Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Konspirační teorie: Za vším hledej Žida

| 11. 12. 2014

Židé dali světu obrovské množství vynikajících lidí. Pozitivně i negativně. Albert Einstein, Robert Oppenheimer či Barry Goldwater patřili mezi ty první. Za ty druhé jmenujme Vladimira Iljiče Lenina a Lva Trockého. Mnozí si proto dodnes myslí, že to není samo sebou. Musí za tím být nějaké rozsáhlé spiknutí. Tak rozsáhlé, že Židé mohou téměř za všechno špatné, s čím se náš svět potýká.

Konspirační teorie: Za vším hledej Žida

Vrazi Krista a křesťanských neviňátek

Problém s Židy nebo židy – tenkrát se to příliš nerozlišovalo – měla křesťanská civilizace takřka od počátku. Právě jim kladla za vinu ukřižování Ježíše Krista. Ale vražda spasitele prý však byla Židům málo. Zejména v období mezi 13. a 16. stoletím byla populární teorie, podle níž Židé znesvěcovali hostie (tělo Páně) a pravidelně tak opakovali Kristovu vraždu.

A to nebyla jediná čertovina, které se Židé měli dopouštět. 22. března 1144, dva dny před Velkým pátkem, se v britském Norwichi ztratil dvanáctiletý William. Jeho tělo se našlo v sobotu v lese nedaleko města. Vrah se však nenašel. Nikdo nebyl zatčen.

A tak se hněv místních obrátil proti malé komunitě tamních Židů. Jen díky zásahu šerifa (zástupce panovníka a nejvyššího úředníka hrabství) nedošlo k pogromu.

31. července 1255 se v Lincolnu ztratil malý Hugh. Jeho tělo se o měsíc později našlo ve studni Žida jménem Copin. Mučením a příslibem ušetření života se nakonec Copin nechal přesvědčit, aby se přiznal k rituální vraždě a zahrnul mezi pachatele i další Židy.  Král Jindřich III. však omilostnění záhy zrušil.

Osobně přijel do Lincolnu, kde nechal Copina táhnout po městě přivázaného k divokému koni. Copin byl oběšen a s ním osmnáct dalších Židů. Dalších sto Židů bylo převezeno do londýnského Toweru, kde bylo dalších dvacet popraveno.

Majetek postižených Židů se stal vlastnictvím koruny. Což byl asi hlavní důvod, proč panovník v celém případu intervenoval. 

Malý Hugh byl později prohlášen za svatého a v následujících staletích byl jeho příběh používán jako odstrašující příklad údajné židovské krutosti ke křesťanským dětem, s jakou páchají „krvavé rituály“. Židé měli údajně krev křesťanských dětí přidávat do macesů pro oslavu svátku pesach, který se kryje s křesťanskými Velikonoci.  

Že jde o nesmysl je nabíledni, pokud si uvědomíme, že jídlo obsahující krev není košer. Navíc podle Tóry se ze savců smí jíst jen přežvýkaví sudokopytníci. Tyto parametry lidé očividně nesplňují.

Spiknutí s cílem ovládnout Polsko a Patagonii

V roce 1858 pak Julian Niemczcewicz „odhalil“ velké židovské spiknutí s cílem do roku 3333 ovládnout Polsko. Zemi budou řídit z metropole Moszkopolis, někdejší Varšavy. Niemczewicz barvitě líčil dystopickou vizi zničené země, kde křesťané slouží svým novým temným pánům, židovským aristokratům.

Toto dílo na několik let rozdmýchalo nenávist vůči polským Židům. V období bezprostředně předcházejícím druhé světové válce na něj pak navázala nová populární teorie o tzv. „żydokomuně“, podle níž měli polští Židé spolupracovat na sovětském plánu ovládnutí Polska.

Podobný plán měli podle jiné konspirační teorie Židé přichystat i pro Argentinu. Argentinský politik Walter Allende přišel v sedmdesátých letech 20. století s tím, že Židé se poohlížejí po místě, kde by mohli založit druhý židovský stát. Někde, kde by nebyli obklopeni nepřátelskými a nenávistnými sousedy jako na Blízkém východě.

Volba měla padnout na Argentinu, která se vyznačuje velkou židovskou komunitou. Měl tak vzniknout plán na vytvoření nezávislé židovské republiky Andinie v Patagonii. Vojenská junta vládnoucí vzala ohrožení země údajným židovským plánem velmi vážně.

Vedle disidentů a příslušníků politické opozice se tak i Židé stali terčem brutálních represí, včetně mučení, které bylo v případě Židů prováděno s obzvláštní pečlivostí a krutostí. Více než tisíc Židů v tomto období zmizelo.

Kdo stál za otroctvím?

Aby toho nebylo málo, v roce 1991 vydala organizace amerických černých rasistů knihu, ve které poukazuje na to, že za otroctvím od začátku až do konce stáli Židé. Podle autorů právě Židé financovali lovení Afričanů a jejich dopravu do Ameriky.

Kromě toho měli vlastnit tisíce otroků a četné plantáže, které tuto pracovní sílu využívaly. Podle autorů by bez podpory židovské podpory nemohla rozsáhlá otrokářská síť dlouhodobě fungovat. Historici knihu takřka rozcupovali.

Tom a Jerry

Tom a Jerry jdou k nám teď s náladou. Hurá! Tahle bitva trpaslíka s obrem neskončí se ve zlém, ale v dobrém a kámoši jak hrom jsou Jerry a Tom. Až si tohle přečtete, uvedená písnička a seriál, který uvádí, pro vás už nikdy nebudou jako dřív.

Íránský profesor Hasan Bolkhari totiž v roce 2006 „přišel“ na to, že myšák Jerry je židovský vynález. Židé tak chtějí zlepšit veřejný obraz myši. V minulosti totiž Židům v Evropě nadávali do špinavých hlodavců. Chytré, že?


Pokračování: Za vším hledej židozednáře

Vložit komentář

Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat. Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.

Diskuze

Další příspěvky v diskuzi (6 komentářů)

Jan Vrbka | 14. 12. 2014 02:09

To je poněkud krátký článeček, na to, jak složité je to téma, zejména v historických souvislostech.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Pavol Czonka | 12. 12. 2014 16:39

Ve filmovém zpracování známých židovských anekdot „Uctivá poklona, pane Kohn“ z 90ch let je epizoda, v níž český rabín hostí návštěvu polských rabínů. Až si začne stěžovat na antisemitismus, kterému je vystavěn, přeruší jej nejstarší polský host výrokem, že antisemitismus je příliš vážná věc nato, aby se dal svěřit gójům. Musí se ho holt ujmout židé samotní, aby výsledek nebyl pro kočku.
A tak se ptám, jestli všechny ty dokola se opakující umravňující příběhy o Hilsnerovi, Dreyfussovi, středověkých pogromech apod., na střídačku s citacemi různých roztomilých výroků od osob typu Adama Bartoše nebo Petra Hájka, nejsou výsledkem přesně tohoto převzetí otěží. Nejprve jsou barvitě vylíčeny něčí imbecilní konstrukce se závěrem „Koukejte, toto je ten antisemitismus“ aby se pak dala, za hysterického a pokryteckého mávání výtisky protokolů sionských mudrců, ucpat huba každému, kdo z neopatrnosti řekne „židle“. Čímž samozřejmě vzniká hodně příjemné ovzduší pro klidnou a věcnou debatu ohledně některých, řekneme, choulostivých etnicko-kulturních otázek.
Chtěl pan Žídek svým textem přilít vodu na tento mlýn? I kdyby ne, tak stejně přilil.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Bug MeNot | 11. 12. 2014 11:27

Židi jsou největší zlo co mohl vesmír stvořit.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Tomáš Najman | 11. 12. 2014 20:56
reakce na Bug MeNot | 11. 12. 2014 11:27

Rozumím, závist společně (se zřejmě oprávněným) pocitem méněcenosti a navíc podepřený xenofobií, to je mix, se kterým vlastní psychika bojuje špatně.
Zkuste odbornou pomoc, třeba není pozdě...
Hezky den, přeji.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Dalibor Pešek | 11. 12. 2014 08:46

I Adolf Hitler měl židovský původ. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/99425-hitler-mel-podle-testu-dna-africke-a-zidovske-predky/
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jaroslav Krátký | 11. 12. 2014 20:47
reakce na Dalibor Pešek | 11. 12. 2014 08:46

Všichni (tedy kromě Hájka) máme v DNA zbytky těchže praopic, takže zdravím své příbuzné!
Vlastně s Hájkem jsme podle jeho teorie také všichni příbuzní.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Předplaťte si tištěný Finmag

Předplaťte si tištěný Finmag

Baví vás články, které každý den publikujeme na Finmagu? Pak vás bude bavit i tištěný FINMAG. Roční předplatné vyjde na 294 korun (za jedno číslo zaplatíte 49 korun). A nebojte, platit můžete i kartou.

Bohumír ŽídekBohumír Žídek
Spolupracuje s Centrem pro studium demokracie a kultury. V létě 2013 pobýval na pozvání Richarda Sulíka v Bratislavě, kde se potkal např. s Matúšem Pošvancem...více o autorovi.

Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!