Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Trocha rozptýlení

| 31. 8. 2016

Kim Čong-un rozptyluje stranické oponenty protiletadlovými střelami. Po širokém okolí. Zahraniční komentátoři jsou v rozpacích – dá se něčemu takovému říkat čistka?

Trocha rozptýlení
+22
+
-

Dobrý den, tady Kajínek…

Ministerstvo spravedlnosti společně s vězeňskou službou, firmou A-Giga a operátorem T-Mobile spouští unikátní projekt. Ve vinařické věznici vznikne call centrum. Posíláme palec nahoru. Horší trest si fakticky představit nejde.

Na své si ale přijdou i klienti. S ohledem na specifické znalosti a komunikační dovednosti tamních pracovníků budou do věznice přesměrovávány především reklamace, retence a odstoupení od smlouvy bez udání důvodu.

+12
+
-

Muhrabe?

Zimbabwský prezident Robert Mugabe nechal zatknout všechny sportovce, kteří se z letošních olympijských her vrátili bez medaile. Na první pohled to může vypadat jako samoúčelná kruťárna sobeckého diktátora, byla by ale chyba hledat v tom nějaké emoce. Mugabeho děravý rozpočet jednoznačně počítal s tím, že prodejem cenných kovů zalátá největší finanční průšvihy. Je proto logické, že si sportovci neúspěch musejí odpracovat. Pro olympioniky se ale v zásadě moc nemění: čeká je svižná stovka do dolu, odbíjená, kladivo a drezura. Pro zvlášť aktivní jedince je navíc připravena i bonusová disciplína: střelba na běžící terč.

+20
+
-

Jaká země, takový jogurt

Mlada fronta otestovala bílé jogurty. Celé pětině vzorků hrozí pokuta, protože obsahovaly málo kultury. Inu, jaká země, takový jogurt.

Pod palbou kritiků se ale ocitli i samotní hodnotitelé. Zatímco Hate Free jim vyčítá diskriminaci – v testu podle nich měly dostat místo i jogurty jiných barev, Tomio Okamura zas upozorňuje, že není důležité množství kultury, ale způsob, jakým jsou jogurty chráněny před škodlivými vnějšími vlivy.  

K aféře pak přidal svoje i prezident Zeman. Očividně nervózní a s třesoucí se rukou prohlásil, že každý jogurt, který půjde na Hrad, musí být podroben přísným kontrolám, protože je ohrožena bezpečnost Majestátu. Všechno se uklidnilo, až když dvorní barman vysvětil, že oblíbený drink White Russian nemíchá imperátorovi z jogurtu, ale ze smetany.

+6
+
-

Ježíšek Evil

Jestli jste v uplynulých letech vyměnili Ježíška za Santa Clause, zapomeňte letos na dárky pod stromečkem. Nejslavnějšímu zombíkovi všech dob zřejmě došla trpělivost, počkal si, až se Santovi zvířecí coca-colaboranti shromáždí ve větším počtu a – prásk. Už žádní praví sobi!

Palestinské kořeny nezapřeš.

+9
+
-

Kluci v akci

Víte, co se stane, když si za kuchyňský pult stoupnou zelený, sociální a postmoderní, aby ukázali, že jsou nejlepší alternativou pro zdravé kraje? Škromach jim připomene, že zapomněli na škvarky.

+9
+
-

Velký návrat

A jedna fotbalová závěrem. Lůžkové oddělení Nemocnice Na Františku včera získalo neočekávanou posilu. Na další dva roky se jí jako stabilní člen základního kádru upsal bývalý reprezentant soukromé londýnské kliniky nedaleko Emirates Stadium Tomáš Rosický. Evropské poháry jsou zase o berličku blíž. Gratulujeme. 


Minule nám naložili

Největší norská církev se rozhodla, že půjde s dobou a bude věrným ovečkám blíž. Umožnila proto zájemcům registraci prostřednictvím jednoduchého internetového formuláře. Výsledek? Za čtyři dny formulář využilo 15 053 Norů. K odhlášení. A pak že internet dokáže uspokojit jen vaše fyzické potřeby.

Sodoma & Gomora

Vložit komentář

Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat. Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.

Diskuze

Další příspěvky v diskuzi (4 komentáře)

Petr Síla | 31. 8. 2016 13:34

Dneska obzvláště povedené. Jen ten stadion je Anfield bez "t" (tedy bez mravenců) a stojí v Liverpoolu, což není moc vedle Londýna. Lépe by se tam vyjímal stadion White Hart Lane, který patří rivalům z Tottenhamu.
+1
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Martin Vlnas | 31. 8. 2016 13:45
reakce na Petr Síla | 31. 8. 2016 13:34

Petře, sem blb! Opraveno. Každopádně děkuji za chválu.
+1
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jan Altman | 31. 8. 2016 10:55

Myslím, že Mugabeho by pár pozlacených placek nevytrhlo :-)
+1
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Martin Vlnas | 31. 8. 2016 13:46
reakce na Jan Altman | 31. 8. 2016 10:55

Ještěže o tom pozitivky/nakladačky nejsou :)
+1
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Předplaťte si tištěný Finmag

Předplaťte si tištěný Finmag

Baví vás články, které každý den publikujeme na Finmagu? Pak vás bude bavit i tištěný FINMAG. Roční předplatné vyjde na 294 korun (za jedno číslo zaplatíte 49 korun). A nebojte, platit můžete i kartou.

Martin VlnasMartin Vlnas
Vystudoval politologii, sociologii a mediální studia na FSS MU v Brně. Na univerzitě Sungkyunkwan v jihokorejském Soulu se rok zabýval východoasijskou...více o autorovi.

Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!