Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

V Panamě není nikdo sám

| 6. 4. 2016

Má panna je v Panama sama, zpíval v provorepublikovém hitu E. F. Burian. Dneska by nám přišel pořádně unylý, panny jsou vyhynulý druh a v Panamě není nikdo sám.

V Panamě není nikdo sám
+34
+
-

Ordnung muß sein

Liberální institut vyloučil svého bývalého ředitele a děkana Národohospodářské fakulty VŠE Miroslava Ševčíka, protože si dělal, co chtěl. Podle vyjádření současného ředitele je takové chování v přímém rozporu s principy liberalismu.

+25
+
-

Pro experty

Víte, jaký je rozdíl mezi tureckým záchodem a tureckými veřejnými registry, ze kterých nedávno utekla veškerá data o 49 611 709 Turcích? Žádný! Obojí má díru, kterou najdou pouze odborníci. Pokud opravdu nepotřebujete, nechcete být ani v jednom.

+11
+
-

Panamské papíry

Pořádnou díru má i Panama. Vlastně dvě, tou první proplouvají lodě, druhou tečou prachy. Zatímco ve světě má z provalení sofistikovaného systému na neplacení daní nahnáno kdekdo, u nás jsou současní i bývalí politici klidní. Babiš si šéfuje vlastnímu ráji. A pro ostatní platí, že abyste museli něco zdanit, musíte to nejdřív legálně vydělat!

+16
+
-

Spokojené stáří

Dva senioři ve věku 72 a 76 let se ve Frýdku-Místku pokusili ubít 42letého muže. Motivem byla touha po spokojené penzi v domě s nepřetržitým servisem a nejlepší pečovatelskou službou široko daleko. „Hrozí“ jim až 18 let.

Být vámi, raději zavolám rodičům, jestli něco nepotřebují.

+8
+
-

Univerzální stěrka

O Tay, robotce, ze které se po dvou hodinách občanské výchovy webovým davem stalo rasistické sexistické prase popírající holokaust, jsme psali minulý týden. Ačkoliv se Microsoft nejdřív lekl, že by z toho mohl makroprůser, a robotku vypnul, teď je všechno jinak. Každý, kdo bude chtít, si bude moci Tay zdarma stáhnout.

Zájem je obrovský. Microsoft i downloadující ajťáci se výjimečně shodují, že masové rozšíření Tay posune hranice poznání. Každý ale myslí posouvání trochu jiným směrem. Výrobce operačních systémů argumentuje touhou „spojit sílu lidského přirozeného jazyka s pokročilou inteligencí strojů“, ajťáci jen chtějí kamarádku, která na ně bude mluvit sprostě, aniž za to budou muset platit.


Komerční přestávka

Další obrazové nálože najdete na TMBK.


+10
+
-

Léta praxe

Výzkumníkům v západoafrickém lese se podařilo natočit podivné chování šimpanzů. Přicházejí k rozeklaným stromům, sbírají kameny a za mohutného křiku je proti nim házejí. Rozechvělí vědci jásají, že by mohlo jít o náboženské rituály, citlivé duše se děsí, co to proboha asi bude za boha. Jediný autentický sluníčkář v republice chystá misionářskou výpravu, jejímž cílem je obrátit lidoopy z kamenovačů na objímače. Zn. Praxe s opicí.


Minule nám naložili

Vědci zjistili, že aby byli hloupí lidé šťastní, potřebují se potkávat s přáteli mnohem častěji než lidé inteligentní. A taky potřebují mnohem víc životního prostoru. Až zas jednou skončíte na firemním večírku nebo narozeninové party u stolu úplně sami, nepropadejte skepsi! Jste opravdový inteligent!

Panda sem, Krnda tam

Vložit komentář

Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat. Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.

Předplaťte si tištěný Finmag

Předplaťte si tištěný Finmag

Baví vás články, které každý den publikujeme na Finmagu? Pak vás bude bavit i tištěný FINMAG. Roční předplatné vyjde na 294 korun (za jedno číslo zaplatíte 49 korun). A nebojte, platit můžete i kartou.

Martin VlnasMartin Vlnas
Vystudoval politologii, sociologii a mediální studia na FSS MU v Brně. Na univerzitě Sungkyunkwan v jihokorejském Soulu se rok zabýval východoasijskou...více o autorovi.

Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!