Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

S úctou vaše banka

| 29. 11. 2008

Vážený pane, s uspokojením jsme vyhodnotili, že jste naším dlouhodobým věrným klientem. Již krásných 15 let spravujeme Vaše dva soukromé účty a jeden podnikatelský.

S úctou vaše banka

Víme o Vás také, že pravidelně používáte naši kreditní kartu a často zapomínáte využívat bezúročné splátkové období. Tuto skutečnost ale kompenzujeme tím, že Vám každé tři roky neúčtujeme 200 Kč za vydání nové karty k Vašemu úvěrovému účtu. Věříme, že jsme Vám touto připomínkou způsobili radost, a děkujeme, že využíváte peněz navíc ve Vaší kapse.

Protože jste nám řádně splatil již několik středně velkých spotřebitelských úvěrů, zařadili jsme Vás na interní listinu VIP40+, kde evidujeme spolehlivé a relativně bonitní klienty, kteří u nás mají téměř neomezené úvěrové možnosti. Jediné omezení tu představuje pouze výše Vašich pravidelných příjmů, takže neztrácejte čas v neplodných internetových diskuzích a zítra pracujte více než dnes, abyste si pozítří zase mohl půjčit.

Dovolte, abychom Vám též vyjádřili poděkování, že bez reptání platíte veškeré poplatky, které jsme byli nuceni zvyšovat, abychom byli českým státem lépe prodáni do soukromých rukou. Jsme rádi, že zbytečně nekladete dotěrné dotazy a v podstatě šťastně spíte v naší laskavé náruči. Slibujeme, že váš spánek nebudeme rušit a postaráme se, abyste i nadále sladce spal. Děkujeme, že svou mysl nezatěžujete zbytečným přemýšlením o výhodnosti našich finančních produktů. Koneckonců, jsme přece nejlepší banka.

Přes drobné nedostatky v historii našeho obchodního vztahu, zejména v souvislosti s občasným nepovoleným záporným zůstatkem na Vašich účtech v klíčové dny, kdy si potřebujeme něco strhnout, jsme velmi spokojeni s Vaším klientským profilem. Pokud právě nemáte na pravidelnou splátku, nevadí, my můžeme počkat. Ale jistě chápete, že si to necháme dobře zaplatit.

Vaše finanční prostředky na účtech, včetně těch půjčených, jsou pro nás nemalým zdrojem zisku, a cítíme proto povinnost odměnit Vaši věrnost. Ne, nebojte se, nebudeme Vám narušovat charakter či zavedené rituály Vašeho života nějakým podílem na zisku z našeho podnikání, protože peníze navíc jsou potenciálně nebezpečné.

Místo toho Vám ihned zasíláme plyšového maskota naší banky, kterým způsobíte radost některému z Vašich dětí či vnoučat. A jako zvláštní poděkování a mimořádný bonus za Vaši věrnost jsme Vám již předem schválili aktivaci nového úvěrového účtu k další kreditní kartě s roční úrokovou sazbou 22 % a spotřebitelský úvěr až do výše 270.000,- Kč na 8 let, s roční úrokovou sazbou 14 %, to vše bez přezkoumání Vaší bonity. Slibujeme, že se nikdy nezeptáme na účel čerpání těchto úvěrových prostředků. Zato si můžete být jist, že naše konverzace přitvrdí, pokud byste ztratil dosavadní platební disciplínu.

My u nás v Pijavici si myslíme, že nejlepší odměnou za Vaši přízeň bude, když Vás odměníme tím, co umíme nejlépe, tedy novým úvěrem. Je prokázáno, že klient s pravidelně splácenými závazky a se stabilizovanými pravidelnými příjmy je disciplinovaný, nedělá hlouposti a poctivě pracuje, aby své příjmy udržel či zvýšil. Dobře víme, že nezáleží na ceně životních nákladů, ale na subjektivním štěstí každého lidského života. A proto si užívejte a buďte šťasten! Nakupujte, co je vám libo.

Klidně začněte cestovat kamkoliv si jen vzpomenete, užívejte komfortu a dopřejte si vše, co Vás napadne, třeba i luxusní vánoční dárky nebo exotickou dovolenou. S naší bankou v kapse Vám patří svět. Vedle toho Vás jistě bude hřát vědomí, že pomáháte druhým. My jsme totiž něco mezi investiční a klasickou komerční bankou a díky tomu, že nám svěřujete své peníze, nemusíme si jich tolik půjčovat na mezibankovním trhu. Tím přispíváte k naší stabilizaci a k odvrácení úvěrové, finanční či snad – nedej Bůh – celosvětové ekonomické krize.

Věřte mramoru naší pobočky a jistotě koženého křesla, do kterého Vás zveme usednout co nejčastěji. Nás sice zajímá Vaše štěstí, ale o jeho ceně se raději moc šířit nechceme, abyste šťasten i zůstal. My totiž mizerně úročíme vklady a královsky úročíme úvěry, to je naše heslo. Nikdy Vás nepošleme ke konkurenci, ale slibujeme, že alespoň chvíli budete šťasten. Věřte jistotě kdykoliv dostupné hotovosti, když už jste si ji předplatil svou věrností. Ne, opravdu se nikdy nezeptáme, co si za půjčené prostředky koupíte. Slibujeme. Začneme se ptát, až přestanete splácet, a bude to na jiné věci. Pokud budete i nadále hodný a pracovitý, nikdy tato situace nenastane.

Půjčte si třeba na novou dlažbu ve Vašem domě, nám je jedno, že to jde i levněji. Půjčte si na cokoliv. Začněte splácet až za tři měsíce, ale nejlépe až za rok. Postaráme se, abyste včas dostal upomínku, pokud byste opomněl uhradit nějakou úvěrovou splátku.

Pokud byste náhodou potřeboval konsolidovat své závazky, máme k dispozici velmi výhodný úvěr, kterým celkové splácení protáhneme až do 70 let Vašeho věku, samozřejmě za smluvní dluhové účasti Vašich blízkých, abyste se nemusel doprošovat v nebankovní finanční sféře, u přátel či v záchranné sociální síti českého státu. Vaše splátky sloučíme do jediné mnohem nižší, takže Vám ještě zbude nějaká ta stovka měsíčně na splácení kreditních karet pro Vaše vnoučata. Úvěr nabízíme již od RPSN 12,49 % p. a. Není to skvělá nabídka?

Pokud budete potřebovat, nalezneme i řešení, které pokryje nákup střelné zbraně a munice na finální urovnání Vašich finančních závazků. Posledně zmíněný úvěr zahrnuje i pojištění nákladů na zaplacení úklidové služby ve Vašem bytě v souvislosti s realizací Vašeho řešení, jakož i nákladů na ozdravný pobyt v psychiatrickém sanatoriu v délce 28 dnů pro Vaše blízké, pokud byste nevyloučil jejich osobní účast na tomto řešení.

Jsme první banka, která usiluje o štěstí klientů. Starosti o výši poplatků přenechejte nám. Koneckonců pokud využijete našeho dynamického oddělení investičního bankovnictví, budou tyto poplatky k smíchu, protože je hravě překonáte s našimi novými investičními produkty krytými hypotékami v prosluněných lokalitách Gobi a Sahary.

Užívejte si lásky a štěstí, nemyslete na hlouposti. A nezapomeňte si ještě dnes domluvit schůzku s Vaším osobním investičním bankéřem Petrem Ulítlým, který je naším zkušeným spolupracovníkem a k Vašemu jménu byl přidělen jako bonus za Vaši věrnost.

S úctou
První sací, a.s.
Váš bankovní ústav

Autor fejetonu je finanční poradce splečnosti Fincentrum. Foto: Profimedia.cz

Vložit komentář

Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat. Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.

Diskuze

Další příspěvky v diskuzi (8 komentářů)

Petr Klasna, Partners | 29. 1. 2009 11:36

Dobrý den,chci poděkovat za výborné čtivo pro mě a (některé) mé klienty. Výborně napsané a samozřejmě pravdivé.Aleš Müller: Pro banky není problém snížit poplatky, stačí se inspirovat v zahraničí. A pokud si porovnáme, kolik banky vydělávají a kolik vyberou na poplatcích, zjistíme, že skutečně není nutné "brát jinde", jak píšete, ale že snížením poplatků banka pouze sníží své nemalé zisky. To je vše.Karel Holý: Za služby se platí, to je jasné. Nicméně nová banka, ještě taková, která nevybírá poplatky, nemůže hned nabídnout vše. Je to první krok, platby do zahraničí jistě brzy budou a vy byste měl být rád, že banky mají konečně důvod začít uvažovat, zda politika vysokých poplatků pomalu za otevření dveří přepážky a promyšlené zadlužování obyvatelstva jsou ty nejlepší způsoby, jak fungovat.. Založil jste si u mbank alespoň osobní účet? :)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Aleš Müller | 30. 11. 2008 17:21

Autorovi nelze upřít invenci pro humorné podání reality. Jenže trefovat se do bankovních poplatků je jako jedním okem mířit puškou na vrabce a za zády mít vysokou. Mnohem větší problém je nehospodárnost ve zdravotnickém systému (20 až 30 mld. Kč ročně), klientelismus a korupce ve veřejné správě (30 mld). Obé znamenají pro moji 4 členou rodinu roční ztrátu 20 až 24 000 kč ročně. Proti tomu 2500 Kč za poplatky dvou běžných účtů je nicotnost.Osobně se domnívám, že za bankovní služby platíme již povšiminutelnou částku, ale je to NEJLEVNĚŠÍ způsob jak hradit své závazky. (Zkuste stát na poště každý měsíc se složenkami, nebo obíhat své dodavatele a skládat jim hotovost na pokladně).Navíc podobné úvahy svědči o drobné neschopnosti zamyslet se nad důsledky. Snížení výnosů z poplatků by znamenalo nutnost zvýšení sazeb za jiné služby (tedy za úvěry, hypotéky) a zvýšení rizika banky (banka, která je závislá především na úrokových výnosech je citlivá na hospodářském cyklu a při špatných dobách se mže ocitnout na hranici stability).Pokud tedy někdo ví, jak založit, vést banku v ČR, která by byla profitabilní, stabilní, a přitom nevybírala kritizované poplatky za každodenní služby - přijďte. Sehnat oněch 500 mil Kč a 35 osob s příslušnou profesní znalostí (dvě základní podmínky pro žádost o licenci u ČNB) je pak hračka a řada bank ráda za tuto radu zaplatí nemalé peníze.A poslední - pokud Vás poplatky rozlaďují, kupte si několik bankovích akcí- výnos převýší poplatky.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Fredy | 30. 11. 2008 18:30
reakce na Aleš Müller | 30. 11. 2008 17:21

Pan Hanzl trefil hřebíček na hlavičku a ne každý to pochopil. Což není tělesná vada a dá se s tím žít. Vašemu příspěvku ale nerozumím. Chápu sice, že se máte pifku třeba na zdravotnictví, jiný může totéž vidět u ministerstva dopravy, či sociálních věcí a další třeba vidí bordel na lampárně. Co mě ale udivuje, že se smiřujete s bankovními poplatky. Vždyť právě ty poplatky, na rozdíl od stesků na jiné bordely, můžete sám ovlivnit. Na rozdíl od vás jsem si, před třemi lety, řekl, že už toho mám dost. Také jsem platil háfo poplatků a ne malých. Ročně přes 20 tisíc korun. Našel jsem si banku, kde to jde bez poplatků a světe div se, ona žije a doufám, že bude žít i dál.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Tomas Pieter | 30. 11. 2008 23:32
reakce na Fredy | 30. 11. 2008 18:30

o jake bance to mluvite, proc jste tak tajemny? je to mbanka? ano pro normalniho cloveka je to fajn mit tam rekneme rezijni ucet. proc ne. ale pro podniktatele zatim ne. jeste dobra volba byla/je hsbc kde se take nic neplati.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Karel Holý | 2. 12. 2008 08:43
reakce na Tomas Pieter | 30. 11. 2008 23:32

na co si to hrajete jaký režijní účet, mimo zahraniční platby a vklady v hotovosti umí vše co potřebujete (pokud si teda nechcete žít nad poměry a splácet úroky 20 % z kontokorentu nebo kreditky), a navíc má nejlevnější firemní účet u našich bank.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Tomas Pieter | 3. 12. 2008 00:27
reakce na Karel Holý | 2. 12. 2008 08:43

mate problem s pochopenim psaneho textu? rikam, ze pro normalniho klienta asi proc ne, pokud v banku ma duveru. ja treba zahranicni platby a dalsi veci potrebuju a to mbanka nenabizi. a co se tyka firem, tak tady zatim nestaci. jako firma potrebuju sluzby v prvni rade a ne jen nulovy poplatek za vedeni uctu. mozna to je vhodne pro pana Vomacku co ma zeleninu, ale ne pro vetsi firmy.pro me za me si mejte co chcete
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Martina Libřická | 29. 11. 2008 20:21

Teda, tak dlouho už mě nic tak nepobavilo, doufám, že si to přečte co nejvíc lidí, protože tohle je opravdu bomba. Autorovi chci poděkovat a složit poklonu. :-) Tohle mluví doopravdy za vše.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Adam Černý | 29. 11. 2008 09:46

Zdravím Vás pane Hanzle!Článek jsem automaticky otevřel jako pokaždé otvírám nové články když zavítám na partners.cz a v půlce mi začalo vrtat hlavou kdo že je autorem. Ale čtu dál a u názvu Pijavice mi blesklo - Pavel Hanzl!. Fakt že jo :-)Jako už poněkolikáté se pozastavuju nad tím, kde berete inspiraci. Doufám že speciálně Váš alegorický článek si přečte obrovské kvantum finančně (ne)vzdělaných a ani základním přehledem nepolíbených lidí, a i přes ten sarkazmus jim v hlave "sepne".Hn edpo ránu jsem rád že jsem si to přečetl a děkuju Vám za sebe a snad i za ostatní co to neudělají - výborně napsáno.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Předplaťte si tištěný Finmag

Předplaťte si tištěný Finmag

Baví vás články, které každý den publikujeme na Finmagu? Pak vás bude bavit i tištěný FINMAG. Roční předplatné vyjde na 294 korun (za jedno číslo zaplatíte 49 korun). A nebojte, platit můžete i kartou.

Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!