Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis 

Známé české značky rostou díky investičnímu crowdfundingu

Lenka Kinclová
Lenka Kinclová | 13. 6. 2022 | 790
byznyscrowdfundingfingoodinvesticeKdo hýbe miliardamimiliardy v pohybu

Značky Bagind company a Tomas Arsov, tuzemské společnosti, za kterými stojí silný podnikatelský příběh a rychlá expanze. Co je spojuje?

Známé české značky rostou díky investičnímu crowdfundingu

Zdroj: Shutterstock

Z Indie až k zahraniční expanzi

Impulsem pro vznik značky Bagind company byla cesta Lukáše Matějčka, zakladatele společnosti, do Indie. Ta ho inspirovala natolik, že se rozhodl na český trh přivést ručně vyráběné kožené batohy a tašky z udržitelných materiálů.

Každý jeho výrobek projde unikátním procesem od návrhu k výrobě prototypu u indického partnera. Všechny výrobky se šijí v několika rodinných domech uprostřed indického města Jaisalmer. K opracování používá společnost výhradně přírodní látky bez chemických příměsí.

To, že právě těmito výrobky se trefil do poptávky na trhu, se ukázalo v posledních pěti letech. Během nich dokázal ze svého nápadu vybudovat funkční eshop a otevřít pět kamenných prodejen.

Se svou společností plánuje také expanzi na několik zahraničních trhů.

Navíc z každého prodaného výrobku putuje část výdělku na nákup školních pomůcek pro indické děti.

Miliardy v pohybu - investiční speciál Finmag.czNextPage Media

Vlastní jméno jako značka

Tomáš Arsov, český kadeřník, známý například z pořadu Nůžky prosím, ze svého jména vytvořil úspěšný brand Tomas Arsov.

S touto značkou se specializuje především na výrobu vlastní kvalitní vlasové kosmetiky. Svoje produkty distribuuje prostřednictvím svého eshopu, ale dokázal je dostat i do velkých drogistických řetězců. Také on se svými produkty expandoval na zahraniční trhy.

Tomáš Arsov se kromě prodeje vlastních výrobků věnuje také provozu kadeřnického salonu a investuje dokonce do výzkumu vlasové kosmetiky. Jeho záměrem je vyrábět vlasovou kosmetiku pouze přírodní cestou a bez zbytečných chemických látek.

Co obě společnosti spojuje?

Oba podnikatelé dokázali rychle z nuly vybudovat úspěšné společnosti. Oba také kladou důraz na použití přírodních materiálů bez zbytečné chemie. Narazili také na zkostnatělý bankovní systém.

Tyto společnosti našly cestu k potřebnému kapitálu prostřednictvím investičního crowdfundingu. Spojili se s přední investiční crowdfundingovou platformou Fingood.cz, která jim dokázala nabídnout flexibilní řešení a získat peníze pro jejich byznys takřka obratem.

Individuální investoři se navíc mohli podílet na dalším rozvoji těchto známých značek.

Výhody investičního crowdfundingu

Právě rychlost a schopnost nahlížet na podnikání širší optikou dává Fingoodu a investičnímu crowdfundingu mnohem větší prostor pro lepší pochopení podnikatelských procesů. „Často se na nás obracejí společnosti, které v bance nepochodily. My jsme schopni jim podat pomocnou ruku a posoudit jejich byznys tak, jak to v bankách neumí,“ popisuje výhody crowdfundingu Vít Endler, CEO Fingood.cz.

Na vrub této moderní formy financování lze také připsat rychlost. To, co bankám trvá dlouhé měsíce, je Fingood.cz schopen zvládnout během týdnů. Společnosti navíc prostřednictvím této platformy oslovují bezmála šest tisíc individuálních investorů, ze kterých se pak v mnoha případech stávají jejich zákazníci.

Kam dál? Investice na Finmagu:

Finmag na léto

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

„Jsem mizerný makléř,“ řekl Adéle Vopěnkové Prokop Svoboda. A tak místo aby prodával domy sám, vybudoval realitní kancelář, kde to ostatní dělají za něj. A výborně.

FIN. Dominik Stroukal dodá investorům naději po propadu trhů • V kanceláři šéfky České spořitelny • V hlavě lovce jednorožců Andreje Kisky ml. • Jakub Žofčák o byznysu s deskovými hrami • Robert Vlach o creator economy a podnikání s obsahem

MAG. Parkování zdarma je lidské právo. Co z pravičáka dělá soudruha • Nejbližší moře? Pět hodin jízdy. Se správným bourákem. Na ropu • Jako umami. V restauraci Jana Knedly umějí moderně míchat chuti i v české klasice • Kardiochirurg. Srdcař. A překvapivě dobrý spisovatel Josef Veselka

Autor článku

Lenka Kinclová

Lenka Kinclová

Vystudovala Provozně ekonomickou fakultu se zaměřením na marketing. Miluje solo cestování, ze kterého píše cestopisy. Jako aktivní investorka se zajímá o novinky ze světa investic a fintechu. Nyní má na starosti PR a komunikaci na investiční crowdfundingové platformě finGOOD.cz.