Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Jak se dělá časopis

| 8. 3. 2008

Jak se dnes dělá časopis? Není to taková věda.

Jak se dělá časopis
Od dob, kdy jsem během přerušení studia vedl redakci okresního týdeníku, uteklo neuvěřitelných čtrnáct let. Byl jsem tehdy fascinovaný novými technologiemi. Střídali jsme se u redakční "čtyřiosmšestky” a žasli při prvním setkání s operačním systémem Windows. Fotky jsme chodili vyvolávat do prodejny Fotolab a pak je skenovali.

Veselá vzpomínka - jak se sblížit se starostou. Jednou měl kolega, který je dnes prominentním zpravodajem ČTK, nafotit nějaké setkání regionálních politiků, zakončené rautem. Když jsem za něj o pár dní později ve Fotolabu vyzvedl vyvolaný film, bylo mi jasné, jak si to užil. Prvních pět šest snímků se dalo považovat za seriózní záběry z akce. Pak rovnou asi dvacet rozjuchaných momentek z rautu. Jejich kvalita postupně upadala, přibývalo záběrů, na nichž kolega fotil sám sebe, jak se drží kolem krku se starostou, šéfem policie, jak dává pusu bývalé třídní učitelce, toho času tajemnici městského úřadu. No a posledních deset záběrů ukazovalo našeho zuřivého reportéra v takzvané pozici "umakart", tj. spícího na stole vedle nedopitého drinku. Někdo z jeho nových kamarádů měl asi dobrý nápad. 

Grafická příprava novin byla už tehdy velmi podobná dnešním postupům. Hotové stránky jsme ukládali na jakési dnes už zaniklé médium velikosti dnešního notebooku a každý čtvrtek vozili ve starém žigulíku do sto kilometrů vzdálené tiskárny, kde už byli na tyhle novoty vybavení.

Další veselá vzpomínka - jak jsme ztratili redakčního žigulíka. V té době přerušil školu také kamarád Roman Kukla, přezdívaný Ramon Kulka nebo taky Rumun Kudla, dnes hypoteční specialista. Kdyby nepřerušil, vyhodili by ho a šel by na vojnu. Tak nám pomáhal v redakci. Když jsme se trochu zmohli, pořídili jsme do redakce škodu favorit. Rozpadajícího se žigulíka dostal na čtvrteční převážení podkladů Roman. Jednoho dne volal (z budky, samozřejmě, byl rok 1994), že se žigul cestou z tiskárny někde mezi Bílinou a Ústím zastavil a je po něm. Dojel vlakem. Od té doby se do tiskárny jezdilo škodovkou. Na žigulíka se zapomnělo. Ale úplně. O dva roky později, to jsem už pracoval v Praze a kamarád zase studoval, mi zavolal jeden z majitelů novin, jestli nevím, kde je ten modrý žigulík. O ou, někde mezi Bílinou a Ústím...


Při pohledu zpátky se člověk zarazí. Neměli jsme digitální fotoaparáty, internet ani mobilní telefony. A dneska? Texty a fotky pošlete mailem grafikovi, ten odvede svoji práci a podklady jedním kliknutím přemístí do tiskárny. Je to jednoduché a levné.

Ovšem totéž jde udělat i draze a složitě. Specializované firmy, co zajišťují grafickou přípravu časopisů na klíč, do tohoto jednoduchého procesu napasují ještě produkčního manažera, projektového manažera, agenturní odměnu a kdo ví co ještě. Náklady se rázem zvednou na čtyřnásobek.

Nevím, možná by mi nabídka od takové firmy nepřišla tak absurdní, kdybych nezažil ten vydavatelský “old-school” v první polovině devadesátých let. A tak si všechno děláme sami. Posouzení výsledku je na vás, čtenářích.

Ochutnávku z březnového čísla časopisu FINMAG - finanční magazín najdete v sekci Časopis. Předplatné si můžete objednat na mailové adrese predplatne@finmag.cz.

Vložit komentář

Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat. Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.

Diskuze

Další příspěvky v diskuzi (28 komentářů)

Jan Traxler | 11. 4. 2008 09:50

Tak to ja Vas za slovo klidne chytnu. ;-) Ono to totiz dost podobne funguje i u investicnich portfolii. I zde se michaji ruzne instrumenty a je treba predem pocitat s tim, ze ne vsechny budou vydelavat. Netusil jsem, ze i kozari diverzifikuji. ;-)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Majer | 11. 4. 2008 10:03
reakce na Jan Traxler | 11. 4. 2008 09:50

Nejen kožaři :-)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jan Dvořák | 11. 4. 2008 00:01

DÁVÁM NÁMĚT NA ANALÝZUAkciové indexy podle mne ne zkreslují výkonnost trhů.Lépe řečeno, nadhodnocují ji.A to z důvodu, že když se nějaké firmě vede špatně, je z indexu vyřazena a nahrazena úspěšnější.Ale z trhu tato firma nezmizí. Index se tak de facto vyhýbá problémovým či dokonce krachujícím firmám.Ale proč?Vždyť i tyto firmy jsou součástí trhu.Za posledních 50 let se složení indexu S&P 500 obměnilo z 90%. Ve velkém množství případů šlo o vyřazení právě z důvodů špatné výkonnosti.Podle mne by bylo velmi zajímavé zjistit, jakou hodnotu by měl index "S&P téměř 1000", kdyby se z něj staré firmy nevypadávaly a přidání nových by tak vedlo k růstu počtu akcií v indexu.Troufám si tvrdit, že takovýto index by věrněji zobrazoval výkonnost trhu jako celku a že jeho hodnota by byla výrazně pod menší nežli je aktuální hodnota S&P 500.Podle mne by to mohla být velmi zajímavá analýza.Takto zkonstruovaný index by byl tím pravým benchmarkem pro podílové fondy.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Arsen | 11. 4. 2008 00:00

Je to Váš názor a i když je od mého odlišný, tak ho akceptuji, protože každý z našich názoru je jedinečný a správný.Akciový trh je takový černý tunel. Většina lidi má strach do něj vejít a raději tam posílají své poradce. Na konci toho tunelu je zářivě světlo a ten pocit vítězství stojí za to. Bohužel většina lidí co se tam vydá, tak je chytí panika a dělají neuvážené věci. Proto ty značně pokleslé výnosy. Jediný fond do kterého jsem investoval a se kterým mám velice pozitivní zkušenosti je All Property Dubai. Většina mě bude proklínat a proklíná, proč jsem uvěřil podvodníkům. Fond však dosahuje vysoce nadprůměrných výnosu a jsem rád, že o mé peníze starají lidi, kteří se dají označit za esa ve spekulacích.Zhodnocení jsem už několikrát bezproblémově vybral a základ se mi vesele dále zhodnocuje. Lidé berou peníze jako něco svatého a nedotknutelného. Přitom je to jenom platidlo se kterým lze pořídit hmotné statky a služby. Poradenství je proto velice potřeba. Protože finanční poradci jsou přece „lidé co penězům nejvíc rozumí a nejlépe se o ně postarají“Dokud se postoje nezmění, tak máte pravdu, finanční poradenství bude velice potřebné Mimochodem, nechystá Vaše společnost v dohledné době založit fond? Myslím, že s lidmi co tam máte dokážete tu práci dělat mnohem lépe..
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Arsen | 10. 4. 2008 20:40

Chodíme do práce, vyděláváme své peníze. Investujeme svůj um, svůj čas a často i své zdraví, abychom tyto "papírky" získali.. Tak proč ve finální fázi, kdy jim máme udělat vhodné prostředí k rozmnožování často důvěřujeme jiným lidem, kteří to údajně umí nejlépe.. . Ono není umění vydělat své peníze tak, že je vymění za čas, ale naučit je, aby pracovaly za nás. Například, že vám chodí šeky, zatímco vylézáte právě z postele. No není to krásná představa? To je jako, kdyby chlap investoval do ženy velké peníze.. Zaplatil by jí fitka, solária, dovolené, modní oblečení. .Ale když by k tomu došlo, tak zkrátka se ukáže jako neschopný a žena si tedy najde milence, který jí udělá i v tomto ohledu šťastnou:) .. No nenaštvalo by to?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Majer | 10. 4. 2008 23:06
reakce na Arsen | 10. 4. 2008 20:40

Tak ještě jedno podobenství. Chcete od doktora, aby své pacienty vedl ke studiu medicíny? Měl by dermatolog učit psoriatiky, aby si sami míchali mastičky? Aby si jednotlivé složky nakupovali levně napřímo, a neutráceli za draze zabalené produkty farmaceutických firem nebo za levnější, ale přesto nějak oceněné masti namíchané lékárníky?Jsou doktoři a lékárníci, kteří doporučují lék, za jehož prodej jim výrobce dá vyšší bonus a ještě je vyveze na víkend do Alp. Vedle nich jsou doktoři, kteří do takových kšeftů nejdou. Píší pacientům to, co jim pomůže a není to předražené. Finanční poradenství v téhle podobě je to, co dlouhodobě podporuju. Názor, že bychom měli klienty a čtenáře vést k samostatné práci s akciemi, je mimo mísu. Kdo je toho schopen, ten nepotřebuje pohaněče velbloudů, aby se do toho pustil. Drtivá většina národa (a lidstva) toho schopna není. Víte, kolik vydělá průměrný akciový investor? Podle amerických statistik je to méně než kolik vydělávají peněžní fondy, ačkoli akciové trhy pochopitelně nesou mnohem víc. Důvodem zoufalého výsledku jsou chybná rozhodnutí - těch je více než těch správných, protože většina investorů dobře obchodovat prostě nedokáže, i když si přečte hromadu příruček.Dobře sestavené portfolio podílových fondů by samozřejmě mělo tento smutný průměr pohodlně překonat. Tolik dovětek k diskusi o prospěšnosti či škodlivosti fondů životního cyklu.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Traxler | 11. 4. 2008 08:27
reakce na Jan Majer | 10. 4. 2008 23:06

Honzo, tentokrat s Vami souhlasim. Nejen, ze toho vetsina lidi neni schopna, ale ono by to ani nebylo efektivni. Aby se nekomu vyplatilo michat si vlastni masticky, musi mit velkou spotrebu a musi znat spravne postupy pro michani masticek.Ale dodam k tomu jednu vec. Proc kupovat baleni peti masticek, kdyz z nich potrebuji treba jen jednu a naopak tam chybi jine, ktere by pacienti meli pouzivat? Proc nekupovat masticky do portfolia pacientu samostatne, na zaklade individualnich potreb?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Majer | 11. 4. 2008 08:56
reakce na Jan Traxler | 11. 4. 2008 08:27

Ano, na tom se shodneme. Nicméně víte, jak to dělají ti kožaři? Tak třeba na opruzeninu raději namíchají antibiotikum, antimykotikum, kortikoid a trochu ichtamolové pasty, protože nevědí, co z toho v daném případě zabere. Ale to píšu jen pro pobavení, když jsme u těch doktorů. Nechytejte mě prosím za slovo :-)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Dvořák | 10. 4. 2008 23:43
reakce na Jan Majer | 10. 4. 2008 23:06

Klasickým aktivně řízeným fondům nevěřím. Průměrný podílový fond má ve svém portfoliu několik desítek akciových pozic.Jejich TOP 10pozic však představuje pouhou 1/4 - 1/3 jejich portfolia.Výkonnost takového fondu pak závisí na výkonnosti velkého množství akcií.Proto se jejich výkonnost málokdy výrazně odchyluje od indexu.Pouhých 10-20% z nich dokáže dlouhodobě a konzistentně porážet S&P 500.A pouze 1 fond z 200 poráží index o více než 3 procentní body ročně. Další nevýhodou a důvodem, proč fondy těžko překonávají indexy, jsou poplatky a chování manažerů.Jde o to, že portfolio manažer je v drtivé většině případů hodnocen za RELATIVNÍ výkonnost vůči benchmarku, ne za to, zda fond dosáhl zisku či ztráty.Kdyby ho výrazně překonával, byl by oslavován.Kdyby ale nedej bože byla jeho výkonnost výrazně pod indexem, dostane padáka.A tak se manažer velmi často "sichruje" a příliš se neodchyluje od benchmarku.Nabízí se tak 2 alternativy - buď indexové fondy nebo tzv. Equal Weighted Indexes. Jak vyplývá z názvu, všechny firmy v něm obsažené mají stejnou váhu. Důsledkem tohoto přístupu je relativní převážení ve prospěch malých firem.Dále je eliminováno zvýhodnění nadhodnocených firem na úkor podhodnocených. Tyto 2 faktory samy o sobě přispívají k lepší výkonnosti takto konstruovaných akciových indexů.Zpětné testy této strategie ukázaly, že tímto stylem konstruované indexy porážely klasické index o 2% p.a.Samotnou kapitolou jsou Absolute Return Funds
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Arsen | 10. 4. 2008 19:42

V diskuzí "fondy životního cyklu" jste obhajoval rentiéra.Nevěděl jsem, že se jedná o fond, domníval jsem se, že je to jistý druh pojištění. Další fond ze stovky, kterých je na výběr, jen tento údajně "myslí na lidi" aspekt starejme se sami o své akcie jaksi zanikl..
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Majer | 10. 4. 2008 20:17
reakce na Arsen | 10. 4. 2008 19:42

Starejme se sami o své akcie... V poslední době jsem z paty vytáhl několik podobenství, tady je další: Někdo je nadšenec do vaření, shání speciální koření, vyhledává speciální dodavatele. Jiný má rád dobře připravené pokrmy, navštěvuje proto kvalitní restaurace, oceňuje kvalitní a zdravou kuchyni za dobrou cenu. Nabádá ostatní, ať nejedí blivajzy a radí, kde je neokradou. Založí časopis o zdravé výživě. Ten první mu říká: Tohle není ok, měli byste si to všichni sami vařit... :-)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Arsen | 10. 4. 2008 17:23

Je ale pravda, že kdo je pojištěn proti nečekaným událostem, tak sejeho život je zároveň bezpečnější a klidnější a většinou se mu ani nic nestane. Ale zhodnocování prostředku pojišťovnou bych nikdy nepřistoupil
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Arsen | 9. 4. 2008 23:59

Vašemu pohledu samozřejmě taky rozumím, avšak dle počtu jednotlivých článku silně převažují témata týkající se právě pojištění. To ve mně vyvolává pocit, že nutíte čtenáři názor, že jedna z nejlepších možností jak zhodnotit své prostředky je pojistit se. Je to možná pravda, ale s lifestylem o penězích to nemá moc společného. Pojištění není možnost jak nakládat s penězi pro lidi s Finančním IQ a věřím, že mi to potvrdí i pan Kohout. Dobrý výsledek u pojištění (když se vkládají peníze i do fondů) je 5 procent při inflaci, která tuto hranici těsně atakuje se mi to jeví jako tragikomický výsledek. Nesetkal jsem se v těchto pojišťovnách se žádným opravdu dobrým správcem fondu, ale to je možná důvod, že nikomu nevěřím a snažím se investovat sám.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Majer | 10. 4. 2008 00:16
reakce na Arsen | 9. 4. 2008 23:59

No vidíte, a z finančních institucí se mě ptají, jestli mě a Dušana Šídla finanční poradci "nesežerou zaživa", když tak rejeme do rezervotvorných pojistek. Ani to není pravda, je to jen optický klam - vy vidíte podporu pojištění, oni pravý opak. V aktuálním čísle jaou pojištění věnovány dva stručné materiály - 1. objektivní jednostránkový článek Dušana Šídla Kauza IŽP, 2. mapka srovnávající, na kolik se lidé pojišťují v různých částech světa.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Arsen | 10. 4. 2008 00:53
reakce na Jan Majer | 10. 4. 2008 00:16

Ano, ale tím to nekončí a lze najít další články, které s pojištěním velice souvisí "zlatokopové,prodejc i,profesionálové, Optimistický velký regulátor Miroslav singer, placené poradenství vs. provize,, pštrosí politika je škodlivá pro všechny, Aviva..„ To znamená 3 stránky o pojištění + dalších 5 článků související s pojištěním nebo různým nabízením finančních a pojišťovacích produktů. Finmag je v tomto oboru rychle rostoucí společností a kdybych si pojištění sjednával, asi bych zavítal k Vám, ale v časopisu by mělo být všeho s mírou. Ted přemýšlím, zdali nejsem až moc velkým fandou Pavla Kohouta každopádně téma, „Jak si vybrat milenku, Americké hrozby, fakta a fikce“ jsou v časopise dle mě nejlepší. Bylo by dobré, kdyby se podobné články objevovaly ve větší intenzitě Pokud se jedná o mé zkušenosti s investováním, tak se za profesionála rozhodně nepovažuji a mám se toho hodně učit. Finanční poradenství jako je pojištění považuji za něco typu „vypovídejte se nám jak si to představujete a my vám následně investujeme peníze“. Člověka to vůbec nenutí přemýšlet o svých penízech, možnosti je zhodnotit a finančně se vzdělávat.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Majer | 10. 4. 2008 07:40
reakce na Arsen | 10. 4. 2008 00:53

Arsene, pojištění je o zajištění rizik, ne o investování peněz. Často čtenářům a klientům připomínáme: Pozor, ať vám někdo nenabulíkuje něco jiného. Články, na které upozorňujete, jsou právě z tohoto soudku.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Arsen | 10. 4. 2008 16:49
reakce na Jan Majer | 10. 4. 2008 07:40

Zajištění rizik je možno i při investování. V HN byl zajímavý článek o zhodnocení investice nad 10 procent při minimálním riziku. Stačilo postavit několik solárních kolektorů a stát (tuším že to bylo do 2019) bude odebírat elektřinu za zvýhodněnou cenu. A je pravděpodobně, že když už toto zvýhodnění už nebude tak se ceny běžné elektřině silně přiblíží té zvýhodněné. A hlavně, taková investice splňuje další hledisko– udělat i nějaký dobrý skutek tj. pomoci matičce zemi. Zajistit se proti rizikům je tedy možno mnoho způsoby . Jen je třeba vzdělávat se, získávat nové informace a hlavně využívat šance, které se nám nabízejí. Pojištění však tyto aspekty nesplňuje, jelikož všechno vlastně udělá finanční poradce a pojišťovna. Pane Majere nebo spíš Honzo, (pokud se neurazíte). Jste ještě mladý člověk a měl byste využívat všechny možnosti, které se nám nabízejí. A jednou z nich je i sám zhodnocovat prostředky a nebýt na nikom závislý, jen na svém umu :-) A navíc, když se do toho člověk dostane, tak je to pak i zábava zvláště, když kolem sebe máte takové elity jako PK nebo FM, tak je pak všechno jednoduší.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Majer | 10. 4. 2008 18:29
reakce na Arsen | 10. 4. 2008 16:49

Arsene, věřte, že nevyužívám pojištění ke zhodnocování peněz. Někde jste něco špatně pochopil nebo já něco špatně formuloval :-)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Arsen | 9. 4. 2008 18:46

Pokud se jedná o mě, tak nejraději diskutuji na ekonomická témata napsaná P. Kohoutem. Web každé společnosti by měl sloužit jako nástroj prezentace. Měly by se zde nejvíce objevovat články z Vaší „branže“ tudíž informovanosti o různých druzích pojištění nebo nabídnout různé rozhovory s lidmi. Ve vašem časopise je spousta témat věnovaná pojištění.Váš časopis bych si však díky lepší kvalitě a vyšší ceně představoval trochu jinak. Viděl bych ho jako časopis podnikatele, investory a poučené lidi ohledně nakládaní s penězi. Rád bych zde našel různé ekonomické analýzy, o možnostech investování, teoretické články, rozhovory se známými osobnostmi na finančním trhu, ale i něco o stylu (etiketa, móda,) I když je Váš časopis graficky velice zdařilý, tak si nemyslím, že fotka Miroslava Singra nebo cvičících dam přes celou stránku je tím pravým ořechovým. Časopis jsem přečetl za méně jak hodinu a to se mi zdálo málo. Článek Pivo, tráva, máma, houby bych hledal v nějakém studentském časopisu, v seriozním nemá co dělat.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Majer | 9. 4. 2008 22:43
reakce na Arsen | 9. 4. 2008 18:46

Rozumím vašemu pohledu, ale bohužel se jím nemůžu tak úplně řídit. Vzpomeňte si na své okolí - spolužáky, příbuzné - a uznejte, že jste ve srovnání s nimi tak trochu "letadlo". Jako většina z nás, co věnujeme většinu svého času tak okrajové záležitosti jako jsou finance. Pro lidi jako jste vy a další "skalní" je v médiích čtení dostatek. Jsem si jist, že kromě českých finančních webů jste schopen sledovat i zahraniční finanční servery a tisk. My jsme se rozhodli udělat něco pro lidi, co peníze vydělávají a chtějí s nimi chytře nakládat, ale nepatří mezi nadšence, kteří mají jako domovskou stránku nastavené Onvista.de nebo Portfolio.hu. Věřím, že to vezmete - časopis FINMAG - finanční magazín jsme představili jako "lifestylový&qu ot;magazín o penězích. Snažíme se, aby poučené laiky neodradily materiály, kterým vůbec neporozumí - to by si příliš brzy řekli, že je to odborné médium, co není pro ně. Zároveň nesmíme obsahem zklamat profesionály. Podle ohlasů se nám to docela dobře daří vybalancovat. Vaše připomínky beru - stejně tak bych mohl slyšet výtky jiných čtenářů, že se jim část líbila, ale části vůbec nerozuměli. A je to normální - i v takovém Reflexu jsou stránky nebo rubriky, které se zcela míjejí s částí čtenářů. Jiní se na ně každý týden těší.Ale jak jsme hlásili při spuštění časopisu - náročnější čtení bude pro vás denně na webu.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Arsen | 9. 4. 2008 16:43

Dobrý den,Všímám si, že na Váš web jsou vkládaný články, které vycházejí v časopisu a mají být jedním z těch hlavních "lákadel". Nechci mluvit do tvorby časopisu a je dost možné, že je můj názor chybný, každopádně se mi zdá, že tím čtenáře připravíte o hlavní lákadlo. A většinou si řekne "Tak když všechno najdu na netu, tak je zbytečné kupovat si časopis" . Optimální by bylo dávat nějaké zajímavé články z časopisu na web anebo jednom částí z hlavních s tím, že pokračovaní by čtenář našel v časopisu.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Majer | 9. 4. 2008 17:26
reakce na Arsen | 9. 4. 2008 16:43

Arsene, díky za komentář. Dobře, že zazněl. Některé články z časopisu budou s určitým zpožděním opravdu celé "překlopeny&quo t;na web. Z prvního čísla jsme vybrali několik témat, jež si říkaly o diskusi. Některé materiály pro online verzi doplňujeme o aktuální informace nebo o nové názory (z prvního čísla to byl případ článků o spořicích účtech a peněžních fondech a Bezděkova hodnocení penzijních reforem). Web chápejte také jako interaktivní diskusní fórum doplňující časopis. A když už jsme u toho - co byste vybral na web z dubnového čísla vy? O čem byste rád diskutoval s autory nebo s ostatními čtenáři?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

jiri.cerny2 | 10. 3. 2008 20:17

Tak trochu bych si do Vás za tu distribuci "kopnul":) ).Snažil jsem se časopis také sehnat na "velkých" stáncích a nepodařilo se:(. Tedy jsem se jal kontaktovat svého poradce jestly by mi nemohl jeden kousek sehnat a prý mají jen jeden na kancelář (což chápu že ho nepustí).Měl bych tedy pro Vás nějaké návrhy na vylepšení distribuce.1) možnost objednání jednoho čísla na dobírku (nebo že by ukázkové číslo zdarma:) )2) v kancelářích Partners nějaký ten balík na prodej3) prý první číslo bude i příloha zdarma k časopisu "Osobní finance", co takle to sem napsat i s číslem vydání (zřejmě ale budou muset zvýšit objem toho vydání)Já osobně si určitě nejdříve pár vydání koupín nežli si zavedu předplatné. Cena i frekvence mě vyhovují, jenom jsem zvědavý na ten obsah.Přeji hodně zdaru!
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Majer | 10. 3. 2008 20:40
reakce na jiri.cerny2 | 10. 3. 2008 20:17

Dobrý den, pane Černý, díky za podněty. 1) předplatitelé dostanou první číslo jako dárek 2) distribuci přes kanceláře rozjíždíme tento týden, váš poradce má pro vás jistě velmi milou zprávu (jestli ne, tak ať se mi hned ozve) 3) máte mylné informace, myslím, že časopis Osobní finance by si takovou přílohu hodně rozmyslel...
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Marek Hajn | 8. 3. 2008 16:07

Nevim jestli se mnou ještě tluče puberta, ale přezdívky "Ramon Kulka" a "Rumun Kudla" mě vážně dostaly do kolen :-DMrzí mě, že se mi FINMAG ještě nedostal do ruky (svým způsobem je to moje ostuda), ale zatím jsem ho prostě nesehnal. Zkoušel jsem benzínky (což je svým způsobem nesmysl, protože na nich kolikrát neseženu ani Carauto) a taky některé trafiky v Praze a na Mělníku, ale měl jsem zatím smůlu. Ono ale bude rozumnější si rovnou objednat předplatné... ;-)Jinak co se týče kvality a technologií v tomto oboru, sám rád vzpomínám na dobu, kdy jsem krátce přispíval do novin ve svém rodném městě (než jsem přešel k tvorbě na internetu). Sic jsem ještě mlád, už to taky nějaký ten rok bude a i tehdá tato malá redakce (tuším, že ty noviny již neexistují) nebyla kdo ví jak extra vybavena a tak se tam všechno dělalo velmi zjednodušeně buď v ruce nebo na prehistorických PC. Byla to zkušenost, nezapomenutelná.A k dokonalosti to dotahuje babička přítelkyně, která kritizuje dnešní média za jejich úroveň, protože ona sama má zkušenosti jak s novinami, tak s rozhlasem, kdy se vše dšlalo ještě hodně po staru a dle ni to byla práce výrazně kvalitnější.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Arsen Lazarevič | 19. 3. 2008 17:02
reakce na Marek Hajn | 8. 3. 2008 16:07

Konečně se mi FINMAG dostal do rukou a musím říciZde shrnu po částech své dojmy1. To je tak malé? 2. Heleme se, ten papír je kvalitní a i ten obal vypadá solidně***Při otevření***1. Sábliková už má sponzora? To je fajn :-) 2. To má přes 60 stránek, to není tak málo.. Tak jdu na to 3. Papír voní novotou***Po několika hodinách***1. Skvěle psané články, to byl snad jediný časopis, kde jsem ani jeden nevynechal 2. Docela dost článku jsem našel i pro laiky, ale i tak byly psány velice zajímavě3. Chybělo mi něco jako profesionální shrnutí vývoje různých akcií. Věty typu "Bylo by moudré, kdyby majitel AAA auto zase odkoupil společnost, protože vnáší nedůvěru" mě toho moc neřeknou. To si radši poslechnu Krause a blondýnku :)***Závěr***Těším se na další díl, časopis nabídl skvělou kvalitu za přiměřenou cenu avšak i tak mám vážné obavy, že při nějakém výraznějším růstu ceny by už přestal být pro lidi. atraktivní. Avšak já jsem si ho předplatil, takže jsem happy :-)) Jen mě mrzí, že se trochu kašle na studenty, bylo by fajn, kdyby s předplatným získali nějaké další výhody. Třeba pozvání na nějaké odborné přednášky apod :)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Majer | 8. 3. 2008 17:06
reakce na Marek Hajn | 8. 3. 2008 16:07

Marku, distribuce prvního čísla je trochu nestandardní, příště to bude lepší. Když si uvědomíte, že prodejních míst je po republice 20 tisíc, je jasné, že pokrytí novým titulem s nižším nákladem je zákonitě sporadické. Často se na stánek dostal jeden dva kusy, a pak stačí, že projde kolem jeden kolega... Primární cestou ke čtenáři je u ekonomických časopisů včetně Ekonomu a Eura předplatné. Mimochodem, také proto se tyto časopisy moc nemažou s titulními stranami, prodej na stáncích je nezajímavý. Můžu ale prozradit, vlastně jen naznačit, že k finančním poradcům z různých firem do konce března první číslo časopisu dopravíme :-)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Pavel Hanzl | 8. 3. 2008 10:33

Já myslím, že je to dobrý. Umíte to.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Předplaťte si tištěný Finmag

Předplaťte si tištěný Finmag

Baví vás články, které každý den publikujeme na Finmagu? Pak vás bude bavit i tištěný FINMAG. Roční předplatné vyjde na 294 korun (za jedno číslo zaplatíte 49 korun). A nebojte, platit můžete i kartou.

Jan Majer
Původní profesí novinář, od roku 2001 pracoval jako finanční poradce. V dalších letech publikoval vedle poradenské činnosti články ve finančních rubrikách...více o autorovi.

Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!