Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Neurorestart: Předražené hrnce pro váš mozek

| 10. 6. 2013

Jiří Vokáč Čmolík je šarlatán a firma Inner Winner výdělečná sekta.

Neurorestart: Předražené hrnce pro váš mozek

Na Šmejdech jsem nepochopil jednu věc: jak se někomu může to odírání důchodců na nákupních zájezdech vyplatit. Musíte jim vypravit autobus, vytopit kulturák, usmažit řízky, šest hodin do nich mlít jak blbí a pak jste stejně celí říční, když si nějaká důvěřivá babka koupí pár kastrolů a vy nemusíte s plnou dodávkou zpátky.

Proto smekněme před Jiřím Vokáčem Čmolíkem, jednatelem a jediným společníkem firmy Inner Winner. Světový „transformační expert“ vzal tenhle obchodní model z devadesátých let a oblékl ho do digitálního kabátku. Hipsterský guru se obejde bez auta, stačí mu mikrofon a webkamera. Namísto nádobí totiž prodává přes internet pod značkou Neurorestart „transformační videa“ (Neurorestart.cz) a „rezonanční nahrávky“ (Neurorestart.com), které vám za čtyři, respektive šestnáct tisíc trvale přepíšou „programy v mozku“, takže budete šťastnější, zdravější a bohatší.

Prý.

Neurorestart je totiž jen pavědecký magnet na peníze důvěřivých lidí, jehož reálnou účinnost na lidský mozek Vokáč Čmolík není schopný důvěryhodně doložit. Těch 2200 nešťastníků, kteří jsou podle transformačního experta v placeném on-line programu, se chytlo na stejné manipulativní techniky jako účastníci nákupních zájezdů:

Máte Problém, o kterém jste doteď nevěděli. Naštěstí je tu Řešení, o jakém se vám nesnilo

Poslechněte si tu hrůzu: dno vašeho hrnce neakumuluje dostatek tepla a navíc musíte jídlo připravovat na tuku. NA TUKU! Div, že ještě nejste mrtví. Pořiďte si jedinečnou sadu nádobí a zachráníte zdraví celé rodiny. Dřív, než bude pozdě.

Taky jste nejspíš doteď nevěděli, že ve vašem mozku běží „špatné programy“, které vás brzdí. „Cyklí se vám smyčky,“ neumíte aktivovat centra štěstí a úspěchu, nejste pány svého života. Jediná klika je, že Neurorestart šíří „vědění, které bylo po celá tisíciletí privilegiem 1 % lidí vládnoucích vrstev.“

Tohle řešení je Vědecké

Stejně jako drahé hrnce, i Neurorestart přichází s nálepkou vědecké revoluce. Vokáč Čmolík ale nikde nenabízí jediný ověřitelný důkaz, že nahrávky či videa prodávaná pod hlavičkou Neurorestartu fungují. S kritickým vědeckým myšlením se to zkrátka nesmí přepálit. Hlavní je, že na Neurorestartu pracovali zahraniční „vědci“, jako je britský homeopat Peter Chappell, „bývalý výzkumný inženýr v leteckém průmyslu a oblasti internetových technologií“.

Zajímalo mě, z jakých zdrojů získal sám Vokáč Čmolík svoje výjimečné znalosti epigenetiky – tedy proměn organismů pod vnějšími vlivy. Mailová odpověď nepřekvapila, na univerzitě to nebylo: „Čerpám informace díky svému členství v Asociaci transformačních leaderů a v Neuroleadership Insitutu.“

Žádost o doložení nějakého nezávislého experimentu vyústila ve frašku: „V současné době děláme klinické studie Neurorestart transformačních nahrávek, výsledky budou k dispozici na podzim roku 2013. Zveřejnili jsme experiment s nahrávkami Neurorestart z funkční magnetické rezonance v dubnu 2012 a máme k dispozici studii na padesáti špičkových managerech v období roku 2011–2012.“

Zveřejněným experimentem se myslí dvouminutové video bez jakýchkoliv dat nebo popisu metodologie a zmíněnou „studii k dispozici“ mi Vokáč Čmolík odmítl poslat: „Studii jsme zatím nezveřejnili, chystáme se na to společně s klinickými studiemi.“

Poprosil jsem tedy o jakýkoliv jiný materiál srovnávající účinky Neurorestartu s placebem, jak to dělají opravdoví vědci: „Ano, takový experiment proběhl na fMRI [funkční magnetická rezonance, pozn. red.] a píše se o něm v mé knize ve 21. kapitole, bohužel teď není nikdo k dispozici, kdo by vám to poslal.“

Skrytá reklama svede divy

Všudypřítomné vágní přesvědčování o jakýchsi blíže neurčitých skvělých výsledcích Neurorestartu má jasnou příčinu: štědrý partnerský program. Za každého nového pána nebo paní na výplach dostanete od Vokáčovy Čmolíkovy firmy Inner Winner 500 až 2500 korun. Vokáč Čmolík, společník společnosti, je tedy váženým hostem podlézavých podcastů a Neurorestart vděčným tématem naprosto nekritických blogů. Podívejte se na první stránku v Googlu:

Infekce Neurorestartu

Z webů milionovacesta.cz, clovek20.cz, radek-karban.cz, michalikova.cz a svobodna-vule.cz vedou na stránku Neurorestartu partnerské odkazy, na což provozovatelé nijak neupozorňují.

Reklamace? Ne tak rychle

Kdyby se ve vás po zaplacení probudilo semínko skepse, může být pozdě. Úvodní stránka on-line programu s transformačními videi slibuje: „Pokud byste vy sami takovou změnu v životě neprožili a do 21. 6. 2013 zjistíte, že vám trénink neslouží, vrátíme vám všechny peníze zpět. Bez otázek.“ Třítýdenní program ale při objednávce v posledním možném termínu (6. 6.) končí až 27. června, tedy šest dní po konci lhůty pro vrácení, což není hned zřejmé.

Komplikace na vás čekají i při reklamaci rezonančních nahrávek. Formulář se vyptává hned na několik irelevantních věcí, mimo jiné vyžaduje „kontakt na osobu, která o vašem poslechu osobních rezonančních nahrávek ví.“ Po svých zákaznících chce Inner Winner větší transparentnost, než sama firma nabízí jim.

Pokud si potřebujete do mozku něco zapsat, pak dvě slovíčka: šarlatán a sekta

Jiří Vokáč Čmolík nezveřejnil jediný důvěryhodný důkaz o tom, že jeho drahý program Neurorestart, ať už se bavíme o rezonančních nahrávkách nebo transformačním videu, funguje lépe než placebo. Zaštiťuje se vědou, ale ignoruje vědeckou metodu opakovatelných experimentů. Omílá obecné, těžko potvrditelné nebo vyvratitelné bláboly o zdraví a úspěchu. To jsou poznávací znaky šarlatánů.

Jeho podnik Inner Winner slibuje „tajné vědění“ a zázračné změny výměnou za desetitisíce korun, a to bez solidních záruk a ověřitelných výsledků. Marketing se točí kolem charismatického guru, a pokud budete chtít vycouvat, narazíte na překážky. Takové instituci se říká sekta.

Devadesátá léta snad nikdy neskončí.

Vložit komentář

Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat. Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

tom | 26. 10. 2015 22:34

Tady je jeste ten rozhovor s Cmolikem (v case 14:50) primo na webu CT.
Aneb zlodej krici chytte zlodeje.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/215411058291014

+1
+
-

Další příspěvky v diskuzi (17 komentářů)

tom | 26. 10. 2015 22:34

Tady je jeste ten rozhovor s Cmolikem (v case 14:50) primo na webu CT.
Aneb zlodej krici chytte zlodeje.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/215411058291014
+1
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

tom | 26. 10. 2015 22:26

Nejvetsi gol je ze se Cmolikem byl rozhovor v CT, kde se tvari jako ze proti temto typum podvodu bojuje:)

https://www.youtube.com/watch?v=l_s3sc2nbNk
+1
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

BlbaBlondyna | 29. 4. 2015 16:16

Petra Popka budete mit pristi tyden v poradu "Sama doma" a tam i patri, ty jeho nesmysly muze brat vazne jen nekdo, kdo ma tuny casu a prachy. Dotet pana Kirshe netrumfnul na pozicich google, coz znamena ze to, co propaguje, propagovat neumi. Cimz je jasne, kdo je lhar. Na dobry prodej pres internet potrebujete kvalitni web, znalosti programovani, prvotridni znalost seo atd. Ne tuny pripitomelych videii, jeste pripitomelejsich textu, ktere stejne nic nikomu nereknou a obtezovani svymi blaboly kdekoho, na koho na netu narazite. Chcete-li byt na netu uspesni, hledejte odborniky v marketingu, uspesne zbozi, sluzby atd. Nikoliv tluchuby
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jana Skalíková | 30. 6. 2014 16:45

Miluju negativní reklamu.
Napíše se kritickej článek se spoustou odkazů ( vždy si říkám, jestli není s kritizovaným nějaká domluva na provizku :-D třeba za velký počet navštívených webovek nebo kdovíjakých stránek, na kterých se na internetu vydělává ) a ti co mají v sobě "vzdor" a všechna ta "proti" se na základě logickejch a kritickejch komentařů do toho programu přihlásej ( aby jako dokázali, že to nefunguje).
To mmě opravdu fascinuje. A navíc vlastně závidím ( jako správnej čecháček), že to taky neumím. Takže miliony nemám. Nicméně pánovi opravdu fandím a naprosto vážně uvažuji, že si to pětikilko v dalším kole jeho "fortuny" zaplatím, jelikož na tomto videu http://neurorestartpenize.cz/webinar-4/ říká, že přestává jet na konkrétní sumu a chce jinej styl placení. Už ted platím domácí vajíčka starým chlebem, tak kdyby bral třeba sadu těch hrnců, co se mi tu válí z dědictví a nepoužívám ji, tak se dohodneme :-D
Přijde mi opravdu smutý, že se náš národ bere tak moc vážně .....
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ema Beránková | 11. 8. 2013 03:57

Jsou schopní odborníci, kteří neumí své schopnosti prodat. Moc záleží na tom umět oslovit lidi a to p. J.V.Čmolík umí. Já bych pana Čmolíka nekritizovala, vždyť podobné techniky používají firmy živíci se finančním poradenstvím, jsou to prodejní techniky, techniky jak oslovit, získat a přesvědčit lidi a to pan Čmolík umí a proto má úspěch a je bohatý.
Kritizuji prodejce "šmejdů", to jsou arogantní břídilové, viděla jsem film "Šmejdi", prodejci hrnců apod. jsou primitivní arogantní hulváti, kteří chtějí druhé jen obrat o peníze a zaměřili se na seniory, nikdo jiný by jim na to neskákal. A když se je nepodaří přesvědčitm neváhají použít fyzické násilí.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Lenka Pokorná | 30. 6. 2013 21:13

Mrkněte se i sem na toho Čmolíka!!! Tohle video bylo skrytý, bylo posíláno jeho bandou kamarádíčků ze špinavý sekty na e-maily lidí, o kterých si mysleli, že jsou zoufalí, aby je obrali o peníze :

http://www.youtube.co m/watch?v=J09u01Z4Ws8
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Vanda Kopřivová | 14. 6. 2013 14:50

Článek pan Kašpárka se mi líbí, byť v některých termínech na můj vkus přehání - proč hned šarlatán a sekta? Pan Vokáč zkrátka ovládá moderní způsoby prodeje a ovlivňování. S těmito dovednostmi je možné najít zákazníky na ledasco - stačí aby se nechali ovlivnit, uvěřili, objednali a hlavně zaplatili.

Mně osobně překvapuje, že v době, kdy je relativně slušný přístup k informacím, toho uživatelé internetu (hlavní to cílová skupina infoproduktářů...) málo využívají. Nevím, zda jejich mozky náhodou opravdu nepotřebují nějaký neurorestart, aby se jim zaplo kritické myšlení :-).

Takže to, že se pan Kašpárek pídil po studii, o které pan Vokáč zhusta mluví, a paní v komentářích níže se po "neurovědci&quo t;Vokáčovi sháněla v Ústřední vojenské nemocnici, je mi velmi sympatické. Kdo by chtěl ještě více ke kořenům, může zcela jistě napsat i otci celé myšlenky leteckému konstruktérovi/homeopatovi Peterovi Chappellovi.

Ale na druhou stranu, těch cca 5000 Kč není zas tak moc za zkušenost. Školné ve škole života je mnohdy mnohem vyšší. Pokud budou zákazníci vnitřně přesvědčeni, že jim to něco přinese, tak jejich vírou neotřese ani absence (vědeckých) důkazů. Osobně si myslím, že poslouchání (pro mne již ohraných) motivačních pouček (trénink Neurestart online) či poslech relaxační hudby (rezonančních nahrávek a autogenního tréninku) není nijak škodlivý. Je na rozhodnutí každého člověka, zda koupí, zda si ekvivalent opatří jiným způsobem či zda spolehne na sebe svůj mozek - či jak se dříve říkalo na zdravý selský rozum. Jak s těmi hrnci - někdo má drahé "s příběhem o životě věčném" - svém i těch hrnců, někdo běžné nádobí z obchoďáku. Průměrně funkční je asi oboje.

S panem Čmolíkem souhlasím v tom, že je hodně majitelů, ale málo skutečných použivatelů mozku. Na lidské naivitě a ochotě "skákat na špek" se odpradávna vydělává nejvíc :-).

To, co pan Čmolík utržil, není jeho výdělek - odečtěte daně, náklady, provize affiliate partnerům... Ale i tak, nutno přiznat, že se to v tomto rozsahu nepovede kdekomu. Odvážný (zde synonymum pro drzý :-)) je tento pán nadstandardně, ale i tak si myslím, že vystoupit na kongresu skutečných odborníků - neurovědců by si se svými mnohými domněnkami netroufl.

Mnohem horší mi přijde, žese budou dál šířit mnohé domněnky/polopravdy/bludy o mozku a fungování těla či světa... Plno lidí do těchto projektů vstupuje proto, že jim vedle vlastního rozvoje přijde zajímavé "vědomosti" ;poskytovat dál za účelem vlastní obživy. A svým potenciálním zvídavým klientům budou odpovídat, že to říká "neurovědec&quo t;Čmolík a podobně manipulovat, zda opravdu chtějí ustrnout v jhu Matrixu? Nebýt kormidelníky svého vlastního života? V situaci, v níž "vypadá za troubu" se nikdo necítí moc dobře, že?

Koučů, transformačních průvodců, aktivátorů osobního rozvoje a podobných poskytovatelů služeb je dnes na každém rohu/webu. To je opravdu tolik lidí úplně bezradných? Já že bych spíš potřebovala někoho, kdo mi spraví boty :-). O radu, že se mám transformovat, více vydělávat, staré boty zahodit a koupit nové, nestojím :-).
+1
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

jiří vlk | 13. 6. 2013 07:31

Autor článku píše - cituji: "Zaštiťuje se vědou, ale ignoruje vědeckou metodu opakovatelných experimentů. Omílá obecné, těžko potvrditelné nebo vyvratitelné bláboly o zdraví a úspěchu. To jsou poznávací znaky šarlatánů.

Jeho podnik Inner Winner slibuje „tajné vědění“ a zázračné změny výměnou za desetitisíce korun, a to bez solidních záruk a ověřitelných výsledků. Marketing se točí kolem charismatického guru, a pokud budete chtít vycouvat, narazíte na překážky. Takové instituci se říká sekta."

A komentuji:
Doporučuji autorovi přečíst si knihu "John Virapen: Vedlejší účinek: Smrt". Tam se toho o vědeckých metodách dozvíte více a bude se vám chtít zvracet z vámi oblíbených tzv. vědeckých metod.

Možná by autor článku měl změnit svůj počtářský "analfabetismusquot;a neplést si desetitisíce se čtyřmi tisíci, nebo 16 tisíci. Kde ty vaše "desetitisíce&q uot;sakra vidíte?
Neschopnost počítat ukazuje na celkovou informační hodnotu celého článku.
Měl jste napsat, že když má 2000 lidí, tak vydělal při minimálním příjmu 4,5 tisíce / kus, což je 9 milionů - tím byste čtenáře rozzuřil víc. I když jich má, jak píše pan Popek, 3.700,- lidí. Takže vydělal minimálně 18 milionů za týden. To by se z toho závistivec pomátl na rozumu a možná by to chtěl zkusit také. Tím by u něj ovšem nastal Neurorestart, ovšem zcela zdarma a tím by významně ušetřil.

Naopak ministra financí to musí vysloveně těšit, protože za tohle číslo odvede na DPH minimálně 1.890.000,- Kč, ale to lidi nerozzuří i když budu sebezávistivější.

Takže autorovi článku místo NEURORESTARTU doporučuji nějaký kurz Počtů. Víte žádné logaritmy, Kozinova věta a Sinunsy - ne prosté počty a myšlení. Zapnout myšlení a vydráždit lidi k nepříčetnosti jejich závistí.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Alice Hrouzkouvá | 10. 6. 2013 21:08

No zjiš´tovala jsem zda znají známého neurovědce v ÚVN, kde říká, že vede tým neurovědců, neznají. Pouze Dr. Vrána říkal, že kdysi tam pan Čmolík byl se 4 lidmi a nic světoborného se neprokázalo. Pan Čmolík klasicky pracuje s plasticitou mozku, což je běžná KBT technika používající při léčbě různých závislostí, apod. Jedná se o to, že samozřejmě pokud budete používat svůj mozek v souvislosti s dobrými nápady a pozitivním naladění tak to lze použít k rozvoji osobnosti. problém je, že všichni zdraví lidé mají pocity a emoce a mozek funguje na změnu na základě libých pocitů a ty se změnit jen tak nedají. Už vůbec ne, pokud je člověk v depresích. Dalším problémem je, že p. Čmolík sám vzdělání odborné nemá, je to jako když kovář trhal v minulosti lidem zuby, někomu pomohl, někomu ublížil
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Martin Moravec | 10. 6. 2013 20:41

Když jsem někdy loni objevil ve své e-mailové schránce první link na stránky Davida Kirše, zaujal mě. Linky na weby zakončené placeným odkazem chodí dál. Jelikož mě různí exoti a jejich metody zajímají, newsletter jsem neodhlásil a se zájmem sleduji dál. Panem Čmolíkem nám to hezky graduje a já jsem zvědav, jakého šílence nám pan Kirš představí příště. Že za to někdo utratí balík? Když chce, prosím. Konec konců náboženství je pilířem civilizace a přitom taky prodává infoprodukt založený na vymývání mozků. Krišna krišna, hare hare.... ;-)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Petr Popek | 10. 6. 2013 14:48

Na webu firmy, kteráse živí prodávání finančních produktů za provizi se někdo zlobí, když tohle dělá někdo jiný v jiném bussinese (affiliate odkazy)?

A že u toho používá stejné techniky, jako jsou používány při zapracování nováčků nebo získávání klienta? (Prošel jsem si jak Neurorestartem - živým, tak zapracováním u finančně poradenských firem, několik let jsem je vedl).

Skvěle se bavím :)

A "nešťastníků&qu ot;je 3700. Možná kolega trochu střílí do vlastních řad.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Martin Neužil | 10. 6. 2013 16:31
reakce na Petr Popek | 10. 6. 2013 14:48

Muzu se zeptat ? Vy jste pri zpracovavani klientu pro nejaky financni produkt nebo novacku pro financni poradentstvi skakal po zidlich, otacel se na souseda, ktereho neznate a kricel " miluji te" ? Cili choval se tak trochu jako zfanatizovany magor? Na Skylinku se to delo, na tom videu na YouTube dela s Kirsem to same? No nevim...

Primarne - aspon podle me - jde o to, jestli dany produkt neco nabizi a - to je podstatne - jestli je to necim podlozene... Nebo vy nesouhlasite s tim, ze predvadeci akce a Cmolikuv produkt maji jedno spolecne? Velmi drahy produkt, ktery slibuje temer nemozne, opira se primarne o cenu ( a nic jineho, zadne overitelne zdroje ), casovou tisen pri "podpisu smlouvy", ale na splneni tech slibu prakticky nikdy nedojde? To je to, co podle meho , autor napada. Alespon tak to chapu ja...
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ota Nik | 12. 6. 2013 04:55
reakce na Martin Neužil | 10. 6. 2013 16:31

Metody jsou rozdílné, ale výsledek je stejný. Částečná změna osobnosti a pohledu na svět známá jako "výplach mozku".
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Martin Neužil | 10. 6. 2013 13:33

Pár lidí se mě na Čmolíka ptali, protože ví, že se o mozek, NLP, meditační a koncentrační techniky dost zajímám a když jsem jim řekl, že je to podvod a přidaná hodnota je minimální, tak mi odmítli uvěřit. Odkaz na blog Petra Janíku nepomohl, prý jen ublížený, uplakaný, závistivý neumětel, co nic takového sám neumí ( to, že se PJ živí svým vlastním byznysem s milonovým obratem jaksi nezabralo ), logické argumenty prostě nepomohly.

Kontrolní otázka pro Nevěřící Tomáše, nemá náhodou prokazovat ten propagátor nové metody a odpovídat korektně na otázky ohledně průkaznosti? Které - nota bene - položeny byly a odpovědi kde-nic-tu-nic?

Nebylo by bývalo lepší, kdyby to ověřitl na fNMR a pak to uveřejnil, hezky sesumíroval studii, statisticky zpracoval, právě proti placebu či jiné metodice, kterou si vybere jako refereční - a ta bude adekvátní, nepodpořilo by to náhodou věrohodnot té metody? Jenže ono, zdá se, nic takového neexistuje. Knihu jsem četl, je tam hodně prvků NLP - neuro-linquistického programování, ale hodně skrytě, aby to bylo "něco nového", "transformace&q uot;.Přijde mi to jako nová rétorika, ale - bohužel - žádný nový obsah. Coz je s podivem, protože si za to účtuje od 4500 kč až po 16500 kč, což je typický příklad předraženého produktu v rámci třeba MLM ( zaplatit i síť zprostředkovatelů , byť pracujích přes web a blogy ). Toto nevidím jako infotainment, ale jako pár zajímavých informací ve spoustě balastu, často volně dohledatelné ( knihy, blogy, internet, studie ), za velmi vysokou cenu, takze já tam žádnou super-přidanou hodnotu nevidím. Každé zboží si asi najde kupce, ale jde o to, aby pak kupec neměl snahu prodejce zabít nebo ho nechat zavřít...

Pokud to bude fungovat aspoň někomu, tím lépe, ale domnivám se, že statistická pravděpodobnost hovoří spíše pro to, že nebude. Je to jako s těmi hrnci a vysavačí či dekami ( velice zhusta mizerné kvality), které jsou ve standardní prodejní síti neprodejné, tak se prodávají přes předváděcí akce nebo MLM. ). Většinou koupíte lepší hrnce, vysavače i deky v klasické prodejní síti za mnohem nižší ceny...

BTW najděte si na youtube videa s panem Čmolíkem a dalšími propagátory této metody, jak oblbují lidi, jak skáčou, v červených kalhotách a sáčku... zažil jsem přesně to samé kdysi na akci Skylink ( neplést se současnou satelitní platformou ), což bylo čisté letadlo, produkt bylo pár žvástů a cílem bylo zaplatit za produkt vysoké ceny a "zahojit se" na prodeji toho zboží dalším ovečkám, které jste měl přinést... Ta podobnost technik je nepopiratelná
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

jiří vlk | 13. 6. 2013 16:50
reakce na Martin Neužil | 10. 6. 2013 13:33

Najděte si web MUDr. Erbena, který propaguje Homocystein a jeho potírání.
A dozvíte se, jak byl z ministerstva vyhozen, protože by to zřejmě "bohužel moccc léčilo".
Takže s vědou se uklidněte. To je nesmysl.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Michal Havelka | 10. 6. 2013 11:09

Těším se, až to bude ke stažení na uloz.to
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Petr Jeník | 10. 6. 2013 11:06

Moc díky za tento článek. Konečně se našel někdo kromě mě, kdo o těchto "infopodnikatelýchquot;napsal, aniž by ten článek byl prošpikovaný affiliate odkazy. Podobný, leč trochu "údernější" ;názor jsem zveřejnil na videu o Milionovém Impériu, kde Čmolík byl taktéž hostem. Článek, resp. video je tady: http://owww.cz/video-gratuluji-vam-prave-jste-vystoupily-z-rady/
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Předplaťte si tištěný Finmag

Předplaťte si tištěný Finmag

Baví vás články, které každý den publikujeme na Finmagu? Pak vás bude bavit i tištěný FINMAG. Roční předplatné vyjde na 294 korun (za jedno číslo zaplatíte 49 korun). A nebojte, platit můžete i kartou.

Michal KašpárekMichal Kašpárek
* 1984. Absolvent bakalářského studia žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě. V letech 2006 až 2009 novinář v MF DNES, Metropolisu a Computer...více o autorovi.

Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!