Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis
Dezinformace a koronavirus

Dezinformace a koronavirus

Odhalujeme mechanismy, kvůli kterým lidé dávají přednost nepravdě před nepříjemnou pravdou, a příčiny, proč intuice selhává. Hledáme kořeny hoaxů a dezinformací a nabízíme cesty z myšlenkových pastí.

Píšu pro Finmag

Bohumír Žídek

Bohumír Žídek

Pracuje jako ekonomický redaktor serveru Novinky. Dřív psal například pro Revue Politika Centra pro studium demokracie a kultury. Absolvoval bakalářskou němčinu a religionistiku na FFUK a magisterský obor veřejná a sociální politika na FSV UK.

časopis

Časopis Finmag

IVAN BARTOŠ: NEVYMĚKNU

„Jsem normální kluk z Jablonce, co přišel do Prahy, vystudoval, dělal v korporátu a pak šel do politiky, protože mu vadilo, že tahle země mrhá svými možnostmi,“ říká šéf Pirátů.

NATE MEDICÍNU!

Téma čísla: medicína • Pavel Jégl mapuje její úspěchy za posledních 50 tisíc let • Gabriel Pleska připomíná nejstrašnější průšvihy za posledních 200 • Jaroslav Šura doporučuje zdravotnické akcie a Dominik Stroukal matrace • Vojtěch Pišl píše o pokrocích v léčení hlavy • Michal Kašpárek ukazuje milníky genetiky

Časopis FinmagČasopis FinmagČasopis Finmag

Podcasty

Chceme-li zachovávat své právo, které bylo a je covidem ohroženo, musíme totéž právo přisuzovat i jiným. Omezit tedy svoji svobodu vůči druhým...Petr Fischer
Starší články

Souboj osobností

52 %

hlasuju pro

Dana Bérová

exministryně a podnikatelka

50 %

hlasuju pro

Pavel Skřivánek

podnikatel, agentura Skřivánek

Procenta vyjadřují úspěšnost v dosavadních soubojích