Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Binární ovce: nenechte se oholit

| 22. 1. 2015

Chcete seknout s prací ve třiceti a užívat si renty v tropickém ráji dle vlastního výběru? Zkuste nejnovější lákadlo pro investory ochotné pustit chlup.

Binární ovce: nenechte se oholit

Možná jste ten e-mail dostali také. Vydělat je tak jednoduché - dobrodinec, o kterém jste nikdy předtím neslyšeli, vám navíc recept poskytne úplně, ale úplně zadarmo. Stačí se pustit do obchodování binárních opcí. Co se za tajemným názvem skrývá? Jednoduše sázka na růst nebo pokles nějakého aktiva, například akcie, v řádu hodin či dokonce jen minut. 

Jako vejce vejci

Nezáleží na tom, jestli se jmenujete Tomáš Stodola nebo Scott Evans, pivo, pořádné sluneční brýle, bronz a binární opce z vás udělají alfasamce. 

Kliknutím obrázky zvětšíte

Nechcete se zdržovat složitou analýzou akcií nebo to neumíte? Pak jsou pro vás binární opce ideální. Nemusíte tipovat, o kolik se cena pohne, skutečně stačí jen trefit směr.

Když Apple od začátku dnešního obchodování roste, tak poroste i po zbytek dne, to je přece jasné, ne? Jak už to tak s recepty na zázračné zbohatnutí bývá, i tenhle má dva zásadní háčky.

Hoďte si korunou… do koše

Za prvé, celé to je v podstatě ruleta. Jistě, akcie dlouhodobě spíš rostou, než klesají, ale v horizontu minut či hodin je pravděpodobnost růstu či poklesu v podstatě stejná. Jako kdybyste si hodili korunou. Ano, i na ultrakrátkodobých pohybech se dá vydělat. Ale pokud nemáte po ruce (kromě několika milenek) i tým matfyzáků s IT infrastrukturou za miliony, zase na to rychle zapomeňte.

Druhý háček je, že kasino vždycky vyhrává. Podmínky jsou samozřejmě nastavené výhodně pro „brokera“. Hypotetický příklad: pokud vsadíte na růst akcie X a trefíte se, vyděláte osm dolarů. Pokud se netrefíte, proděláte deset dolarů.

Při pravděpodobnosti 50/50 je tedy očekávaný zisk na jeden obchod mínus jeden dolar. Při deseti obchodech čtyřicet dolarů vyděláte, padesát proděláte. Deset dolarů shrábne broker.

Anketa

Lákají vás binární opce?

Chcete obehrát kasíno?

Celkem snadno tak spočítáme, jaká by musela být vaše úspěšnost, abyste se přehoupli do zisku. Zaokrouhleně to vychází na 56 %. Přesné číslo samozřejmě záleží na konkrétním vypsaném kurzu.

Jenom 56 %? To vypadá jako hračka, řeknete si. Jenže udržet takovou úspěšnost dlouhodobě je prakticky nemožné. Propagátoři binárních opcí samozřejmě budou tvrdit opak. Úspěšnost jde snadno zvýšit třeba na 65 %, tvrdí jedna taková stránka, která dokonce varuje před naším fiktivním Tomášem.

Stačí se naučit základy technické analýzy. „Patterny“, „supporty“ a „rezistence“ vám pak napoví, kam se ceny pohnou. Jenže kdyby šlo takto zbohatnout na základě pár návodů na Youtube, muselo by po světě běhat podstatně více miliardářů než dnes.

Binární „exprt“ radí

Není broker jako broker

Mimochodem slovo „broker“ bylo o pár odstavců výše v uvozovkách schválně. Je skutečně otázka, jestli v případě binárních opcí ještě jde o regulérní finanční kontrakt, nebo čistý gambling.

Argument s kasinem by se dal použít i na běžné opce, přisadili by si kritici derivátů jako takových. Jenže je tu jeden podstatný rozdíl – klasické opce jsou buď nějakým způsobem standardizované a obchodují se na burze, nebo je mezi sebou uzavírají dvě informované protistrany, které je používají buď ke spekulaci, nebo k zajištění rizik jiné investice.

Internetové obchodování s opcemi binárními je na druhou stranu v podstatě totéž, jako kdyby se vsadil Fanda s Pepou v hospodě za dozoru vrchního, který si za dohled vezme desátek. V lepším případě vám je nabídne legitimně fungující firma, kromě různých brokerů z Kypru nabízí určité druhy binárních opcí dokonce i domácí Brokerjet. V tom horším můžete dopadnout tak, jako nejmenovaný čtenář, který si sice obchodování na poslední chvíli rozmyslel, což je chvályhodné, jenže peníze brokerovi do tramtárie už poslal, a teď mu je broker nechce vrátit. Když už se chcete věnovat gamblingu, jděte si třeba zahrát poker s kamarády. Probuzení do reality bude v obou případech bolet, v tom druhém ale bude na vině spíš půltucet piv, které u hry vypijete. 

Dobrý den,
Rád bych Vás seznámil s novinkou v možnosti vydělávání peněz přes internet. Mně osobně se o ní letmo zmínil známý, a i když jsem tomuto způsobu příliš nedůvěřoval, rostoucí objem peněz na mém kontě mě nakonec přesvědčil :)

Díky tomu jsem si pak mohl dopřát to, co mě skutečně baví – cestování, nové Maserati, dům v USA...

Tak láká emailem pan „Miroslav Kadlec“... nebo také Tomáš Stodola... nebo Scott Evans. Že by mu ze všech těch peněz přeskočilo a začal trpět mnohonásobnou osobností? Vysvětlení je samozřejmě prostší, Miroslav je stejně fiktivní jako rozzářená rodinka v reklamě na prací prášek. Fotka je z fotobanky a Miroslav propaguje „brokera“ s názvem GOption.

Vložit komentář

Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat. Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.

Diskuze

Další příspěvky v diskuzi (3 komentáře)

Ondřej Chaloupský | 2. 4. 2015 14:53

Také se vším nesouhlasím, mám kamaráda, co pomocí binárních opcí vydělává kolem 50 000 Kč, takže to jde. Jde jen o to, jak k tomu přistoupíte. Peníze se nebudou vydělávat sami, nikdo za vás obchodovat nebude, vy se musíte snažit a je jen na vás, kolik peněz budete vydělávat. Pokud si neprostudujete dostatek materiálů a začnete obchodovat, všechny peníze ztratíte. Je potřeba si o binárních opcích co nejvíce přečíst, vyzkoušet to na demo účtu a až potom začít obchodovat. Binární opce jsou skvělým finančním nástrojem, sám se jim věnuji, tak se toho nebojte a zkuste to!!
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Miroslav Štěpánek | 30. 1. 2015 18:40

S článkem ne tak ve všem souhlasím.
Ano, pravděpodobnost je 50/50. Ale není pravda, že je tedy očekávaný zisk na jeden obchod mínus jeden dolar. S tou úspěšností (min. 56%) je to taky jinak. Musí být vyšší. Zjednodušeně počítejte s úspěšností 67%, tj. 2:1 (ve skutečnosti je to i o něco méně, ale to je od pravidel brokera různé).
"Hrát" binární opce "na krátko" je skutečně riskantní, lepší je "hrát" je "na dlouho", tj. aspoň do denní uzávěrky. Tam už se dá lépe odhadnout vývoj na základě "průběhu dne" a ovlivňujících zpráv z trhu.
Další podstatnou záležitostí je, že (ze začátku) můžete "hrát" podle "not" zkušených "hráčů" (nabídka některých brokerů či zprostředkovatelů). Takže tak úplně ruleta to být NEMUSÍ!
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jan Mucha | 29. 1. 2015 11:37

"...co mě skutečně baví – cestování, nové Maserati, dům v USA..." :D :D
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Předplaťte si tištěný Finmag

Předplaťte si tištěný Finmag

Baví vás články, které každý den publikujeme na Finmagu? Pak vás bude bavit i tištěný FINMAG. Roční předplatné vyjde na 294 korun (za jedno číslo zaplatíte 49 korun). A nebojte, platit můžete i kartou.

Aleš TůmaAleš Tůma
Pracuje jako analytik investic ve společnosti Partners. Absolvoval VŠE v Praze a v roce 2013 získal titul CFA (Chartered Financial Analyst). Během studií...více o autorovi.

Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!