Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Líní nebo pracovití? Jací jsou?

| 29. 12. 2009

Můj kamarád Milan - šéf střední firmy si myslí, že zaměstnanci ze své podstaty kradou, a proto je třeba jim při odchodu z práce prohlížet tašky.

Líní nebo pracovití? Jací jsou?

Jiná má známá Lenka - HR manažerka jedné z velkých bank zase tvrdí, že směrnice jsou pro život firmy naprosto základní a potřebné. Bez nich by si každý dělal, co chce. "A kam bychom potom přišli?!" dodává.

Další moje známá, Štěpánka - finanční manažerka ve výrobní firmě je toho názoru, že zaměstnanci jsou ve své podstatě líní, a proto je nutné je kontrolovat od chvíle, co si odpíchnou, do momentu, než odejdou.

Tři názory rozšířené zhruba tak jako to, že ve dne je světlo a v noci tma. Jsme skálopevně přesvědčeni o tom, že typický zaměstnanec nastupuje do práce proto, aby chodil pozdě, odcházel brzy a ideálně si mezi tím něco ukradl. Je tedy třeba ho držet zkrátka (stejně jako dítě na hřišti nebo psa v parku), kontrolovat a ujistit se, že neudělá zbytečnou škodu.

Stejně jako je dnes "nekompetentnost" zaměstnance rozšířenou a prakticky nezpochybnitelnou pravdou, bývaly doby, kdy stejnou pravdou bylo například to, že země je placatá, že člověk nemůže létat nebo že žena je příliš emocionální na to, aby mohla rozhodovat sama.

Za každou "pravdou" či skálopevným názorem (podle toho, jaké názvosloví volíte) stojí určitá představa, daná a hlavně trvale utvrzovaná společností, ve které žijeme.

Nevěříte? Potom si udělejte malý test. Zavřete oči a zkuste si do detailu představit, že pracujete s lidmi, které jsem popsal výše. Jsou líní, práce je nebaví, a tak jejich jediným zájmem je přijít co nejpozději, odejít co nejdříve a během nuceného pobytu na pracovišti to prostě nějak přežít. Dejte tomu čas a vybavte si každý detail. Co to bude znamenat pro vás? Na co se jako šéf zaměříte?

Až budete hotovi, zkuste opak. Opět zavřete oči a vybavte si do co možná nejmenšího detailu to, že jste šéfem skupinky lidí, pro které je jejich práce vášní. Vidí v ní hluboký smysl. Sledovat hodinky je ani nenapadne, přicházejí s vlastními nápady, jak fungování skupiny ještě zlepšit. Co to znamená pro vás? Jak povedete tyto lidi? V čem se tato skupinka liší od té první?

Už víte, o čem mluvím?

Došel jsem názoru, že představy a přesvědčení, která si nosíme v hlavách, jsou tím hlavním, co odlišuje věci správné od nesprávných. Věci "in" od věcí "out" nebo věci, které stojí za to dělat, od těch, jež nestojí za nic. A tak jsem přesvědčený, že představy lidí okolo nás jsou to hlavní, co potřebujeme změnit, pokud usilujeme o lepší život v práci.

Vzpomeňte na hodiny dějepisu! Představy se zřídkakdy měnily postupně neboli evolucí. Obvykle naopak přišla revoluce, které později způsobila změnu myšlení. V mnoha případech tak pouze lidé opustili stará paradigmata a začali se na realitu dívat svěžíma očima. Vzpomeňte Darwina. Než přišel se svými výzkumy, lidé věřili, že člověka stvořil Bůh. Nebo Gutenberg - před jeho vynálezem si lidé nedovedli představit, že kus textu může vzniknout v mžiku několikrát za sebou. Anebo M. L. King. Do jeho doby byl typický černoch ve Spojených státech pro průměrného bělocha něčím podobným, čím je dnes pro většinu lidí pes.

Pojďme se do jedné takové revoluce pustit. Život a vydělávání na život totiž opravdu mohou být jedna a tatáž věc. Jinými slovy: ta třetina života, kterou v práci strávíme, může být stejně zajímavá (nebo ještě zajímavější) než zbytek našich životů!

Text byl publikován na webu: http://www.pe­oplecomm.cz/.

Foto: Profimedia.cz

Vložit komentář

Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat. Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.

Diskuze

Další příspěvky v diskuzi (5 komentářů)

Joe | 3. 1. 2010 15:08

Nejnovější zkušenost (ne vlastní): Přišla se představit úplně nová vedoucí (odjinud, nikoho neznala) a promluvila k podřízeným jako dlaždič, mimo jiné: "Pamatujte si, že jsem svině, a že s váma zatočím, o prémie vás oškubu za sebemenší chybu..." (Vynechal jsem vulgarismy, protože se na Finmag nehodí.)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

PL | 29. 12. 2009 15:25

Ta třetina života, kterou v práci strávíme, může být stejně zajímavá (nebo ještě zajímavější) než zbytek našich životů!Nevím, jestli si v této části autor neodporuje. Pokud takovéto lidi ani nenapadne sledovat hodinky, zpravidla to končí tím, že dělají dvanáctky a když je třeba (a to je skoro vždy) zajdou do práce i o víkendu.Takovým lidem se pak splní americký sen a to je prožít život prací. Mám pár takových kolegů, většinou jsou svobodní a nebo rozvedení, jako náhražku si občas dopřejí eurovíkend atd.Upřímně vůbec jim nezávídim a je mi jich spíš líto, co mi vadí je že si myslí, že by to každý měl dělat jako oni.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ondra | 3. 1. 2010 09:16
reakce na PL | 29. 12. 2009 15:25

To je jeden z možných pohledů. Ovšem to neznamená, že pro někoho práce nemůže být hobby, doopravdy jej baví a nebere ji jen jako nutný zdroj existence.Mám jednu takovou kolegyni, je vdaná a ani nečeká stejný přístup od ostatních:)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Libor Kosour | 29. 12. 2009 11:06

Ono to funguje i obracene, spousta zamestnancu si mysli, ze zamestnavatel je chce jen "podojit" a odkopnout. Bohuzel ani jednim pristupem se nikam jako spolecnost nedostaneme. Navic vetsina lidi chodi do prace proto, aby vydelali alepson nejake penize, tezko za tim hledat vic.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Kruton | 29. 12. 2009 10:31

Dobré téma! Podobných myšlenkových stereotypů jsou v našem myšlení spousty - z ekonomické oblasti lze namátkou vybrat "axiomy" ''podnikatel = pilný, zodpovědný'', ''nezaměstnaný = líný, vychytralý''... Principem těchto předsudků je princip upřednostňování části před celkem, kuriózního před podstatným.Na vině je, jako v mnoha jiných případech, naše psychika, geniálně naprogramovaná na podmínky života, které v naší civilizaci již tisíce let nepanují. Našemu přepředku-lovci mohlo být dočista jedno. že 99,99% pozorované plochy lesa je jako obvykle, protože ta flekatá pohybující se jedna setina procenta byl šavlozubý tygr.Tenhle boj s primitivem v sobě asi vyhrát nedokážeme, ale vzdávat se nesmí. Pro začátek postačí si uvědomit, že všímat si (pouze či především) výjimek je princip uvažování vhodný pro rychlá rozhodnutí o jednoduchých věcech. Mezi ty ale společnost ani jeji ekonomický život nepatří...
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Předplaťte si tištěný Finmag

Předplaťte si tištěný Finmag

Baví vás články, které každý den publikujeme na Finmagu? Pak vás bude bavit i tištěný FINMAG. Roční předplatné vyjde na 294 korun (za jedno číslo zaplatíte 49 korun). A nebojte, platit můžete i kartou.

Tomáš Hajzler
Absolvoval studium několika zahraničních vysokých škol a působil deset let na manažerských postech ve firmách Douwe Egberts, Vitana a GE Capital. Kromě...více o autorovi.

Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!