Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Modla jménem iPhone

26. 8. 2008
13 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

S tou zranitelností nemáte pravdu. O stabilitě Linuxu nikdo nepochybuje, přestože také není 100%, ale nic zranitelnějšího než Windows si nelze ani představit, natož vyrobit.Pokud myslíte nedávné hacknutí OS X dírou v Adobe Flash Plug-inu v Safari, tak podobné díry se objevují i v ostatních systémech. Důležité je, aby byly hned po nalezení co nejdříve odsdtraněny. Jistě víte, že OS X má unixové jádro.Každý systém má nějaké priority. Linux túní stabilitu, OS X použitelnost, intuitivnost a komfort ovládání, Windows jsou mainstream s nejvíce aplikacemi. Každý ať si vybere, co mu vyhovuje.iPhone zcela přejímá filozofii jednoduchosti Apple, ale nad některými funkcemi, které jsou u něj záměrně vynechány (bohužel se obávám, že to jsou marketingové tahy (např. plný BlueTooth, konektivita pouze přes iTunes, atd.)), mi zůstává rozum stát.BT byla pravděpodobně úlitba AT&T, z kterého Apple za iPhone vytřískal nemalé peníze, a konektivita přes iTunes je pravděpodobně kvůli jejich propagaci a pronikání do světa Windows a nahlodávání jejich uživatelů.V Apple vládne bohužel monarchie, nicméně vládcem je naštěstí král Jaromír, a ne král Kazisvět, jako v království Windows:)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jak řekl Forest Gump "Investoval jsem do společnosti s jablky":-)Ano Apple má krásně notebooky a je na nich možné rozchodit mnoho krásných programů, nicméně zranitelnost jeho operačního systému je větší než u Windows a dokáže ho prolomit i poměrně začínající hacker.Osobně bych se proto přikláněl spíše k věcem běžících na Linuxu. Co se týče IPhonu tak u nás je zásadní problém a to jsou nedostatečně rozvinute datové 3G sítě mobilních operátorů, navíc poměrně omezené možnosti softwarové variability pro tento "telefon". Proto bych se přikláněl pro "chytré" telefony běžící pod operačním systémem Symbian (nejlépe vyšší verze), kde existuje mnoho programů volně šiřitelných na internetu jako open source, které dokáží uživatelům ušetřit nemalé peníze díky programům využívajících VoIP volání. (připravuji o tom článek)

Nahlásit

-
0
+

Tady se řeší řešitel na OS X, (shodou okolností to šlo kolem): http://www.mujmac.cz/art/mm_rss/sw-zpravy-1-9-08.html

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Trochu mě svedl ten čínský název, hadwarově to není tak špatný stroj. Větší problém je operační systém Hasta la Vista.Donedávna byl můj hlavní argument pro Windows geniální Řešitel v Excelu, ale ten už pod Vistou jaksi nefunguje, jak fungovával dřív. A bez Řešitele už nemají pro mě Windows cenu...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

tak tak. IBM jsou jedny z nej pocitacu co se kvality a spolehlivosti tyka. potvrdi vam to kdyz ne kazdy, tak vetsina lidi co dela v IT. me se Mac taky libi, problem je ale se softem zvlast obchodovani. donedavna byl taky problem s kompatibilitou Mac vs. Win, takze zatim neprechazim. grafika se da delat v pohode na obou strojich

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Thinkpady jsou jedny z nejlepších note s výborným servisem. Uvidíme, co s tím provedou Číňani, kteří bývalou divizi IBM tak nepěkně překřtili.Kdysi mi zlobil IBM note, zavolal jsem do servisu, zeptali se, jestli vydržím dva týdny, a domluvili se se mnou, kdy to mám přinést. Přinesl jsem ho v poledne, a večer měl note opravený doma. Byl koupený v Německu a žádný papír jsem neměl. Ale u IBM lze na netu ze sériového čísla zjistit, kde se stroj vzal a do kdy má záruku, takže papíry nejsou potřeba.Příští note kupuju taky Apple, ale kvůli OS X, ne stroji. Windows nikdy fungovat pořádně nebudou, pánové to ukázali na Vistách. Neuměj ani pořádně okopírovat nápady ostatních (Jako Číňani:)) a jediná jejich metoda je brute-force a špatnej kopírák.Apple taky kopíruje, ale zdroj bere spíš jako inspiraci, subjekt k vylepšení, nepřejímá slepě. Většinu nápadů okopíroval z Xeroxu. To jen v Evropě se myslí, že Xerox jsou jen kopírky, ale ve skutečnosti vymysleli všechny důležité vynálezy kolem počítačů oni: myš, grafické rozhraní, objektové i aspektové programování i ethernet je od Xeroxu. Jenom u nich v marketingu byli tak natvrdlí, že to neuměli prodat, ani si neuvědomili, že předběhli dobu o generaci, a Apple to od nich v klidu okopíroval a prodal, protože to zjednodušil a vyrobil za snesitelnou cenu.Ale IBM mi bude chybět, titanová řada vydrží všechno. Na svůj T42 jsem šlápnul, spadnul mi, bylo mi vylito víno do klávesnice, ale na něm to ani neni vidět, a jede dál.Budoucnost patří Titanu!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Můj příští počítač asi bude Apple. Myslím tím domácí stroj určený převážně na fotky a jejich zpracování. Můj pracovní je značky Leninovo, pardon, Lenovo.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Srovnávám právě s tou hrůzou, o které píšete. Dřív to bylo opravdu drsné. Firmy se už opravdu začínají snažit, i když ne se vším si poradí. Změnu pozoruju posledních pár měsíců, ještě loni měla firma Czech Data Systems (apple.cz) na dotazy zákazníků a reklamace jen pana Němečka :-) Před dvěma týdny se mi servisman firmy iStyle v Revoluční ulici věnoval asi dvě hodiny jen tak, nenechal si vnutit ani dvě stovky, prý ať se stavím, kdybych zase něco potřeboval. A to mám počítač od jiného prodejce.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Apple už má v Česku kvalitní servis?To by byla příjemná zpráva. Ale ještě před rokem měl Apple v cz nejhorší servis ze všech servisů, co si lze představit.Co se týká distribuce a podpory, tak jsme byli ve společné zóně s Afrikou a služby tomu odpovídaly. Nebyl zde žádný autorizovaný prodejce (Jenom Premium Reseller) a z toho vyplývalo pofidérní financování servisů, které pak problémy přenášely na koncové zákazníky.Málokdy se oprava realizovala v zákonných 30 dnech a o uplatnění mezinárodní záruky šlo pouze snít.Ten servis byl dokonce tak špatný, že i kdyby byl o polovinu lepší než skutečně byl, byl by pořád špatný!Pokud se na tom něco už změnilo, byl bych opravdu rád, ale slyšim to teď poprvé.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

V Česku nejspíš v souvislosti s iPhonem dojde k většímu "přezbrojení&qu ot;jednotlivců i menších firem na počítače Mac. Já jsem koupil první iMac v roce 2000, ale nebyl to dobrý krok. Tehdy vysoká cena, těžko dostupný software, mizerný servis. Dnes je situace úplně jiná, prodejci pomáhají zákazníkům zorientovat se v trochu odlišném systému a ovládání, servis je nadstandardní (iStyle, Kinetik, apple.cz). Všiml jsem si, že přibývá i finančních poradců, kteří "jdou" do notebooku Mac - superelegantní MacBook Air musí u klienta rozhodně zapůsobit! :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Z hlediska užitečnosti přístroje a podobně světských věcí jde o trend, kdo nemá iPhone jako by "nežil". Druhá strana mince je, že je to obrovský výkon a vizionářský génius který nemá každý. Ta konzumní mánie kolem ixxx mě nebere, ale způsob a efektivita s jakou apple prošel zmrtvýchvstání je úžasná.

Nahlásit

-
0
+

Z hlediska užitečnosti přístroje a podobně světských věcí jde o trend, kdo nemá iPhone jako by "nežil". Druhá strana mince je, že je to obrovský výkon a vizionářský génius který nemá každý. Ta konzumní mánie kolem ixxx mě nebere, ale způsob a efektivita s jakou apple prošel zmrtvýchvstání je úžasná.

Nahlásit

-
0
+

Apple je zralej na short.

Nahlásit

-
0
+