Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Nakládačky: Kindl se odstěhoval do Bukurešti

| 13. 1. 2016

A nyní se přesvědčíme, zda je přítomen doc. JUDr. CSc., známý chovatel medvídka mývala. Není? Odstěhoval se do Rumunska!

Nakládačky: Kindl se odstěhoval do Bukurešti
+10
+
-

Teorie racionální volby

Bělostná Sněhurka, které se dělají na sluníčku svědící pihy, se v pohádce Aloise Mikulky zachová zcela v souladu s teorií racionální volby: Aby se podobné trampoty vyhnuly potomkům, optimalizuje genofond sňatkem s černochem. Místo pochvalných ód od ekonomů si ale Sněhurka vysloužila pár facek od Naštvaných matek. Škoda, že pohádasdka vznikla až v roce 2013. Kdyby ji byly bývaly četly matky dnešních Naštvaných matek a racionálně optimalizovaly volbu tatínka podobně jako Sněhurka, možná by tu dnes žádné Naštvané matky nebyly. A ne, o barvě pleti v tomhle případně nemluvím.

+10
+
-

Železná košile

Řidiči už více než měsíc ignorují zvýšení nejvyšší povolené rychlosti na magistrále mezi Pankrácí a Jižní spojkou. Místo osmdesátky stále vytrvale jezdí padesátkou, protože jsou na nesmyslné omezení zvyklí. Policie si ústy tiskového mluvčího situaci pochvaluje. Snad policie zaujme stejný postoj taky v opačném případě. Nebo při zvýšení věku odchodu do důchodu.

+17
+
-

Věda za katrem

Rumunsko ruší zákon, který umožňuje odpustit třicet dní z trestu vězňům, jež za mřížemi napsali a posléze vydali vědecky hodnotnou knihu. Zatímco v roce 2011 vznikly ve vězeňských celách jen tři knihy, loni jich bylo už 340. Zároveň vyšlo najevo, že každý druhý bachař má nakladatelství, každý pátý malou posudkovou komisi a Kindl se odstěhoval do Bukurešti.

+14
+
-

Zvětšíš klikem

Inteligenci v Rusku nechceme

Google Translator začal při překladu z ukrajinštiny do ruštiny překládat „Rusko“ jako „Mordor“ a „Rusy“ jako „okupanty“.  Z příjmení Sergeje Lavrova, Putinova ministra zahraničí, pak udělal „malého smutného koně“. Za všechno prý může automatizované vyhodnocování milionů stran textu umělou inteligencí. A pak že je vývoj AI bůhvíjak daleko. Kdyby byli počítačové tak chytří jako lidé, nikdy by z obavy o své zdraví nic podobného nevypustili. 

+11
+
-

Velký kormidelník

V jedné z nejchudších čínských provincií vyrostla obří socha Mao Ce-tunga. Na čtyřicetimetrový pomník komunistického diktátora, odpovědného za smrt milionů Číňanů, se složili místní kapitalisté. Když svou pýchu za 460 tisíc dolarů vyfotili a nasdíleli na sociální sítě, komunistická garnitura se naštvala a přinutila kapitalisty komunistický pomník strhnout. Prý neměli patřičná povolení. Bez papíru si v Číně bohužel ani nezatrollujete!

+8
+
-

Pád říše

„Marku, srdíčko není všechno, občas je potřeba i rozum… a jestli tě emoční labilita vede k zákazům pouhé kritiky islámu a k cenzuře Facebooku, možná bys měl zvážit rodičovskou dovolenou. Je to fajn a prospěje to všem,“ napsali chlapci a děvčata z IvČRN na svém webu 10. prosince. Po měsíci zvažování se zakladatel Facebooku rozhodl, že nebude sobec a raději pošle místo sebe na zaslouženou rodičovskou dovolenou 163 tisíc tatínků a maminek. Historický okamžik zachytili dokumentaristé:

Martinovi smazali stránku

Epický příběh lásky, zrady a statečného boje za naše hodnoty a kulturu

Zveřejnil(a) Mirek Burkon dne 12. leden 2016
+8
+
-

Game over

Zakladatel Playboye Hugh Hefner prodává své sídlo. Od teď už tu budou jen nelegální množírny.

Minule nám naložili

Seznam.cz zveřejnil, co se na něm loni nejvíc hledalo. Z top ten nejhledanějších slov vypadlo porno a jeho příčku obsadil iDnes. Země, kde se lidé ukájejí víc nad zpravodajstvím než nad péčkem, je zvrácená.

Náš prezident přece nakládá nejlíp!

Vložit komentář

Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat. Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.

Předplaťte si tištěný Finmag

Předplaťte si tištěný Finmag

Baví vás články, které každý den publikujeme na Finmagu? Pak vás bude bavit i tištěný FINMAG. Roční předplatné vyjde na 294 korun (za jedno číslo zaplatíte 49 korun). A nebojte, platit můžete i kartou.

Martin VlnasMartin Vlnas
Vystudoval politologii, sociologii a mediální studia na FSS MU v Brně. Na univerzitě Sungkyunkwan v jihokorejském Soulu se rok zabýval východoasijskou...více o autorovi.

Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!