Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Překvapivé stavby v Novém Boru: když se páří dřevo a sklo

V dalším díle Překvapivých staveb se Adam Gebrian nechal v Novém Boru překvapit organickým skloubením dvě stě roků starých budov s moderními novostavbami v centrále progresivní sklářské firmy Lasvit.

Firma Lasvit je na světě teprve tucet let, navázala ale na to nejlepší z českého sklářství a protahuje jeho tradici do budoucnosti. Nebojí se přitom odvážných řešení a sbírá ocenění na designových přehlídkách po celém světě, od roku 2011 je jejím uměleckým ředitelem – pozor! firma s uměleckým ředitelem!– podniku Maxim Velčovský, spolupracuje ale i s dalšími předními umělci.

V Novém Boru, metropoli českého skla, koupil Lasvit celý bok domů nedaleko náměstí. Staré a cenné nechal, pochybné přístavby šly k zemi a nově vzniklé proluky zaplnily odvážné budovy, které se zrekonstruovanými starými dřevostavbami ostře kontrastují svou na odiv stavěnou modernitou, zároveň s nimi ale korespondují a odkazují na ně.

Podívejte se s námi, jak propojení nového a starého, dřeva a sklad dopadlo. Budete překvapeni, jak organicky se oba světy propojují. A ještě se uvnitř jedné z nových budov budete moct pokochat jeřábem, na kterém se třeba zkouší zavěšení monstrózních lustrů, jaké Lasvit prodal třeba do dubajského metra.

Finmag.cz

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK