Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis

Diskuze: Soukromé renty na dně

Přihlášení do diskuze

Základní problém je ovšem v tom, že klinti, kteří do Immofinanz investují, tak dělají z pravidla na základě rady svého poradce (AWD, MBI nebo i ECG), ačkoliv nevědomky porušují základní pravidlo investování a to diverzifikace.Nakupováním jediného titulu tak dělají prakticky to nejhorší, co lze a ani pravidelný nákup to nezachrání.Můj názor je tedy s nákupem přestat, neodkupovat a investovat do vyváženého portfolia fondů nebo do programů pravidelného investování.Vzhledem k tomu, že do Immofinanz investují klinti z pravidla s vidinou zabezpečného stáří, mají většinou čas nechat Immofinanz vyrovnat alespoň ztrátu a na svůj důchod se připravit jinde a s výrazně menší mírou rizika.O investičním vzdělání poradců, kteří Immofinanz doporučili jako jediný produkt (pochopitelně vedle KŽP nebo IŽP či PP) mám svůj názor - negativní.

Nahlásit

0
+
-

rast a pokles akcií immofinanzu závisí na situácii na burze. Na jednej strane dohnať stratu -43% bude trvať veľmi dlho (cena musí narás´t takmer o 100%). Na druhej strane pravidelným investovaním cenu spriemerujete a pri návrate na minuloročnú úroveň budete v zisku. To ale môže trvať aj niekoľko rokov. Pri akciách developerov a správcov realít však treba počítať aj s negtívnym dôsledok rastu/poklesu cien realít. Zisk týchto firiem z precenienia realít v portfóliu bol zvyčajne vyšší ako zisk s prenájmu (a predaja budov). Pri stagnácií cien realít, už len z príjmov z prenájmu nebudú hospodárske výsledky tak pekné ako v minulosti. Pri poklese cien realít bude preceňovanie majetku fungovať aj smerom dole, a môžu si tak vyrábať stratu.

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Co tedy poradíte investorům, kteří do Immofinanz pravidelně investují své peníze? Dnes se roční výkonnost pohybuje na cca -43% a má pozitivní vývoj, prodávat je tedy nesmysl. Doporučil byste držet a nakupovat nebo držet a investovat jinam?Nebyl růst způsoben i nepřirozenou poptávkou zapřičiněnou prodejem poradenských firem?

Nahlásit

0
+
-