Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Edbusy: druhá strana mince

| 28. 5. 2008

Možná že případ Edbusy bude brzy považován za největší policejní skandál. Skandál policie ve svobodném státě, která s Edbusy na něčí příkaz naložila na způsob „banánové republiky“.

Edbusy: druhá strana mince
Reportáže o tom, že není možné vymyslet projekt, který by české domácnosti zbavil rekordní zadluženosti, vysílala na svém prvním programu Česká televize i TV Nova – a na mušku si vzaly brněnskou společnost Edbusy (EDucation BUsiness SYstem), na kterou se zaměřila i policie – jednotky rychlého nasazení české policie vpadly po zuby ozbrojené do sídla Edbusy a také do bytů majitelů společnosti, aby zabránily „trestnému činu možného podvodu“.

Od této události uplynuly skoro dva měsíce, a nikdo z Edbusy nebyl ani obviněn, ani vyslýchán. Majitelé Edbusy a. s., klienti, investoři ani občanské sdružení, které mezitím vzniklo, aby chránilo zájmy klientů Edbusy, nevědí, proč jim policie zabavila vybavení a zablokovala účty, a stále ještě nemají šanci se bránit. Nevědí před čím, protože jediné, co klienty Edbusy poškodilo, byl právě zásah policie a masmédií.

V České republice byl vymyšlen originální zákonný způsob krádeží – tunelování. Zrodily se tu ikony těchto podvodů Viktor Kožený a Boris Vostrý. Harvardské fondy, Motoinvest, CS Fondy, Agrobanka, Česká spořitelna, Komerční banka, IPB, Plzeňská banka či Banka Bohemia jsou jen několika významnými příklady proslulého tunelování.

V první polovině 90. let u nás vzniklo více než 50 bank, z toho 18 skončilo v konkurzu či v likvidaci. Z dalších pěti zůstaly jen akciové společnosti bez bankovní licence. Termín tunelování používaný pro cílené a organizované vyvádění financí z bank s úmyslem nikdy je nevrátit není přesný, protože vystihuje jen jednu z uskutečňovaných praktik.

Vhodnější se jeví pojem pumpování, neboť banky byly doslova pumpovány, a řadu z nich to přivedlo až k bankrotu. Banky sloužily jako pumpa peněz, kam si vyvolení mohli kdykoli přijít a napumpovat si. Základním způsobem pumpování bylo ztrátové úvěrování a cílené tunelování managementem, obojí umožněné slabou legislativou a nečinností policie, potažmo orgánů moci výkonné.

V dokumentárním snímku Občan Havel je prezentován i okamžik, kdy Václav Havel vycítil, kde je zakopán pes, a ptal se sám sebe, jak je možné, že jedna a tatáž osoba může mít v Česku neomezený počet "eseroček" a akciových společností. V praxi se pak ukázalo, že i to byl zákonný způsob, jak nasávat a potom převádět miliardy vykázané jako „účetní ztráty“.

Sám Kožený o tom říká: „Když obchodujete s cennými papíry podle platných cenových pravidel, vzniká pouze zisk nebo ztráta, což jsou účetní pojmy, a nikoliv škoda, což je právní pojem.“

Výsledkem pak je, že české dceřiné firmy vykazovaly ztráty a jejich matky, nositelky základního kapitálu v zemích daňového ráje, tedy na Kypru, v Lucembursku a na Bahamách, vykazovaly zisk.

Během devatenácti let po pádu totality byla českému národu dopřána svoboda, ale nejednou bylo také třeba, aby lid ledacos přenesl na svých bedrech – vždyť je přece zvyklý po staletí trpět a ohýbat se. Nevěříme svým očím a uším, když den co den vídáme a slýcháme zprávy o nových a nových „aférách“, o spojení politické a finanční moci, o zbrusu nových podvodech. Je pak těžké uvěřit, že by se narodil i poctivý Čech.

Edbusy je lapidárně řečeno originální projekt, a není divu, že svůj patent nechce veřejně odhalit. Tím se stává potenciálně nebezpečný a je označován když ne za podvod, tak aspoň za podezřelé perpetuum mobile, rozuměj stroj, který byl jednou uveden do pohybu a setrvává v něm bez dodávání energie tak dlouho, dokud jej nějaká vnější síla nezastaví.

Pavel Kohout ve své knize „Investiční strategie pro třetí tisíciletí“ popisuje, jak počítač složil takové portfolio akcií, jež vydělávalo v průměru 11 procent (a to je slušné zhodnocení). Pohroužíme-li se do systému investování, může jít opravdu o jistou formu perpetua mobile. Když jednou investujete určitou částku peněz do akcií nebo fondů, můžete vydělávat tak dlouho, jak dlouho budete chtít, anebo dokud vám v tom nějaká vnější síla nezabrání.

Edbusy funguje na stejném principu. Peníze od investorů po vzoru Nobelova fondu vkládá na finanční trh a zisk „rozdává“ tisícům českých domácností, aby se zbavily zadluženosti a z velké části i exekuce. Edbusy seskupil investory, kteří tuto ideu vzali za svou a stojí si za ní.

Bez investorů, kteří využili základního lidského práva hospodařit se svým soukromým majetkem podle svého nejlepšího přesvědčení (své finanční prostředky půjčují), by projekt Edbusy nebyl možný. Ovšem právě tito investoři jsou nynější situací postiženi nejvíce - jejich prostředky jsou už skoro dva měsíce blokovány.

Edbusy je zkrátka důkazem, že i v Česku se narodil poctivý Čech, kterému se podařilo pozitivním myšlením a originálním nápadem získat příznivce, pro něž je myšlenka investování vlastních prostředků pro obecné dobro cestou životní morálky.

Možná že případ Edbusy bude brzy považován za největší policejní skandál. Skandál policie ve svobodném státě, která s Edbusy na něčí příkaz naložila na způsob „banánové republiky“, kde začít podnikat nebo investovat jsou už předem vyhozené peníze.

Originalitu projektu Edbusy možná pochopila jedině konkurence, tedy banky nebo leasingové a splátkové společnosti. Kdyby se český národ finančně vzdělal a zbavil dluhů, jejichž úroky jsou často mnohem vyšší než dlužená částka, komu by pak banky a jiné finanční instituce půjčovaly a z čeho by měly rekordní zisky, kdyby se český národ netopil v půjčkách, hypotékách, leasingách a home kreditech?

Nevíte, jak vlastně funguje celý finanční systém, kde a jak vznikají peníze či kredit a na jakých principech fungují banky? Jednoduše a efektivně vysvětluje provoz dnešního bankovnictví 47minutový dokument Paula Grignona s názvem „Peníze jako dluh“. Film s českými titulky můžete vidět zde.

Celý svět už dávno ví, že peníze dělají peníze, a tak se investování stalo pro mnohé zaměstnáním. I nejbohatší člověk na světě Warren Edward Buffett je nejbohatší právě díky investování, kterému se věnuje už od raného dětství. V jedenácti letech Warren pomáhal otci zapisovat na tabuli v pracovně údaje o akciích a brzy nato si své první akcie také pořídil: za 38 dolarů koupil tři kusy akcií společnosti Cities Service. Když prodané akcie později vzrostly na 200 dolarů, naučil se Warren první lekci investování – trpělivosti.

Vložit komentář

Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat. Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.

Diskuze

Další příspěvky v diskuzi (151 komentářů)

Květa Bartošková | 17. 3. 2012 13:51

Podepsala jsem také smlouvu s Edbusy.Není všem divné, že se dva spolumajitelé sami přišli na policii zeptat, proč po nich vyhlásili pátrání?!
Potom se objevily zprávy, že je policie dopadla! Vždyť mohli už dávno před tím s těmi penězi prchnout za Vikim, ne? Proč včera TV neukázala všem stávky v celé zemi na odstoupení vády?! To je pro mne jasný důkaz toho, jak masmédia pracují a pro koho. Ukazují jen samé hromy a blesky, neštěstí, skandály, které lid obecný vyděsí k smrti, ale co je kladné a pozitivní, to nikoho nezajímá.! Každý ať si to poskládá v hlavě sám, pokud ji má na krku.
Zvykli jsme si na podvoníky a pokud se objeví poctivý, duchovně založený člověk, který dokáže pomoci sobě a zároveň ostatním, šup s ním na hranici!Nebo na pranýř a současná inkvizice ho prohlásí za kacíře!
Dějiny se stále opakují.Mocní musí za každou cenu udržet lid v nevědomí, v dluzích, tedy chudobě, protože vládnou jen bohatí. To dá rozum !Kluci udělali chybu.
Zapoměli na heslo důvěřuj, ale prověřuj.V centrech měli být profesiálové s čistým TR!Chybami se člověk učí. No a když jim zablokovali účty ještě před důkazem podvodu, což je protiprávní, z čeho měli lidem vrátit ty peníze? Já je za podvodníky nepovažuji.Mne poškodil stát, ne oni! lVěřím však, že na každou svini se někde vaří voda!!! Několik na sobě nezávislých jasnovidců tohle přesně předpovědělo.Zrovna tak šťastný konec. Ty boží mlýny opravdu fungují!
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

zdenek gretz | 18. 11. 2010 13:31

Dobrý den, s odstupem času máte prosím nějaké nové informace o vývoji soudních stání s autory projektu Martinem Žouželkou a Lukášem Přibylem? Jsem investorem do produktů Edbusy. Osobně se necítím být podvedený majiteli společnosti, nikam neutekli, ani peníze nezmizely. Avšak "příkladným&quo t;zásahem Policie ČR na základě "domněnky" páchání trestné činnosti Edbusy a.s.s jasným cílem "pomáhat a cránit" mám velmi vážné obavy, že jsem o peníze přišel... Slyšel jsem o podané arbitráži proti této zlovůli státního aparátu.Děkuji za info.S pozdravem Zdenek Gretz
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ondra | 6. 1. 2010 21:26

Tak panům "investorům&quo t;Žouželkovi a Přibylovi od kterých se jezdíl učit i sám Buffet hrozí 10 let natvrdo. Co na to říkají obhájci tohoto megapodvodu? Nejspíš dál slepě věří, co jiného jim taky zbývá...
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Hana | 18. 2. 2010 16:08
reakce na Ondra | 6. 1. 2010 21:26

Ja ac byla v Edbusy neztratila nic protoze jsem tam byla na "Help"a take se rozpakuji uzit slova podvod ale zajimalo by me pone Ondro,proc banka stale zadrzuje ty vklady klientu?Take by me zajimala odpoved ministerstva kam jsme davali zadost o odskodneni
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

janula | 9. 3. 2009 13:13

Pre Barona: a vy ste pomohol zvysit financnu inteligenciu?? jedine co ste uviedol ako argument je ze priroda je spravodliva a ze uradnici okradaju ludi. Co budete hovorit, ked Edbusy skrachuje?? Ked sa Vas budu pytat, na zaklade coho ste im doporucovali tuto investiciu??ze inde uradnici kradnu tym ludom asi nepomoze ako rada do buducna. A ze system dokazal zhodnotit vlozene euro...nehnevajte sa, hovorite slovensky, takze asi Vam hovori nieco BMG. Aj ti to dokazali, dokonca 30-40% rocne a 5 rokov....ale to nepomoze tym ludom, ktori o tie peniaze pri krachu prisli. Aj vtedy sa hovorilo, ze chcu pomahat ludom, ze maju radi Slovensko, ze to ide a len chamtive banky nechcu davat obycajnym ludom zarobit. A ked to krachne, tak zasa bude zly stat, ved tomu nezabranil
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Vladimír Vlk | 21. 3. 2009 19:44
reakce na janula | 9. 3. 2009 13:13

Máte naprostou pravdu. FÚ vyměřil v rámci zvyšování finanční gramotnosti firmě Edbusy a.s. daň ve výši 27mil.Kč ze zablokovaných peněz, které více jak rok nemůže používat. Tedy ze strany státu vůči firmě Edbusy to je letadlo ? podvod ? neoprávněné podnikání ?prokázání dementnosti odpovědných úředníků ? výsměch všem lidem, kteří se na základě sousedovy domněnky dostanou do stejné, nebo obdobné situace ? zneužití moci ? výraz arogance státu ? nebo je to typický příklad Absurdistánského Kocourkova ? Rád si toto nechám vysvětlit a ještě raději si poslechnu vysvětlení, jak je toto vůbec možné.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ing.Josef Vavřík | 4. 3. 2009 13:52

pokračování: Přál bych si, aby zvítězila pravda a přál bych všem lidem, aby procitli a začali pozorovat, kam se ubírá jednání, které podvody zůstávají stranou a čím se veřejnost zaměstnává. Proč? Na to si opravdu odpovězte sami.Očekávejte však, že po zjištění státních orgánů, dojde k totálnímu nátlaku, aby se směr chyby změnil.Máte-li někdo jiný názor, rád si ho přečtu.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Josef | 28. 2. 2009 11:31

Zajímalo by mě proč policie nezakročí stejně jako proti Edbusy kvůli "možnému podvodu" i proti opravdu podvodným firmám, jako ČFU, OCF a dalším, které normálně fungují a obírají lidi o peníze.Další věc prezentovaná v TV je že lidem vadí, že zaplatí při úvěru 800.000,- úroky ve výši 230.000,- a přitom pokud se podíváte na stejně nastavený úvěr třeba od Hypoteční banky zaplatíte úroky ve výši 650.000,- a musíte mýt nějakou nemovitost kterou můžete zastavit, bez zástavy tak vysoký neúčelový úvěr nikde nedostanete.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Michaela Kubečková | 26. 2. 2009 17:55

Dobrý den. Mám s firmou Edbusy sepsanou smlouvu o produktu Schopná půjčka. Přestože jsme ve špatné finanční situaci a touto cestou jsme ji chtěli řešit, to, že se to tak prodlužuje, nám ne zlepšení nálady nepřidá, ale myslím si (podle mého selského rozumu), že kdyby byli takoví podvodníci, jak je prezentují v masmédiíích, tak by jim už dávno zakázali čiinnost. Oni pořád fungují, zvedají telefony a odpovídají na všetečné otázky nás všech, kteří jim pořád věříme, že své peníze dostaneme. S pozrdravem Kubečková
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

janula | 27. 2. 2009 10:55
reakce na Michaela Kubečková | 26. 2. 2009 17:55

nuz fajn, ale kto by im co mal zakazat?? na jednej strane vsetci ich ludia kricia, ze 1.ziadne povolenie nepotrebuju (a tym padom nema im kto co zakazat), ze ich chcu znicit ako konkurenciu a nech im vsetci daju pokoj, na strane druhej, ked nahodou sa ukaze ze to nebolo az take koser, zasa bude cely svet zly, lebo ich neochranil pred podvodnikmi a ako to, ce CNB im nezakazala cinnost a policia ich nezavrela. Ale ked to robia, tak zasa bod c.1
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Síla | 27. 2. 2009 10:21
reakce na Michaela Kubečková | 26. 2. 2009 17:55

Možná své peníze dostanete a možná systém bude nějakou dobu fungovat. Takový je princip letadla - doukd přicházejí další, systém funguje a celková (budoucí) škoda narůstá. Znovu se odkážu na nedávný případ Bernarda Madoffa. U něj bylo podezření téměř 20 let!
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Samara | 18. 2. 2009 15:01

Nechápu proč ti lidé, kteří pomlouvají společnost Edbusy chtějí vědět, jak společnost funguje a veškeré informace o projektu. Ptám se proč??? Proč chcete vědět interní informace o společnosti, když projektu nevěříte ????? Naši klienti mají všechny informace, které potřebují a jsou spokojeni. Kdyby jste se zamyslel nad mým prvním příspěvkem a zapřemýšlel, jak všechno v naší společnosti funguje, tak byste možná přišel na to, že tady není něco v pořádku. Proč zadržují poctivé podnikatele a darebáci běhají na svobodě??? Každý inteligentní člověk by přemýšlel, proč to tak je...Znám to i z vlastní zkušenosti, že tady se u soudu spravedlnosti nedovoláme...Pevně věřím, že společnost Edbusy tento boj vyhraje a bude tady fungovat především pro slušné lidi...
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

František Mašek | 18. 2. 2009 18:03
reakce na Samara | 18. 2. 2009 15:01

Aha, je to pořád dokola, včetně žádných konkrétních informací. S tím, že vše je jen pro klienty.Přesto se zeptám znovu:1) Edbusy o sobě tvrdí, že jen zprostředkovává úvěry. Na jejích internetových stránkách se ale dočteme:Společnost EDBUSY, a.s. mimo jiné zprostředkovává také finanční prostředky pro fyzické osoby. Tuto službu klientům nabízí prostřednictvím těchto svých jedinečných Finančních produktů: Schopná půjčka, Rentier -PIL, Help-PIL.Firma tedy sama hovoří o zprostředkování finančních prostředků a svých jedinečných Finančních produktech. K tomu, pokud vím, potřebuje licenci ČNB. Kterou nemá. Jak by asi podobný případ "ošklivého, mnohdy odstrkovaného káčátka" řešili třeba ve Velké Británii, která je, předpokládám, že právem, považována za zemí s vyvinutými pravidly fair play, což platí i pro regulaci trhu, policii a soudy? Řekl bych, že by byli s firmou, která podniká bez licence, aniž by se snažila s regulátorem dohodnout, velmi rychle hotovi.2) Jako novináře i investora by mne samozřejmě zajímalo, jak je možné garantovat v tak obtížné době, jako je ta současná, výnos alespoň přes deset procent.3) Měl bych ještě něco k arbitráži, ale to si nechám na příště.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Arsen Lazarevič | 18. 2. 2009 19:03
reakce na František Mašek | 18. 2. 2009 18:03

1) Pane Mašku zase je to o tom samém :-) Ke ZPROSTŘEDKOVÁNÍ úvěru žádná licence ČNB není potřeba. To by licenci od ČNB museli mít i jednotlivý poradci od Partnersu, kteří zprostředkování například hypotéky apod2) Zajímat Vás to jistě může, ale o je jediné co s tím lze udělat. Firma si své znalosti a systém chrání, což je naprosto normální. Proč jsme firmě aspoň nedali možnost, aby dokázala, že je to skutečně možné?3) Ta arbitráž je logickým vyústěním toho, že policejní orgány reagovaly neadekvátně a znemožnily podnikání firmy kvůli "domněnkách o spáchání trestného činu" . Následně vzala do vazby i šéfy společnosti. Pokud vím, tak v právních státech existuje něco jako presumpce neviny. Policejní orgány zkrátka udělali velkou chybu a snaží se znemožňovat podnikání dalšími raziemi a uvalováním vazeb (bez konkretních důkazu) . Křesla policejních šéfů, kteří měli co doničení s březnovými událostmi se arbitráží určitě otřesou.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Síla | 19. 2. 2009 10:29
reakce na Arsen Lazarevič | 18. 2. 2009 19:03

ještě ad 2), neposkytování informací hodnotím jako porušení směrnice MIFID.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Síla | 19. 2. 2009 10:28
reakce na Arsen Lazarevič | 18. 2. 2009 19:03

ještě ad 2), neposkytování informací hodnotím jako porušení směrnice MIFID.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Síla | 19. 2. 2009 09:48
reakce na Arsen Lazarevič | 18. 2. 2009 19:03

1) Firma Edbusy nabízí produkt Rentier-pil (vlastně klienty NUTÍ k jeho pořízení k půjčce), který je investicí nikoliv úvěrem. A na tento produkt, dlé mého výkladu (a také dle ČNB), je potřeba mít licenci regulátora trhu.2) Opět odkazuji na pana Madoffa, ten příležitost dostal a skončilo to škodou za 50 miliard dolarů.3) Arbitráž je na ochranu zahraničních investic, jenomže Edbusy je, dle obchodního rejstříku, ryze českou firmou. Tudíž má možnost hájit se pouze před českými soudy. Na což se těším, neboť to je asi jediný způsob, jak odhalit záměr firmy a rozhodnout, zda se jedná o podvod.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Lukáš Černý | 26. 2. 2009 12:58
reakce na Petr Síla | 19. 2. 2009 09:48

Proboha lidi,zamyslete se nad tím,co tady píšete. Každá banka,jakožto každy subkjekt,který půjčuje finanční prostředky,obchoduje naprosto podobným,možná i stejným způsobem. Vaše peníze v bance na účtě jen tak neleží,ty pěkně kolují pro trendových obchodech s různými komoditami a tam se zhodnocují,ale Vám z toho banka nedá ani desetník,navíc si ještě nechá za vše několikrát zaplatit. U společnosti EDBUSY a.s. je Vám nabízené jisté řešení a zhodnocování peněz a není žádný blábol,lidi co tomu trošku rozumí a vědí jak se obchoduje,tak mi jistě dají za pravdu. Ty bláboly co tady ostatní nevzdělanci píší,by se měli zamyslet a něco s tím dělat,ale ne tak že budou pošpiňovat dobrý projekt,ale vzdělají se v oboru financí. Je to tipycké pro českého člověka,co neznám,čemu nerozumím to je špatné a já to pošpiním. A medializace tomu všemu jen nahrává,protože v tom má spousta lidí vzor,ale na ty zprávy se už přece nedá ani dívat.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ing.Josef Vavřík | 4. 3. 2009 14:56
reakce na Lukáš Černý | 26. 2. 2009 12:58

Souhlasím s Vaším názorem. Finanční vzdělanost růže přináší, ale pozor na budoucí rizika.Věřím, že osud EDBUSY bude pozitivní a že představitelé firmy ukáží všem, že poctivost v podnikatelských aktivitách je možná. Přeji osobně všem klientům, ale zejména i obchodním zástupcům, aby vydrželi, nepanikařili a jen tiše pozorovali jak protikladné jsou některé veřejné informace.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Síla | 26. 2. 2009 14:13
reakce na Lukáš Černý | 26. 2. 2009 12:58

Jak víte, že Edbusy je dobrý projekt, když o něm nejsou známy téměř žádné informace? Vím jakým způsobem se na komoditách dají vydělat peníze, ale řekněte mi, jak lze GARANTOVAT 14% zhodnocení p.a? My tady nad tím přemýšlíme už delší dobu, ale jaksi nám z toho v globále vychází jedno velké letadlo.P.S.: Píše se "typické" od slova typ, nesouvisí to s tipováním.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ing.Josef Vavřík | 4. 3. 2009 14:52
reakce na Petr Síla | 26. 2. 2009 14:13

Pane Síla.I já jsem sdílel Váš názor, leč po důkladném rozboru možností finančního trhu, které je pouze přístupno se vstupenkou 10 mio USD, mohu konstatovat, že garance výnosů ve výši 14% p.a. jsou reálné. Bohužel tuto službu nemůže nabídnout žádná banka, neboť s námi komunikuje jako s jednotlivce. Pokud máte na svém účtě 10 mio USD, k takovým výnosům máte šanci se prostřednictvím bankéřů dostat sám.Vím, že se dnes hovoří o finanční krizi, ale bohužel i v této finační a hospodářské krizi je možno mít zajímavé zisky.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Síla | 4. 3. 2009 15:23
reakce na Ing.Josef Vavřík | 4. 3. 2009 14:52

Buďte tak laskav a uveďte mi, prosím, příklad, jak lze dlouhodobě dosahovat zaručených 14% p.a. Částka 10 mil. USD není problém. Znám několik způsobů jak se dá vydělat v řádu desítek procent, mnohdy i po delší dobu, ale neznám žádný způsob, jak takového zhodnocení dosahovat s železnou pravidelností každý rok.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ing.Josef Vavřík | 9. 4. 2009 22:39
reakce na Petr Síla | 4. 3. 2009 15:23

Pane Síla, možnosti jsou, ale těžko budete čekat, že je budu sdělovat na internetu. Samozřejmě, že jsou velmi zajímavé výnosy třeba z akcií. Dnes jsem kontroloval výnosy mých amerických akcií zakoupených v prosinci a věřte nebo nevěřte, má na nichk dnešku zisk 1011%. Prostě problém je jeden - investoval jsem v té době velmi málo. Pokud bych však investoval hodně - měl bych takový výnos? Takže v akciích to určitě není ta stabilita. Máte-li zájem, můžeme se sejít - zavolejte mi na můj mobil 733 723 569. Vavřík
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

František Mašek | 14. 4. 2009 17:24
reakce na Ing.Josef Vavřík | 9. 4. 2009 22:39

Námitky, které bych měl vůči Vašemu komentáři už zazněly od pana Síly. Nebo i v minulosti ode mne.Mám jen jeden dotaz. Pokud tedy máte takové zisky, k čemu pak potřebujete Edbusy?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Síla | 10. 4. 2009 09:55
reakce na Ing.Josef Vavřík | 9. 4. 2009 22:39

Jistě "zdroje jsou". Netvrdím, že se nedá vydělat hodně, tvrdím, že to nelze dlouhodobě garantovat. A nejde tady o mne, ale o "běžné investory". Já mám svou vlastní investiční strategii a s tou jsem spokojen. I já očekávám průměrný výnos vyšší než 14% p. a. Ale nejsem schopen jej garantovat, protože do budoucnosti nevidím. A vím, že trhy jsou vrtkavé a může přijít období s nízkým ziskem. A pochybuji, že tyto možnosti existují. Jinak by se s tím někdo pochlubil. Zatím jsem narazil jen na jednoho člověka, který garantoval stabilně vysoký zisk - Bernard Madoff. Ale to byl podovdník, takže zase nic.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ondra | 11. 4. 2009 10:22
reakce na Petr Síla | 10. 4. 2009 09:55

Pro P.Síla:Tak pan inženýr Vavřík s obhajobou finanční sekty zvané Edbusy asi skončil.:)Jediné nač se zmohl místo toho aby podal jediný důkaz, který by vyvracel, že to není podvod, je to, že Vám napsal ať mu zavoláte. Zřejmě aby Vás mohl přesvědčit jak "výhodně" zainvestovat;)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Vlad Ender | 4. 3. 2009 21:18
reakce na Petr Síla | 4. 3. 2009 15:23

Ja jeden zpusob znam, menuje se inflace. Klidne prinese i vetsi garantovane vynosy (viz napr. Zimbabwe, Weimar, Madarsko, Jugoslavie).Jinak je garantovany zisk (realny) 14% rocne fyzicky nemozny, neb za cca 100 let to znamena zhodnoceni pres 5.000.0000%, coz by vysalo vsechny penize na svete pri relativne male investici 100 mil USD (krasa slozeneho uroceni).Pokud jde opravdu garantovat 14% zhodnoceni jeden rok, je ho mozne opravdu garantovat kazdy rok, tudiz i sto let, a pri ulozeni libovolneho mnozstvi penez. Tudiz napr. i vsech penez na svete, resp. pro jednoduchost kdyby vsichni lide v CR ulozili sve penize v EDBUSech, tak nikdo v CR nemusi delat, a uzivat si silne posilujici koruny - nebo CNB tisknout penize.Pokud omezime jednu nebo druhou podminku, tak jednak to uz neni "garantovane&qu ot;.Ja Vam taky rad garantuji dozivotni vynos 14% pokud Vas vklad nepresahne 10 haleru, nebo pokud si muzu (predem) vybrat jestli to tento rok bude nebo nebude garantovane.Rad komukoli prodam 9% syntetickou obligaci zalezejici na splatkach od EDBUSU (aneb ja nemusim platit 9% pokud EDBUS nezaplati me).
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Baron | 7. 3. 2009 15:42
reakce na Vlad Ender | 4. 3. 2009 21:18

Važeny pane,neviem čo robíte a akej oblasti ale vrele vám doporučujem rýchlo sa naučte finančnej inteligencii.Zhodnocovanie inestícii vo svete peňazí je úplne inde ako to čo ste napísal vy a vaše neznalosti reklamujete na internete. Počuli ste už niekedy aby systém dokázal zhodnotiť vložené euro a vy zaň v jeden deň dotanete jedno euro a keď vložíte 1 mil.eur tak to máte naspäťo ďalších ani nebudem písať. čo sa týta Edbusy k tomu uvediem len jedno priovnanie,na Sloensku v minulosti Jánošik kradol aby mohol dávať chudobným ,dnes sú na to sofistikované systémi a tie dokážu zázraky vy o nich neviete? Dnes je to opačne úradnici okrádajú ľudí aby nalialy do svojioch účtov v zahraničí obrovské peniaze a tie sa nedali vystopovať,prečo asi? Toto sa deje v každom štáte sveta a to isté s aprihodilo Edbusy,otvotrte si už konečne oči,lebo život je o inom. Príroda je spravodlivá a viete čo sa stane ľudom ktorý toto spôsobili,já vám to poviem ,akým mečom bojujú takým aj zahynú a to platí pre všetkých ktorý škodia ľudom a nepomáhaju im. Tak že Vás vrele pozdravujem a premýšľajte čo ste sa v škole učili!!!. s pozdravom
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

František Mašek | 9. 3. 2009 10:49
reakce na Baron | 7. 3. 2009 15:42

Vážený pane.Rád bych připomněl pravidla diskuse na Finmagu, kde se v bodě 7) píše, že moderátor diskuse, což je v tomto případě moje maličkost, pustí do diskuse jen podepsané příspěvky.Naším cílem ale není cenzura, navíc jde o dosti závažné téma.Váš příspěvek jsem proto do diskuse pustil, mám k němu ale řadu připomínek či otázek.1) Pokud byste pozorně sledoval diskusi na serveru, zjitíte, že pan Ender pracuje v bance.Vzhledem k pravidlům diskuse a proto, že zpochybňujete jeho finanční inteligenci, bylo by záhodno, kdybyste se čtenářům sám představil. Nepochybně je rovněž zajímá, i kde působíte, zda ve finančnictví a jaké jsou v tomto směru Vaše zkušenosti.Zatím to na mne působí dojmem, že článek psal někdo z Edbusy. Pracujete v ní, nebo jste jejím klientem?2) Na serveru Finmag se hodně píše o investování. Můžete být konkrétnější v případě sofistikovanějších systémů, jak vydělat peníze, o nichž se zmiňujete? Rádi se poučíme.3) Předpokládám, že jistě máte zkušenosti ze Slovenska, kde existovaly nebankovní pyramidové struktury typu Horizont, BMG, AGW a další, které se ukázaly jako podvod. V čem se od nich Edbusy liší?K finančnímu trhu a produktům patří samozřejmě i emoce. Můžete se přesto ve své odpovědi soustředit na konkrétní fakta? Číst neustále emocionální traktáty o spiknutí bank a státních institucí atd. je už docela únavné.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Síla | 26. 2. 2009 14:08
reakce na Lukáš Černý | 26. 2. 2009 12:58

Obávám se, že na zdejším serveru moc nevzdělanců nenajdete, takže příště zkuste lepší argumenty.Jinak Edbusy zarytě odmítá, že by fungovala podobně jako banka. V tom případě by potřebovala licenci a byla pod dohledem ČNB. A právě neochota podrobit se dohledu regulátora trhu stála za trestním oznámením na Edbusy.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

František Mašek | 19. 2. 2009 08:42
reakce na Arsen Lazarevič | 18. 2. 2009 19:03

Blbnul mi počítač, takže reaguji až nyní. Čekal jsem odpověď od Samary, reagujete Vy. No budiž. Nevím, zda má cenu odpovídat, nicméně ješt jednou.1) Nevím, zda jste četl pozorně, co jsem psal. Ke ZPROSTŘEDKOVÁNÍ úvěru skutečně není třeba licence, o to se nepřu.Na svých stránkách má ale firma něco, co není, podle mého názoru, jen půjčka, ale na ni vázaný finanční produkt. A k tomu už licenci potřebuje. V rubrice naše produkty se píše: EDBUSY, a.s. mj. zprostředkovává také finanční prostředky pro fyzické osoby. Tuto službu Klientům nabízí prostřednictvím těchto svých jedinečných Finančních produktů: Schopná půjčka, Rentiér Pil, Help Pil. Na jejich stránkách je to dále rozvedeno a z textu podle mého názoru jasně vyplývá, že nejde jen o půjčku (poskytovanou bez licence), ale složený finanční produkt, k němuž licence potřeba je.Váš příklad s Partners mimochodem nesedí. Na základě licence může zprostředkovávat různé finanční produkty, včetně hypoték. A "ručí" za ty, kteří je jejím jménem nabízejí.Z toho, co jsem napsal, je podle mého názoru zřejmé, že kauza Edbusy je na šetření ČNB a policie. Podrobnosti neznám - obě instituce detaily tají - kromě toho, co zde na serveru bylo zveřejněno. Domnívám se nicméně, že z toho, co jsem napsal, je zřejmé, že případná arbitráž by měla od začátku velmi pochybný výsledek pro firmu. I kdy v ČR je možné vše. K tomu se ale ještě vrátím v bodě 3. V navazujícím textu komentáře.- pokračování -
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

František Mašek | 19. 2. 2009 08:55
reakce na František Mašek | 19. 2. 2009 08:42

Pokračování:2) Tím bych mohl smáznout i tento bod. Nicméně, buď firma zbytečně tají, co dělá, nebo... raději nedomýšlím. Systém dejte jim šanci a uvidíte, co dokáží a nikdo jim do toho nemá co mluvit (ikdyž jde podle mého názoru o složený finanční produkt) osobně neberu. Když to někomu z klientů firmy nevadí... Jsem ale přesvědčen o tom, že by s podobným systémem, jak jsem psal, v takové Británii velmi rychle zatočili.3) Chtěl jsem si to nechat na sólo článek, nakonec mi to nedalo. Na stránkách Edbusy se objevila petice proti postupu českých státních orgánů, zejména policie a za propuštění z vazby dvou majitelů firmy. V pořádku, každý má právo na svůj názor. Jedním z členů petičního výboru je ale i JUDr. Josef Zdráhal. I on na to má právo. Zajímavé ale je, že tentýž člověk zaregistroval u Ministerstva vnitra Sdružení na ochranu klientů Edbusy. I na to má samozřejmě právo.Datum vzniku sdružení je přitom 15. duben 2008. V dubnu přitom začala policie vyšetřovat celou kauzu.O ničem to samozřejmě nevypovídá, nebo, že by přece jen?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Vlad Ender | 18. 2. 2009 15:49
reakce na Samara | 18. 2. 2009 15:01

"Nechápu proč ti lidé, kteří pomlouvají společnost Edbusy chtějí vědět, jak společnost funguje a veškeré informace o projektu."K tomu me napada jen prvni cast Matouse 5,5.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Síla | 18. 2. 2009 15:44
reakce na Samara | 18. 2. 2009 15:01

Standardní postup je, že firma zveřejňuje informace o sobě, tím se stává transparentní a důvěryhodnou. Potenciální zákazníci mají možnost prověřit si firmu ještě před prvním kontaktem. Nemudsejí si tak kupovat zajíce v pytli. Vaši klienti jsou, alespoň podle toho mála informací na webu, firmě Edbusy již vydáni na pospas (smluvně i zaplacenými penězi), takže jim už informace k lepšímu rozhodnutí nepomohou.Připomínám, že zde nejde o pomlouvání nějaké společnosti, ale pouze o transparentní prostředí, ve kterém má člověk dostatek informací ke svému rozhodování, ještě předtím než se stane klientem nějaké společnosti.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Samara | 18. 2. 2009 17:25
reakce na Petr Síla | 18. 2. 2009 15:44

Vážený pane Petře, zřejmě jste neměl vhodného obchodního zástupce, který by Vám veškeré informace o společnosti a projektu Edbusy sdělil. Proč by měly být informace o projektu zveřejňovány v médiích??? Vy jste zřejmě nečetl pozorně mé příspěvky, jak to tady ve státě chodí...
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Síla | 19. 2. 2009 09:42
reakce na Samara | 18. 2. 2009 17:25

Vaše příspěvky jsem četl pozorně. Neměl jsem žádného obchodního zástupce. Nejednám s firmou, o které nic nevím. Mimoto byste ani vy nejednali se mnou. Nejsem člověk s dluhy, který by se stébla chytal a potřeboval vytáhnout z problémů (což je cílová skupina Edbusy). Navíc nejsem ochoten platit peníze jenom za to, že se se mnou někdo bude bavit (jak to dělá Edbusy).Zajímají mě investice a ne dluhy. Proto mne zajímá, jak může Edbusy GARANTOVAT 14% úrok, když banka nabízí kolem 3%. Navíc Edbusy svým jednáním připomíná podvodné firmy na principu letadlo (např. případ Madoff v USA).
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Samara | 18. 2. 2009 00:11

Chci napsat několik vět k projektu EDBUSY. Kamarádka mi projekt představila v březnu 2007, což byly jejich první krůčky. Byla jsem nejprve skeptická, ale od ledna 2008 jsem pro společnost již pracovala přímo v centru. Poznala jsem majitele společnosti i všechny spolupracovníky a musím napsat, že tak skvělé a poctivé lidi jsem v jiných firmách nepotkala. Vím, jak společnost funguje a vím, že by nepodvedla žádného klienta. Podvodníci nám běhají po ulicích a poctivé lidi, co prosazují svoji myšlenku a pomáhají zadluženým lidem zadržují. Zeptejte se sami sebe čí zájmy vlastně policie ČR hájí??? Chudí a zadlužení lidé to určitě nebudou. Společnost Edbusy je poctivá, seriozní a stojí za ní 24 000 klientů. Určitě znáte to přísloví "s poctivostí nejdál dojdeš", ale v našem státě to bohužel neplatí. Věřím tomu, že Edbusy tomuto nátlaku nepodlehne a bude pokračovat dál a pomůže zachránit tisíce rodin od beznaděje...
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Alfa Omega | 3. 4. 2013 02:48
reakce na Samara | 18. 2. 2009 00:11

kdyz jste tam pracovala, tak vite ze ti dva zakladatele jsou rodina?:)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Síla | 18. 2. 2009 11:35
reakce na Samara | 18. 2. 2009 00:11

A jak tedy společnost funguje? Největším problémem je nedostatek informací. Když je společnost tak poctivá, proč o ní nejsou k dispozici téměř žádné informace? Proč nespolupracuje s regulátorem trhu (ČNB)? Tím by vyvrátila veškeré pochyby. Bohužel nic z toho společnost nedělá a bohužel bylo u nás několik podvodných společností, které připravily klienty o peníze. Proto musí situaci řešit policie, což je výhradní zásluhou tajnůstkářství majitelů Edbusy.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ondra | 8. 2. 2009 22:50

Paní Kubelková, vy stále tvrdíte, že dotyčná firma je poctivost sama a jedná se jen a pouze o policejní komplot na uvědomělé zakladatele?:) To snad ne...
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Mustafa Ibrahim | 19. 2. 2009 00:09
reakce na Ondra | 8. 2. 2009 22:50

Jenomže vono jo Ondro.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

janula | 2. 2. 2009 11:55

nic v zlom a nechcem porovnavat. Ale na Slovensku bolo v 90. rokoch seria firiem s podnikatelskym planom, ktory na tie pomery neznel az tak zle. Garantovali ludom vynosy podstatne vyssie ako bezne uroky s tym, ze je tam leasovanie aut, zalozne apod. (Pre znalych Drukos, BMG, AGW apod.) Cele Slovensko tam sypalo peniaze ako o zavod. Ked som sa spytala kolegu, preco by firma robila nieco take, preco by si nezobrala pozicku a zvysok si nestrcila do vrecka, odpovede boli typu zle banky, maju radi ludi apod. Potom to cele spadlo, vacsina ludi nestihla vystupit. Je sice par tych, co zarobili 40%, ale vo vacsine su miliardove skody. A teraz pointa. Poskodeni utocia na stat, preco nezabranil takemuto podnikaniu a preto by ich mal odskodnit. Ked to ale stat robi (ako v pripade Edbusy), tak poviete, ze im chce branit v podnikani, ze chcu znicit banky konkurenciu apod. Darmo ministerka financii vtedy varovala, vynosy a zisky boli ich. O straty sa ma s nimi ale niekto podelit, lebo oni nevedeli, ako to vo firmach bezalo. Nepripada vam to dost podobne??
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Petr Síla | 2. 2. 2009 11:15

"komunisté nenechávali rozkrádat socialistický majetek". Připomenu Vám jedno předlistopadové rčení: "Kdo nekrade, okrádá svoji rodinu." Mimoto největším zlodějem v té době byl stát, který kradl zisky firem a dotoval z nich jídlo, aby lidé jako jste Vy, mohli být spokojení. Následkem byl nedostatek investic firem, které nás odsunuli z pozice 10. nejbohatší země světa.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Občan ČR | 2. 2. 2009 02:00

Vzkaz ČNB a POLICII ČR :Občané ČR si dle vlastního uvážení a svobodného rozhodnoutí, můžou se svými finančními prostředky, naložit dle vlastní svobodné vůle a nemusí se snad ptát o Souhlas vlastního rozhodnutí ČNB, ani Policie ČR !!! Pokud ano, musí si Občané ČR uvědomit, že nežijí ve svobodném státě, ale ve státě řízeném Policií, tak jako kdysi před léty, v dobách socialismu, pouze s tím rozdílem, že si komunisté nenechávali rozkrádat socialistický majetek, tvrdě rozkrádání stíhali a zloděje, trestali, protože majetek státu patřil všem a hlavně pracujícímu lidu socialistické republiky, což se v naší nové době, po roce 1989, bohatými rozkádané kapitalistické republice nedá ani srovnávat, tedy ve státě řízené Policií opírající se o " poctivé " myšlení ČNB, spojené s politickou a ekonomickou scénou ( šlechtou ) ČR a hlavně, že žijí v kapitalistické ČR, ve státě dvojího metru, kde bohatí smějí vše a chudí musejí držet jazyk za zuby a někteří nemají ani práci, ani co jíst, ani kde hlavu složit a tak je to na celé naší kapitalistické planetě !!! Taže Vás prosím vážená ČNB a Policii ČR a všechny bohaté lidi topící se v blahobytu : NECHTE TY CHUDÉ LIDI, topící se v chudobě a dluzích, nechte je svobodně, alespoň myslet a svobodně rozhodovat, co se svými finančními prostředky, dle vlastního a svobodného uvážení udělají !!! je to jejich věc a myslím, že Vaše zbytečná starost. Máte dost svých starostí a dlužíte Občanům ČR různá vysvětlení o podstatném rozkrádání ČR, DĚKUJI OBČAN ČR
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jiří | 3. 2. 2009 23:55
reakce na Občan ČR | 2. 2. 2009 02:00

Nechápu jak můžete použít jako příklad komunisnus. Ten přece potlačoval jakákoliv Vaše rozhodnutí a jednoznačně potlačoval schopnosti schopných a vyzdvihoval neschopnost uvědomělých. Stavíte se na stranu firmy, která jednoznačně zneužívá právě tíživé finanční destability "těch chudých", jak nazýváte tuto skupinu. Jednoznačně si zde odporujete. Představte si, že tato firma právě tuto skupinu přivede nejen do hlubších dluhů, ale hlavně do stavu velkého zklamání, protože přijdou o další šanci, jak se ze své tíživé situace dostat. Jiří
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

František Mašek | 2. 2. 2009 08:31
reakce na Občan ČR | 2. 2. 2009 02:00

Hm, Váš vzkaz je určen ČNB a POLICII. Omezím se proto na otázku: Vy si myslíte, že Edbusy je to pravé? Pokud ano, proč?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

František Mašek | 1. 2. 2009 15:21

Pamatuji se správně, že jste se v jednom komentáři zmínil o tom, že jste zažil (snad i na vlastní kůži) "pyramidové hry"?Hájíte Edbusy, nic proto tomu. Pokud jste ale tedy něco podobného zažil, v čem a jak se podle Vás Edbusy liší?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Juraj Vyskocil | 1. 2. 2009 13:04

Oprava:Vo vete malo byt namiesto "mesacne" uvedene "rocne", samozrejme.Spolocnost Berkshire Hathaway Warrena Buffetta, ktoreho spominate, ma od 1965 roku po 2005 rocne zlozene zhodnotenie na urovni asi 23% ROCNE, co ma velmi daleko od Vasho udaja dvojnasobku za mesiac.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

og | 1. 2. 2009 04:24

zajimave komentare k vynosum ktere nejsou realne? Vy ste fakt mimo!!!......doporucuji sledovat trosku i burzicku co je realne treba na top trhu sveta ....napr spolecnost s tikrem FSLR kterou naleznete v bigcharts.com udelala za prvni dva roky 1000% viz dukaz realne data na http://bigcharts.marketwatch.com/quickchart/quickchart.asp?symb=fslr&sid=0&o_symb=fslr&freq=1&time=9co treba Visa? prvni mesic narust 100% a mastercard opet vchazela za 30 usd a po dvou letech se dotkla svyho high nad 300USD dukaz viz odkaz na realne data:http://bigcharts.marketwa tch.com/quickchart/quickchart. asp?symb=ma&sid=0amp;o_symb=ma&freq= 2&time=10Vazeni,lide jako Woran Buffet produkuji zisky ve 100% za mesic!!! VIZ to ze jeho akcie zacinaly na cene kolem 3USD a dosahly cenu 150 000USD!!! procenta si spocitejte sami tigr je BRKAMam pocit ze pokud nekdo pochybuje o zisku 12% na roky je fakt mimo........Lidi jste vazne tak mimo? Blby kafe nakupuje kavarna za 5kc a prodava za 30Kc minimalne.......jaky bude asi zisk za 1hodku co tam jste?Pokud to nikdo nepochopil je mimo a good luck (buch vam pomahej)........jste ovce metrixu a doporucuji studovat treba pro zacatek na goole.com filmy duch doby, nebo penize jako dluh, a dalsi. Nevite? neznate? hmm ptejte se spise jakto ze skolsky system neuci jak byt bohaty...........protoze system chce aby jste byly sockoidi.........tak zdar vsem fin. negramotnym sockoidum....uz se tesim az tento radikalni text okomentuje zase dalsi sockoid ...
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Síla | 2. 2. 2009 11:11
reakce na og | 1. 2. 2009 04:24

Máte-li pocit, že lze garantovat výnosy 14% ročně, napište nám, prosím, které akcie toto zhodnocení přinesou v PŘÍŠTÍCH 12 měsících. Argumentovat tituly, které dosáhly nadprůměrného zhodnocení v minulosti, nezaručuje možnost dosažení stejných zisků v budoucnosti. A to je podstatou většiny příspěvků - garance výnosu.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Juraj Vyskocil | 1. 2. 2009 13:02
reakce na og | 1. 2. 2009 04:24

Zdravim Vas,to ze existuju akcie s danymi vynosmi neznamena, ze su tieto vynosy garantovatelne (za predpokladu, ze ste dopredu nevedeli, ktore tickery pojdu takto nahor).Spolocnost Berkshire Hathaway Warrena Buffetta, ktoreho spominate, ma od 1965 roku po 2005 rocne zlozene zhodnotenie na urovni asi 23% mesacne, co ma velmi daleko od Vasho udaja dvojnasobku za mesiac.http://www.about-berksh ire-hathaway.com/BRKvsS&a mp;P500.htmlBuffettnegarantoval nikdy zhodnotenie, a to ani po vybudovani svojej investorskej povesti.> ....uz se tesim az tento radikalni text okomentuje zase dalsi sockoid ...Asi si myslite, ze Vam moze oponovat jedine sockoid :-))
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jiří | 30. 1. 2009 20:29

Pevně doufám, že právní systém tohoto státu bude pracovat natolik dobře, že všechny tyto příspěvky osvětlí rozhodnutím soudu ve prospěch státu a pošle oba chlapce do vězení na dost dlouhou dobu. Mohou si například procvičovat brněnské hantééc nebo nějakou jinou nesmyslnost. Dotazoval jsem se i Edbusy informací ohledně investic mých vkladů, záložních schémat pro případ finanční destability, systému plánování produkce a plán produkce, přdpokládaný nárůst investic a roční plán produkce, podle kterého se dá jasně specifikovat záměr, cíl a strategie firmy a následně při zpětném ohlédnutím na minulý plán produkce, odhadnout tržní schopnost firmy. Nic z těchto otázek mi nikdy nebylo zodpovězeno, protože nic takového není. Pokud si zde někdo myslí, že bez plánu produkce firmy můžete podnikat na burze nebo obchodu s nemovitostmi nebo drahými kovy, či čímkoliv jiným co má pohyblivou tržní hodnotu, tak vězte, že to nelze. Proč tedy nemám možnost nahlédnout do grafů této firmy a zjistit tak její stabilitu na trhu? Zřejmě proto, že nic takového není přístupno veřejnosti, zvláštní věc, když uvážíte jakými čísly jsme ohromováni ve výsledcích zhodnocení po našich vkladech. Pokud systém Edbusy funguje, je to na Nobelovku za ekonomii a obchod, ale řekl bych, že zatím je to spíš na Nobelovku za blbost těch, co takové neprůhlednosti věří. Pro blbce-kdyby to fungovalo koupilo by Edbusy franšízu, ale protože ve světě ví, že to je blbost založená na získávání peněz od blbců, žádná franšíza není.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

petra | 30. 1. 2009 15:20

je mi líto všech, kteří věřili EDBUSY. Nechápu, jak těm jejich slibům vůbec mohl někdo uvěřit a ještě se za ně na těhle stránkách tak rvát. Nenabádají nás média dnes a denně k tomu, že když nám nabízí někdo něco nadstandartního není to nikdy v pořádku? Vždyť už bylo tolik takovýchto pochybných firem, které tu už dávno nejsou. Tak když jste všichni tak pitomí, tak dobře vám tak. I můj otec je fanatik této firmy a já se s ním před měsícem vsadila o 10.000,-, že do roku 2012 tu žádná EDBUSY dávno nebude. Nemusela jsem čekat dlouho, co?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ivos P | 30. 1. 2009 15:45
reakce na petra | 30. 1. 2009 15:20

On asi bude problém v tom, že když má nějaká firma neprávem obstaveny účty tak toho moc nenadělá a když se chce soudit se státem tak jim hold zavřeme tipec. Z čeho by banky žily kdyby se našel někdo kdo to umí. Toto přesně předvedl stát už jednou a jak úspěšně zlikvidoval kampeličky.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

František Mašek | 30. 1. 2009 21:31
reakce na Ivos P | 30. 1. 2009 15:45

Když to někdo umí, tak podle mého názoru může být daleko otevřenější než Edbusy. Na podobné konspirativní metody v tomto případě nevěřím. Ani u kampeliček.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ivos P | 30. 1. 2009 11:48

Když polcie údajně obstavila účty ve 221 miliard, jak tvrdí, proč ty peníze nepoužeje na zaplacení aspoň vkladů! Oni, ale najednou tbrdí, že nic nemají, tak kam to zmizelo?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

vasek | 29. 1. 2009 14:16

Na policii se ve středu přihlásila dvojice podnikatelů, kteří jsou od prosince loňského roku celostátně hledaní. Jako jednatelé brněnské společnosti Edbusy nabízeli lidem úvěry, pro které neměli sjednané krytí.29. 1. 2009 13:28 - BRNOPolicie jednatele firmy v prosinci obvinila z podvodu a neoprávněného podnikání. Ti však zmizeli a bylo po nich vyhlášeno celostátní pátrání. Muži se ve středu sami přihlásili policistům, kteří je zadrželi a umístili do policejní cely. V případě uznání viny jim hrozí až dvanáctileté vězení.Dvojice podnikatelů provozovala podnikatelský systém Edbusy, zaměřený na zprostředkování finančních produktů Schopná půjčka a Rentiér-PIL."Uzavíra lismlouvy s klienty až na miliónové půjčky. Neměli však investora na splnění závazků, čímž nebyl systém schopen zajistit slibované úvěry. Tento fakt ale klientům samozřejmě nesdělili. Vzniklá škoda dosáhla výše nejméně 228 miliónů korun,“ řekl mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek.Zálohové platby přitom muži podle policie přijali od 4191 klientů. Z těchto peněz pak vyplatili 33 klientům více než 22 miliónů korun. Muži podnikali v oboru, na který neměli podle kriminalistů bankovní licenci a další povolení.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Pavel.K. | 29. 1. 2009 22:44
reakce na vasek | 29. 1. 2009 14:16

Vážený. Velice pochybuju o pravdivosti či o spolehlivosti Vaší informace. Pokud nepracujete jako kriminalista o čemž silně pochybuju. Jaké tedy máte sám zkušenosti s firmou EB? Já pouze kladné takže netuším co Vás vede k takovému osočování.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

František Mašek | 30. 1. 2009 08:59
reakce na Pavel.K. | 29. 1. 2009 22:44

Pane, rád bych se zeptatl, k čemu vlastně slouží Váš příspěvek? A kdo vlastně jste: skutečně klient Edbusy nebo její zaměstnanec?Není totiž třeba být kriminalistou. Stačí sledovat média, nebo se podívat na web policie, kde byly tyto informace uvedeny. Nejde tedy o žádné osočování, ale o zprávu policie.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Pavel.K. | 30. 1. 2009 11:12
reakce na František Mašek | 30. 1. 2009 08:59

Jsem pouze klient. A naše média? To si ještě myslíte, že čt1 čt2 jsou ještě nebojácnými průkopníky za ryzí pravdu. Už ani tisk jako Dnes či mladá fronta nejsou tak důvěryhodnými zdroji. A policie? K tomu se ani nebudu vyjadřovat. Tudíž jsem již několikrát zažil jak se tyto prvky chytili tak neuvěřitelné "kachny" že se tomu zasměje snad každý. Přeci žijeme v Česku tady je všechno možné (bohužel)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

František Mašek | 30. 1. 2009 11:47
reakce na Pavel.K. | 30. 1. 2009 11:12

Hmm. Nuže pane kliente,nedůvěru k médiím chápu, stejně jako nedůvěru k policii. Chcete tím ale říci (viz tisková zpráva policie na jejím internetu), že by si policie dovolila v médii tak silně sledované kauze jako je tato, lhát?Jinak ještě k Edbusy. Když jsem se jich před časem mailem ptal, jaký produkt vlastně nabízejí, jasně neodpověděli. Není divu, protože k aktivitám, na které se zaměřují (zdaleka nejde jen o úvěry, ale defakto o investování), potřebují podle mého názoru licenci od ČNB. Tak to ostatně také vyplývá z vyjádření ČNB i policie. Existují zkrátka některé aktivity, které, ať se to někomu libí nebo ne, jsou regulovány. A to platí ve všech civilizovaných zemích a pro všechny subjekty, které na trhu působí.Je samozřejmě Vaše věc, jak zhodnocujete své peníze. Z toho, co píšete a co uvedla policie, vyplývá, že jste měl štěstí a patříte k hrstce těch, kteří byli vyplaceni.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Arsen Lazarevič | 30. 1. 2009 12:43
reakce na František Mašek | 30. 1. 2009 11:47

Pane Mašku k čemu tu licenci od ČNB potřebují? Oni pouze ty půjčky zprostředkovávají a peníze od klientů tedy nevyužívají k investičním účelům. Myslím si, že Váš nejnovější článek o Edbusy byl psán s cílem tuto společnost poškodit. Nevím jestli v tom hrálo roli to, že Vám z Edbusy neodpověděli. Já jsem Vám však nabízel spolupráci a taktéž jsem Vám slíbil, že se pokusím zprostředkovat rozhovor s vedením společnosti. Bohužel jste to odmítl.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

František Mašek | 30. 1. 2009 21:23
reakce na Arsen Lazarevič | 30. 1. 2009 12:43

Mám poměrně dost práce. Na světě není jen Edbusy, proto odpovídám až teď.ČNB tvrdí, že šlo o neprávněné vybírání vkladů. Že Edbusy vlastně působila jako banka.Pokud jde o další, budu raději držet nervy na uzdě. Takže:1) Ano o Edbusy jsme spolu hovořili. Spolupráci jste mi nabídl. Nevím, z čeho jste usoudil, že bylo mým cílem firmu poškodit. Týden či deset dnů je snad dost dlouhá doba na to, aby mohli odpovědět na otázky, které jim byly zaslány. Jejich odpovědi zveřejním i dodatečně.2) Edbusy není jediná firma, která se dostala do sporu s ČNB. Bez ohledu na to, kde je pravda, je tu jedna věc. Její podnikání je - podle mého názoru - na hraně zákona. Možná i protiprávní, o tom ale já nerozhoduji. Podstatné je, že firma, která dbá skutečně na svou pověst, takto na hraně zpravidla nepostupuje a třeba se i snaží s regulátorem dohodnout, jak vše vyřešit.Třeba se mýlím, ale jak už jsem Vám dříve sdělil, na báchorky typu máme originální know-how, které nemůžeme prozradit a zášť zlých bank či koho po zkušenostech s českým kapitálovým trhem dávno nevěřím.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Arsen Lazarevič | 31. 1. 2009 17:27
reakce na František Mašek | 30. 1. 2009 21:23

1) Když jste dělal rozhovor prostřednictvím emailů s Miroslavem Singrem, tak jste sám uznal, že odpovědi které jste dostal jste ani nechtěl nebo se osoba vyhnula odpovědi na danou otázku.Já věřím, že pokud byste si zavolal na vedení Edbusy a domluvil si schůzku, že by v tom nebyl žádný problém a získal byste opravdu plnohodnotné odpovědi.2) Neznám nikoho koho firma nějak okradla nebo poškodila a nechápu tedy, proč by její podnikání mělo být nějak na hranici zákona. Navíc kvůli prodloužení doby pro poskytnutí finančních balíčku o 6 měsíců bylo každému klientovi nabídnuto vrácení veškerých vstupních investic nebo vyčkání. Tento přístup se mi zdá jako seriozní.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

František Mašek | 1. 2. 2009 15:18
reakce na Arsen Lazarevič | 31. 1. 2009 17:27

1) Rozhovor přes mail má nevýhody. V daném případě šlo o zcela jasné otázky, na které se dá zcela jasně odpovědět. Pokud někdo chce odpovědět. Případně to lze rozšířit o doplňující otázky a odpovědi. Tuto cestu jsem zvolil proto, že se na serveru policie objevila informace, podle níž jsou dva bossové Edbusy hledáni a nečekal jsem tedy, že je sezežu, ale i proto, že se v některých případech držím pravidla "co je psáno, to je dáno".2) Teď píšete, že EDB půjčky jen zprostředkovává a peníze od klientů tedy nevyužívá k investičním účelům. Ve Vašem článku, k němuž se diskutuje, ale uvádíte: "Peníze od investorů po vzoru Nobelova fondu vkládá na finanční trh a zisk „rozdává“ tisícům českých domácností, aby se zbavily zadluženosti a z velké části i exekuce. Edbusy seskupil investory, kteří tuto ideu vzali za svou a stojí si za ní."Jak to tedy je, co vlastně firma dělá? Mně na tuto otázku firma neodpověděla.To, co jste původně napsal, vyvolává dojem, že jde o investování či zprostředkování investování. Řekl bych, že k tomu potřebuje licenci. Ve hře je i neoprávněné vybírání vkladů - není bankou - což jí tuším vytýká ČNB. S tím se váže garance výnosu.I u pouhého zprostředkování půjček je třeba plnit určitá pravidla. Plní je EdB?Argumentovat nepochopením, záští, hrozbou ztráty know-how aj. je laciné. Kdyby bylo víc informací, třeba by tomu bylo jinak.Myslím si, že třeba britská FSE by podobný případ vyřešila velmi rychle. A razantně.Následuje pokračování
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Arsen Lazarevič | 2. 2. 2009 14:50
reakce na František Mašek | 1. 2. 2009 15:18

1) V jednom článku o Viktoru Koženém to dokonce vyznělo, jako rozhovor s hrdinou, který musel odjet před nepřátelským diktátorským režimem Miloše Zemana. Pokud však někdo přijde na pravidelný výslech a je zadržen, tak vznikají v médiím články typu "zloděj konečně zadržen apod.." Chtěl bych jenom zopakovat, že žádné utíkání z vil, přestřelky z aut či braní rukojmích se v tomto případě nekonalo :-)2) Bylo by naivní si myslet, že peníze od klientů jsou určeny pro vyplácení finančních balíčků. Na to by si netroufl ani Madoff :-) Společnost má uzavřenou smlouvu s investory (nemálo jich je i ze zahraniční o čemž svědčí arbitráž) disponující obrovskými prostředky. Peníze jim prostřednictvím svých podnikatelských aktivit zhodnocuje a zisky pak vyplácí lidem pomocí finančních balíčků. Je škoda, že jsme EDBUSY nedali šanci a policie ihned zakročila. Takhle ty blokované peníze a ušlý zisk bude muset zaplatit daňový poplatník.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

František Mašek | 2. 2. 2009 18:06
reakce na Arsen Lazarevič | 2. 2. 2009 14:50

1) S Koženým je to těžké, zejména při rozhovoru. Má svou pravdu, takže je třeba hájit tvrdě to své a snažit se získat odpověď na své otázky. Ale abychom neodbočovali: nepředpokládám, že tady šlo o utíkání z vily. Z článku, který jsem napsal, to také nevyplývá. Jen jsem citoval policii. Druhá strana měla a má stále prostor se k tomu vyjádřit. Mail je stejně hodnotný jako jiná forma vyjádření.Jinak mimochodem, dalo se to napsat daleko razantněji. Ale k čemu by to bylo.2) Stále nevím, co tedy firma vlastně dělá. Jednou je to zprostředkování úvěrů, podruhé něco jiného. Pokud má tedy uzavřenu smlouvu s investory, mám za to, že zprostředkovává investice. A domnívám se, že k tomu potřebuje licenci.Na mne přitom vždy záležitosti, které jsou na tzv. na pomezí a firma se handrkuje o to, zda potřebuje či nepotřebuje licenci a hájí se tajemstvím a ztrátou know-how, působí podezřele. Ale mohu se mýlit. A nejsem si jist, zda by to uspělo při případné arbitráži.Jinak nevím samozřejmě o jaké zahraniční investory jde, logicky bych předpokládal, že o slovenské.Je jejich věc, kam investují. Jen doufám, že nejde již předem o podnikatelský záměr typu - vyhrajeme vše v arbitráži.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ondra Záruba | 30. 1. 2009 18:06
reakce na Arsen Lazarevič | 30. 1. 2009 12:43

Arsene,těžko tato společnost může být vnímána novináři pozitivně.Chybí jí postata -tzn. účel.Proč ta firma existuje?Charita pro zadlužené?Nejste doufám tak naivní?Provize jsou královské.To tomu také nepřidá.Struktura je tajemná.Mají know how či patent na 14% p.a. výnos?Garantovaný?Pokud garantovaný,tak to je asi čeká Nobelova cena za ekonomii.Za další.Firma je z Brna:-)Až moc vykuků je z Brna:-)Bohužel ani vy ve svém článku jste nepřinesl žádná relevantní fakta na obhajobu této firmy.Jen jste snažil poukázat na výrocích a citacích Pavla Kohouta,že to nemusí být nereálné.Myslím,že je od pana Maška velice rozumné,že varuje před EDBUSY.Toto je přece jen finanční magazín a ne časopis Epocha.Navíc ten dokument o tvorbě peněz je tak trochu ve stylu Dana Browna.Zajímavý,ale těžko ho brát jako seriozní zdroj informací.Navíc vy,ekonom,snad víte něco o peněžní zásobě a centrálním bankovnictví ne?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Arsen Lazarevič | 31. 1. 2009 17:13
reakce na Ondra Záruba | 30. 1. 2009 18:06

Váš příspěvek je založen na argumentech nereálných výnosů a tedy jasného podvodu. Už na začátku jsem psal, že 12 či 14 procentní výnos není reálný a pokud firmy mají vhodný investiční plán (který samozřejmě nechtějí prozradit podobně jak Vám to neřekne Warren Buffet, protože by se mu vzápětí ta investice nevyplatila ) tak lze skutečně takových výnosů dosahovat a lze je i garantovat. A pokud se chcete něco dozvědět o peněžní zásobě, tak si přečtete můj článek "Bohatá rodina, chudá rodina". Je tam napsáno ke komu se čerstvě vytisknuté peníze dostanou a kdo z nich má tedy hlavní prospěch. Projekt Edbusy je revoluční v tom, že tyto peníze přerozděluje spravedlivěji a zároveň obě strany vydělají. Ale možná je jednodušší něco odsoudit, než získat potřebné informace a změnit své myšlení..
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Síla | 2. 2. 2009 11:08
reakce na Arsen Lazarevič | 31. 1. 2009 17:13

Jenomže Warren Buffet zveřejňuje informace o svém podnikání, nevybírá poplatek 10 000 Kč ani negarantuje jakýkoliv výnos. V tom jsou zásadní rozdíly oproti Edbusy.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ondra Záruba | 1. 2. 2009 00:24
reakce na Arsen Lazarevič | 31. 1. 2009 17:13

1)Lze dosahovat i vyšších výnosů,ale je problém s jejich garancí.Alespoň garantovat 14% v Kč je tedy tak trochu problém.Vy to umíte?Já rozhodně ne.Umím pevný výnos kolem 10% p.a. se zajištěním nemovitostí,ale to je tak maximum.2)Warren je o dost otevřenější než Edbusy,asi proto,že jeho firma je veřejně obchodovatelná a má jisté reporting povinnosti.Z výroční zprávy nebo jeho každoročního dopisu se dočtete docela dost o tom,do čeho se investovalo.3)Spravedlivé rozdělení peněz?A co to je?Je spravedlivé půjčit někomu,kdo je zadlužen až po uši?Podle mě o nic víc než někomu,kdo doma tapetuje pětiseteurovkama.Nakonec nejspravedlivěji rozdávají ty peníze banky.A to podle výše zaplacených daní.Nic moc kritérium,ale nic spravedlivějšího není.4)Edbusy nesoudím.Jen tvrdím,že je kolem něj až moc nejasností.A že je zde riziko.Příliš lákvá nabídka na to,aby to bylo reálné.Takhle bych se díval na každý subjekt,který by byl zahalen tajemstvím.5)Doporučil byste někomu produkt Edbusy Arsene?Na základě jakých argumentů?Uměl byste ho prodat klientovi?Podle mě to nejde prodat jinak než lhaním,pokud při prodeji používáte informace,které jsou veřejně dostupné o jejich produktu.Měl byste si dávat pozor na to,kde názorově stojíte,aby vaše novinářská kariéra neskončila dřív než pořádně začala.To Edbusy by Vám mohli za pár let pořádně omlátit o hlavu.Pan Mašek je v tomhle směru asi dál než vy.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Arsen Lazarevič | 1. 2. 2009 09:11
reakce na Ondra Záruba | 1. 2. 2009 00:24

Nebude s Vámi jednotlivé body rozebírat, protože to nemá smysl. Váš názor je založen na nedostatku informací, což je případ většiny lidí píšící o této firmě. Myslím si, že většina novinářů zůstává v této problematice značně neobjektivní a jejich informace jsou značně zkreslené. Většina z nich argumentuje "že to na ně působí jako podvod, tudíž to musí být podvod". Vynášení jednostranných rozsudků se často rovná názorové chudokrevnosti a neobjektivitě. Toho byste se měl jako novinář vyvarovat.BTW: Produkt Edbusy jsem nikomu nikdy nenabízel a nemám z této firmy žádný finanční prospěch. Jsem pouhým klientem, který měl možnost nahlédnout do vedení společnosti a zjistit, jak firma funguje.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ondra Záruba | 1. 2. 2009 10:17
reakce na Arsen Lazarevič | 1. 2. 2009 09:11

Proč to nemá smysl?Pokud neumíte odpovědět,stačí mi napsat k jednotlivým bodům "nevím".Má tepravdu:O Edbusy nevím téměř nic.Bohužel informace,které o sobě firma poskytuje jsou dosti chabé.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Arsen Lazarevič | 2. 2. 2009 14:37
reakce na Ondra Záruba | 1. 2. 2009 10:17

Můžu Vám na otázky odpovědět, bude to však jako přesvědčovat (s prominutím) estébáka o tom, že za totáče existovalo něco jako kult osobnosti,vykonstruované procesy nebo pracovní tábory. Vy zkrátka nejste těm novým názorům otevřený, tudíž jsem Vám doporučil osobní zkušenost s touto společností. Je to určitě lepší než něco krátkozrace hodnotit.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ondra Záruba | 2. 2. 2009 15:52
reakce na Arsen Lazarevič | 2. 2. 2009 14:37

V naší rodině máme zkušenosti s lágrem v Jáchymově a tak se mě to dotýká.Dokud se neomluvíte,tak jsem na Finmagu skončil s veškerou diskusí.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Arsen Lazarevič | 2. 2. 2009 16:19
reakce na Ondra Záruba | 2. 2. 2009 15:52

Můj příspěvek byl převeden do příkladu. Pokud Vás urazil, tak to se omlouvám. Každopádně nechápu, jak si vůbec můžete dovolit hodnotit mojí novinářskou kariéru podle toho, jaký názor v dané problematice zástavám. Promiň Ondro, ale mám z Vás pocit arogantního kluka, který se naváží bezhlavě do ostatních. Jakmile se však někdo začne bránit reálnými argumenty, tak se změní na ubrečeného.BTW: Mě režim vzal dětství, rodičům práci a spoustu mých příbuzných odsoudil na život v zemi sužované válkou. Nikdy však své zkušenosti nepoužívám k emocionální obraně. Zdá se mi to zbabělé.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

František Mašek | 2. 2. 2009 18:17
reakce na Arsen Lazarevič | 2. 2. 2009 16:19

Jak jsem psal panu Zárubovi,měl jsem práci a Vaší diskuse na citlivé téma jsem si všiml až teď.Doufám, že je tedy vše v pořádku.Protože mám na starosti tento serveru, chci nicméně požádat o méně kontroverzní slovník na tak citlivé téma, jaké StB v ČR je.Věřím, že se dá argumentovat i slušně, dobře a bez urážek.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Arsen Lazarevič | 2. 2. 2009 20:04
reakce na František Mašek | 2. 2. 2009 18:17

Možná jsem použil až příliš otevřeného přirovnání, které nakonec vyznělo jako urážka. To však v žádném případě nebylo účelem.BTW: Můj názor ohledně totalitních režimů je jasný a již několikrát jsem ho na finmagu publikoval. A myslím si, že není nic špatného na tom si to stále připomínat. Lidé by měli být tolerantní a vážit si svobody kterou mají. Jedině tak lze zabránit vlně vznikajícího socialismu v EU a USA.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ondra Záruba | 2. 2. 2009 16:48
reakce na Arsen Lazarevič | 2. 2. 2009 16:19

Omluvu beru.Není problém s Vaším názorem.Respektuji jakýkoliv názor.Proč ale apriori soudíte to,co si o vašich argumentech budu myslet?Zatím jste žádné nevznesl.Já jsem vznesl dotazy.Vy jste odmítl odpovědět.Prý to nemá cenu.Jako novináře Vás hodnotím na základě článků na Finmagu.Zcela konkrétně Váš článek o Edbusy není pln technických faktů,ale spíše vašich dojmů.Dojmů z kauzy Edbusy je dost.Fakta zatím moc lidí nepřineslo.Něco přinesl pan Zámečník z Investujeme.cz,když se zabýval reálností v závislosti na výši provizí atd.Naznačil jsem,že Vám to Edbusy někdo může za pár let předhodit,jako něco,co zkrachovalo a vy jste to zastával.To bylo myšleno v dobrém.Tím jsem ponoukal k opatrnějšímu přístupu.A nebo k prezentaci faktů.Teď k tomu arogantnímu a ubrečenému klukovi.Nemáte se za co omlouvat.Máte plné právo si myslet cokoliv o mě.Stejně tak já o Vás.Pokud jsem zbabělec,když jsem se ozval při tom přiblblém přirovnání,tak ať jsem.Co jste zažil vy,to vám nikdo nebere.Mě to urazilo.Já Vás žádnými rádoby vtipnými totalistickými přirovnáními nezahrnuji.Můj názor je,že do slušné diskuse to nepatří.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Arsen Lazarevič | 2. 2. 2009 19:47
reakce na Ondra Záruba | 2. 2. 2009 16:48

No možná v našem případě skutečně došlo ke zbytečnému vyhrocení debaty. Zkrátka máme na toto téma odlišné názory. Uvidíme , jak to s touto společnosti nakonec dopadne. I kdyby společnost zkrachovala, tak budu do budoucna zastávat stanovisko, že to byla originální myšlenka. A taktéž věřím, že žádný klient nebude podveden a všechny prostředky budou vráceny. Stejně jako se dělo u každého, kdo nechtěl čekat dalších 6 měsíců o které se opozdí vyplácení finančních balíčků a mohl si tedy peníze vzít zpět. Státu však v arbitráži nedávám velké šance a společnost má rozjeté slibné projekty.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ondra Záruba | 2. 2. 2009 20:34
reakce na Arsen Lazarevič | 2. 2. 2009 19:47

Já mám jenom strach,že ten projekt nebude ufinancovatelný.Slíbit lze kdeco,ale je těžké dostát slibům.Zkuste se na to podívat obráceně.Platil byste půjčku 14% z 800 000 Kč?Třeba byste se k tomu upsal,ale určitě by nebylo snadné tomu slibu dostát.Slíbit někomu zhodnocení v podobné výši je podobně velmi zavazující.A je úplně jedno,o jak originální myšlenku se jedná.Možná že tam bude dobrý úmysl nebo ambiciózní projekt a ne vidina snadné krádeže.Ale je to reálné?To je ta palčivá otázka!A proč se jedná o provizně nezanedbatelný produkt,když je tak výhodný?Ty relativně výhodnější finanční produkty mají tendence se prodávat relativně s menšími zprostředkovatelskými náklady?To jsou přece logické otázky,které se derou na povrch nebo ne?Já přece nikoho za zločince neoznačuji.Opakuji,že pouze nabádám k opatrnosti před horlivostí a tendencí podléhat emocím.Jsme přece finančníci a měli bychom se zabývat konstrukcí a ne jen sliby.Kdybych to bral takhle,tak se podívám na prodejní SW nějaké pojišťovny a musel bych jí věřit,že jediný průběžný náklad její rezervotvorné pojistky je manažerák 1,5 % p.a.To by si dali moji klienti.Uvědomte si Arsene,že účastníci na finančním trhu mají obecně tendenci lhát.Dokonce i ti seriozní.Nevím,proč by Edbusy měla být výjimkou.Podstatné je jen,jak moc se lže.A my jsme tu od toho,abysme jim to lhaní znesnadnili.Protože lžou-li oni hodně,my pak musíme lhát také hodně.A to některým z nás není vůbec příjemné.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Arsen Lazarevič | 2. 2. 2009 22:55
reakce na Ondra Záruba | 2. 2. 2009 20:34

Vaše otázky jsou samozřejmě na místě. Však já mám taktéž obavy. Znám však několik lidí z vedení a může říct, že to jsou seriozní lidé s dobrým úmyslem. . Ohledně toho nereálného garantovaného výnosu. Třeba banky v Srbsku na eurových účtech GARANTUJÍ zhodnocení 12-14 procent a ještě více v dinárech (zdejší měna). Není divu, když pak půjčují za mnohem dráž. Stačí jen hledat země s vysokými sazbami, vysokou inflací, garancí vlády za vklady a plné investičních příležitostí. Domnívám se tedy, že garance tak vysokého výnosu není ani v zdejších podmínkách nereálná.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Síla | 3. 2. 2009 09:51
reakce na Arsen Lazarevič | 2. 2. 2009 22:55

Ano, na Islandu jsou úroky kolem 18%. Jenomže podstupujete měnové riziko. Takže v korunách ten výnos může být úplně odlišný. A zase jsme tam, kde jsme byli.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ondra Záruba | 2. 2. 2009 23:58
reakce na Arsen Lazarevič | 2. 2. 2009 22:55

V Rusku je toto také možné zohlednit.Tam jsou ty sazby v bankých také někde jinde než u nás.Ale Edbusy je přece česká firma ne?Garantuje v korunách.A to nemluvím o tom,že ani v případě těch vysokých úroků nemáte moc jistotu.Proč ti Rusové pak utíkají od svých pevných dvouciferných výnosů sem k nám ?Důvodem je kreditní riziko.Mají strach a to vážně veliký.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Sila | 2. 2. 2009 20:04
reakce na Arsen Lazarevič | 2. 2. 2009 19:47

Mohl byste specifikovat jaké projekty firma chystá a jaký je její podnikatelský záměr? Problém firmy Edbusy je totiž v naprosté absenci dostupných informací. Pročítal jsem web včetně různých diskuzí a informace nemají ani lidé spolupracující s Edbusy.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

František Mašek | 2. 2. 2009 18:09
reakce na Ondra Záruba | 2. 2. 2009 16:48

Dobrý den,psal a editoval jsem článek, takže jsem si Vaší diskuse s Arsenem na citlivé téma nvšiml.Jsem rád, že omluvu berete. Na některé věci máte možná jiný názor, než já. Bylo by ale škoda, kdybyste kvůli tomu na zanevřel na server.Doufám tedy, že je vše v tomto směru pořádku.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ondra Záruba | 2. 2. 2009 18:29
reakce na František Mašek | 2. 2. 2009 18:09

Věřím,že jsem nikoho nepohoršil přehnanou citlivostí.Jen odmítám tolerovat překročení určitých hranic.Nejsme na doktorka.cz,ale slušní diskutéři.Arsen se omluvil a tím to pro mě skončilo.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Mirka | 21. 1. 2009 11:31

Porovnejte si tyto záznamy. Předseda představenstva Edbusy Martin Žouželka a předseda dozorčí rady Lukáš Přibyl jsou od 17.12. v policejním pátrání jako hledané osoby, na které je vydán zatykač.Obchodní rejstřík-firma Edbusy:Předseda představenstva: Martin Žouželka, r.č. 710603/4034Tetčice, Hybešova 70, PSČ 664 17den vzniku funkce: 19.února 2008den vzniku členství v představenstvu: 19.února 2008Zapsáno: 19.února 2008Oficiální stránky Ministerstva vnitra ČR - pátrání po hledaných osobách- odkaz:aplikace.mvcr.cz/vozidla /patrani/detail.php?id=09351217085030&ln= &de=63&pt=74 &po=M&bo=BRNO%20-%20VENKOV& za=andŽOUŽELKAMartinHledanýPátrání bylo vyhlášeno 17.12.2008Narozen 3.6.1971, trvale bytem v okrese BRNO - VENKOVObčan České republikyZjištěný popis osoby (nemusí odpovídat zveřejněné fotografii):* postava střední, výška 175 cm až 183 cm* barva očí modrá* vlasy rovné, hnědočerné* vousy oholen* vypadá na 35 až 40 letObchodní rejstřík-firma Edbusy:Předseda dozorčí rady Edbusy: Ing. Lukáš Přibyl, r.č. 800329/4035Zastávka u Brna, Zakřany 51, PSČ 664 84den vzniku funkce: 19.února 2008den vzniku členství v dozorčí radě: 19.února 2008Zapsáno: 19.února 2008Oficiální stránky Ministerstva vnitra-pátrání po hledaných osobách-odkaz:aplikace.mvcr.cz /vozidla/patrani/detail.php?id=08241217085030&ln= &de=42&pt=72 &po=M&bo=BRNO%20-%20VENKOV& za=andPŘIBYLLukášHledanýPátrání bylo vyhlášeno 17.12.2008Narozen 29.3.1980,
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

jozue | 30. 1. 2009 09:46
reakce na Mirka | 21. 1. 2009 11:31

je tu nová revoluce,banky soudy exekuce, po celé zemi rozvinem.Halihola od domu k domu,od fabriky k fabrice jdem.Lidé ať jsou zadlužení to se dneska velmi cení,ať si celá parta užijem.Žouželko Bůh tě posílí,ty obstojíš a pak běž do vlády.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Petr Síla | 15. 1. 2009 10:23

Nemám osobní zkušenost s Edbusy, ale ve vyhledávači se nejčastěji objevuje se spojením "úvěrový podvod". Nevěřím, že by se celý internet mýlil.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Kubelková Kateřina | 8. 1. 2009 13:46

Na firmu EDBUSY nenechám dopustit. Tato firma lidem jednoznačně pomáhá, a i když se sem tam termín vyplacení "půjčky" zpozdí, musíte pochopit, že celý proces s investorem je velice nákladný a zdlouhavý, zdaleka se nevyrovná tomu, co do tohoto "pasivního podnikání" z počátku vložíte.Proto reaguju na příspěvky kritiků - zkuste vymyslet lepší projekt, a pak kritizujte Edbusy.Firma postupuje zákonně a solidně, navíc jsou jako jedna z mála firem ke klientům vstřícní.Je snadné někoho obvinit z podvodu, zvlášť když nemáte žádné důkazy a jen jste naštvaní, že je někdo na trhu schopnější, než vy.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jirka | 4. 2. 2009 00:04
reakce na Kubelková Kateřina | 8. 1. 2009 13:46

Zřejmě také patříte k těm co nechali umlčet první výplatou. Systém, který tato firma praktikuje není nic nového ani převratného, jen ho ještě neznáte a nevšimla jste si, že již zkrachoval v několika zemích v době kdy došlo k finanční stabilitě státu. Zkuste se rozumně zamyslet nad těmi investory, o kterých píšete aniž byste je znala. Vždy musíte znát investory, protože právě oni zajišťují zálohy destability a právě oni jsou chloubou společností obchodujících na burze. Zřejmě neznáte pohádku o Budulínkovi.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petra Setnickova | 10. 1. 2009 19:30
reakce na Kubelková Kateřina | 8. 1. 2009 13:46

Ahoj Kato chtela jsem se te zeptat jestli do toho mam jit nebo ne protoze to uz mam s firmou EDBUSY rzjednane a ted co tady vsechno ctu tak vubec nevim jestli do toho mam jit protoze mi rekly ze tam musim vlozit 20 000 tisic a pak musi cekat 3 az 10 mesicu na penize tak nevim co mam delat. mohla by jsi mi dat vedet jak ty jsi s nima spokojena a jestli ti dali tve penize o ktere jsi zadala? Dekuju a zatim ahoj Petra Setnickova
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Kateřina Kubelková | 14. 1. 2009 17:02
reakce na Petra Setnickova | 10. 1. 2009 19:30

Ano, já do toho z počátku vložila daleko víc (co je pár tisíc proti milionům, co pak dostaneme?):) a jsem za to ráda. Z peněz, co se mi poslaly nazpět (mnohokrát víc, než co jsme do toho vložila) si zaplatím další jejich produkty, a do roka jsem milionářka. Díky Edbusy.:)Určitě do toho jdi, tady ty komentáře píší zaujatí lidi, co s Edbusy nemají zkušenosti. Deset měsíců uteče jako voda, pak budeš královna.Držím Ti palce!:))
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Kateřina Kubelková | 14. 1. 2009 17:00
reakce na Petra Setnickova | 10. 1. 2009 19:30

Ano, já do toho z počátku vložila daleko víc (co je pár tisíc proti milionům, co pak dostaneme?):) a jsem za to ráda. Z peněz, co se mi poslaly nazpět (mnohokrát víc, než co jsme do toho vložila) si zaplatím další jejich produkty, a do roka jsem milionářka. Díky Edbusy.:)Určitě do toho jdi, tady ty komentáře píší zaujatí lidi, co s Edbusy nemají zkušenosti. Deset měsíců uteče jako voda, pak budeš královna.Držím Ti palce!:))
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Majer | 14. 1. 2009 17:07
reakce na Kateřina Kubelková | 14. 1. 2009 17:00

Paní Kubelková, kauza Edbusy šla zatím mimo mě, ale vstupy do diskusí podobné těm vašim mě velmi zaujaly. Asi vás nepřekvapí, když se vám svěřím, že podobné formulace na různých serverech působí jako práce samotné firmy Edbusy. (Vzhledem k absurditě tvrzení ale spíš někoho, kdo chce Edbusy zesměšnit.) Všimněte si, že v podobném duchu spokojení klienti jiných společností nevystupují, působí to opravdu nepřirozeně. Nechme ale moje dojmy stranou. Napsala byste prosím ve stručnosti, jaké zhodnocení Edbusy v současné době nabízí?Díky, JM
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Kateřina Kubelková | 15. 1. 2009 08:56
reakce na Jan Majer | 14. 1. 2009 17:07

Já nejsem pracovník Edbusy, ale jen jejich klient.:-) Nevím co myslíte tím pojmem "zhodnocení&quo t;.Já už jsem svůj názor napsala.:o))
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Pavel.K. | 3. 1. 2009 19:52

Vážený pane Inženýre, jsem klientem společnocti EDBUSY téměř půl roku a stále doufám, že se opět nestane tato "stop-akce" ;kterou stát podnikl a vše projde hladce. Jinak s Vaším článkem plně souhlasím.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr Sila | 5. 1. 2009 11:30
reakce na Pavel.K. | 3. 1. 2009 19:52

Pan Madoff také několik let vyplácel vysoké úroky a teď je ve vězení ...
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ing.Josef Vavřík | 11. 8. 2008 09:09

pokračování:Každý vše dělá za účelem ještě většího zisku pro sebe, nikoliv pro druhé a zejména pro lidi bez peněz anebo s malými penězi.A toto se děje zejména i na akciových trzích. Sledujete volatilitu některých fondů? Nezdá se Vám, že některé velmi vysoké výnosy jsou též ovlivněny umělou řízenou poptávkou, aby právě zisku potřební lidé investovali a investovali? Vzpomeňte si na boom koncem května 2008, kdy každý nabádal: investuje do ropy. Mimořádné zisky. A pozorujete ceny dnes? Proč to tak je?Na moje otázky si odpovězte sami.Neodsuzuji firmu ED BUSY. Určitě přišli se zajímavým projektem, ale na jak dlouho? Vždy když investujete, investujete bez garancí a záruk, na základě svého rozhodnutí a na to pamatujte. Byl bych osobně velmi rád, kdyby na trhu vznikaly poctivé firmy, které lidem alespoň trochu pomohou, protože dnešní finanční trh je stále rájem pro různé podvodníky, lichváře a jiné nepoctivé lidi, kteří vsázejí na jejich důvěru, aby tak na jejich důvěře vydělali. Chci věřit tomu, že za firmou EDBUSY stojí slušní investoři a rozumní manageři.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ivan Hájek | 18. 11. 2008 19:46
reakce na Ing.Josef Vavřík | 11. 8. 2008 09:09

Vážený pane Inženýre,musím s Vámi naprosto souhlasit. Já sice patřím mezi několikrát nachytané, ale sále jsem neztratil víru v to, že i v době plné Kožených, topolánků, Langrů, Čunků, Paroubků, Bursíků, ........... existují lidé, kteří mají zájem na tom, aby se celkově společnosti vedlo lépe. Vím, že na tom sami vydělají a to nemalé peníze, ale PROČ NE? Všichni přece pracujeme pro zisk, a když při tom někomu pomůžem, co je na tom špatného, jak se nás pokouší přesvědčit banky a jiné půjčující společnosti? NIC.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ing.Josef Vavřík | 4. 3. 2009 13:49
reakce na Ivan Hájek | 18. 11. 2008 19:46

Jsem rád, že se na tomto webu najdou rozumní lidé, kteří dokáží situaci hodnotit. Dnes, téměř s 6-ti měsíčním odstupem a poznáním kauzy EDBUSY, dokáži i lépe vnímat to, co se v našem státě děje. Pozoruji chyby státu a omezování podnikatelů, kteří mají projekt s možností oddlužení lidí. Opravdu - je to možné. Ale opravdu to není nekonečné. S roustoucím počtem klientů, kteří potřebují pomoci bude stoupat nejen obrat, ale též riziko a proto společnosti EDBUSY by nezbývalo nic jiného než se jednou stát bankou, která bude půjčovat peníze za podstatně lepších podmínek než banky nebo družstevní záložny. Pak ale budou čekat další rizika a další problémy pomstychtivých orgánů a lidí. Společnost EDBUSY, v dobré víře, ukázat lidem cestu se dopustila hrubých chyb. Před rokem na webových stránkách prezentovala: Vemte si půjčku, kterou nemusíte splácet. A to byl ten omyl. Toto vše drásalo nervy bankéřům, ale také orgánům činným v trestním řízení, kteří toto mohli právem považovat za úvěrový podvod. Ale byla to opravdu jen nešťastná formulace, protože jejich projekt hovoří o něčem jiném. A nakonec také formulace: Poskytování finančního produktu. To zase drásalo nervy ČNB. Což pak má firma licenci na poskytování úvěrů? Kdyby však všude bylo napsáno - poskytování služeb - věřím, že by se nic nekonalo. Je to hold velké ponaučení. Jen věřím, že lidé, kteří firmě EDBUSY věřili, budou rozumní a nenechají se zmanipulovávat tak, aby firma EDBUSY musela vstoupit do konkurzu atd. Přál bych si, aby
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ing.Josef Vavřík | 11. 8. 2008 09:02

Obsah článku je pravdivý. V našem státě se stalo mnoho špatně. Tunelování bank na jedné straně, kdy pomohl stát, krach kampeliček a různých investorských společností, kdy lidem zbyly jen slzy v očích nad ztrítou svých úspor (tedy jen těm posledním). Proč se ale toto vše stalo? Není to právě tvrdá daň budování demokracie? Kolik tu bylo bohatých lidí v roce 1989? Máme dnes již hodně bohatých lidí, kteří již dokáží uvažovat a chovat se poctivě? U nás to asi nikdy nepůjde, protože český občan je vyjímečným tvorem na této planetě. Je de facto nejchytřejším nebo chceme-li nejvychytralejším tvorem na planetě. Čechovi nic nezpůsobí problémy. Zákazy dokáže bravurně obejít, z těžkostí si nakonec udělá výhodu.Autor článku popisuje pravdu a správně ukazuje na naši vlastnost, že je možné i v dnešní době, kdy se každý člověk významně již zadlužil, protože ne každý umí dobře počítat, zda na závazky bude mít i za rok, 5 let atd. , vymyslet finanční produkt, který naši chorobu zadluženosti dokáže vyléčit.Přechodně to je opravdu možné. Nikoliv však trvale.Uvědomte si jednu věc. Finanční svět jsou spojené nádoby a těžko lze říci, že někde bude vody více a někde méně. Hladinu vody, tedy našich peněz určuje úplně nekdo jiný. Jsou to ti, kteří financemi vládnou - a nejsou to Evropané. Pokud by někdo z Vás byl dnes bohatý, chtěli byste druhému pomáhat od dluhů tak, že si budete ukrajovat ze svého chleba a více méně ho budete trvale darovat? Věřím, že ne. (pokrač.dále)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

alena | 4. 8. 2008 20:57

V celé diskusi o "Edbusy" je zajímavá jedna věc. Komu vlastně nahrává to, že údajně byli Edbusy poškozeni policií? Jedině Edbusům!!!Píšou klientům dopisy, že kvůli polici a ČNB výplatu peněz museli odložit. Kdo vlastně na Edbusy podal nějaké trestní oznámení?Ví se to?Anonym? To mohl být kdokoliv.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jarča | 25. 7. 2008 16:04

Vážení myslím nejdříve než budete cosi a komusi říkat či komentovat,možná dobré bybylo shlédnout filmík,a pokud se alespoň trošku pohybujete ve financích tak mylím pochopíte,a jen třeba malá zmínka o něčem co se dějě právě dnes: Nevíte náhodouproč asi ČNB právě začala uměle opětně změkčovat naši měnu??? Možná to stojí zazamyšlení-hi hi,neboť se asi právě bankovnímu řetězci zrovinka teď nehodí aby Česká koruna vladla světovému trhu že???? Ale pravda je,že pokud se objeví kdokoliv v čemkoliv hodně dobrej ,konkurence proti němu začne tvrdý boj- a tak nějak to vidím i v případě EDBUSY.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Vlk | 30. 6. 2008 13:59

Vážení diskutující.Většina z Vás si ani tento článek nepřečetla. Většině z Vás stačí slovo EDBUSY a jste v ekonomické oblasti. O tomto tento článek není. Otázka zní: Je v právním státě, jak se hrdě ČR nazývá, možné, aby policie jednala, zabavila věci aniž by prokázala, že pocházejí z trestné činnosti, byly obstaveny účty bez uvedení důvodu a nebylo vzneseno v této souvislosti žádné obvinění ? Nezabývejte se u tohoto článku ekonomickými aspekty EDBUSY. Zamyslete se nad právním postupem. I Vám se může stát, že proti Vám bude zakročeno a budete zbaveni svého majetku, osobní svobody a cti a nebudete se proti tomuto postupu státních orgánů shopni bránit. Nebudete totiž z ničeho obviněni. Tedy položme otázku takto: "Je takový postup v souladu s principy právního státu ?" Osobně tvrdím, ne, není.A ptám se: "Kdy postupovaly státní orgány stejným postupem" a proti komu ? Pokud by přece jen nějaké obvinění vzneseno bylo, pochybuji, že by po takovéto mediální kampani uniklo pozornosti sdělovacích prostředků.Nebo je EDBUSY pro tento stát nebezpečné jinak ?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ivan Hájek | 18. 11. 2008 19:56
reakce na Vlk | 30. 6. 2008 13:59

Vážený pane,Vy se divíte tomu, že někteří naši vysocí političtí a plicejní představitelé jednají protiprávně? Vždyť tato činnost je v ČR přímo posvěcena propojením bankéřů, vlády, někdy mafie, soudů, prokuratury i policie, jak o tom dnes a denně informují sdělovací prostředky.Jestliže je vláda schopna brát manipulační poplatky, jestliže není páka, která by snížila ceny služeb v bankách (oproti Evropě nestydatě vysokým), atd., není a nemůže tu být snaha obyčejnému člověku pomoci. Naopak - ten, kdo tak chce učinit, či takovouto činnost zahájí, se podle mě stane veřejným nepřítelem bank a ostatním s nimi spojeným institucím číslo 1! Proč asi - přemýšlejte.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

rebeecca | 25. 7. 2008 18:58
reakce na Vlk | 30. 6. 2008 13:59

A můžete nám vysvětlit, kde z hlediska lidskosti a na jaké úrovni je EDBUSY?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Johan Bár | 11. 7. 2008 16:18
reakce na Vlk | 30. 6. 2008 13:59

Vážený kárající, článek jsem si snažil přečíst. Musím ale konstatovat, že je to možné pouze s vynaložením značného úsilí, neboť je v něm popleteno páté přes deváté. Má babička by řekla "dřist-chlast&q uot;.Ale pokud se vám líbí...Ale k vaší výzvě: Pokud je někdo podezřelý z trestné činnosti, což je v tomto případě soudnému člověku jasné, úkol policie je toto podezření potvrdit nebo vyvrátit tak, aby byla minimalizována případná škoda. K tomu potřebuje důkazy které zabavila. Pokud se podezření neprokáže, může se situace obrátit a Edbusy může žalovat stát. Žijeme v demokracii pane kárající. P.S. Nejste náhodou v Edbusy zainteresován?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Martin Kobylka | 29. 1. 2009 19:10
reakce na Johan Bár | 11. 7. 2008 16:18

Jak je tedy možné že policie která má chránit zájmy občanů nezakázala firmě činnost a nechala je uzavírat další smlouvy...?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Vladimír Vlk | 13. 7. 2008 15:09
reakce na Johan Bár | 11. 7. 2008 16:18

Vážený panemohl by jste upřesnit, jaká kriteria musí z Vašeho pohledu splňovat soudný člověk ? Někteří lidé mohou tento článek číst skutečně jen s vynaložením značného úsilí. P.S. Nejste náhodou potrefený policista ?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

pepa | 30. 6. 2008 21:04
reakce na Vlk | 30. 6. 2008 13:59

V tomto případě zasáhla státní správa včas a aspoň nebude víc poškozených a tudíž více žalob na stát, proč neochránila jejich investice před podvodnou firmou. Vzhledem k tomu, že činnost nebyla pozastavena, a na výplatu půjček dočasné zablokování účtu nemá vliv, je zarážející proč tajemní investoři neplní své sliby a nevyplácejí Schopné půjčky čekajícím klientům. Vždyť se firma edb zaručila a má i dokonce patent na tento způsob oddlužování. Tak dokažte veřejnosti, že to není podvod a vyplácejte...Běžný podnikatel,pokud není podvodník a má čisté úmysly dokázat svou nevinu, si s touto situací poradí, tak proč ne edb? Komu tato situace vyhovuje?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

faktor | 26. 6. 2008 17:14

Keď je to EDBUSY také úžasné, nech mi ten milión dá hneď a je zato zaplatím poplatok keď budem mať peniaze na účte. Ta ale asi nepôjde, lebo už by to nebola pyramída na ktorej by sa nemohli nabaliť :-)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jaroslav Pařil | 30. 5. 2008 11:11

Měli jste se včera dívat na seriál Taggert. Zrovna tam měli pyramidovou hru. Nedivím se že Edbusy svůj systém tají, protože jediný funkční je pyramida, která ovšem brzy narazí na omezený počet obyvatel Zeměkoule.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

rebeecca | 25. 7. 2008 18:59
reakce na Jaroslav Pařil | 30. 5. 2008 11:11

Ano, jen hlupák ještě EDBUSY VĚŘÍ-)))
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Hugo | 2. 6. 2008 08:02
reakce na Jaroslav Pařil | 30. 5. 2008 11:11

Ano i díky takovým volům jako jste vy, žijeme v "banánové republice"
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Dusan Kollar | 29. 5. 2008 17:30

VYNIKAJUCI,DUFAM,ZE PADNE NA URODNU PODU.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Pavel Kohout | 29. 5. 2008 13:09

Aféra Edbusy mi z větší části unikla, takže se necítím kompetentní k vyjádření. Pokud ale GARANTOVALI výnos ve výši 12 procent ročně, pak je to opravdu hodně podezřelé. Garance je vždy na úkor výnosů, podívejte se na penzijní fondy nebo click fondy. Už jen garance jistiny je pro ně potíž, a není to tím, že by je řídili hlupáci.Grignonův film není dobrý. První třetina ještě jde, ale pak to sklouzává k propagandě, navíc značně utopického ražení. Základní učebnice financí udělá lepší službu, byť připouštím, že nenabízí tak hezké obrázky.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Zoro | 29. 5. 2008 16:32
reakce na Pavel Kohout | 29. 5. 2008 13:09

Pane Kohoute, souhlasím s Vámi, že garance 12% výnosu se jeví býti podezřelou, a to nejen proto, že jsme v minulosti poznali výtečníky, co hodně slibovali a klienta obrali. Přesto věřím, že seriozní společnosti garantující nadstandardní výnosy, mohou bezproblémově existovat. Kromě toho bych rád poopravil nejen Váš názor, Edbusy totiž takové zhodnocení negarantuje. EBS svým klientům garantuje do 10 měsíců vyplacení Schopné půjčky nebo vratné zálohy, pokud by v uvedené lhůtě nebylo z jakýchkoliv důvodů možno Schopnou půjčku vyplatit. Zhodnocení 12% je zmiňováno pouze informativně pro dílčí výpočet při zjednodušeném výkladu fungování modelu „samosplácecích" úvěrů k lepšímu pochopení životaschopnosti projektu.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Zoro | 29. 5. 2008 15:39
reakce na Pavel Kohout | 29. 5. 2008 13:09

Pane Kohoute, souhlasím s Vámi, že garance 12% výnosu se jeví býti podezřelou, a to nejen proto, že jsme v minulosti poznali výtečníky, co hodně slibovali a klienta obrali. Přesto věřím, že seriozní společnosti garantující nadstandardní výnosy, mohou bezproblémově existovat. Kromě toho bych rád poopravil nejen Váš názor, Edbusy totiž takové zhodnocení negarantuje. EBS svým klientům garantuje do 10 měsíců vyplacení Schopné půjčky nebo vratné zálohy, pokud by v uvedené lhůtě nebylo z jakýchkoliv důvodů možno Schopnou půjčku vyplatit. Zhodnocení 12% je zmiňováno pouze informativně pro dílčí výpočet při zjednodušeném výkladu fungování modelu „samosplácecích" úvěrů k lepšímu pochopení životaschopnosti projektu.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jarin | 29. 5. 2008 13:27
reakce na Pavel Kohout | 29. 5. 2008 13:09

Si děláte srandu, že garantování 12% ročně je hodně, takové zhodnocení se dá na burze udělat denně, pokud se budu držet hodně zpátky, bez zbytečného riskování a z 10 obchodů budou 3 ztrátové, což se taky stane.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Pavel Kohout | 29. 5. 2008 21:01
reakce na Jarin | 29. 5. 2008 13:27

Tak to dělejte, když je to tak snadné. Až půjde Warren Buffet do penze, můžete to vzít za něj a ukázat světu, jak se má investovat :-)))
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Filip Glasa | 29. 5. 2008 17:06
reakce na Jarin | 29. 5. 2008 13:27

No ak budeš robiť 12% denne ešte niekoľko rokov, tak to tvoje portfólio vylezie na veľkosť celosvetového HDP. A to som potom zvedavý ako rozbehneš medziplanetárny obchod, aby to mohlo rásť aj naďalej. Desiatky a stovky percent ročne spomínané pánom Lazarevičom majú podobnú tendenciu zhltnúť zemeguľu. Len o čosi neskoršie. A dúfam že to bude ešte aj garantované.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Tomas Pieter | 29. 5. 2008 17:18
reakce na Filip Glasa | 29. 5. 2008 17:06

na zacatku to opravdu jde. stovky procet udrzet dlouhodobe neni mozne. pokud teda nezacinate s par tisici dolary. ale desitky % rocne, je zcela v pohode.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Tomas Pieter | 29. 5. 2008 16:39
reakce na Jarin | 29. 5. 2008 13:27

ale no tak. pokud jste opravdu uspesny trader, tak moc dobre vite, ze garantovat to nejde. ja mam taky uz par let desitky-stovky procent zisky na burze, ale nikdy bych nebyl schopen to 100% garantovat. i kdyz me svadi rict, ze 10% udelam i se zcela nahodnymi vstupy.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jan. Kemarovič | 29. 5. 2008 12:12

Žádné prosstředky investorů nemohou být nikde blokovány. Klienti dostanou za 9520 Kč od edbusy adresu investora, který jim půjčí. přes edbusy tyto peníze nemají jít??
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jan. Kemarovič | 29. 5. 2008 11:55

Finanční a psychologické vzdělání autora je zřejdmě nedostatečné, že dokáže hájit takový nesmysl.Dokonce předpokládá, že zde jsou investoři s desítkami miliard, které chtějí rozdat. Kdyby jenom chudím a zadluženým, tomu by se snad dněkomu i chtělo věřit, ale podmínkou u edbusy není ta chudoba. může být jakkoli bohatý a předpolatiti si dokonce dnes již 33 balíčků, a obdržet tak i desítky milionů za nic. Takže to není program pro chudé!! Pro hloupé - to snad ano
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

František Mašek | 29. 5. 2008 10:30

Dobrý den.Autor dobře popsal někdejší dění v bankách a na finančním trhu. Překvapuje mne ale, že dává Edbusy jakoby do protikladu k tunelování, byťje v této fázi obtížné prokázat, že může jít o podvod.Vadí mi garance výnosu, notabene 12 % p. a. I při levných penězích jako nyní není nereálný, otázkou je riziko. Na počítačový program, který "vždy" přinese 11 % za rok, nevěřím.Smlouvy jsou podle našeho právníka skutečně těžko napadnutelné, jak tu zaznělo. A neurčité. Právník Bohumil Havel na semináři v Senátu k podivným úvěrům řekl, že podobné smlouvy mají být srozumitelné i laikovi. Proč nejsou, pokud nemají něco zakrýt? I právníci přitom dokáží být srozumitelní - když chtějí a mohou...Jako potenciální investor chci vědět, jak budou mé peníze investovány. Investuje je Edbusy, někdo jiný, jak a do čeho?Bez ohledu na něčí možné know-how, existuje v civilizovaném státě legislativa, která investiční činnost či její zprostředkování, ale i poskytování úvěrů, upravuje. Když někdo hledá, třeba pod záminkou obchodního tajemství, cesty, jak je obejít, proč mu věřit?Může se zaklínat neotřelým nápadem (jistě jen náhodou to trochu připomíná aktivity KTP Quantum), pokud si ale chce ušetřit problémy a je fér, měl by si věc vyjasnit s regulátorem, tj. ČNB, resp. s ČOI či jinými institucemi (úvěry). Při veškerých výhradách, které k ČNB mám, nechci věřit, že by šla po Edbusy z podnětu konkurence.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Zoro | 29. 5. 2008 17:05
reakce na František Mašek | 29. 5. 2008 10:30

ČNB už pro mne bohužel není regulátor, ale zbabělý strašpytel, vyděšený aktivitami APL i EBS , který se naprosto neregulérním způsobem pokouší eliminovat působení podobných společností na našem fin. trhu.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

František Mašek | 29. 5. 2008 18:10
reakce na Zoro | 29. 5. 2008 17:05

K ČNB mám čas od času řadu výhrad. Možná, že je občas i strašpytel. V tomto případě ale podle mého názoru pouze své poslání.Nevím, v čem se neprosto neregulérním způsobem pokouší eliminovat činnost působení podobných společností jako je APL či EBS. APL neznám. Pokud jde o EBS, zůstává tu stále řada nejasností, které jsem naznačil ve svém příspěvku. velmi bych se divil, kdyby regulátorovi kdekoliv v trochu civilizovaném státě, nevadily.Včetně třeba USA nebo britské FSA.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jarin | 29. 5. 2008 13:30
reakce na František Mašek | 29. 5. 2008 10:30

S KTP Quantum to nemá ani náhodou nic společného, tato firma skončila, protože na ni dostal někdo zálusk.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

blambla | 28. 5. 2008 20:45

zase jeden chytrej
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Vaclav | 28. 5. 2008 18:58

Ano, jsem jistý že to bude "největší policejní skandál"Protože, nikdy doposud policie nezasáhla preventivně.Nezabránila ani jeden finanční skandál , ba, ani soud jasný podvody nedosvědčil.Proč jenom v případě EDBUSY!?Kdo to nařídil, nebo kdo z toho policejného zásahu bude mít je mí jasný až jsem uviděl ten 47 min. film „Peníze jako dluh“A co se tyče úvahy pana / Ivan Hukárek/ , on už dlouho diskutuje na tema Edbusy,možná aby sám nalekal potenciální klienty pro nějaký jeho byznys- citují ho s :http://nadeje.bloger.cz/index .php?vypisdiskuzeall=9038nereg istrovaný/áIvan v 2008-03-10 19:42:46 (z IP:84.42.225.199)Dobrý den,nejsem zde ani jako zastánce a ani jako odpůrce systému půjček společnosti EDBUSY, ale jen chci všechny upozornit na vysoké riziko při investování do akcií, komodit a dalších. Samozřejmě že jeden rok můžete mít zisk klidně i 100% a víc, ale taky může nastat situace kdy proděláte. Proto doporučuji všem, kteří jsou rozhodnuti investovat do těchto trhů tak pouze s vlastními penězi, které můžete kdykoliv postrádat. NIKDY SI NA TYTO INVESTICE NEPŮJČUJTE PROTOŽE ZISK VÁM NEMŮŽE NIKDO ZARUČIT ANI SEBELEPŠÍ BURZOVNÍ MAKLÉŘ. Neříkám to jen tak sám jsem byl svědkem několika krachů burzovních makléřů, kteří se tím zabývali několik desítek let. Sám jsem to před dvěma lety přestal dělat. Přeji krásný večer Ivan Hukárek207.7. Re: PRO VLADKUneregistrovaný/á Igor v 2008-03-14 20:40:08 (z IP:84.42.225.199)Tak to ti blahopřeji, ale první vlaštovka jaro
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Arsen Lazarevič | 28. 5. 2008 18:53

Dobrý den,Nejdřív bych začal těmi 12 procenty. To přetahování o jednotlivá procenta působí jaksi humorně. Naopak 12 procent v tomto případě není až zas tak hodně. Člověk informovanější najde i mnohem zajímavější produkty.Například většina lidí kritizuje All Property Dubai. Už dva měsíce mám nejenom garantovaný výnos, ale výnos mnohem vyšší. Peníze jsem bezproblémově několikrát vložil a vybral. Když banky vydělávají a prodělávají tisíce procent na spekulacích, tak musí investovat profesionálové, co ovadají řemeslo spekulace. Doporučuji si přečíst v květnovém finmagu článek od pana Maška o investičních klubech. V těch nejlepších klubech byly výnosy v řádu desítek až stovek procent.A proč by společnost Edbusy měla sdělovat svůj investiční how-know? Když něco objevíte či vynaleznete, pochybuji o tom, že to půjdete rozkřiknout do celého světa. Edbusy si své tajemství chrání a to je jedině dobře.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Peter Cmorej | 29. 5. 2008 12:25
reakce na Arsen Lazarevič | 28. 5. 2008 18:53

Kazdy podvod zacina tak, ze na zaciatku vsetci zarabaju. Nieco k potencionalnym podvodom:http://ako-investovat .sk/diskusia/viewtopic.php?f=3 8&t=882
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Filip Glasa | 29. 5. 2008 11:18
reakce na Arsen Lazarevič | 28. 5. 2008 18:53

To si snáď robíte srandu s tým dubaiom aj edbusy. Neviem či má zmysel vôbec diskutovať v takejto téme. Keby bol 1. apríl, tak by som to snáď ešte pochopil.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Hugo | 2. 6. 2008 08:09
reakce na Filip Glasa | 29. 5. 2008 11:18

Čo bolo - to bolo, myslím, že Vy byste nepochopil nic, hoci je 1. apríla nebo jiný datum:-)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Zoro | 29. 5. 2008 16:56
reakce na Filip Glasa | 29. 5. 2008 11:18

Pane Glaso, sice jste si zarypkal, ale argumenty žádné, Váš příspěvek je bezcenný
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Vlk | 30. 6. 2008 12:56
reakce na Zoro | 29. 5. 2008 16:56

Vážení diskutující.Zřejmě jste se špatně podívali a nebo ani nečtete k čemu posíláte své komentáře. Vám stačí slovo EDBUSY a jste všichni v oblasti ekonomiky. O tomto však tento článek není.Otázka zní : Je v právním státě, jak se hrdě ČR prezentuje, možné, aby policie jednala, dokonce i z vlastní iniciativy, zabavovala věci, byly obstavoveny účty a nikdo nesdělil proč? Logicky. Policie koná a současně je vzneseno obvinění. V tomto případě policie konala a obvinění nebylo vzneseno. Tedy pilicie konala a nyní se uvažuje, na základě čeho by mohlo být obvinění vzneseno. Tento postup zabraňuje jakékoliv možnosti obhajoby. Proč ? Není-li nikdo obviněn, není důvod se hájit a zákon to ani nepovoluje. Chcete - li diskutovat k tomuto článku, pak se, prosím, držte tématu.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Milan Švajcr | 28. 5. 2008 23:00
reakce na Arsen Lazarevič | 28. 5. 2008 18:53

Dobrý den,dovolte mi taky názor.Podle mě všechny garantované výnosy zavánějí šarlatánstvím.Ať jde o výnos jedno nebo 100%.Zajistit je nelze,jistá je jen smrt.Samozřejmě,může mi portfolio vynášet 12..15...30%i víc,ale nemůžu garantovat ani sám sobě,že to vyjde i v dalším období.A čím vyšší výnos tím menší pravděpodobnost,že ho dosáhnu.A chválit si společnost u které mám peníze dva měsíce...To není žádná historie na vytvoření názoru.Zatím bych se spíš bál,že o všechno přijdu.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Sláva | 28. 5. 2008 13:32

...47minutový dokument Paula Grignona s názvem „Peníze jako dluhMožná by stálo za to doporučit populárně-naučnou publikaci od autorů Jana Havla a Antonína Odehnala "Peníze do kapsy". Také tato kniha přináší velmi srozumitelný a ucelený pohled na peníze, platební prostředky, měnovou politiku a bankovní systémy u nás i ve světě.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ondřej Hrachový | 28. 5. 2008 11:10

Dobrý den,co kdyby Edbusy garantovala 7% ?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ivan Hukárek | 28. 5. 2008 11:23
reakce na Ondřej Hrachový | 28. 5. 2008 11:10

Může garantovat klidně 20%, ale každá solidní společnost uvede jak!!! A dofám že společnost Partners nemá nic společného s Edbusy.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Tomas Pieter | 28. 5. 2008 09:21

Asene,muzete prosim rict, ktera ze to chytra hlava z VSE prohlasila ze neni mozne vydelat pres 12% investovanim? ja tu reportaz nevidel. dekuji
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ivan Hukárek | 28. 5. 2008 09:27
reakce na Tomas Pieter | 28. 5. 2008 09:21

Jednalo se o děkana V3E UK jméno teď nevím. Ale problém je v tom, že řekl úplně něco jiného a jinak než bylo v článku prezentováno. Bylo řečeno že nezná produkt na trhu, který by měl ZARUČENÉ zhodnocení 12% s čímž já naprosto souhlasím.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ivan Hukárek | 28. 5. 2008 07:56

Pěkný článek nicméně mám k němu velké výhrady. Je velmi jednostranně zaměřen jen na stranu EDBUSY a neosvětluje nic z otázek zmíněných v článku prvním. Opravdu společnost která příjde s takovýmto systémem, který prozatím není patentovaný (proč?) shromažďuje ivestory (jaké? koho?) Smlouvy jsou velmi dobře napsané aby se dalo vykličkovat téměř z jakékoliv situace. Analýza právníků dává jednoznačně za pravdu tomu, že smlouvy jsou neurčité, ale těžko napadnutelné. Proto se rozpoutalo to co se rozpoutalo a stačí aby jedna jediná smlouva nebyla dodržena a jedná se o trestný čin.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Adraj | 28. 5. 2008 06:33

Vážený Arsene, samozřejmě, že investováním lze vydělat 12% a často i mnohem více. Problémem Edbusy ovšem je, že zisk prakticky garantuje. A to je to, co je naprosto nepřípustné. Zmiňujete například Buffeta, ano, zbohatl investováním, ale nikde jsem neviděl, že by svým akcionářům garantoval jakýkoli výnos. Lituji, ale s Vašimi názory v článku nelze (z mého pohledu) souhlasit. I z mnoha dalších důvodů je projekt Edbusy nečitelný a má všechny znaky pyramidy nebo letadla. Neprůhledné smlouvy, semináře psychologicky připomínající setkání sekty :-) atd..Jako největší originalitu "projektu" vidím, že Edbusy nechce tahat peníze z lidí co je mají, ale jako cílovou skupinu si zvolila přesný opak. Tedy dlužníky = ty co jsou svým způsobem zoufalí ze své situace a snáze tak ovlivnitelní a manipulovatelní. Snad to moderátor nesmázne, ale toto je ta největší zhovadilost celého Edbusy.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

miriam | 7. 6. 2008 17:30
reakce na Adraj | 28. 5. 2008 06:33

Presne tak -cieľová skupina sú chudáci na pokraji zrútenia ,ktorý si vzali ďalšiu pôžičku na to aby im vraj niekto pomohol. Prečo teda nepomáha?? Čakať s "nožom na krku"ďalších 13 mesiacov ??? Prečo ??? Ja keď chcem niekomu pomôcť urobím to hneď a dopredu nepýtam ani korunu. Edbusom neverím. Môžu im uveriť iba ľudia na pokraji zúfalstva ,alebo takí čo nevedia čo s peniazmi .
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Michal | 28. 5. 2008 20:02
reakce na Adraj | 28. 5. 2008 06:33

meleš hovna, mám prachy v APL, tam to taky garantují a je to v poho. s těma seminářema se taky pleteš, ještě jsem teda na žádném nebyl, ale vím jak to probýhá a také vím, že každý úspěšný projekt má své semináře na motivaci atd. no a poslední věc: proč by asi půjčovali prachy lidem, kteří nic nemaj, jak je asi dostanou zpět, když ti lidi nic neplatí?????
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jokec | 28. 5. 2008 18:23
reakce na Adraj | 28. 5. 2008 06:33

I ty hloupý člověče. O systému nic nevíš a kokrháš. A přesně takoví lidé dnes učí naše děti na Vš a píší takové blbosti. A to jsou ti, co až dostanou rozum, tak se radostí zblázní. Bohužel, budou na tom úplně stejně jako před tím. Chceš tedy říci, že vysokoškolsky erudovaní lidé, právníci, inženýří, ekonomové, daˇbový poradci a další jsou hloupější než Ty. Zamysli se, pokud máš ještě kousek mozku.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

disc1aimer | 28. 5. 2008 05:14

Je skoda, ze autor nejspis o situaci v 90. letech nic nevi a tak se musi dopustit plagiatorstvi (nektere odstavce opsane, jinak bez citace) http://www.komodity.cz/Ceske-tunely-kuponova-privatizace-(BNavratil)-x3058
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Předplaťte si tištěný Finmag

Předplaťte si tištěný Finmag

Baví vás články, které každý den publikujeme na Finmagu? Pak vás bude bavit i tištěný FINMAG. Roční předplatné vyjde na 294 korun (za jedno číslo zaplatíte 49 korun). A nebojte, platit můžete i kartou.

Arsen Lazarevič
Ekonomický publicista. Narodil se v Bělehradu, v České republice žije trvale od svých pěti let. Na Finmagu začínal, dnes působí na serveru Měšec.

Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!