Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

O nás

Finmag je on-line magazín o ekonomice, penězích a světě financí v souvislostech. Od roku 2007 vám pravidelně přinášíme to nejlepší, co je na českém internetu k mání. Nežijeme z nudných tiskových zpráv a nepřesných návodů k ekonomické nezávislosti. Jsme jiní. Zakládáme si na informační přesnosti, názorové vytříbenosti, kvalitní diskuzi a jednoduchém a účelném designu. Nebojíme se kontroverzních témat.

Martin Vlnas – ředitel

Vystudoval politologii, sociologii a mediální studia na FSS MU v Brně. Na univerzitě Sungkyunkwan v jihokorejském Soulu se rok zabýval východoasijskou kulturou a sociálními systémy. Během studia publikoval reportážní texty v Reflexu, Respektu či časopisu Týden a působil v PR oddělení Ekonomické komory České republiky v Jižní Koreji, svou kariéru však odstartoval jako portýr. Od března 2008 pravidelně přispíval do Finančního magazínu, kam v září 2009 nastoupil jako editor. V lednu 2010 se stal jeho šéfredaktorem. Serveru Peníze.cz se ujal přesně rok poté. V současnosti vede paralelně oba weby. Když nepracuje, nejspíše cestuje po Asii, hraje squash nebo se dobře baví s přáteli.

Michal Kašpárek – šéfredaktor

Do roku 2009 novinář v MF DNES, Metropolisu a Computer Pressu, od roku 2010 publicista na volné noze. Pravidelně píše pro www.penize.cz a www.finmag.cz, nárazově pro Reportér, ČRo Radio Wave, 067.cz a další média. Napsal a vydal Kašpárkův průvodce Brnem. V roce 2011 spoluzaložil satirickou skupinu Žít Brno, opustil ji po jejím přerodu v politické hnutí na jaře 2014. Na Katedře mediálních studií a žurnalistiky FSS MUNI vyučuje kurz Sociální média. Od ledna 2017 šéfredaktor www.finmag.cz a vedoucí vydání časopisu Finmag.

Gabriel Pleska – editor

Vystudoval bohemistiku na filozofické fakultě olomoucké univerzity. Pracoval jako redaktor literárního časopisu Tvar, v Ústavu pro jazyk český Akademie věd, byl manažerem interní komunikace a šéfem interního časopisu jednoho z největších tuzemských podniků. Nyní korektor, redaktor a copywriter na volné noze. Ze záliby se věnuje psaní poezie a písňových textů pro svoji kapelu, uveřejňuje fejetony, glosy a recenze knížek pro děti.

Petra Dlouhá – redaktorka

Bakaláře vystudovala na Fakultě humanitních studií UK. Nyní dokončuje magisterské studium žurnalistiky na Fakultě sociálních věd. V průběhu studia absolvovala stáž v Lidových novinách. V lednu 2011 začala psát pro peníze.cz jako externistka, v červenci se stala plnohodnotnou posilou redakčního týmu. Ráda čte, sportuje a cestuje za sluncem.

Ondřej Tůma – redaktor

Absolvoval bakalářský program Fakulty humanitních studií na Karlově univerzitě, během kterého studoval půl roku ve Frankfurtu nad Mohanem na Johann Wolfgang Goethe Universität. Nyní je studentem posledního ročníku magisterského oboru žurnalistika na Fakultě sociálních věd UK. Má za sebou stáže v Lidových novinách a Českém rozhlase. V současné době kromě práce pro Penize.cz vede cestovatelský server Tripzone.cz a podílí se na projektech společnosti CMC Online. Má rád literaturu, cestování, filmy, fotbal a spánek.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!