Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Zdravá krize?

| 26. 3. 2008

Česká ekonomika jako by zůstávala imunní vůči světovým vlivům. Ve skutečnosti však je to jen tím, že česká lokomotiva v podobě trhu nemovitostí vyjela z nádraží mnohem později než ve vyspělých zemích.

Zdravá krize?
Krize na finančních trzích se opět vyhrotila koncem předminulého týdne, kdy se do nezvladatelných potíží dostala pátá největší americká investiční banka Bear Stearns.
 
Na pomoc přispěchala za vydatné podpory Federálního rezervního systému (Fed) a ministerstva financí konkurenční JPMorgan Chase & Co. Banku koupila za pouhé dva dolary za akcii, přestože ještě v pátek 14. března stála akcie 30 dolarů.

Zaskočení a značně rozezlení akcionáři Bear Stearns zvažují právní kroky. Kromě ceny je překvapilo také to, že nový majitel banky byl vybrán takřka přes noc.

Podobně rychlé převzetí velké banky pamatujeme i v Česku z roku 2000. Tehdejší uvalení nucené správy na IPB a následný prodej do rukou konkurenční ČSOB byl však z globálního hlediska jen drobnou lapálií.

V Americe se nyní hraje o mnohem více – o důvěru ve finanční systém, která je silně narušena po kolapsu na úvěrovém a hypotečním trhu. Vážnost situace naznačuje i chování samotného Fedu, který v USA plní roli centrální banky a v tomto případě sáhl k nevídaným opatřením. Prostřednictvím JP Morgan poskytl bance Bear Stearns krátkodobé financování.

Postup, kdy Fed půjčuje přes jinou banku, se používal za hospodářské krize 30. let, od té doby však zřídka. Zároveň americká centrální banka pumpuje na trhy další miliardy a snižuje razantně úrokové sazby.

Snaží se tak zmírnit hloubku a dopady recese, o níž se v USA již delší dobu hlasitě hovoří. Jde tedy o hodně. Problémy ve Spojených státech amerických se totiž přelévají do celého světa.

Uprostřed července 2007 otiskl časopis Fortune článek s názvem The Greatest Economic Boom Ever – největší ekonomický boom v historii. „Toto je zdaleka nejsilnější stav globální ekonomiky, jaký jsem viděl během své kariéry,“ uvedl v článku americký ministr financí Hank Paulsen. A byla to pravda. Tehdy, na vrcholu léta 2007, to ještě pravda byla.

Článek však nebyl naivní oslavou bezproblémové hladké cesty k samým pozitivům a sociálním jistotám. Jeho autor Rik Kirkland celkem na rovinu napsal, že „každý boom vede k finančním excesům, které způsobí jeho konec“. Byla to rovněž pravda. A zůstává to pravdou i nyní, na konci prvního čtvrtletí 2008.

Dobře známé a mnohokrát popsané excesy v oblasti substandardních hypoték (podrobněji viz stranu 35) způsobily konec boomu doslova pár týdnů poté, co citovaný článek 12. července 2007 vyšel. Začátkem srpna prakticky zamrzly obchody s kreditními deriváty, zvýšily se rizikové prémie i pro ostatní rizikové cenné papíry. Trhy začaly být najednou mnohem ostražitější. A největší ekonomický boom v historii byl u konce.

Problémy americké ekonomiky lze rozdělit do dvou kategorií. Za prvé, potíže plynoucí z prudkého oslabení stavebnictví a obchodu s nemovitostmi. Tato odvětví byla již koncem roku 2007 prokazatelně postižena silnou recesí. Ta se promítla do zpomalení celkového růstu hrubého domácího produktu ve třetím čtvrtletí 2007 na pouhých 0,6 procenta.

NERADOSTNÉ VYHLÍDKY
Je tedy pravděpodobné, byť nikoli jisté, že americká ekonomika zaznamená během roku 2008 recesi. Připomeňme, že recese je „oficiálně“ definována jako dvě po sobě následující čtvrtletí hospodářského poklesu.

Velmi se liší názory, jak hluboká tato recese může být. Někteří významní ekonomové jsou značně pesimističtí. Bývalý předseda rady guvernérů Federálního rezervního systému Alan Greenspan předpovídal jako jeden z mála recesi již v únoru 2007. Nyní uvádí, že „současná recese je první od druhé světové války, která začala, když úrokové sazby již klesají… Poprvé v historii vláda nemá fiskální politiku, která by mohla čelit ekonomickým těžkostem“.

Podobného názoru je uznávaný ekonom Martin Feldstein, který byl jedním z možných Greenspanových nástupců: „Ačkoli je příliš brzy tvrdit, zda Spojené státy americké vstoupily do recese, přibývají indicie, že se tak již stalo… Jestli recese přece jen bude, může trvat déle a být bolestivější než několik minulých hospodářských poklesů vzhledem ke svému původu a charakteru.“

Původem a charakterem Feldstein míní skutečnost, že minulé recese bývaly způsobovány zvýšením úrokových sazeb v rámci protiinflačních opatření – a po uvolnění sazeb tyto recese zase rychle odezněly. „Klíčová příčina nynějšího zpomalení a potenciální recese nebylo zpřísnění měnové politiky, nýbrž splasknutí bubliny cen nemovitostí po šesti letech mimořádně rychlého růstu cen.“

Nicméně i velmi pesimistický Feldstein používá kouzelnou formulaci, „jestli recese přece jen bude“. Navzdory extrémně chmurnému tónu Feldsteina, Greenspana, Krugmana, Roubiniho a mnoha dalších existují i názory, že americká ekonomika z problémů „vyklouzne“ s pouhým zpomalením růstu.

Tohoto názoru je například Edward Leamer z University of California. Podle jeho názoru ekonomika v letošním druhém čtvrtletí poklesne o 0,4 procenta, a poté se zotaví, takže „oficiální“ recese nenastane.

Nicméně ani Leamer nenabízí mnoho důvodů k jásání: „Na rozdíl od předchozích recesí ekonomika nevykáže dramatické zlepšení po období pomalého růstu,“ předpovídá ekonom, který má z minulosti výborné předpovědní skóre.

„Během posledních deseti let měla americká ekonomika dvě lokomotivy,“ uvádí dále Leamer. Má na mysli technologie koncem 90. let a bydlení v nedávné době. „V blízké budoucnosti však další lokomotiva není. Nemáme tedy důvod pro velký optimismus.“

Názory se tedy liší kvantitativně (jak vážné to bude), ale celkově panuje jasný konsenzus, že ať už bude splněna technická definice recese či nikoli, americkou ekonomiku čeká ještě několik neradostných měsíců.

UŠKRCENÝ TRH

Druhou kategorií problémů je situace v bankovnictví. Pád investiční banky Bear Stearns byl důsledkem kombinace dvou faktorů: obav z recese a nedůvěry na mezibankovních finančních trzích. Nedůvěra je způsobena nejistotou ohledně rozsahu derivátových cenných papírů obsahujících neslavně proslulé substandardní hypotéky.

Z celkového odhadovaného objemu 285 miliard dolarů úvěrových ztrát jich bylo napočítáno jen asi něco přes polovinu, odhaduje agentura Standard & Poor’s. Zbytek se stále kdesi toulá. Nikdo neví, kde se ztráty objeví, a které bance mohou zatížit bilanci do té míry, aby ohrozily její solventnost. Agentura Standard & Poor’s nicméně svoji zprávu interpretuje optimisticky, ve smyslu „z nejhoršího jsme venku“.

Banky kvůli předběžné opatrnosti omezují krátkodobé mezibankovní úvěry, protože riziko protistrany je doslova nevypočitatelné. Situace trochu připomíná scénu z filmu Císařův pekař a pekařův císař, kde se žádný z dvořanů nechce napít vína, protože nevědí, který pohár je otrávený.

Jenomže ve snaze omezit vlastní riziko banky škrtí trh. Zdraví každé banky záleží hlavně na důvěře jiných bank ve schopnost dostát finančním závazkům. Banky tedy hromadí hotové peníze, místo aby je půjčovaly, což paradoxně způsobuje růst rizika pro všechny. Pro slabší kusy může být riziko fatální, jak jsme viděli v případě Bear Stearns.

CELOSVĚTOVÉ DOPADY

Otázka, zda americká recese (či snad zpomalení) postihne Evropu, je bezpředmětná. Již se stalo. Začátkem podzimu se takřka „položily“ dvě německé banky, IKB Deutsche Industriebank a Landesbank Sachsen se sídlem v Lipsku. Britská banka Northern Rock zkrachovala již na podzim 2007 poté, co po více než třiceti letech nastal v Británii klasický „run“ na banku.

Makroekonomicky důležitější je však zpomalení tvorby hypotečních úvěrů, oslabení spotřebitelské poptávky a vzestup inflace. V lednu 2008 vzrostl objem úvěrů na bydlení v eurozóně meziročně jen o 6,9 procenta, zatímco v březnu 2007 rostly tyto úvěry meziročně o devět procent. Pokles dynamiky hypotečních úvěrů spolehlivě signalizoval stagnaci ekonomik EU v letech 2001 až 2004. Také evropské banky nyní šlapou na brzdu, pokud jde o poskytování hypoték.

Přes veškerou snahu Evropské centrální banky (ECB) v roce 2008 ekonomiky na starém kontinentu nutně zpomalí. Všechna analytická pracoviště dnes přehodnocují odhady růstu směrem dolů.

ECB se tedy bojí hospodářského zpomalení i bankovní krize. Proto do oběhu pouští značné objemy peněz. Měnová zásoba M3 vzrostla v lednu meziročně o 11,1 procenta. Expanzivní měnová politika banky se pochopitelně musí projevit v inflaci, což od ledna pociťují spotřebitelé v různých částech Evropy, samozřejmě včetně ČR.

V ČESKU SE ZPOŽDĚNÍM

Česká ekonomika jako by zůstávala imunní vůči světovým vlivům. Ve skutečnosti však je to jen tím, že česká lokomotiva v podobě trhu nemovitostí vyjela z nádraží mnohem později než ve vyspělých zemích.

Český trh úvěrů vzrostl v lednu 2008 meziročně o 26,7 procenta. Objem hypoték meziročně vzrostl o impozantních 36,1 procenta. Takto heroické výkony však nemůže český úvěrový trh poskytovat donekonečna. Jednou musí nastat vystřízlivění, přičemž dopady na ceny nemovitostí mohou být zajímavé.

Ochlazení evropského růstu se projeví i na české ekonomice. Předchozí stagnace západoevropských ekonomik (2001 až 2004) časově kolidovala s poklesem úrokových sazeb v ČR, s rozvojem hypotečních úvěrů, s přílivem zahraničních investic a se vstupem demograficky silných skupin do nejproduktivnějšího věku.

Mezinárodní vlivy se nás tehdy zdánlivě netýkaly. Nyní je však hypoteční boom na vrcholu sil a bude spíše mírně zpomalovat. Prostor pro příliv dalšího zahraničního kapitálu je omezen nedostatkem pracovních sil, a kromě toho se české mzdy stávají stále dražšími. Během let 2008 až 2009 se tedy světový vývoj projeví mnohem více než kdy dříve.

OZDRAVNÁ KÚRA

Přesto však lze najít i příznivé stránky nedávných problémů. Pokles cen nemovitostí v USA způsobí jejich lepší cenovou dostupnost. Dostupné bydlení se již během posledních deseti let kladně promítlo do americké porodnosti. Americké komerční banky mají stále velmi zdravé bilance, které jsou plně kryty rezervami.

Americké akcie nejsou předražené jako v roce 2000 – tříletý medvědí trh tedy patrně nehrozí. Důležitý trh krátkodobých komerčních papírů je stále likvidní; během let 2000 až 2003 jeho likvidita padala.

Mechanismy trhu práce fungují dobře. Americký průmysl (jiný než stavební) je rovněž v dobrém stavu. Slabý dolar zlepšuje konkurenční schopnost. Výnosy amerických státních dluhopisů jsou nízké po celé délce výnosové křivky, což signalizuje, že vláda Spojených států amerických je stále pokládána za naprosto bezpečného dlužníka.

Každopádně však bude ještě několik měsíců trvat, než odezní panika v bankovním sektoru. Zhruba stejnou dobu může trvat, než přejde recese vyvolaná vývojem na trhu nemovitostí. A pak na nádraží přijede nějaká další lokomotiva.

Autor je ředitel pro strategii Partners. Psáno pro časopis Euro.

Vložit komentář

Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat. Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.

Diskuze

Další příspěvky v diskuzi (51 komentářů)

NewSoftOEMforums | 21. 5. 2008 03:01

http://www.bfsurfboards.com.br/forum/viewtopic.php?p=9&sid=de198ecbf8134078dddb4e749d060ada[b][u]Microsoft Windows XP Professional SP2 - $59.95..!!![/b][/u][url=http:/ /3dhanoi.com/forum/viewtopic.p hp?p=17344][b][u]AutodeskAutoSketch 9.0 - $29.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]AutoCAD 2008 Spanish - $159.95, easy download..!!![/b][/u]http://3d hanoi.com/forum/viewtopic.php? p=17344http://www.reincarnatio nguild.com/forum/memberlist.ph p?mode=joined&order=A SC&start=50& sid=1b106e0dcc655cd0189e2b4f74 e89fe1[b][u]Autodesk3ds Max 8 - $119.95..!!![/b][/u][url=http: //www.reincarnationguild.com/f orum/memberlist.php?mode=joine d&order=ASC& start=50&sid=1b106e0d cc655cd0189e2b4f74e89fe1][b][u ]AutodeskArchitectural Studio 3.1 - $39.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk AutoCAD Electrical 2006 - $110.00, easy download..!!![/b][/u][url=http ://jailthemccanns.com/forum/me mberlist.php?sid=663d730a62d9e 3d41ffbf1f7fdf08108][b][u]Auto desk3ds Max 8 - $119.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk Survey 2006 - $99.95, easy download..!!![/b][/u]http://ww w.4um.gr/viewtopic.php?t=13amp;sid=6f03e45ba6bbfdd02ab 09f4d57f8d91e&mforum= pixpot[b][u]McAfeeCleanBoot v1.0 - $9.95..!!![/b][/u][url=http:// www.graidiandesigns.com/member list.php?sid=bb47dbf5d72f3ea02 bd9892a8d2a02f7][b][u]Autodesk Raster Design 2006 - $129.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk MAP 3D 2007 - $149.95, easy download..!!![/b][/u][url=http ://www.bfsurfboards.com.br/for um/memberlist.php?sid=bbcb06d3 55d70484a0719b38da68638e][b][u ]AutodeskAutoSketch 9.0 - $29.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk 3ds Max 9 - $149.95, easy download..!!![/b][/u][b][u]Ado beAcrobat Distiller 6 - $99.95..!!![/b][/u][url=http:/ /www.rwdmag.com/forum/showthre ad.php?p=1802929][b][u]Autodes kCivil 3D 2006 - $129.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk Architectural Desktop 2006 - $119.95, easy download..!!![/b][/u][url=http ://www.4um.gr/viewtopic.php?t= 13&sid=6f03e45ba6bbfd d02ab09f4d57f8d91e&mf orum=pixpo][b][u
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

NewSoftOEMforums | 21. 5. 2008 03:01

http://www.bfsurfboards.com.br/forum/viewtopic.php?p=9&sid=de198ecbf8134078dddb4e749d060ada[b][u]Microsoft Windows XP Professional SP2 - $59.95..!!![/b][/u][url=http:/ /3dhanoi.com/forum/viewtopic.p hp?p=17344][b][u]AutodeskAutoSketch 9.0 - $29.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]AutoCAD 2008 Spanish - $159.95, easy download..!!![/b][/u]http://3d hanoi.com/forum/viewtopic.php? p=17344http://www.reincarnatio nguild.com/forum/memberlist.ph p?mode=joined&order=A SC&start=50& sid=1b106e0dcc655cd0189e2b4f74 e89fe1[b][u]Autodesk3ds Max 8 - $119.95..!!![/b][/u][url=http: //www.reincarnationguild.com/f orum/memberlist.php?mode=joine d&order=ASC& start=50&sid=1b106e0d cc655cd0189e2b4f74e89fe1][b][u ]AutodeskArchitectural Studio 3.1 - $39.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk AutoCAD Electrical 2006 - $110.00, easy download..!!![/b][/u][url=http ://jailthemccanns.com/forum/me mberlist.php?sid=663d730a62d9e 3d41ffbf1f7fdf08108][b][u]Auto desk3ds Max 8 - $119.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk Survey 2006 - $99.95, easy download..!!![/b][/u]http://ww w.4um.gr/viewtopic.php?t=13amp;sid=6f03e45ba6bbfdd02ab 09f4d57f8d91e&mforum= pixpot[b][u]McAfeeCleanBoot v1.0 - $9.95..!!![/b][/u][url=http:// www.graidiandesigns.com/member list.php?sid=bb47dbf5d72f3ea02 bd9892a8d2a02f7][b][u]Autodesk Raster Design 2006 - $129.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk MAP 3D 2007 - $149.95, easy download..!!![/b][/u][url=http ://www.bfsurfboards.com.br/for um/memberlist.php?sid=bbcb06d3 55d70484a0719b38da68638e][b][u ]AutodeskAutoSketch 9.0 - $29.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk 3ds Max 9 - $149.95, easy download..!!![/b][/u][b][u]Ado beAcrobat Distiller 6 - $99.95..!!![/b][/u][url=http:/ /www.rwdmag.com/forum/showthre ad.php?p=1802929][b][u]Autodes kCivil 3D 2006 - $129.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk Architectural Desktop 2006 - $119.95, easy download..!!![/b][/u][url=http ://www.4um.gr/viewtopic.php?t= 13&sid=6f03e45ba6bbfd d02ab09f4d57f8d91e&mf orum=pixpo][b][u
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

NewSoftOEMforums | 21. 5. 2008 03:00

http://www.bfsurfboards.com.br/forum/viewtopic.php?p=9&sid=de198ecbf8134078dddb4e749d060ada[b][u]Microsoft Windows XP Professional SP2 - $59.95..!!![/b][/u][url=http:/ /3dhanoi.com/forum/viewtopic.p hp?p=17344][b][u]AutodeskAutoSketch 9.0 - $29.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]AutoCAD 2008 Spanish - $159.95, easy download..!!![/b][/u]http://3d hanoi.com/forum/viewtopic.php? p=17344http://www.reincarnatio nguild.com/forum/memberlist.ph p?mode=joined&order=A SC&start=50& sid=1b106e0dcc655cd0189e2b4f74 e89fe1[b][u]Autodesk3ds Max 8 - $119.95..!!![/b][/u][url=http: //www.reincarnationguild.com/f orum/memberlist.php?mode=joine d&order=ASC& start=50&sid=1b106e0d cc655cd0189e2b4f74e89fe1][b][u ]AutodeskArchitectural Studio 3.1 - $39.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk AutoCAD Electrical 2006 - $110.00, easy download..!!![/b][/u][url=http ://jailthemccanns.com/forum/me mberlist.php?sid=663d730a62d9e 3d41ffbf1f7fdf08108][b][u]Auto desk3ds Max 8 - $119.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk Survey 2006 - $99.95, easy download..!!![/b][/u]http://ww w.4um.gr/viewtopic.php?t=13amp;sid=6f03e45ba6bbfdd02ab 09f4d57f8d91e&mforum= pixpot[b][u]McAfeeCleanBoot v1.0 - $9.95..!!![/b][/u][url=http:// www.graidiandesigns.com/member list.php?sid=bb47dbf5d72f3ea02 bd9892a8d2a02f7][b][u]Autodesk Raster Design 2006 - $129.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk MAP 3D 2007 - $149.95, easy download..!!![/b][/u][url=http ://www.bfsurfboards.com.br/for um/memberlist.php?sid=bbcb06d3 55d70484a0719b38da68638e][b][u ]AutodeskAutoSketch 9.0 - $29.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk 3ds Max 9 - $149.95, easy download..!!![/b][/u][b][u]Ado beAcrobat Distiller 6 - $99.95..!!![/b][/u][url=http:/ /www.rwdmag.com/forum/showthre ad.php?p=1802929][b][u]Autodes kCivil 3D 2006 - $129.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk Architectural Desktop 2006 - $119.95, easy download..!!![/b][/u][url=http ://www.4um.gr/viewtopic.php?t= 13&sid=6f03e45ba6bbfd d02ab09f4d57f8d91e&mf orum=pixpo][b][u
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

NewSoftOEMforums | 21. 5. 2008 03:00

http://www.bfsurfboards.com.br/forum/viewtopic.php?p=9&sid=de198ecbf8134078dddb4e749d060ada[b][u]Microsoft Windows XP Professional SP2 - $59.95..!!![/b][/u][url=http:/ /3dhanoi.com/forum/viewtopic.p hp?p=17344][b][u]AutodeskAutoSketch 9.0 - $29.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]AutoCAD 2008 Spanish - $159.95, easy download..!!![/b][/u]http://3d hanoi.com/forum/viewtopic.php? p=17344http://www.reincarnatio nguild.com/forum/memberlist.ph p?mode=joined&order=A SC&start=50& sid=1b106e0dcc655cd0189e2b4f74 e89fe1[b][u]Autodesk3ds Max 8 - $119.95..!!![/b][/u][url=http: //www.reincarnationguild.com/f orum/memberlist.php?mode=joine d&order=ASC& start=50&sid=1b106e0d cc655cd0189e2b4f74e89fe1][b][u ]AutodeskArchitectural Studio 3.1 - $39.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk AutoCAD Electrical 2006 - $110.00, easy download..!!![/b][/u][url=http ://jailthemccanns.com/forum/me mberlist.php?sid=663d730a62d9e 3d41ffbf1f7fdf08108][b][u]Auto desk3ds Max 8 - $119.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk Survey 2006 - $99.95, easy download..!!![/b][/u]http://ww w.4um.gr/viewtopic.php?t=13amp;sid=6f03e45ba6bbfdd02ab 09f4d57f8d91e&mforum= pixpot[b][u]McAfeeCleanBoot v1.0 - $9.95..!!![/b][/u][url=http:// www.graidiandesigns.com/member list.php?sid=bb47dbf5d72f3ea02 bd9892a8d2a02f7][b][u]Autodesk Raster Design 2006 - $129.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk MAP 3D 2007 - $149.95, easy download..!!![/b][/u][url=http ://www.bfsurfboards.com.br/for um/memberlist.php?sid=bbcb06d3 55d70484a0719b38da68638e][b][u ]AutodeskAutoSketch 9.0 - $29.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk 3ds Max 9 - $149.95, easy download..!!![/b][/u][b][u]Ado beAcrobat Distiller 6 - $99.95..!!![/b][/u][url=http:/ /www.rwdmag.com/forum/showthre ad.php?p=1802929][b][u]Autodes kCivil 3D 2006 - $129.95, easy download..!!![/b][/u][/url] - [b][u]Autodesk Architectural Desktop 2006 - $119.95, easy download..!!![/b][/u][url=http ://www.4um.gr/viewtopic.php?t= 13&sid=6f03e45ba6bbfd d02ab09f4d57f8d91e&mf orum=pixpo][b][u
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

CheapestViagraWithoutPrescription | 19. 5. 2008 23:27

http://viagra-without-prescription.net[b][u]GENERIC VIAGRA for Low Price - 90 pills x 100mg = $101.95 (Visa, Mastercard) . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![/b][/u]BUY 180 pills VIAGRA with your VISA or Master Card! . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![url=http://www.new viagraforum.medsjoy.biz][img]h ttp://www.bestviagrabuy.net/pi cs/cialis-soft.gif[/img][/url] [url=http://www.newviagraforum .medsjoy.biz/?lang=fr][img]htt p://www.bestviagrabuy.net/pics /viagra_fr.gif[/img][/url][url =http://www.newviagraforum.med sjoy.biz/?lang=de][img]http:// www.bestviagrabuy.net/pics/via gra-soft_ger.gif[/img][/url][u rl=http://www.newviagraforum.m edsjoy.biz/?lang=es][img]http: //www.bestviagrabuy.net/pics/c ialis-soft_es.gif[/img][/url]h ttp://1comprar-viagra.net[url= http://viagra-without-prescrip tion.net]VIAGRA100mg.! BRAND Viagra?‚?®100mgX1O $109 EMS delivery[/url] - VIAGRA 100mg.! BUY WITHOUT PRESCRIPTION..!! ONLINE PHARMACY..!! FREE SHIPPING..!![url=http://www.ne wrxforum03.kokoom.com/cialis-c ompare-levitra-viagra.html]VIA GRA100mg.! ONLINE PHARMACY IN U.K...!!! BUY ACOMPLIA LEVITRA TRAMADOL.![/url] - VIAGRA 100mg.! ONLINE PHARMACY IN CANADA...!!! BUY WITHOUT PRESCRIPTION..!!CHEAP VIAGRA 50 mg.! Online Pharmacy - Cheap Generic Meds. BUY WITHOUT PRESCRIPTION..!!CHEAP VIAGRA 50 mg.! Lowest Prices on Tramadol. Stop PAIN! Free Worldwide Shipping!CHEAP VIAGRA 50 mg.! Tramadol Online at a Reasonable Price! Stop pain now! Free 2day Air Shipping!CHEAP VIAGRA 50 mg.! Top Offers for Mens Health Medications. Fast Worldwide Shipping!CHEAP VIAGRA 50 mg.! Simply Drugstore - Lowest Prices on Pills (Generic)CHEAP VIAGRA 50 mg.! Online Pharmacy - Brand and Generic MedicationsCHEAP VIAGRA 50 mg.! Antibiotics from Canada. Fast Worldwide Shipping. Free Bonus Pills!CHEAP VIAGRA 50 mg.! Cheap Tramadol (Ultram) Online Pharmacy ..!!CHEAP VIAGRA 50 mg.! Online Pharmacy from Canada. Worldwide Shipping. Discount Prices!CHEAP VIAGRA 50 mg.! The Official Meds - Cheap Brand and Generic Medications. Worldwide Shipping!CHEAP VI
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

DownloadNowCheapOemSOFT | 19. 5. 2008 04:15

[b][u]crack DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE mac[/b][/u]http://www.oemcheap estsoft.net/info-Adobe_Creativ e_Suite_2_Premium.html[url=htt p://www.oemcheapestsoft.net]ol dsoftware DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE CS3.3 mac[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE 3 design standard edition[url=http://www.oemchea pestsoft.net/info-Adobe_Creati ve_Suite_3__Web_Premium.html]D OWNLOADADOBE CREATIVE SUITE[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE CS3 premium[url=http://www.oemchea pestsoft.net/info-Adobe_Creati ve_Suite_2_Premium.html]DOWNLO ADADOBE CREATIVE SUITE cs3[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE 3 design key gen[url=http://www.oemcheapest soft.net/info-Adobe_Creative_S uite_3_Design_Premium.html]DOW NLOADADOBE CREATIVE SUITE 3 web premium upgrade[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE cs 1 serial[url=http://www.oemcheap estsoft.net/info-Adobe_Creativ e_Suite_2_Premium_for_MAC.html ]DOWNLOADADOBE CREATIVE SUITE training glasgow[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE CS3 premium guide[url=http://www.adobe-cre ative-suite.downloadgreatoem.n et]DOWNLOADADOBE CREATIVE SUITE 3 training dmacc[/url] - buy cheap software DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE 3
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

DownloadNowCheapOemSOFT | 19. 5. 2008 04:15

[b][u]crack DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE mac[/b][/u]http://www.oemcheap estsoft.net/info-Adobe_Creativ e_Suite_2_Premium.html[url=htt p://www.oemcheapestsoft.net]ol dsoftware DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE CS3.3 mac[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE 3 design standard edition[url=http://www.oemchea pestsoft.net/info-Adobe_Creati ve_Suite_3__Web_Premium.html]D OWNLOADADOBE CREATIVE SUITE[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE CS3 premium[url=http://www.oemchea pestsoft.net/info-Adobe_Creati ve_Suite_2_Premium.html]DOWNLO ADADOBE CREATIVE SUITE cs3[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE 3 design key gen[url=http://www.oemcheapest soft.net/info-Adobe_Creative_S uite_3_Design_Premium.html]DOW NLOADADOBE CREATIVE SUITE 3 web premium upgrade[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE cs 1 serial[url=http://www.oemcheap estsoft.net/info-Adobe_Creativ e_Suite_2_Premium_for_MAC.html ]DOWNLOADADOBE CREATIVE SUITE training glasgow[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE CS3 premium guide[url=http://www.adobe-cre ative-suite.downloadgreatoem.n et]DOWNLOADADOBE CREATIVE SUITE 3 training dmacc[/url] - buy cheap software DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE 3
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

DownloadNowCheapOemSOFT | 19. 5. 2008 04:14

[b][u]crack DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE mac[/b][/u]http://www.oemcheap estsoft.net/info-Adobe_Creativ e_Suite_2_Premium.html[url=htt p://www.oemcheapestsoft.net]ol dsoftware DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE CS3.3 mac[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE 3 design standard edition[url=http://www.oemchea pestsoft.net/info-Adobe_Creati ve_Suite_3__Web_Premium.html]D OWNLOADADOBE CREATIVE SUITE[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE CS3 premium[url=http://www.oemchea pestsoft.net/info-Adobe_Creati ve_Suite_2_Premium.html]DOWNLO ADADOBE CREATIVE SUITE cs3[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE 3 design key gen[url=http://www.oemcheapest soft.net/info-Adobe_Creative_S uite_3_Design_Premium.html]DOW NLOADADOBE CREATIVE SUITE 3 web premium upgrade[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE cs 1 serial[url=http://www.oemcheap estsoft.net/info-Adobe_Creativ e_Suite_2_Premium_for_MAC.html ]DOWNLOADADOBE CREATIVE SUITE training glasgow[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE CS3 premium guide[url=http://www.adobe-cre ative-suite.downloadgreatoem.n et]DOWNLOADADOBE CREATIVE SUITE 3 training dmacc[/url] - buy cheap software DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE 3
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

DownloadNowCheapOemSOFT | 19. 5. 2008 04:14

[b][u]crack DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE mac[/b][/u]http://www.oemcheap estsoft.net/info-Adobe_Creativ e_Suite_2_Premium.html[url=htt p://www.oemcheapestsoft.net]ol dsoftware DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE CS3.3 mac[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE 3 design standard edition[url=http://www.oemchea pestsoft.net/info-Adobe_Creati ve_Suite_3__Web_Premium.html]D OWNLOADADOBE CREATIVE SUITE[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE CS3 premium[url=http://www.oemchea pestsoft.net/info-Adobe_Creati ve_Suite_2_Premium.html]DOWNLO ADADOBE CREATIVE SUITE cs3[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE 3 design key gen[url=http://www.oemcheapest soft.net/info-Adobe_Creative_S uite_3_Design_Premium.html]DOW NLOADADOBE CREATIVE SUITE 3 web premium upgrade[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE cs 1 serial[url=http://www.oemcheap estsoft.net/info-Adobe_Creativ e_Suite_2_Premium_for_MAC.html ]DOWNLOADADOBE CREATIVE SUITE training glasgow[/url] - DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE CS3 premium guide[url=http://www.adobe-cre ative-suite.downloadgreatoem.n et]DOWNLOADADOBE CREATIVE SUITE 3 training dmacc[/url] - buy cheap software DOWNLOAD ADOBE CREATIVE SUITE 3
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

CheapestOnlineUSpharmacy | 17. 5. 2008 08:40

http://1kaufen-viagra.net[b][u]GENERIC VIAGRA for Low Price - 90 pills x 100mg = $101.95 (Visa, Mastercard) . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![/b][/u]BUY 180 pills VIAGRA with your VISA or Master Card! . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![url=http://www.new viagraforum.medsjoy.biz][img]h ttp://www.bestviagrabuy.net/pi cs/cialis-soft.gif[/img][/url] [url=http://www.newviagraforum .medsjoy.biz/?lang=fr][img]htt p://www.bestviagrabuy.net/pics /viagra_fr.gif[/img][/url][url =http://www.newviagraforum.med sjoy.biz/?lang=de][img]http:// www.bestviagrabuy.net/pics/via gra-soft_ger.gif[/img][/url][u rl=http://www.newviagraforum.m edsjoy.biz/?lang=es][img]http: //www.bestviagrabuy.net/pics/c ialis-soft_es.gif[/img][/url]h ttp://1onlinepharmacy4u.net[ur l=http://viagra-without-prescr iption.net]VIAGRA50 mg.! Top Offers for Mens Health Medications. Fast Worldwide Shipping![/url] - VIAGRA 100mg.! ONLINE PHARMACY IN U.K...!!! BUY ACOMPLIA LEVITRA TRAMADOL.![url=http://www.newr xforum03.kokoom.com/cialis-com pare-levitra-viagra.html]VIAGR A100mg.! MEDS AT WHOLESALE PRICE! BUY WITHOUT PRESCRIPTION..!![/url] - VIAGRA 50 mg.! The Official Meds - Cheap Brand and Generic Medications. Worldwide Shipping!VIAGRA 50 mg.! Online Pharmacy - Cheap Generic Meds. BUY WITHOUT PRESCRIPTION..!!VIAGRA 50 mg.! Lowest Prices on Tramadol. Stop PAIN! Free Worldwide Shipping!VIAGRA 50 mg.! Tramadol Online at a Reasonable Price! Stop pain now! Free 2day Air Shipping!VIAGRA 50 mg.! Top Offers for Mens Health Medications. Fast Worldwide Shipping!VIAGRA 50 mg.! Simply Drugstore - Lowest Prices on Pills (Generic)VIAGRA 50 mg.! Online Pharmacy - Brand and Generic MedicationsVIAGRA 50 mg.! Antibiotics from Canada. Fast Worldwide Shipping. Free Bonus Pills!VIAGRA 50 mg.! Cheap Tramadol (Ultram) Online Pharmacy ..!!VIAGRA 50 mg.! Online Pharmacy from Canada. Worldwide Shipping. Discount Prices!VIAGRA 50 mg.! The Official Meds - Cheap Brand and Generic Medications. Worldwide Shipping!VIAGRA 50 mg.! ONLINE PHARMACY: BUY WITHOUT PRESCRIPTI
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

CheapestOnlineUSpharmacy | 17. 5. 2008 08:39

http://1kaufen-viagra.net[b][u]GENERIC VIAGRA for Low Price - 90 pills x 100mg = $101.95 (Visa, Mastercard) . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![/b][/u]BUY 180 pills VIAGRA with your VISA or Master Card! . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![url=http://www.new viagraforum.medsjoy.biz][img]h ttp://www.bestviagrabuy.net/pi cs/cialis-soft.gif[/img][/url] [url=http://www.newviagraforum .medsjoy.biz/?lang=fr][img]htt p://www.bestviagrabuy.net/pics /viagra_fr.gif[/img][/url][url =http://www.newviagraforum.med sjoy.biz/?lang=de][img]http:// www.bestviagrabuy.net/pics/via gra-soft_ger.gif[/img][/url][u rl=http://www.newviagraforum.m edsjoy.biz/?lang=es][img]http: //www.bestviagrabuy.net/pics/c ialis-soft_es.gif[/img][/url]h ttp://1onlinepharmacy4u.net[ur l=http://viagra-without-prescr iption.net]VIAGRA50 mg.! Top Offers for Mens Health Medications. Fast Worldwide Shipping![/url] - VIAGRA 100mg.! ONLINE PHARMACY IN U.K...!!! BUY ACOMPLIA LEVITRA TRAMADOL.![url=http://www.newr xforum03.kokoom.com/cialis-com pare-levitra-viagra.html]VIAGR A100mg.! MEDS AT WHOLESALE PRICE! BUY WITHOUT PRESCRIPTION..!![/url] - VIAGRA 50 mg.! The Official Meds - Cheap Brand and Generic Medications. Worldwide Shipping!VIAGRA 50 mg.! Online Pharmacy - Cheap Generic Meds. BUY WITHOUT PRESCRIPTION..!!VIAGRA 50 mg.! Lowest Prices on Tramadol. Stop PAIN! Free Worldwide Shipping!VIAGRA 50 mg.! Tramadol Online at a Reasonable Price! Stop pain now! Free 2day Air Shipping!VIAGRA 50 mg.! Top Offers for Mens Health Medications. Fast Worldwide Shipping!VIAGRA 50 mg.! Simply Drugstore - Lowest Prices on Pills (Generic)VIAGRA 50 mg.! Online Pharmacy - Brand and Generic MedicationsVIAGRA 50 mg.! Antibiotics from Canada. Fast Worldwide Shipping. Free Bonus Pills!VIAGRA 50 mg.! Cheap Tramadol (Ultram) Online Pharmacy ..!!VIAGRA 50 mg.! Online Pharmacy from Canada. Worldwide Shipping. Discount Prices!VIAGRA 50 mg.! The Official Meds - Cheap Brand and Generic Medications. Worldwide Shipping!VIAGRA 50 mg.! ONLINE PHARMACY: BUY WITHOUT PRESCRIPTI
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

CheapestOnlineUSpharmacy | 17. 5. 2008 08:39

http://1kaufen-viagra.net[b][u]GENERIC VIAGRA for Low Price - 90 pills x 100mg = $101.95 (Visa, Mastercard) . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![/b][/u]BUY 180 pills VIAGRA with your VISA or Master Card! . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![url=http://www.new viagraforum.medsjoy.biz][img]h ttp://www.bestviagrabuy.net/pi cs/cialis-soft.gif[/img][/url] [url=http://www.newviagraforum .medsjoy.biz/?lang=fr][img]htt p://www.bestviagrabuy.net/pics /viagra_fr.gif[/img][/url][url =http://www.newviagraforum.med sjoy.biz/?lang=de][img]http:// www.bestviagrabuy.net/pics/via gra-soft_ger.gif[/img][/url][u rl=http://www.newviagraforum.m edsjoy.biz/?lang=es][img]http: //www.bestviagrabuy.net/pics/c ialis-soft_es.gif[/img][/url]h ttp://1onlinepharmacy4u.net[ur l=http://viagra-without-prescr iption.net]VIAGRA50 mg.! Top Offers for Mens Health Medications. Fast Worldwide Shipping![/url] - VIAGRA 100mg.! ONLINE PHARMACY IN U.K...!!! BUY ACOMPLIA LEVITRA TRAMADOL.![url=http://www.newr xforum03.kokoom.com/cialis-com pare-levitra-viagra.html]VIAGR A100mg.! MEDS AT WHOLESALE PRICE! BUY WITHOUT PRESCRIPTION..!![/url] - VIAGRA 50 mg.! The Official Meds - Cheap Brand and Generic Medications. Worldwide Shipping!VIAGRA 50 mg.! Online Pharmacy - Cheap Generic Meds. BUY WITHOUT PRESCRIPTION..!!VIAGRA 50 mg.! Lowest Prices on Tramadol. Stop PAIN! Free Worldwide Shipping!VIAGRA 50 mg.! Tramadol Online at a Reasonable Price! Stop pain now! Free 2day Air Shipping!VIAGRA 50 mg.! Top Offers for Mens Health Medications. Fast Worldwide Shipping!VIAGRA 50 mg.! Simply Drugstore - Lowest Prices on Pills (Generic)VIAGRA 50 mg.! Online Pharmacy - Brand and Generic MedicationsVIAGRA 50 mg.! Antibiotics from Canada. Fast Worldwide Shipping. Free Bonus Pills!VIAGRA 50 mg.! Cheap Tramadol (Ultram) Online Pharmacy ..!!VIAGRA 50 mg.! Online Pharmacy from Canada. Worldwide Shipping. Discount Prices!VIAGRA 50 mg.! The Official Meds - Cheap Brand and Generic Medications. Worldwide Shipping!VIAGRA 50 mg.! ONLINE PHARMACY: BUY WITHOUT PRESCRIPTI
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

CheapestOnlineUSpharmacy | 17. 5. 2008 08:38

http://1kaufen-viagra.net[b][u]GENERIC VIAGRA for Low Price - 90 pills x 100mg = $101.95 (Visa, Mastercard) . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![/b][/u]BUY 180 pills VIAGRA with your VISA or Master Card! . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![url=http://www.new viagraforum.medsjoy.biz][img]h ttp://www.bestviagrabuy.net/pi cs/cialis-soft.gif[/img][/url] [url=http://www.newviagraforum .medsjoy.biz/?lang=fr][img]htt p://www.bestviagrabuy.net/pics /viagra_fr.gif[/img][/url][url =http://www.newviagraforum.med sjoy.biz/?lang=de][img]http:// www.bestviagrabuy.net/pics/via gra-soft_ger.gif[/img][/url][u rl=http://www.newviagraforum.m edsjoy.biz/?lang=es][img]http: //www.bestviagrabuy.net/pics/c ialis-soft_es.gif[/img][/url]h ttp://1onlinepharmacy4u.net[ur l=http://viagra-without-prescr iption.net]VIAGRA50 mg.! Top Offers for Mens Health Medications. Fast Worldwide Shipping![/url] - VIAGRA 100mg.! ONLINE PHARMACY IN U.K...!!! BUY ACOMPLIA LEVITRA TRAMADOL.![url=http://www.newr xforum03.kokoom.com/cialis-com pare-levitra-viagra.html]VIAGR A100mg.! MEDS AT WHOLESALE PRICE! BUY WITHOUT PRESCRIPTION..!![/url] - VIAGRA 50 mg.! The Official Meds - Cheap Brand and Generic Medications. Worldwide Shipping!VIAGRA 50 mg.! Online Pharmacy - Cheap Generic Meds. BUY WITHOUT PRESCRIPTION..!!VIAGRA 50 mg.! Lowest Prices on Tramadol. Stop PAIN! Free Worldwide Shipping!VIAGRA 50 mg.! Tramadol Online at a Reasonable Price! Stop pain now! Free 2day Air Shipping!VIAGRA 50 mg.! Top Offers for Mens Health Medications. Fast Worldwide Shipping!VIAGRA 50 mg.! Simply Drugstore - Lowest Prices on Pills (Generic)VIAGRA 50 mg.! Online Pharmacy - Brand and Generic MedicationsVIAGRA 50 mg.! Antibiotics from Canada. Fast Worldwide Shipping. Free Bonus Pills!VIAGRA 50 mg.! Cheap Tramadol (Ultram) Online Pharmacy ..!!VIAGRA 50 mg.! Online Pharmacy from Canada. Worldwide Shipping. Discount Prices!VIAGRA 50 mg.! The Official Meds - Cheap Brand and Generic Medications. Worldwide Shipping!VIAGRA 50 mg.! ONLINE PHARMACY: BUY WITHOUT PRESCRIPTI
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

ComprarViagraBarato | 17. 5. 2008 07:01

[b][u]GENERIC VIAGRA for Low Price - 90 pills x 100mg = $101.95 (Visa, Mastercard) . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![/b][/u]BUY 180 pills VIAGRA with your VISA or Master Card! . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![url=http://www.new viagraforum.medsjoy.biz][img]h ttp://www.bestviagrabuy.net/pi cs/cialis-soft.gif[/img][/url] [url=http://www.newviagraforum .medsjoy.biz/?lang=fr][img]htt p://www.bestviagrabuy.net/pics /viagra_fr.gif[/img][/url][url =http://www.newviagraforum.med sjoy.biz/?lang=de][img]http:// www.bestviagrabuy.net/pics/via gra-soft_ger.gif[/img][/url][u rl=http://www.newviagraforum.m edsjoy.biz/?lang=es][img]http: //www.bestviagrabuy.net/pics/c ialis-soft_es.gif[/img][/url]V IAGRA50 mg.! Buy Viagra Online! BUY WITHOUT PRESCRIPTION..!!http://1online pharmacy4u.netCOMPRARVIAGRA.! Empaquetado 100mg x 30 comprimido.! EURO 1.88 Per comprimado.! Precio=EURO 56.30 > SUPER BARATO..!!![url=http://1compra r-viagra.net]COMPRARVIAGRA.! Empaquetado 100mg x 120 comprimido.! EURO 1.05 Per comprimado.! Precio=EURO 126.05 > SUPER BARATO..!!![/url] - COMPRAR VIAGRA.! Empaquetado 100mg x 10 comprimido.! EURO 2.11 Per comprimado.! Precio=EURO 21.09 > SUPER BARATO..!!![url=http://www.new rxforum03.kokoom.com/cialis-co mpare-levitra-viagra.html]VIAG RA50 mg.! The Official Meds - Cheap Brand and Generic Medications. Worldwide Shipping![/url] - VIAGRA 100mg.! The Best Online Pharmacy Sites on the InternetVIAGRA 50 mg.! Tramadol Online at a Reasonable Price! Stop pain now! Free 2day Air Shipping!
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

ComprarViagraBarato | 17. 5. 2008 07:00

[b][u]GENERIC VIAGRA for Low Price - 90 pills x 100mg = $101.95 (Visa, Mastercard) . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![/b][/u]BUY 180 pills VIAGRA with your VISA or Master Card! . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![url=http://www.new viagraforum.medsjoy.biz][img]h ttp://www.bestviagrabuy.net/pi cs/cialis-soft.gif[/img][/url] [url=http://www.newviagraforum .medsjoy.biz/?lang=fr][img]htt p://www.bestviagrabuy.net/pics /viagra_fr.gif[/img][/url][url =http://www.newviagraforum.med sjoy.biz/?lang=de][img]http:// www.bestviagrabuy.net/pics/via gra-soft_ger.gif[/img][/url][u rl=http://www.newviagraforum.m edsjoy.biz/?lang=es][img]http: //www.bestviagrabuy.net/pics/c ialis-soft_es.gif[/img][/url]V IAGRA50 mg.! Buy Viagra Online! BUY WITHOUT PRESCRIPTION..!!http://1online pharmacy4u.netCOMPRARVIAGRA.! Empaquetado 100mg x 30 comprimido.! EURO 1.88 Per comprimado.! Precio=EURO 56.30 > SUPER BARATO..!!![url=http://1compra r-viagra.net]COMPRARVIAGRA.! Empaquetado 100mg x 120 comprimido.! EURO 1.05 Per comprimado.! Precio=EURO 126.05 > SUPER BARATO..!!![/url] - COMPRAR VIAGRA.! Empaquetado 100mg x 10 comprimido.! EURO 2.11 Per comprimado.! Precio=EURO 21.09 > SUPER BARATO..!!![url=http://www.new rxforum03.kokoom.com/cialis-co mpare-levitra-viagra.html]VIAG RA50 mg.! The Official Meds - Cheap Brand and Generic Medications. Worldwide Shipping![/url] - VIAGRA 100mg.! The Best Online Pharmacy Sites on the InternetVIAGRA 50 mg.! Tramadol Online at a Reasonable Price! Stop pain now! Free 2day Air Shipping!
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

ComprarViagraBarato | 17. 5. 2008 07:00

[b][u]GENERIC VIAGRA for Low Price - 90 pills x 100mg = $101.95 (Visa, Mastercard) . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![/b][/u]BUY 180 pills VIAGRA with your VISA or Master Card! . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![url=http://www.new viagraforum.medsjoy.biz][img]h ttp://www.bestviagrabuy.net/pi cs/cialis-soft.gif[/img][/url] [url=http://www.newviagraforum .medsjoy.biz/?lang=fr][img]htt p://www.bestviagrabuy.net/pics /viagra_fr.gif[/img][/url][url =http://www.newviagraforum.med sjoy.biz/?lang=de][img]http:// www.bestviagrabuy.net/pics/via gra-soft_ger.gif[/img][/url][u rl=http://www.newviagraforum.m edsjoy.biz/?lang=es][img]http: //www.bestviagrabuy.net/pics/c ialis-soft_es.gif[/img][/url]V IAGRA50 mg.! Buy Viagra Online! BUY WITHOUT PRESCRIPTION..!!http://1online pharmacy4u.netCOMPRARVIAGRA.! Empaquetado 100mg x 30 comprimido.! EURO 1.88 Per comprimado.! Precio=EURO 56.30 > SUPER BARATO..!!![url=http://1compra r-viagra.net]COMPRARVIAGRA.! Empaquetado 100mg x 120 comprimido.! EURO 1.05 Per comprimado.! Precio=EURO 126.05 > SUPER BARATO..!!![/url] - COMPRAR VIAGRA.! Empaquetado 100mg x 10 comprimido.! EURO 2.11 Per comprimado.! Precio=EURO 21.09 > SUPER BARATO..!!![url=http://www.new rxforum03.kokoom.com/cialis-co mpare-levitra-viagra.html]VIAG RA50 mg.! The Official Meds - Cheap Brand and Generic Medications. Worldwide Shipping![/url] - VIAGRA 100mg.! The Best Online Pharmacy Sites on the InternetVIAGRA 50 mg.! Tramadol Online at a Reasonable Price! Stop pain now! Free 2day Air Shipping!
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

ComprarViagraBarato | 17. 5. 2008 07:00

[b][u]GENERIC VIAGRA for Low Price - 90 pills x 100mg = $101.95 (Visa, Mastercard) . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![/b][/u]BUY 180 pills VIAGRA with your VISA or Master Card! . SPECIAL OFFER>>10 VIAGRA SOFT FOR FREE...!!!![url=http://www.new viagraforum.medsjoy.biz][img]h ttp://www.bestviagrabuy.net/pi cs/cialis-soft.gif[/img][/url] [url=http://www.newviagraforum .medsjoy.biz/?lang=fr][img]htt p://www.bestviagrabuy.net/pics /viagra_fr.gif[/img][/url][url =http://www.newviagraforum.med sjoy.biz/?lang=de][img]http:// www.bestviagrabuy.net/pics/via gra-soft_ger.gif[/img][/url][u rl=http://www.newviagraforum.m edsjoy.biz/?lang=es][img]http: //www.bestviagrabuy.net/pics/c ialis-soft_es.gif[/img][/url]V IAGRA50 mg.! Buy Viagra Online! BUY WITHOUT PRESCRIPTION..!!http://1online pharmacy4u.netCOMPRARVIAGRA.! Empaquetado 100mg x 30 comprimido.! EURO 1.88 Per comprimado.! Precio=EURO 56.30 > SUPER BARATO..!!![url=http://1compra r-viagra.net]COMPRARVIAGRA.! Empaquetado 100mg x 120 comprimido.! EURO 1.05 Per comprimado.! Precio=EURO 126.05 > SUPER BARATO..!!![/url] - COMPRAR VIAGRA.! Empaquetado 100mg x 10 comprimido.! EURO 2.11 Per comprimado.! Precio=EURO 21.09 > SUPER BARATO..!!![url=http://www.new rxforum03.kokoom.com/cialis-co mpare-levitra-viagra.html]VIAG RA50 mg.! The Official Meds - Cheap Brand and Generic Medications. Worldwide Shipping![/url] - VIAGRA 100mg.! The Best Online Pharmacy Sites on the InternetVIAGRA 50 mg.! Tramadol Online at a Reasonable Price! Stop pain now! Free 2day Air Shipping!
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

OnlineBuyTRAMADOLcheap | 13. 5. 2008 07:43

http://www.newrxforum08.kokoom.com/tramadol-without-prescription.html[url=http://www.newrxforum08.kokoom.com/what-is-tramadol.html]TRAMADOL cod ONLINE >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/url] - TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![b][u]BUY CHEAP DRUGS ONLINE...!!! TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!![/b][/u][url=http://www .newrxforum08.kokoom.com/buy-t ramadol.html]TRAMADOLaddiction[/url] - TRAMADOL no PRESCRIPTION[b][u]TRAMADOL cod ONLINE >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/b][/u][url=http://ww w.newrxforum08.kokoom.com/tram adol-in-uk.html]whatis the medicine TRAMADOL[/url] - TRAMADOL on line no PRESCRIPTIONTRAMADOL...!!! Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!ONLINE PHARMACY...@..!! TRAMADOL (Ultram) For Less !BUY CHEAP TRAMADOL..! Free Shipping on TRAMADOL ORDERs..!!ORDER TRAMADOL ONLINE..!! Your Reliable ONLINE Pharmacy..!!BUY CHEAP DRUGS..!! TRAMADOL 180 tabs $99.75 - Drugs.MD Trusted ONLINE Since 2003..!!CHEAP DRUGS ONLINE...!!! $99.75 TRAMADOL 50mg 180s Best Value..!!ONLINE PHARMACY...!!! BUY TRAMADOL 50mg x 90tabs for ONLY $71.95 !BUY CHEAP DRUGS ONLINE...!!! TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!VERY CHEAP DRUGS...!!! BUY TRAMADOL 50mg (180 Tablets $99.95) ..!!BUY CHEAPEST TRAMADOL ONLINE..!! SUPER DISCOUNTS and FREE PRESCRIPTIONS!!BUY TRAMADOL / Ultram - 100 for $45! WITHOUT PRESCRIPTION..!!NO PRESCRIPTION..!! CHEAPEST BUY TRAMADOL 120 tbs $85, Free Fedex Shipping!BUY TRAMADOL WITHOUT PRESCRIPTION..!! Save on TRAMADOL 120 tabs $85.00, FREE FedEx shipping..!!FREE SHIPPING TRAMADOL..!! TRAMADOL as low as $45, Secure ORDERing..!!CHEAPEST ONLINE TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!ONLINE CHEAPEST BUY TRAMADOL ONLINE 50mg 180 ct. $108..!!WITHOUT PRESCRIPTION CHEAPEST BUY TRAMADOL/Ultram (Ultracet) ONLINE..!!ONLINE TRAMADOL - BUY ONLINE Now! CHEAP TRAMADOL Pharmacy. ..!!CHEAPEST TRAMADOL..!! Best Prices on TRAMADOL ..!!VERY CHEAP TRAMADOL 180 Tabs ONLY $109 ..!! FREE SHIPPING..!!TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!CHEAP TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 1
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

OnlineBuyTRAMADOLcheap | 13. 5. 2008 07:43

http://www.newrxforum08.kokoom.com/tramadol-without-prescription.html[url=http://www.newrxforum08.kokoom.com/what-is-tramadol.html]TRAMADOL cod ONLINE >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/url] - TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![b][u]BUY CHEAP DRUGS ONLINE...!!! TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!![/b][/u][url=http://www .newrxforum08.kokoom.com/buy-t ramadol.html]TRAMADOLaddiction[/url] - TRAMADOL no PRESCRIPTION[b][u]TRAMADOL cod ONLINE >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/b][/u][url=http://ww w.newrxforum08.kokoom.com/tram adol-in-uk.html]whatis the medicine TRAMADOL[/url] - TRAMADOL on line no PRESCRIPTIONTRAMADOL...!!! Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!ONLINE PHARMACY...@..!! TRAMADOL (Ultram) For Less !BUY CHEAP TRAMADOL..! Free Shipping on TRAMADOL ORDERs..!!ORDER TRAMADOL ONLINE..!! Your Reliable ONLINE Pharmacy..!!BUY CHEAP DRUGS..!! TRAMADOL 180 tabs $99.75 - Drugs.MD Trusted ONLINE Since 2003..!!CHEAP DRUGS ONLINE...!!! $99.75 TRAMADOL 50mg 180s Best Value..!!ONLINE PHARMACY...!!! BUY TRAMADOL 50mg x 90tabs for ONLY $71.95 !BUY CHEAP DRUGS ONLINE...!!! TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!VERY CHEAP DRUGS...!!! BUY TRAMADOL 50mg (180 Tablets $99.95) ..!!BUY CHEAPEST TRAMADOL ONLINE..!! SUPER DISCOUNTS and FREE PRESCRIPTIONS!!BUY TRAMADOL / Ultram - 100 for $45! WITHOUT PRESCRIPTION..!!NO PRESCRIPTION..!! CHEAPEST BUY TRAMADOL 120 tbs $85, Free Fedex Shipping!BUY TRAMADOL WITHOUT PRESCRIPTION..!! Save on TRAMADOL 120 tabs $85.00, FREE FedEx shipping..!!FREE SHIPPING TRAMADOL..!! TRAMADOL as low as $45, Secure ORDERing..!!CHEAPEST ONLINE TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!ONLINE CHEAPEST BUY TRAMADOL ONLINE 50mg 180 ct. $108..!!WITHOUT PRESCRIPTION CHEAPEST BUY TRAMADOL/Ultram (Ultracet) ONLINE..!!ONLINE TRAMADOL - BUY ONLINE Now! CHEAP TRAMADOL Pharmacy. ..!!CHEAPEST TRAMADOL..!! Best Prices on TRAMADOL ..!!VERY CHEAP TRAMADOL 180 Tabs ONLY $109 ..!! FREE SHIPPING..!!TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!CHEAP TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 1
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

OnlineBuyTRAMADOLcheap | 13. 5. 2008 07:42

http://www.newrxforum08.kokoom.com/tramadol-without-prescription.html[url=http://www.newrxforum08.kokoom.com/what-is-tramadol.html]TRAMADOL cod ONLINE >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/url] - TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![b][u]BUY CHEAP DRUGS ONLINE...!!! TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!![/b][/u][url=http://www .newrxforum08.kokoom.com/buy-t ramadol.html]TRAMADOLaddiction[/url] - TRAMADOL no PRESCRIPTION[b][u]TRAMADOL cod ONLINE >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/b][/u][url=http://ww w.newrxforum08.kokoom.com/tram adol-in-uk.html]whatis the medicine TRAMADOL[/url] - TRAMADOL on line no PRESCRIPTIONTRAMADOL...!!! Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!ONLINE PHARMACY...@..!! TRAMADOL (Ultram) For Less !BUY CHEAP TRAMADOL..! Free Shipping on TRAMADOL ORDERs..!!ORDER TRAMADOL ONLINE..!! Your Reliable ONLINE Pharmacy..!!BUY CHEAP DRUGS..!! TRAMADOL 180 tabs $99.75 - Drugs.MD Trusted ONLINE Since 2003..!!CHEAP DRUGS ONLINE...!!! $99.75 TRAMADOL 50mg 180s Best Value..!!ONLINE PHARMACY...!!! BUY TRAMADOL 50mg x 90tabs for ONLY $71.95 !BUY CHEAP DRUGS ONLINE...!!! TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!VERY CHEAP DRUGS...!!! BUY TRAMADOL 50mg (180 Tablets $99.95) ..!!BUY CHEAPEST TRAMADOL ONLINE..!! SUPER DISCOUNTS and FREE PRESCRIPTIONS!!BUY TRAMADOL / Ultram - 100 for $45! WITHOUT PRESCRIPTION..!!NO PRESCRIPTION..!! CHEAPEST BUY TRAMADOL 120 tbs $85, Free Fedex Shipping!BUY TRAMADOL WITHOUT PRESCRIPTION..!! Save on TRAMADOL 120 tabs $85.00, FREE FedEx shipping..!!FREE SHIPPING TRAMADOL..!! TRAMADOL as low as $45, Secure ORDERing..!!CHEAPEST ONLINE TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!ONLINE CHEAPEST BUY TRAMADOL ONLINE 50mg 180 ct. $108..!!WITHOUT PRESCRIPTION CHEAPEST BUY TRAMADOL/Ultram (Ultracet) ONLINE..!!ONLINE TRAMADOL - BUY ONLINE Now! CHEAP TRAMADOL Pharmacy. ..!!CHEAPEST TRAMADOL..!! Best Prices on TRAMADOL ..!!VERY CHEAP TRAMADOL 180 Tabs ONLY $109 ..!! FREE SHIPPING..!!TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!CHEAP TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 1
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

OnlineBuyTRAMADOLcheap | 13. 5. 2008 07:42

http://www.newrxforum08.kokoom.com/tramadol-without-prescription.html[url=http://www.newrxforum08.kokoom.com/what-is-tramadol.html]TRAMADOL cod ONLINE >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/url] - TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![b][u]BUY CHEAP DRUGS ONLINE...!!! TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!![/b][/u][url=http://www .newrxforum08.kokoom.com/buy-t ramadol.html]TRAMADOLaddiction[/url] - TRAMADOL no PRESCRIPTION[b][u]TRAMADOL cod ONLINE >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/b][/u][url=http://ww w.newrxforum08.kokoom.com/tram adol-in-uk.html]whatis the medicine TRAMADOL[/url] - TRAMADOL on line no PRESCRIPTIONTRAMADOL...!!! Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!ONLINE PHARMACY...@..!! TRAMADOL (Ultram) For Less !BUY CHEAP TRAMADOL..! Free Shipping on TRAMADOL ORDERs..!!ORDER TRAMADOL ONLINE..!! Your Reliable ONLINE Pharmacy..!!BUY CHEAP DRUGS..!! TRAMADOL 180 tabs $99.75 - Drugs.MD Trusted ONLINE Since 2003..!!CHEAP DRUGS ONLINE...!!! $99.75 TRAMADOL 50mg 180s Best Value..!!ONLINE PHARMACY...!!! BUY TRAMADOL 50mg x 90tabs for ONLY $71.95 !BUY CHEAP DRUGS ONLINE...!!! TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!VERY CHEAP DRUGS...!!! BUY TRAMADOL 50mg (180 Tablets $99.95) ..!!BUY CHEAPEST TRAMADOL ONLINE..!! SUPER DISCOUNTS and FREE PRESCRIPTIONS!!BUY TRAMADOL / Ultram - 100 for $45! WITHOUT PRESCRIPTION..!!NO PRESCRIPTION..!! CHEAPEST BUY TRAMADOL 120 tbs $85, Free Fedex Shipping!BUY TRAMADOL WITHOUT PRESCRIPTION..!! Save on TRAMADOL 120 tabs $85.00, FREE FedEx shipping..!!FREE SHIPPING TRAMADOL..!! TRAMADOL as low as $45, Secure ORDERing..!!CHEAPEST ONLINE TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!ONLINE CHEAPEST BUY TRAMADOL ONLINE 50mg 180 ct. $108..!!WITHOUT PRESCRIPTION CHEAPEST BUY TRAMADOL/Ultram (Ultracet) ONLINE..!!ONLINE TRAMADOL - BUY ONLINE Now! CHEAP TRAMADOL Pharmacy. ..!!CHEAPEST TRAMADOL..!! Best Prices on TRAMADOL ..!!VERY CHEAP TRAMADOL 180 Tabs ONLY $109 ..!! FREE SHIPPING..!!TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!CHEAP TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 1
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

OrderCheapestTRAMADOLnow | 13. 5. 2008 07:25

[url=http://www.newrxforum08.k okoom.com/tramadol-in-uk.html] BUYCHEAP TRAMADOL..! Free Shipping on TRAMADOL ORDERs..!![/url] - TRAMADOL drug >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!http://www.newrxforum0 8.kokoom.com/buy-drug-tramadol .html[b][u]BUYTRAMADOL WITHOUT PRESCRIPTION..!! Save on TRAMADOL 120 tabs $85.00, FREE FedEx shipping..!![/b][/u][url=http: //www.newrxforum08.kokoom.com/ tramadol-without-prescription. html]TRAMADOLconversion to fentanyl[/url] - CHEAP TRAMADOL without PRESCRIPTION[b][u]CHEAP TRAMADOL fedex overnight >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/b][/u]TRAMADOL...!!! Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!ONLINE PHARMACY...@..!! TRAMADOL (Ultram) For Less !BUY CHEAP TRAMADOL..! Free Shipping on TRAMADOL ORDERs..!!ORDER TRAMADOL ONLINE..!! Your Reliable ONLINE Pharmacy..!!BUY CHEAP DRUGS..!! TRAMADOL 180 tabs $99.75 - Drugs.MD Trusted ONLINE Since 2003..!!CHEAP DRUGS ONLINE...!!! $99.75 TRAMADOL 50mg 180s Best Value..!!ONLINE PHARMACY...!!! BUY TRAMADOL 50mg x 90tabs for ONLY $71.95 !BUY CHEAP DRUGS ONLINE...!!! TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!VERY CHEAP DRUGS...!!! BUY TRAMADOL 50mg (180 Tablets $99.95) ..!!BUY CHEAPEST TRAMADOL ONLINE..!! SUPER DISCOUNTS and FREE PRESCRIPTIONS!!BUY TRAMADOL / Ultram - 100 for $45! WITHOUT PRESCRIPTION..!!NO PRESCRIPTION..!! CHEAPEST BUY TRAMADOL 120 tbs $85, Free Fedex Shipping!BUY TRAMADOL WITHOUT PRESCRIPTION..!! Save on TRAMADOL 120 tabs $85.00, FREE FedEx shipping..!!FREE SHIPPING TRAMADOL..!! TRAMADOL as low as $45, Secure ORDERing..!!CHEAPEST ONLINE TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!ONLINE CHEAPEST BUY TRAMADOL ONLINE 50mg 180 ct. $108..!!WITHOUT PRESCRIPTION CHEAPEST BUY TRAMADOL/Ultram (Ultracet) ONLINE..!!ONLINE TRAMADOL - BUY ONLINE Now! CHEAP TRAMADOL Pharmacy. ..!!CHEAPEST TRAMADOL..!! Best Prices on TRAMADOL ..!!VERY CHEAP TRAMADOL 180 Tabs ONLY $109 ..!! FREE SHIPPING..!!TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!CHEAP TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!VERY CHEAP TRAMADOL>>!! Overnight TRAMAD
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

OrderCheapestTRAMADOLnow | 13. 5. 2008 07:25

[url=http://www.newrxforum08.k okoom.com/tramadol-in-uk.html] BUYCHEAP TRAMADOL..! Free Shipping on TRAMADOL ORDERs..!![/url] - TRAMADOL drug >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!http://www.newrxforum0 8.kokoom.com/buy-drug-tramadol .html[b][u]BUYTRAMADOL WITHOUT PRESCRIPTION..!! Save on TRAMADOL 120 tabs $85.00, FREE FedEx shipping..!![/b][/u][url=http: //www.newrxforum08.kokoom.com/ tramadol-without-prescription. html]TRAMADOLconversion to fentanyl[/url] - CHEAP TRAMADOL without PRESCRIPTION[b][u]CHEAP TRAMADOL fedex overnight >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/b][/u]TRAMADOL...!!! Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!ONLINE PHARMACY...@..!! TRAMADOL (Ultram) For Less !BUY CHEAP TRAMADOL..! Free Shipping on TRAMADOL ORDERs..!!ORDER TRAMADOL ONLINE..!! Your Reliable ONLINE Pharmacy..!!BUY CHEAP DRUGS..!! TRAMADOL 180 tabs $99.75 - Drugs.MD Trusted ONLINE Since 2003..!!CHEAP DRUGS ONLINE...!!! $99.75 TRAMADOL 50mg 180s Best Value..!!ONLINE PHARMACY...!!! BUY TRAMADOL 50mg x 90tabs for ONLY $71.95 !BUY CHEAP DRUGS ONLINE...!!! TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!VERY CHEAP DRUGS...!!! BUY TRAMADOL 50mg (180 Tablets $99.95) ..!!BUY CHEAPEST TRAMADOL ONLINE..!! SUPER DISCOUNTS and FREE PRESCRIPTIONS!!BUY TRAMADOL / Ultram - 100 for $45! WITHOUT PRESCRIPTION..!!NO PRESCRIPTION..!! CHEAPEST BUY TRAMADOL 120 tbs $85, Free Fedex Shipping!BUY TRAMADOL WITHOUT PRESCRIPTION..!! Save on TRAMADOL 120 tabs $85.00, FREE FedEx shipping..!!FREE SHIPPING TRAMADOL..!! TRAMADOL as low as $45, Secure ORDERing..!!CHEAPEST ONLINE TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!ONLINE CHEAPEST BUY TRAMADOL ONLINE 50mg 180 ct. $108..!!WITHOUT PRESCRIPTION CHEAPEST BUY TRAMADOL/Ultram (Ultracet) ONLINE..!!ONLINE TRAMADOL - BUY ONLINE Now! CHEAP TRAMADOL Pharmacy. ..!!CHEAPEST TRAMADOL..!! Best Prices on TRAMADOL ..!!VERY CHEAP TRAMADOL 180 Tabs ONLY $109 ..!! FREE SHIPPING..!!TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!CHEAP TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!VERY CHEAP TRAMADOL>>!! Overnight TRAMAD
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

OrderCheapestTRAMADOLnow | 13. 5. 2008 07:25

[url=http://www.newrxforum08.k okoom.com/tramadol-in-uk.html] BUYCHEAP TRAMADOL..! Free Shipping on TRAMADOL ORDERs..!![/url] - TRAMADOL drug >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!http://www.newrxforum0 8.kokoom.com/buy-drug-tramadol .html[b][u]BUYTRAMADOL WITHOUT PRESCRIPTION..!! Save on TRAMADOL 120 tabs $85.00, FREE FedEx shipping..!![/b][/u][url=http: //www.newrxforum08.kokoom.com/ tramadol-without-prescription. html]TRAMADOLconversion to fentanyl[/url] - CHEAP TRAMADOL without PRESCRIPTION[b][u]CHEAP TRAMADOL fedex overnight >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/b][/u]TRAMADOL...!!! Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!ONLINE PHARMACY...@..!! TRAMADOL (Ultram) For Less !BUY CHEAP TRAMADOL..! Free Shipping on TRAMADOL ORDERs..!!ORDER TRAMADOL ONLINE..!! Your Reliable ONLINE Pharmacy..!!BUY CHEAP DRUGS..!! TRAMADOL 180 tabs $99.75 - Drugs.MD Trusted ONLINE Since 2003..!!CHEAP DRUGS ONLINE...!!! $99.75 TRAMADOL 50mg 180s Best Value..!!ONLINE PHARMACY...!!! BUY TRAMADOL 50mg x 90tabs for ONLY $71.95 !BUY CHEAP DRUGS ONLINE...!!! TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!VERY CHEAP DRUGS...!!! BUY TRAMADOL 50mg (180 Tablets $99.95) ..!!BUY CHEAPEST TRAMADOL ONLINE..!! SUPER DISCOUNTS and FREE PRESCRIPTIONS!!BUY TRAMADOL / Ultram - 100 for $45! WITHOUT PRESCRIPTION..!!NO PRESCRIPTION..!! CHEAPEST BUY TRAMADOL 120 tbs $85, Free Fedex Shipping!BUY TRAMADOL WITHOUT PRESCRIPTION..!! Save on TRAMADOL 120 tabs $85.00, FREE FedEx shipping..!!FREE SHIPPING TRAMADOL..!! TRAMADOL as low as $45, Secure ORDERing..!!CHEAPEST ONLINE TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!ONLINE CHEAPEST BUY TRAMADOL ONLINE 50mg 180 ct. $108..!!WITHOUT PRESCRIPTION CHEAPEST BUY TRAMADOL/Ultram (Ultracet) ONLINE..!!ONLINE TRAMADOL - BUY ONLINE Now! CHEAP TRAMADOL Pharmacy. ..!!CHEAPEST TRAMADOL..!! Best Prices on TRAMADOL ..!!VERY CHEAP TRAMADOL 180 Tabs ONLY $109 ..!! FREE SHIPPING..!!TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!CHEAP TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!VERY CHEAP TRAMADOL>>!! Overnight TRAMAD
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

OrderCheapestTRAMADOLnow | 13. 5. 2008 07:25

[url=http://www.newrxforum08.k okoom.com/tramadol-in-uk.html] BUYCHEAP TRAMADOL..! Free Shipping on TRAMADOL ORDERs..!![/url] - TRAMADOL drug >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!http://www.newrxforum0 8.kokoom.com/buy-drug-tramadol .html[b][u]BUYTRAMADOL WITHOUT PRESCRIPTION..!! Save on TRAMADOL 120 tabs $85.00, FREE FedEx shipping..!![/b][/u][url=http: //www.newrxforum08.kokoom.com/ tramadol-without-prescription. html]TRAMADOLconversion to fentanyl[/url] - CHEAP TRAMADOL without PRESCRIPTION[b][u]CHEAP TRAMADOL fedex overnight >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/b][/u]TRAMADOL...!!! Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!ONLINE PHARMACY...@..!! TRAMADOL (Ultram) For Less !BUY CHEAP TRAMADOL..! Free Shipping on TRAMADOL ORDERs..!!ORDER TRAMADOL ONLINE..!! Your Reliable ONLINE Pharmacy..!!BUY CHEAP DRUGS..!! TRAMADOL 180 tabs $99.75 - Drugs.MD Trusted ONLINE Since 2003..!!CHEAP DRUGS ONLINE...!!! $99.75 TRAMADOL 50mg 180s Best Value..!!ONLINE PHARMACY...!!! BUY TRAMADOL 50mg x 90tabs for ONLY $71.95 !BUY CHEAP DRUGS ONLINE...!!! TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!VERY CHEAP DRUGS...!!! BUY TRAMADOL 50mg (180 Tablets $99.95) ..!!BUY CHEAPEST TRAMADOL ONLINE..!! SUPER DISCOUNTS and FREE PRESCRIPTIONS!!BUY TRAMADOL / Ultram - 100 for $45! WITHOUT PRESCRIPTION..!!NO PRESCRIPTION..!! CHEAPEST BUY TRAMADOL 120 tbs $85, Free Fedex Shipping!BUY TRAMADOL WITHOUT PRESCRIPTION..!! Save on TRAMADOL 120 tabs $85.00, FREE FedEx shipping..!!FREE SHIPPING TRAMADOL..!! TRAMADOL as low as $45, Secure ORDERing..!!CHEAPEST ONLINE TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!ONLINE CHEAPEST BUY TRAMADOL ONLINE 50mg 180 ct. $108..!!WITHOUT PRESCRIPTION CHEAPEST BUY TRAMADOL/Ultram (Ultracet) ONLINE..!!ONLINE TRAMADOL - BUY ONLINE Now! CHEAP TRAMADOL Pharmacy. ..!!CHEAPEST TRAMADOL..!! Best Prices on TRAMADOL ..!!VERY CHEAP TRAMADOL 180 Tabs ONLY $109 ..!! FREE SHIPPING..!!TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!CHEAP TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!VERY CHEAP TRAMADOL>>!! Overnight TRAMAD
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

OrderCheapestTRAMADOL | 13. 5. 2008 02:32

http://www.newrxforum08.kokoom.com/buy-cheap-tramadol-online.html[b][u]BUY TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/b][/u][url=http://ww w.newrxforum08.kokoom.com/buy- cheap-tramadol-online.html]BUY TRAMADOL at a CHEAP price ONLINE >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/url] - BUY CHEAP DRUGS ONLINE...!!! TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!![url=http://www.newrxfo rum08.kokoom.com/buy-cheapest- tramadol-now.html]TRAMADOLdogs[/url] - medication TRAMADOL hcl[b][u]TRAMADOL...!!! Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/b][/u]TRAMADOL...!!! Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!ONLINE PHARMACY...@..!! TRAMADOL (Ultram) For Less !BUY CHEAP TRAMADOL..! Free Shipping on TRAMADOL ORDERs..!!ORDER TRAMADOL ONLINE..!! Your Reliable ONLINE Pharmacy..!!BUY CHEAP DRUGS..!! TRAMADOL 180 tabs $99.75 - Drugs.MD Trusted ONLINE Since 2003..!!CHEAP DRUGS ONLINE...!!! $99.75 TRAMADOL 50mg 180s Best Value..!!ONLINE PHARMACY...!!! BUY TRAMADOL 50mg x 90tabs for ONLY $71.95 !BUY CHEAP DRUGS ONLINE...!!! TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!VERY CHEAP DRUGS...!!! BUY TRAMADOL 50mg (180 Tablets $99.95) ..!!BUY CHEAPEST TRAMADOL ONLINE..!! SUPER DISCOUNTS and FREE PRESCRIPTIONS!!BUY TRAMADOL / Ultram - 100 for $45! WITHOUT PRESCRIPTION..!!NO PRESCRIPTION..!! CHEAPEST BUY TRAMADOL 120 tbs $85, Free Fedex Shipping!BUY TRAMADOL WITHOUT PRESCRIPTION..!! Save on TRAMADOL 120 tabs $85.00, FREE FedEx shipping..!!FREE SHIPPING TRAMADOL..!! TRAMADOL as low as $45, Secure ORDERing..!!CHEAPEST ONLINE TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!ONLINE CHEAPEST BUY TRAMADOL ONLINE 50mg 180 ct. $108..!!WITHOUT PRESCRIPTION CHEAPEST BUY TRAMADOL/Ultram (Ultracet) ONLINE..!!ONLINE TRAMADOL - BUY ONLINE Now! CHEAP TRAMADOL Pharmacy. ..!!CHEAPEST TRAMADOL..!! Best Prices on TRAMADOL ..!!VERY CHEAP TRAMADOL 180 Tabs ONLY $109 ..!! FREE SHIPPING..!!TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!CHEAP TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!VERY CHEAP TRAMADOL>>!! Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!CHEAP TRAMADOL fedex overnig
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

OrderCheapestTRAMADOL | 13. 5. 2008 02:32

http://www.newrxforum08.kokoom.com/buy-cheap-tramadol-online.html[b][u]BUY TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/b][/u][url=http://ww w.newrxforum08.kokoom.com/buy- cheap-tramadol-online.html]BUY TRAMADOL at a CHEAP price ONLINE >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/url] - BUY CHEAP DRUGS ONLINE...!!! TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!![url=http://www.newrxfo rum08.kokoom.com/buy-cheapest- tramadol-now.html]TRAMADOLdogs[/url] - medication TRAMADOL hcl[b][u]TRAMADOL...!!! Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!![/b][/u]TRAMADOL...!!! Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!ONLINE PHARMACY...@..!! TRAMADOL (Ultram) For Less !BUY CHEAP TRAMADOL..! Free Shipping on TRAMADOL ORDERs..!!ORDER TRAMADOL ONLINE..!! Your Reliable ONLINE Pharmacy..!!BUY CHEAP DRUGS..!! TRAMADOL 180 tabs $99.75 - Drugs.MD Trusted ONLINE Since 2003..!!CHEAP DRUGS ONLINE...!!! $99.75 TRAMADOL 50mg 180s Best Value..!!ONLINE PHARMACY...!!! BUY TRAMADOL 50mg x 90tabs for ONLY $71.95 !BUY CHEAP DRUGS ONLINE...!!! TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!VERY CHEAP DRUGS...!!! BUY TRAMADOL 50mg (180 Tablets $99.95) ..!!BUY CHEAPEST TRAMADOL ONLINE..!! SUPER DISCOUNTS and FREE PRESCRIPTIONS!!BUY TRAMADOL / Ultram - 100 for $45! WITHOUT PRESCRIPTION..!!NO PRESCRIPTION..!! CHEAPEST BUY TRAMADOL 120 tbs $85, Free Fedex Shipping!BUY TRAMADOL WITHOUT PRESCRIPTION..!! Save on TRAMADOL 120 tabs $85.00, FREE FedEx shipping..!!FREE SHIPPING TRAMADOL..!! TRAMADOL as low as $45, Secure ORDERing..!!CHEAPEST ONLINE TRAMADOL 50mg 180 Tablets $99..!!ONLINE CHEAPEST BUY TRAMADOL ONLINE 50mg 180 ct. $108..!!WITHOUT PRESCRIPTION CHEAPEST BUY TRAMADOL/Ultram (Ultracet) ONLINE..!!ONLINE TRAMADOL - BUY ONLINE Now! CHEAP TRAMADOL Pharmacy. ..!!CHEAPEST TRAMADOL..!! Best Prices on TRAMADOL ..!!VERY CHEAP TRAMADOL 180 Tabs ONLY $109 ..!! FREE SHIPPING..!!TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!CHEAP TRAMADOL >>!!Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!VERY CHEAP TRAMADOL>>!! Overnight TRAMADOL, 180 Tabs $109..!!CHEAP TRAMADOL fedex overnig
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Luděk Zdražil | 2. 4. 2008 08:17

Včera jsem dostal od přítele mailem tento "apríl", který bohužel není "aprílem": "Someestimates are in the order of between $50 billion and $100 billion of losses associated with subprime credit problems." Chairman Bernanke, July 19, 2007.Doporučuji porovnat dnes již přiznané ztráty s aktuálními odhady FEDu a obé aproximovatdo období budoucího. Pobavíte se.Domnívám se, že hovořit o odeznívání paniky je poněkud předčasné.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Pavel Kohout | 2. 4. 2008 13:02
reakce na Luděk Zdražil | 2. 4. 2008 08:17

Asi by záleželo na tom, zda použijeme extrapolaci logaritmickou, logistickou, lineární, exponenciální nebo mocninnou. Volba metody by byla vyjádřením optimismu či pesimismu dotyčného analytika :-)Ale vtipy stranou. V červenci tenhle problém skoro všichni bagatelizovali, dnes ho pro změnu skoro všichni uměle nafukují. Z extrému do extrému, a oba jsou mimo realitu.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Luděk Zdražil | 12. 4. 2008 08:34
reakce na Pavel Kohout | 2. 4. 2008 13:02

Předesílám, že se necítím být věrozvěstem nějakých extrémních katastrof. Snažím se sledovat logiku chování FEDu a s tím spojené okolnosti. Tím, alespoň pro mne, vyvstávají otázky, na které neumím najít odpověď.Bear Stearns (ceny akcií BS v USD: 170, 60, 35, 2, 11). Dnes FED prohlašuje, že v případě BS zasáhl, protože hrozil kolaps finančního systému. Otázka: Byla BS extrémní výjimkou z bank nebo byla BS průměrně „zdravou“ bankou. V případě že extrémní výjimkou – pak nemohl hrozit kolaps celého finančního systému. V případě, že BS je průměrně zdravou bankou, pak ostatní banky jsou na tom podobněa FED je připraven zachraňovat všechny banky a jak ?FED má jisté nástroje pro řízení finančního systému. Zmíním tři:1. Úrokové sazby – prach je pomalu vystřílen2. Proklamativní prohlášení – důvěra v prohlášení FEDu je na bodu mrazu, řekl bych.3. Regulativní opatření – ano, ale ta se na minulé a existující excesy nevztahují – takže 0.Jak jinak chce FED situaci řešit ? Veřejné zaúčtování důsledků hypotečního dobrodružství v bankách (z logiky věci) je na 30 % ? reality a to vynechávám důsledky psychologie reálně zvyšující ztráty. Každé další dílčí drobné přiznání špatných ekonomických trendů ( 11.4. – GE) otřásá důvěrou. Ceny importovaného zboží do US začínají pomalu, díky kurzu k dolaru, narůstat, protože další import na atraktivní trh USA již narazil na strop ekonomické rentability a stagflace je na obzoru ? Co ještě FED tají ?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Dvořák | 13. 4. 2008 20:46
reakce na Luděk Zdražil | 12. 4. 2008 08:34

Pád "medvědů" opravdu mohl ohrozit bankovní systém.Notional derivátové pozice Bear Stearns byly cca 13 biliónů USD. 90% všech derivátů jsou sjednány přímo mezi účastníky. Případná neschopnost Bearn Stearns dostát svým závazkům v oblasti derivátů by tak mohla ohrozit i další banky. A měli bychom tu lavinovou reakci, které se Fed snaží za každou cenu zabránit.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Luděk Zdražil | 13. 4. 2008 21:59
reakce na Jan Dvořák | 13. 4. 2008 20:46

OK, může být. Domníváte se však, že případné zásadní problémy jiných bank ( např.Lehmanovi bratři, Goldman Sachs, Citi) by neznamenaly obdobné nebezpečí jako pád BS ? Ať už vezmeme v potaz fundamentální či psychologické důvody ?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Dvořák | 13. 4. 2008 22:02
reakce na Luděk Zdražil | 13. 4. 2008 21:59

Nebezpečí by asi bylo ještě větší, na pokraji panikyNavíc, akce Fedu jsou čím dál tím větší, ale kreditní spread se nijak výrazně nezmenšuje
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jan Dvořák | 29. 3. 2008 08:19

Nemovitostní lokomotiva nejen přestala táhnout, ale v současné době se dokonce snaží tlačit opačným směrem.Spolu s ní opačným směrem tlačí i bankovní lokomotiva, která se původně napojila na nemovitostní lokomotivu a zvýšila tak její výkonPodle mne bude muset na nádraží přijet několik silnějších lokomotiv současně, aby přetlačily "vzpurné" nemovitostní a bankovní lokomotivy.Zajímavý článek právě o nemovitostech:http://www.front linethoughts.com/printarticle. asp?id=mwo032808
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jan Dvořák | 27. 3. 2008 17:32

Podle mne se nacházíme minimálně v době poklesu P/E trhů. Takže akcie podle mého názoru v nejbližších několika moc prostoru pro růst nemají, a to i bez krize.P/E trhů totiž dlouhodobě krásně cykluje.Dlouhodobé cykly DJIA spojené se změnami P/E jsou následující:1942-1965 - růst indexy, růst P/E z 9 na 231966-1981 - stagnace indexů, pokles P/E z 21 na 91982-1999 - růst indexů, růst P/E ze 7 na 422000-20?? - stagnace indexů, pokles P/E z 42 zpět k 10 nebo i pod 10 (časově můžeme být tak v půlce)Zřejmě jediná cesta, jak vydělat na akciovém trhu v nejbližších letech se mi tak jeví VELMI selektivní stock picking. Vše výše uvedené platí pro "nekrizi", tedy vlastně "Soft Landing".Co se týče bankovní krize, podle mne se ji letos v USA dočkáme.Potom ale bude vývoj trhů mnohem dramatičtější.Podle mne budou roky 2008 a 2009 lety, kdy se budou získávat / ztrácet obrovské majetky. Rozdíly investorů ve výkonnosti budou mnohem větší než v minulosti.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Pavel Kohout | 28. 3. 2008 20:28
reakce na Jan Dvořák | 27. 3. 2008 17:32

Proč během let 1966 až 1981 klesalo P/E trhů?A proč po roce 1982 zase klesalo?Kdo zná správnou odpověď?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Dvořák | 29. 3. 2008 00:32
reakce na Pavel Kohout | 28. 3. 2008 20:28

Nerozumím poznámce o klesajícím P/E po roce 1982.Co se týče změn P/E, odkazuji na pár analýz ,ze kterých jsem čerpal a na knihu, kterou považuji za povinnou četbu pro dlouhodobé investory.Nejprve ty odkazy:http://crestmontresearc h.com/pdfs/Stock%20Truth%20PEs .pdfhttp://crestmontresearch.c om/pdfs/Stock%20Secular%20Expl ained.pdfhttp://crestmontresea rch.com/pdfs/Stock%20Rolling%2 0Components.pdfhttp://crestmon tresearch.com/pdfs/Stock%2020% 20Yr%20Returns.pdfhttp://crest montresearch.com/content/Matri x%20Options.htmJetam názorně vidět vliv změny P/E na výkonnost investice a také velký význam počátečního P/E.Všechna tato fakta a spousta dalších včetně podrobných analýz jsou obsažena v knizeUnexpected Returns:Understanding Secular Stock Market Cycles od Eda EasterlingaPodle něj (a statisticky to dokazuje) se P/E trhů pohybuje v dlouhých cyklech. Pro výnos investice je velmi důležitým faktorem v jaké fázi cyklu se investuje a při jakém počátečním P/E.Celé to závisí na pohledu investorů na P/E.Velké množství investorů (a teď nemířím na nikoho konkrétního zde na serveru) bere P/E jako pouhé vypočtené číslo bez zásadního vlivu na výkonnost investice. Přitom jeho změna je podle mne jedním z klíčových parametrů pro úspěšné investování.Vždyť změnu ceny akcie lze pyramidálním rozkladem rozložit na změnu EPS a změnu P/E. Diskutovat se nyní může o faktech obsažených ve výše uvedených analýzách.Zda se jedná o blud či velmi cenný pohled, ukáže až budoucnost.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Pavel Kohout | 29. 3. 2008 21:30
reakce na Jan Dvořák | 29. 3. 2008 00:32

Ach ano, přepsal jsem se, po roce1982 P/E samozřejmě rostlo. Omlouvám se.Proč tedy P/E do roku 1981 klesalo a pak zas naopak rostlo? Malá nápověda: statistika nemůže z podstaty věci nic dokázat. A pokud existují v P/E cykly, pak proč existují? Kde je fundamentální důvod?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Dvořák | 29. 3. 2008 23:05
reakce na Pavel Kohout | 29. 3. 2008 21:30

Přesný fundamentální zdůvodnění Vám nedám, neznám ho.Podle mne to má co do činění zejména s náladou trhu (chamtivost x obava).Tyto cykly se v minulosti pravidelně opakovaly a i stávající vývoj jejich existenci podporuje.Proto jsem existenci tohoto cyklu vzal na vědomí a zapracoval ho do svých úvah, když vybírám akcie, do kterých investuji.P.S.Jsem si vědom faktu, že statistika nemůže nikdy nic 100% dokázat, ale stačí jeden protipříklad a teorie je vyvrácena. Ale přesto cykly P/E uznávám.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Pavel Kohout | 30. 3. 2008 00:39
reakce na Jan Dvořák | 29. 3. 2008 23:05

Samozřejmě nemůžete znát přesný fundamentální důvod výskytu cyklů v P/E. Žádný totiž neexistuje.Proč? Protože ty zdánlivé "cykly" jsou způsobeny některými prokazatelně acyklickými makroekonomickými trendy. Jako cykly pouze vypadají. O jaké trendy jde? Sledujte Finmag. Pokračování přijde brzy.Na akciových trzích se cykly neprojevují. Veškeré hypotézy v tomto směru byly prozatím úspěšně statisticky odmítnuty. Teorie založené na cyklech (Elliotovy vlny, například) vždy nakonec totálně selhaly.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Dvořák | 30. 3. 2008 10:00
reakce na Pavel Kohout | 30. 3. 2008 00:39

Finmag sledovat budu, protože mne to zajímá.Chování a existenci cyklů P/E si ověříme v praxi v nejbližších letech. I když za ním bude třeba bankovní krize.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Pavel Kohout | 27. 3. 2008 15:25

Pokud to někomu ušlo, předpověděl jsem recesi celkem nedvojsmyslně již 1. října 2007: http://www.finmag.cz/clanek/838/Jak často zdůrazňuji, nesnáším předpovědi typu "nebude-li pršet, nezmoknem." Takže tvrdím, že vlivem všeobecné přehnané a jen velmi částečně odůvodněné paniky jsou současnosti americké akcie velmi levné. Mírná recese jako je tato, vytváří skvělé podmínky pro investory, kteří mají chladnou hlavu. Při P/E = 15 a úrokových sazbách, jako jsou teď, může člověk těžko udělat chybu. A i kdyby E bylo o 25 procent nadhodnocené, pak stále je trh hodnocený přinejhorším férově.Koncem roku 2001, před začátkem "velkého medvěda", bylo P/E někde kolem 46. To je rozdíl, ne?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Pavel Kohout | 27. 3. 2008 15:38
reakce na Pavel Kohout | 27. 3. 2008 15:25

A ano, psal jsem tenkrát i to, ža akciový trh utrpí poklesem ziskovosti, a že na trhu bude vyšší volatilita. A také to, že vzniklý pokles bude nákupní příležitostí. A že bankovní krize nebude. Na tom, co jsem napsal před půlrokem, trvám i nyní.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Petr Novotňák | 27. 3. 2008 11:47

Vezmu v úvahu, že si banky nepůjčují, protože si nevěří. Nevěří si, protože nevědí kde je zakopaný dluh. Centrální banka může v této situaci vypadat jako hlupák, který se klidně napije ze všech pohárů, i když ví, že v některém to otrávené víno je. Čeká snad, že ji budou ostatní následovat? Tím se může vyřešit krize likvidity, ale nikoliv důvěry. Krize důvěry se vyřeší ve chvíli, kdy se ukáže které všechny poháry byli otrávené. Z tohoto pohledu jsou kroky centrální banky jistě správné. Nedůvěra opadne, banky budou na čas opatrnější, ale pak začnou opět vesele půjčovat, spotřeba se rozjede, hospodářství poroste…. až do další krize…Něco mi tu chybí!Kdo zaplatí nekryté dluhopisy?Budou to drobní střadatelé a akcionáři postižených bank? Což je asi možnost pravděpodobnější. Nebo se dluh přes dobročinnost centrální banky přenese na daňové poplatníky USA? Aby tím nevznikla krize likvidity obyčejných lidí! :) ono to není k smíchu :( Právě za těchto podmínek by nastala opravdová hospodářská recese!!! Právě za těchto podmínek by se krize přenesla na zbytek světa!Pevně věřím, že k tomu je daleko :)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ondřej Záruba | 28. 3. 2008 23:57
reakce na Petr Novotňák | 27. 3. 2008 11:47

Ne všechny otrávené poháry obsahovaly stejnou koncentraci jedu:-)Krize má nezdravý původ.Subprime hypotéky vyvinuly ústavy,které do značné míry spolupracují s veřejným sektorem.Otázka zní,zda-li by se tento neduh rozmohl i v ryze soukromém sektoru?Domnívám se,že ne.Pak by žádná krize nebyla.Proto ji nepovažuji za zdravou z hledisksa krátkodobého,ale z dlouhodobého.Hypoteční krize je nemoc,která toho,kdo přežije a poučí se,obohatí o genetickou informaci ,a stane se krokem vpřed v ekonomické evoluci.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jan Dvořák | 27. 3. 2008 09:16

Své pesimistické názory na současný vývoj jsem zde na tomto serveru již publikoval, takže se nechci opakovat.Přidávám proto jenom odkaz na jeden podle mne zajímavý rozhovor, který stojí za pozorné přečtení.http://www.itulip.com /forums/showthread.php?p=31714 #post31714
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Luděk Zdražil | 27. 3. 2008 06:21

(pokračování z předchozího komentáře)4.V článku zmíněné lokomotivy (technologická, nemovitostní). Mějme na paměti, že těmto lokomotivám se také říká bubliny. Mezi lokomotivou a bublinou, jak jistě čtenář připustí, je jistý rozdíl. Vhodnější pro zdraví ekonomiky by asi byly lokomotivy, avšak v uvedených dvou cyklech, obávám se, se asi jednalo spíše o bubliny. Problém je, že na obzoru zatím nejsou ani lokomotivy, ani bubliny.5.Ač není jisté v jakém stadiu se recese v USA nachází, lze se domnívat, že dojde k historické změně poměrů na hracím hřišti a původně neotřesitelná pozice USA, jako nezpochybnitelnéhohráče No.1, určujícího tep celosvětové ekonomiky, se patrně definitivně rozmělní i mezi jiné ekonomiky. To sice ekonomickou stabilitu pozitivně posílí, ale může to přinést i nové vlivové geopolitické konsekvence.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Luděk Zdražil | 27. 3. 2008 06:19

Do kontextu témat k situaci na finančních trzích v USA bych si dovolil uvést a nabízím pár názorů či širších interpretací.1.Především se ukazuje, že systémové kořeny současné „krize“ nelze hledat v oblasti problémových hypoték (jak je často uváděno), ale v situaci, která vznik těchto hypoték a všeho co za nimi následovalo, umožnila, t.j. nenaplnění regulační role, kterou drží FED. Všichni ostatní hráči v tomto „hypotečním příběhu“ se totiž chovali, chovají a budou chovat tržně (banky, realitní developeři, prodejci hypoték, spekulanti, aktuální vlastníci domů a hypoték atd.).2.Jakkoli se nám nemusí líbit co FED neudělal nebo co právě udělal, lze rovněž připustit, že FED asi „dělá co může“ a správně se snaží velký průšvih, u jehož zrodu stál, rozprostřít jak v prostoru, tak v čase a to i za cenu „morálního hazardu“, se kterým jsou tyto kroky spojeny.3.Zatímco nezaměnitelný význam písmene „S“ se z názvů postkomunistických zemívytratil, způsob řešení, které vláda USA s FEDem aplikují, dává legitimitu možného zařazení písmene „S“ do názvu USSA. A to jsme v éře republikánské vlády a již první ekonomické nápady obou kandidátů z demokratické strany vzbuzují na odborném fóru úsměvy i obavy. (pokračování v dalším komentáři)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Arsen Lazarevič | 26. 3. 2008 18:45

Vážený pane Kohoute.Nesouhlasím s Vámi.Jako zdravá krize byla na začátcích označována i ta ve 30 letech. Americká vláda měla za to, že se ekonomika očistí od špatných a slabých vlivů v ekonomice, které tam nemají co dělat.Docela dobře to napsal André Kostolany ve své knize Peníze a burza, doporučuji tuto knihu přečíst.Žádná krize nemůže být zdravá, korektura je na akciovém trhu nutná, ale takto "násilná" má za následek, že většina lidí se od akciového trhu vyhnou, přestanou utrácet a začnou být pesimističtí (ono se není čemu divit, když člověk přijde o téměř všechny peníze, tak ho napadají nejrůznější myšlenky..) Co by mohlo Americe pomoci? Několik věcí. Konec války v Iráku, snížení sazeb, systematické pumpování peněz ze strany americké vlády (né jednorázově), pozitivní vyhlídky autorit.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

petr | 26. 3. 2008 17:23

Kam zmizel optimismus autora z předchozích článků? Krize může mít ozdravný efekt jen pokud se budou odstraňovat její příčiny a nikoliv jen následky. Napumpování peněz do ekonomiky sice krátkodobě pomůže, ale z dlouhodobého pohledu je kontraproduktivní.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Pavel Kohout | 26. 3. 2008 09:37

Aktualizace: podle posledních údajů bude Bear Stearns prodán asi za 10 dolarů za akcii.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Předplaťte si tištěný Finmag

Předplaťte si tištěný Finmag

Baví vás články, které každý den publikujeme na Finmagu? Pak vás bude bavit i tištěný FINMAG. Roční předplatné vyjde na 294 korun (za jedno číslo zaplatíte 49 korun). A nebojte, platit můžete i kartou.

Pavel KohoutPavel Kohout
Pracoval postupně pro PPF investiční společnost, Komero, ING Investment Management a PPF. V letech 2002–2003 působil jako člen sboru poradců ministra financí...více o autorovi.

Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!