Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pojištění domácnosti v paneláku

Základní pojištění domácnosti v panelovém domě je pojištění živlů, tzv. FLEXA (Fire – oheň, Lightning – blesk, EXplosion – výbuch, Aircraft – pád letadla).

S bydlením v panelovém domě souvisí ochrana vnitřního vybavení (nábytek, kuchyňská linka, stoly, židle, elektronika). Nesmíme také zapomenout na sbírky, umělecká díla a jiné předměty.

Optimální pojištění domácnosti panelového domu

Základní pojištění domácnosti v panelovém domě je pojištění živlů, tzv. FLEXA (Fire – oheň, Lightning – blesk, EXplosion – výbuch, Aircraft – pád letadla).

Doplňkem pojištění domácnosti v panelových domech je pojištění krádeže, loupeže a vandalismu. Pravděpodobnost těchto rizik souvisí s tím, v jak velkém městě se panelový dům  nachází. Panelový dům v Praze je nejrizikovější následuje, Brno, Ostrava atd.

Dále pojištění domácnosti v panelových domech nabízí pojištění občanské odpovědnosti, které se většinou týká všech osob, které žijí v pojištěné domácnosti panelového domu a kryje škodu způsobenou např. vytopením sousedů nebo neúmyslné zničení věci v obchodě.

Výše pojištění domácnosti v panelovém domě

Doporučený vzorec pojištění domácnosti v panelovém domě je 100.000 Kč pojistné částky na každou místnost. V případě bytu 3+1 panelového domu je tedy pojistná částka 300.000 Kč. Pokud  se ale v bytě nachází dražší elektronika nebo umělecká sbírka, doporučujeme zvolit vyšší pojistnou částku.

Spoluúčast při pojištění domácnosti v panelovém domě
V rámci pojištění domácnosti v panelovém domě se sjednává tzv. spoluúčast. Touto částkou se podílíme na náhradě škody při pojistné události, např. pokud máte spoluúčast 5.000 Kč s pojistnou částkou 300.000 Kč, pojišťovna nám uhradí max. 295.000 Kč.

Cena pojištění domácnosti v panelovém domě

Každá domácnost v panelovém domě je rozdílně vybavena a najít vhodný typ pojištění je práce finančního poradce, který vám pomůže s porovnáním jednotlivých nabídek pojištění domácností a doporučí pro vás tu nejvýhodnější. 

Pojištění domácnosti v panelovém domě je vhodné spojit s kvalitním mechanickým zabezpečením, jako jsou  kónické a speciální zámky na vstupních dveřích a kvalitní kování na oknech. Toto zabezpečení nám samo o sobě pomůže ochránit majetek před zloději, ostatní rizika neřeší.

Modelové příklady pojištění domácností


Byt 4+1 v panelovém  domě v Brně, standardně zařízen, dveře s bezpečnostním kováním.
•    Pojistná částka 400.000 Kč (FLEXA, krádež, vloupání, vandalismus)
•    Spoluúčast 1.000 Kč
•    Pojištění odpovědnosti (2 mil na zdraví/1 mil na majetek/ 0,5 mil následná finanční škoda)
•    Roční pojistné po slevách 1.212 Kč

Byt  2+kk v panelovém domě v Praze, mírně nadstandardně zařízen, dveře s bezpečnostním kováním.
•    Pojistná částka 300.000 Kč (FLEXA, krádež, vloupání, vandalismus)
•    Spoluúčast 1.000 Kč
•    Pojištění odpovědnosti (2 mil na zdraví/1 mil na majetek/ 0,5 mil následná finanční škoda)
•    Roční pojistné po slevách – 1.536 Kč

Autor je finanční poradce Partners

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK