Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Našetřit milion korun je snadné

| 29. 10. 2009

Podle průzkumu, který si od agentury GfK nechala zpracovat společnost Sazka, si dvě třetiny Čechů myslí, že je pravděpodobnější vyhrát milion v loterii, než si ho vydělat. Milion je přitom nejen snadné vydělat, ale dokonce si na něj můžete i našetřit!

Našetřit milion korun je snadné

S přítelkyní jsme se shodli na tom, že bychom si rádi do tří let pořídili vlastní bydlení. Do té doby by již měla moje partnerka nastoupit do zaměstnání po rodičovské dovolené a opět začít vydělávat peníze. Před několika měsíci jsme proto navštívili finančního poradce.

Ten nám vypočítal, že za bydlení ve vlastním zaplatíme přibližně o 6 tisíc korun více, než činí náš současný nájem. Doporučil nám proto, abychom se tuto částku nejdříve pokusili „cvičně“ každý měsíc uspořit. Vyzkoušíme si tak, zda máme dostatečné příjmy na splátky hypotéky, a navíc si tím zvýšíme naši nedostatečnou finanční rezervu.

Před několika dny jsem si proto položil otázku, kolik bychom měli našetřeno v šedesáti letech, pokud bychom po celou dobu bydleli v nájmu a ušetřených 6 tisíc korun ukládali do záložny. Mně je 28 a přítelkyni 27 let. Šedesát mi tedy bude za 32 let. Pro ukládání peněz jsem zvolil Spoření n@ dálku od WPB, která v současnosti nabízí jedno z nejlepších jistých zhodnocení. Přehled sazeb najdete zde.

Peníze nejdříve začneme ukládat na spořicí účet (výnosy na tomto účtu pro jednoduchost neberu v úvahu). Na konci roku si pak založíme již zmíněné Spoření n@ dálku (vklad bude 72 000 korun) s výpovědní dobou 5 let. Efektivní úrok v tomto případě činí 4,505 % p. a. (5,3 x 0,85). Za 32 let tak budeme mít ve WBP 4 594 282 korun (resp. ekvivalent v měně, která se bude tou dobou požívat). Zda si bude za tyto peníze možné pořídit nemovitost dle našich představ je otázka. Demografický vývoj ale zatím naznačuje, že nemovitostí bude za tři desetiletí nadbytek, a tak by jejich cena měla být pro kupujícího velmi příznivá.

Co se však zodpovědět určitě lze, je, za jak dlouho našetříme 1 milion korun.

První milion naspoříme již za 11 let!

A pokud bychom peníze neukládali do záložny, ale nakupovali za ně akcie (příp. otevřené podílové fondy) a náš výnos by byl průměrně 9% p. a., vlastnili bychom za 32 let akcie v hodnotě 10 697 415 korun.

Jeden milion bychom při tomto zhodnocení měli dokonce už za 9 let.

Výpočty jsou jasné.

Ať si dvě třetiny Čechů myslí, co chce. Já věřím, že první milion ušetříme už za méně než 11 let (předpokládám, že budeme moci spořit více než 6 tisíc měsíčně).

A jak jsme na tom s příjmy? V době, kdy přítelkyně pracovala, jsme oba v součtu brali méně než dva průměrné pražské platy. Nyní je náš příjem ještě nižší. I přesto se nám daří každý měsíc ukládat více než 6 tisíc.

Jistě ne každý Čech má šanci naspořit milion do jedenácti let. Těch, kteří tuto šanci mají, jsou ale minimálně statisíce.

Všechny výpočty vycházejí z aktuálních podmínek. Úroky, zdanění a další hodnoty se budou časem měnit, téměř jistě ale ne tolik, aby příklad pozbyl smyslu.

Foto: Profimedia.cz

Vložit komentář

Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat. Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Zobrazit komentovanou zprávu

Radovan Kubát | 30. 10. 2009 09:00

Výsledky výpočtů svádí k úvahám co si bude možné za 11 nebo 32 let za našetřené peníze koupit a zda má takové spoření smysl. Mou chybou bylo to že jsem nezdůraznil že o tomto článek není a snad ani nemůže být - spolehlivost takových předpovědí se podle mě podobná jako spolehlivost předpovědi počasí na příští rok.Dovolím si trochu těch spekulací.Jediné co se podle mě dá relativně spolehlivě předpovědět je demografický vývoj v ČR. Podle mě je velmi pravděpodobné že nedojde k obratu a budeme nadále vymírat. Současný baby-boom existuje díky silným ročníkům z konce sedmdesátých let. Rozhodně to není tím, že bychom se dostali nad hodnotu 2,1 dítěte na jednu ženu. Pokud nedojde k masivní imigraci, bude nabídka nemovitostí k prodeji převyšovat poptávku (bude ale záležet i na tom kolik necháme zpustnout a zbořit domů a bytů). Ceny nemovitostí by měly teoreticky v PRŮMĚRU růst pomaleji než průměrná mzda, případně by měla jejih cena klesat. Jaká ale bude realita uvidíme.Když jsem kdysi pracoval pro jistou společnost zabývající se finančním poradenstvím, učili nás lákat klienty na částku, kterou budou mít naspořenou až půjdu do penze. Ty miliony vypadaly hodně zajímavě. Asi málokoho z klientů napadlo že to za ta léta může stačit třeba na lepší rodinnou dovolenou a ne na komfortní dožití.

+1
+
-

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

Ondra | 30. 10. 2009 19:22

Myslím, že s obsahem článku se dá celkem souhlasit. Jen by mě zajímalo co přesně autor myslel 1.částí druhé věty v úvodu, že milión je snadné vydělat.Myslel to vydělání,tím že si budu měsíčně odkládat a za 10-15let ho budu mít?A nebo jak?

-1
+
-

Další příspěvky v diskuzi (21 komentářů)

Ondra | 30. 10. 2009 19:22

Myslím, že s obsahem článku se dá celkem souhlasit. Jen by mě zajímalo co přesně autor myslel 1.částí druhé věty v úvodu, že milión je snadné vydělat.Myslel to vydělání,tím že si budu měsíčně odkládat a za 10-15let ho budu mít?A nebo jak?
-1
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Radovan Kubát | 2. 11. 2009 08:50
reakce na Ondra | 30. 10. 2009 19:22

1. část druhé věty byla myšlena tak že je snadné milion korun vydělat.Mělo by stačit být 12 let legálně zaměstnán. Nestačilo by to jen v případě že by klesla min. mzda.Minimální mzda je v letošním roce 7 120 Kč čistého. I člověk pobírající minimální mzdu vydělá milion za necelých 12 let!Výsledek průzkumu podle mě jednoznačně ukazuje na velmi nízkou finanční gramotnost.Našetřit milion trvá déle, nicméně i toho by měl být schopen téměř každý Čech pokud si tento cíl zvolí dostatečně brzy (pokud má příjem 10 tis./měs. a je mu 55 let tak to pravděpodobně nestihne). Pro někoho může mít smysl našetřit tuto částku, pro někoho ne.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Popelka | 10. 8. 2015 14:56
reakce na Radovan Kubát | 2. 11. 2009 08:50

Jestli tomu správně rozumím,vy tvrdíte,že jde z minimální mzdy odkládat stranou 6.000KČ.To musíte mít nějakého mecenáše,který za vás zaplatí nájem a živí vás.
Žiju s matkou,která má podprůměrný důchod a ségrou,která protože nemá splněné nějaké pojistné období nemá nárok na invalidní důchod.Dle rozhodnutí sociálky ji mám já (ač jsem ji nevyrobila) ze svýho mizernýho platu živit.
Můj plat činí 7.500KČ.Z toho 2.500KČ musím dávat matce jako příspěvek na domácnost (nájem za sebe).Ségra dlouhodobě užívá léky s vysokými doplatky.Musí jezdit po doktorech (jízdenky nejsou zadarmo).Zkrátka matka nevychází s penězi a každou chvíli po mně chce peníze navíc na jídlo,na opravy v bytě,na ty léky,na popelnice apod. a já ač se mi to sebevíc nelíbí jí musím dát oč si řekne,protože ze svýho platu si vlastní bydlení dovolit nemůžu.A zadlužovat se,když nemám jistotu,že budu mít na splácení,by bylo nezodpovědné.
Mám taky své osobní výdaje (zubní pasty,šampóny,antiperspiranty, práškyna praní,boty,oblečení,kredit do mobilu...)
Když mi zbude z výplaty aspoň 1000KČ tak jsem ráda,ovšem stává se mi,že si matka to co mi z výplaty zbude,za mými zády vezme.
Razí heslo: Potřebovala jsem tak jsem si vzala.Když jsem ji obvinila z krádeže,tak mi na to řekla,že bydlím v jejím bytě a proto si může kdykoliv vzít kolik chce i bez mého svolení.
V tuto chvíli nemám jedinou korunu úspor,tak by mě opravdu moc zajímalo,když tvrdíte,že každý si může z minimální mzdy našetřit milion,kde mám vzít těch vašich 6.000KČ,o kterých vy tvrdíte,že si je může dávat stranou každý.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Leo | 29. 10. 2009 15:47

Problém takového spoření je následující: stát lže o míře inflace. Sestavuje si spotřební koš tak, jak se mu zlíbí. Takový koš bych uměl sestavit taky: dal bych do něj třeba LCD televize a měl bych deflaci "jak prase".Zkuste si ale do toho koše dát něco "tvrdšího" :pozemky, zlato, ropu, ... Zkuste si udělat takový koš a zpětně si nakreslete inflaci za posledních 20 let.Nebo se vraťme k opravdové a klasické definici inflace: růst peněžní zásoby. To taky uvidíte podstatně brutálnější numera. Holt ušetřit tisícovku, když stát si za stejnou dobu natiskne tři další, není zas takové terno.Mohu vás ujistit, že za 32 let nebude 10 milionů žádný velký peníz. A to neberu v úvahu to, že v tak dlouhém horizontu je už docela velká pravděpodobnost výskytu systémových rizik typu hyperinflace, státní bankrot, měnová reforma, změna režimu, válka, atd...Kdo si v letech 1920-1935 našetřil milion či si postavil vilu, copak z toho měl v roce 1950? Nic! Kdo udělal nejlépe? Ten, kdo nakupoval fyzické drahé kovy (zlato, stříbro) - pokud možno tak, aby lačný zlodějský stát nevěděl, že ho dotyčný má. Protože i když si našetříte na dům, ještě nemáte vyhráno. Od koho bude stát chtít peníze, až se dostane do problémů? Od těch, kdo je mají. Rapidně se zvýší daň z nemovitosti, zavedou se zas nadměrné metry, soukromí vlastnící třeba pod pláštíkem ekologie budou platit dražší energie (nájemníci ze sociálních důvodů budou ušetřeni), zavedou se nadměrné metry, do domu vám nasadí regul.podnájemníka...
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Radovan Kubát | 29. 10. 2009 16:20
reakce na Leo | 29. 10. 2009 15:47

S takovýmto pesimismem je nejlepší vše hned utratit za to co nejde zabavit (jídlo, pití, zážitky,...). Btw. když si zlato schováte doma, může vám jej někdo ukrást a když si ho schováte v bance, tak se to může snadno dozvědět stát. Snad jedině uložit zlato do banky ve Švýcarsku. I když už ani v tom Švýcarsku to prý není tak bezpečné a anonymní jako dřív:( Navíc když vám zavřou hranice tak se k němu budete těžko dostávat.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Leo | 29. 10. 2009 21:36
reakce na Radovan Kubát | 29. 10. 2009 16:20

Riziko nikdy nelze eliminovat uplne, to je jasne. Ale zlato zakopane na zahrade ci zazdene pod podlahou sklepa je proste asi 1000x mene rizikove, nez statni dluhopis.Taky nerikam, ze kazdy ma mit 100% svych uspor ve zlate (resp. ja spise verim stribru). Ale mit ve fyzickem kovu aspon takovych 20% uspor rozhodne stoji za zvazeni.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Síla | 29. 10. 2009 16:12
reakce na Leo | 29. 10. 2009 15:47

Takže v kontextu článku dáte na většinu lidí a začnete sázet? Protože o tom ten článek je, že je snadné našetřit milion, přestože většina lidí považuje za pravděpodobnější jej vyhrát. Autor se vůbec nezabývá otázkou, kolik si toho za ty peníze koupíte. Je to o tom, že když budete deset let sázet, tak máte malou naději mít na konci milion. Zatímco, když budete stejnou dobu spořit, máte velmi vysokou šanci mít za deset let milion. Článek je v podstatě o tom, jak mít za deset let milion, nikoliv, kolik si za něj koupíte.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Kopecká | 31. 10. 2009 21:00
reakce na Petr Síla | 29. 10. 2009 16:12

Toto si také myslím.A je dobře, že se nad tím někdo zamyslel.Sázením a podobnými aktivitami vyhraje milion 1 člověk z milionu,ostatní o peníze přijdou, protože vyhraný milion + daň a platba všem, kdo sázení zprostředkovávají , se musí někde vzít.U spoření je potřeba sledovat,jak si vede banka a mít vklad nějakým způsobem pojištěný. V každém případě bych si na toto téma ráda přečetla víc.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Radovan Kubát | 30. 10. 2009 09:00
reakce na Petr Síla | 29. 10. 2009 16:12

Výsledky výpočtů svádí k úvahám co si bude možné za 11 nebo 32 let za našetřené peníze koupit a zda má takové spoření smysl. Mou chybou bylo to že jsem nezdůraznil že o tomto článek není a snad ani nemůže být - spolehlivost takových předpovědí se podle mě podobná jako spolehlivost předpovědi počasí na příští rok.Dovolím si trochu těch spekulací.Jediné co se podle mě dá relativně spolehlivě předpovědět je demografický vývoj v ČR. Podle mě je velmi pravděpodobné že nedojde k obratu a budeme nadále vymírat. Současný baby-boom existuje díky silným ročníkům z konce sedmdesátých let. Rozhodně to není tím, že bychom se dostali nad hodnotu 2,1 dítěte na jednu ženu. Pokud nedojde k masivní imigraci, bude nabídka nemovitostí k prodeji převyšovat poptávku (bude ale záležet i na tom kolik necháme zpustnout a zbořit domů a bytů). Ceny nemovitostí by měly teoreticky v PRŮMĚRU růst pomaleji než průměrná mzda, případně by měla jejih cena klesat. Jaká ale bude realita uvidíme.Když jsem kdysi pracoval pro jistou společnost zabývající se finančním poradenstvím, učili nás lákat klienty na částku, kterou budou mít naspořenou až půjdu do penze. Ty miliony vypadaly hodně zajímavě. Asi málokoho z klientů napadlo že to za ta léta může stačit třeba na lepší rodinnou dovolenou a ne na komfortní dožití.
+1
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jiří Prášil | 29. 10. 2009 13:48

Není to až tak jednoduché, za 11let se může stát mnoho věcí, které mohou ovlivnit Váš záměr. Nevíte co bude zítra natož za 5let. Jestli se Vám daří spořit 6000,- měsíčně je hezké, ale bude Vaše situace i nadále tak příznivá? Každá změna může přinést negativní dopad, např. děti, nemoc, úmrtí, rozvod, ztráta zaměstnání atd. Změny mohou nastat nejenom ve Vaší rodině, ale i globální jako jsou krize a další negativity s tím spojené. Některé dopady můžeme kompenzovat tím, že si je zajistíme což předpokládám, že už dávno máte . Jinak Vaše myšlenka je v pořádku a držím pěsti.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Radovan Kubát | 29. 10. 2009 16:04
reakce na Jiří Prášil | 29. 10. 2009 13:48

Děkuji za podporu. Rizik jsem si vědom. Realita končí tím, že posíláme 6 tis. Kč/měsíčně na spořící účet, zbytek je zatím ve fázi úvahy.Pokud by vlastní bydlení nebylo o mnoho dražší než nájemní, přikláněl bych se k němu (i přesto že způsobuje ztrátu flexibility a má další nevýhody), v Praze ale bohužel vlastní bydlení stále vychází podstatně dráž než pronájem. Pokud bychom nyní bydleli ve vlastním, na tvorbu rezerv by nám mnoho nezbývalo a jedno dítě by bylo jistým maximem. Změní-li se situace, můžeme uspořené peníze investovat do bydlení a chybějící částku si vypůjčit.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Karel Pribyl | 29. 10. 2009 12:09

Ja jsem si na dovce v Australii otevrel ucet, vedeni zdarma, kompletni sprava pres web nebo telefon, uroky byly i okolo 8%, penize jsem prevadel kdyz byl AUD za necelych 13CZK a dneska je skoro za 16CZK, uroky jsou sice kolem 4% ale i tak daleko lepsi nez dluhopisy, evropsky banky. Australie je komoditni zeme a tudiz se o AUD nebojim.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jan Filip | 29. 10. 2009 11:48

Pokud ovšem záložna WBP během této doby nezbankrotuje. Dle výkazů na jejich webu jsou již několik let soustavně ve ztrátě a jejich závazky již nyní převyšují jejich aktiva.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Radovan Kubát | 29. 10. 2009 13:46
reakce na Jan Filip | 29. 10. 2009 11:48

Toho že je WPB ve ztrátě jsem si všiml. Díky tomu jsem se začal zajímat o Fond pojištění vkladů. Jeden diskutujících v jiné diskusi varoval že krach středně velké banky může FPV položit. Pokud by tedy padla středně veká banka a následně WPB, mohly by být peníze uložené ve WPB v ohrožení. Podle mých zjištění je ve fondu peněz relativně dost a navíc má fond možnost vydat dluhopisy. Nicméně článek, který by rozebíral bezpečnost pojištěných vkladů v ČR, bych si rád přečetl.Rovněž bych si rád přečetl článek pojednávající o aktivitách a hospodaření WPB.Pokud by WPB zkrachovala, bylo by nutné najít alternativu a ta by pravděpodobně nebyla tak výhodná.Na tak dlouhou dobu je ale spoření v záložně zajímavé snad jen pro klienty s velmi velkou averzí k riziku.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Filip | 29. 10. 2009 14:35
reakce na Radovan Kubát | 29. 10. 2009 13:46

Tak riziko asi zatím není velké, pojištění vkladů je nyní 100%, vklady v WPB jsou kolem 1,7 miliardy, kolik je v tom fondu nevím, ale předpokládám že na toto by to mohlo stačit. Krom toho pokud to manamegent nerozkrade a nezmizí někam na nějaký ostrov, tak není pravděpodobné, že by přišli o celých 1,7 a zatím je vlastní kapitál v mínusu jenom několik milionů. Jako menší součást portfolia to asi nemusí být tak špatné, relativně nízké riziko a výnos 6%. Ale jestli bych tam chtěl cpát všechny své úspory, to tedy nevím.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Karel Pribyl | 29. 10. 2009 09:34

Doufam ze autor clanku nekde nedela financniho poradce, ale strili jen zivotka a pojisteni, zapomenout na casovou hodnotu penez je fakt pruser a vypocty pak budou vypadat uplne jinak.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Radovan Kubát | 29. 10. 2009 13:06
reakce na Karel Pribyl | 29. 10. 2009 09:34

Autor nedělá ani finančního poradce ani nestřílí životka a pojištění.Článek je o tom, že našetřit milion je poměrně snadné a mohou toho dosáhnout i lidé s podprůměrnými příjmy (ukládáním 3 000 tis. měsíčně milion našetříte za 18 let - při zmiňovaném úroku 4,505%). A tři tisíce měsíčně mnozí lidé prokouří (viz Krotitelé dluhů) nebo utratí za různé zbytečnosti.Článek nepojednává o tom, zda má smysl našetřit milion (a ještě kvůli tomu něco obětovávat) nebo kolik si za něj bude možné za x let koupit. Jediné o čem jsem se zmínil je že je otázka zda si za 32 let budeme moct koupit za 4,6 milionu nemovitost dle našich představ. Dům v horách může za 32 let stát desítky milionů (příp. statisíce Eur bude-li se zde platit touto měnou) a nebo může stát mnohem méně (klidně i méně než dnes).Plánovaná inflace je jedna věc, druhá věc je skutečná inflace a třetí věc je hodnota cílené nemovitosti za 32 let.Netvrdím, že je lepší bydlet v pronájmu a ušetřené peníze dávat do WPB a ani netvrdím, že to tak budeme 32 let dělat. Šlo jen o úvahu kolik bychom měli kdybychom to takto udělali.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Radek Doležal | 29. 10. 2009 06:14

Pardon dlouhodobý inflační cíl ČNB je 2%+/- 1%.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Radek Doležal | 29. 10. 2009 06:06

Máte jistě pravdu. Je nutno si však uvědomit že velkou část za těch 32.let sní inflace. Jen např. naše laskavá ČNB cíluje inflaci tuším na 3%. Tzn. za 32 let bude mít dnešní milion hodnotu 2,5mil. kč. Tolik k hodnotě peněz jako prostředku směny :).PS: pokud však bude pokračovat naše současná politika tzv. sociálního státu na dluh na ona 3% můžeme zapomenout a smířit se s daleko větší inflaci jež bude umořovat náš dluh.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

alamo | 29. 10. 2009 01:34

autor článku zabúda na jednu maličkosť.. je tu aj všemocný štát, a ten ako nenápadnú formu zdanenia, používa "infláciu" tútodaň platia práve sporiteliav extrémnych prípadoch dokáže štát vyvolať aj "hyperinflačné& quot;zdanenie, vtedy sporiteľom zostanú len oči pre plač..
+1
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Radovan Kubát | 29. 10. 2009 09:57
reakce na alamo | 29. 10. 2009 01:34

Na toto autor článku nezapomněl. Že se budou vlády (nejen české) snažit o co nejvyšší inflaci z důvodu umoření obrovských státních dluhů je víceméně jisté. Další variantou je podle mě jen obrovské škrtání mandatorních výdajů, to ale u nás snad už nikdo neočekává.Zda má smysl našetřit milion (příp. více) nebo ne je otázka do diskuse. Základní myšlenkou ale bylo to že našetřit milion korun není příliš obtížné a tohoto cíle může IMHO dosáhnout dříve či později téměř každý Čech. Na druhou stranu šance na výhru milionu v loterii je velmi nízká.Ještě malé doplnění:1) Výpočet byl zjednodušený - po určitém čase bychom se dostali do vyšších pásem a dostávali bychom tedy o několik desetin % vyšší úrok. Takovéto drobné odchylky ale nemá smysl počítat protože výše úroků u WPB může být jiná klidně už od následujícího měsíce.2) Po překročení částky v ekvivalentu 50 000 euro by bylo vhodné začít spořit i jinde. Nad 50 tis. euro nejsou vklady pojištěné.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Předplaťte si tištěný Finmag

Předplaťte si tištěný Finmag

Baví vás články, které každý den publikujeme na Finmagu? Pak vás bude bavit i tištěný FINMAG. Roční předplatné vyjde na 294 korun (za jedno číslo zaplatíte 49 korun). A nebojte, platit můžete i kartou.

Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!