Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Refinancovat, nebo mít raději klid?

26. 11. 2007
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Takže pokud to správně chápu, neměl by být při tomto refinancování problém. A při případném dalším - pokud se nezmění do té doby legistlativa bude záležet na finančním úřadu?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

viz článek http://www.finmag.cz/clanek/11061/

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Já jsem právě refinancoval a když jsem byl pro dokumenty na katastr, aby vymazali zástavu původní banky, řekl mi pracovník, že již nebudu moci odpočítat úroky od základu daně. Prý má nová smlouva jako účel ne bydlení, ale splacení úvěru. Při dohadování s bankou před fixací se snahou o snížení sazby či alespoň o její výši jsem se prakticky nic nedozvěděl. To až v dopise, který posílali 5. dne v měsíci fixace. Samozřejmě jsem již měl sjednánu konkurenci, protože jinak bych neměl téměř šanci něco stihnout a toho si je stávající banka vědoma. Může mi někdo říct, jak je to tedy s tím zdaněním? Pokud by to byla pravda, nebylo by pro mne refinancování již tak zajímavé. Když jsem se zeptal, proč mi tak důležitou informaci neřekl dřív a že bych odchod jistě zvážil - prý nechtějí zákazníka držet, pokud chce odejít. Jednalo se o ČS. Opravdu si banky váží svých klientů???

Nahlásit

-
0
+