zhodnocují,ale Vám z toho banka nedá ani desetník,navíc si ještě nechá za vše několikrát zaplatit. U společnosti EDBUSY a.s. je Vám nabízené jisté řešení a zhodnocování peněz a není žádný blábol,lidi co tomu trošku rozumí a vědí jak se obchoduje,tak mi jistě dají za pravdu. Ty bláboly co tady ostatní nevzdělanci píší,by se měli zamyslet a něco s tím dělat,ale ne tak že budou pošpiňovat dobrý projekt,ale vzdělají se v oboru financí. Je to tipycké pro českého člověka,co neznám,čemu nerozumím to je špatné a já to pošpiním. A medializace tomu všemu jen nahrává,protože v tom má spousta lidí vzor,ale na ty zprávy se už přece nedá ani dívat.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

ještě ad 2), neposkytování informací hodnotím jako porušení směrnice MIFID.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

ještě ad 2), neposkytování informací hodnotím jako porušení směrnice MIFID.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

1) Firma Edbusy nabízí produkt Rentier-pil (vlastně klienty NUTÍ k jeho pořízení k půjčce), který je investicí nikoliv úvěrem. A na tento produkt, dlé mého výkladu (a také dle ČNB), je potřeba mít licenci regulátora trhu.2) Opět odkazuji na pana Madoffa, ten příležitost dostal a skončilo to škodou za 50 miliard dolarů.3) Arbitráž je na ochranu zahraničních investic, jenomže Edbusy je, dle obchodního rejstříku, ryze českou firmou. Tudíž má možnost hájit se pouze před českými soudy. Na což se těším, neboť to je asi jediný způsob, jak odhalit záměr firmy a rozhodnout, zda se jedná o podvod.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vaše příspěvky jsem četl pozorně. Neměl jsem žádného obchodního zástupce. Nejednám s firmou, o které nic nevím. Mimoto byste ani vy nejednali se mnou. Nejsem člověk s dluhy, který by se stébla chytal a potřeboval vytáhnout z problémů (což je cílová skupina Edbusy). Navíc nejsem ochoten platit peníze jenom za to, že se se mnou někdo bude bavit (jak to dělá Edbusy).Zajímají mě investice a ne dluhy. Proto mne zajímá, jak může Edbusy GARANTOVAT 14% úrok, když banka nabízí kolem 3%. Navíc Edbusy svým jednáním připomíná podvodné firmy na principu letadlo (např. případ Madoff v USA).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+
1/6