Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Nakládačky: A věnečky

| 30. 9. 2015

Nakládačku a věneček? Dejte si do nosu.

Nakládačky: A věnečky
+7
+
-

Uši pro pláč

Kdo má uši, pláče. Zábavní korporace Warner projela spor o práva k písničce Happy Birthday. O příštích narozeninách to uslyšíte zas. Sbohem naděje, že z dortu vyskočí zakuklenec s nápisem OSA na zádech, zinkasuje poplatky a zakáže tetě a synovcům přednes chráněného díla a preventivně hudební produkci vůbec.

+7
+
-

Věnečky

Stal se zločin a policie hledá otisky prstů. Ovšem otisky pěti a půl milionu lidí. Patřily státním zaměstnancům Spojených států a uchazečům o práci pro tamější erár, kteří žádali o bezpečnostní prověrku; někdo je v červenci šlohnul. Řadu měsíců státní náboráři tvrdili, že přišli o prsty milionu lidí, teď přiznali pětapůlkrát víc. Nepěkný pořádek a ohrožení osobních dat? Ale. V zemi, kde se na svátek zamilovaných lidé obdarovávají čokoládovými otisky vlastních řitních věnců, se to snad až tak vážně nebere.

+7
+
-

Čistému vše čisté

Z dobře informovaného zdroje víme, že hradní kancléř neodmítal en-bé-účku poskytnout vlastní otlačky kvůli obavě z krádeže, nýbrž kvůli obsedantně kompulzivní poruše – Vratislav Mynář prostě nesnese myšlenku, že by třebas jen chvíli neměl mít čisté ruce. Ale nikdo ho až tak vážně nebere.

+7
+
-

Pomalu je to zábavnější

Andrej Babiš by jistě dokázal prosadit novelu zákona o daních z příjmů, která by drobné živnostnictvo připravila rychle a nemilosrdně o výdajové paušály. A měli by to, podnikatelíčkové, co se nezmohli ani na holdinžíček! Jenže zábavnější bude nechat je chvilku potrápit a bavit se tím, jak jim praskají žilky. Takže vláda navrhuje zase zvýšit daňovou slevu na děti. Tu, co teď může získat jen podnikatel, který se výdajových paušálů vzdá.

+7
+
-

Ovčáček. Umí kozáček?

Prezident Zeman oslavil narozeniny a dostál přitom konečně svému slibu, že nebude rozdělovat českou společnost. Odjel do ciziny.

Při výběru místa oslavy a dresscodu projevil jeho tým vzácný cit pro vyváženost: Slavilo se sice v ruské restauraci, ovšem v Novém Yorku. Jméno restaurace – Mari Vanna – připomíná konopné produkty, kravatu měl ale prezident od čínského bource. V kolik hodin dosáhl nejvyššího stupně osvícené veřejnoprávnosti, tedy stavu oblečený-neoblečený, to bohužel z jediného videa z oslavy není zřejmé.

+7
+
-

Pepe + Kristýna Žaneta ale opravdu forever

Ano, už je skutečně možné odkázat příbuzným vlastní kérku. Je to ostatně umělecké dílo s příběhem, když na to tak přijde. A velká výhoda je, že se nikdy nedozvíte, že na vašeho delfínka na aukci nikdo nepřihodil ani šesták.

Registrace k využívání služby Zachraňte můj inkoust přijde asi na sto eur, roční poplatek je pak poloviční, vyplatí se tedy umírat spíš rychle. A nezapomeňte příbuzné instruovat, že službu mají kontaktovat do osmnácti hodin od chvíle, co zaklepete bačkorama, jinak by taky z dědictví nemuselo nic být. Jistě by pak plakali dvakrát víc.

+7
+
-

Malí, ale Češi

Příští rok má sedmisté narozeniny největší Čech, Lucemburk Karel, a poslanci z toho chytají psotník. Zatím vyniká poslanec A. K. Anderle Sylor z Úsvitu, který slovy Pomozte splnit pozapomenutý patriotismus, pomozte pozvednout národní hrdost apeluje na kolegy, aby do českého kalendáře zapsali jako významný den, kdy si Karlův tatínek a maminka řekli ano. Nikdo sice neví, co jsou významné dny, kolik jich je a proč v kalendáři jsou, ale takové ptákoviny mezi nimi ještě nemáme.

Vložit komentář

Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat. Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.

Předplaťte si tištěný Finmag

Předplaťte si tištěný Finmag

Baví vás články, které každý den publikujeme na Finmagu? Pak vás bude bavit i tištěný FINMAG. Roční předplatné vyjde na 294 korun (za jedno číslo zaplatíte 49 korun). A nebojte, platit můžete i kartou.

Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!