Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Deset důvodů, proč nejít k volbám

17. 10. 2017
 22 372
25 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Paroubek volby vyhrál, vládu nesestavil a stal se směšnou figurkou. Dnes je z něho Lev s vylámanými zuby a drápy.
Topolánek vládu sestavil a když byl na vrcholu předsednictvím EU, bylo jeho vládnutí ukončeno. Předsedá teplárenské lobby.
Nečas skončil vládnutí razií těžkoodděnců a budoucí voliči ANO si měsíce užívali při čtení přepisů jeho důvěrných dialogů s Janou. Jeho trable se soudy trvaly déle než jeho vládnutí.
Sobotka protrpěl celý mandát a přivedl ČSSD k patrně nejpotupnějšímu volebnímu výsledku v historii strany. Hlavní koaliční partner mu roky vyhrožoval a nadával za tichého souhlasu třetího do party.

Být vítězem nadcházejících voleb v Česku, podal bych stížnost na jejich neplatnost.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
29
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Myslím, že správný demokrat by měl mít zájem o názory ostatních, aby mohl (demokraticky) dospět k nějakému konsenzu. Názor pana Hatlapatky mi připadá spíš takový diktátorský - jsem rád, že mi nekecáte do toho, jak jsem se rozhodl o vás rozhodovat.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-3
+

Diskuze

Opravdu věříte tomu, že se na všem nutně musíme nějak domlouvat (přičemž navíc pod domluvou myslíte jen diktát většiny)? Je nutné společně hlasovat o tom, jaká hudba bude povolena, jaká maximální délka vlasů bude povolena, jaká jediná forma zdravotního pojištění bude povolena, ...? Proč, proč si to každý nemůže řešit po svém?
A jak rozhodnete, s kým se domlouvat musím (ostravák) a s kým nemusím (víděňák, newyorčan, ..)? A proč, podle jakého kritéria a proč podle zrovna toho a co když s tímto kritériem nesouhlasím?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Skutečnost, že se nějaká skupina domluví na nějakém způsobu rozhodování, jedno jakém, jí nedává morální právo vnutit násilím svoje rozhodnutím i ostatním, kteří s takovým způsobem rozhodování nesouhlasí a pochopitelně se ho neúčastní.

A mimochodem ti "ostatní netrucují v koutě". Aktivně se brání. Šedá a černá ekonomika, daňové optimalizace i podvody, kryptoměny a další jevy jsou obranou těch ostatních. Sice nelegální ale zcela legitimní/morální.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Aby všichni s každým rozhodnutím souhlasili, to je možné jenom v Liberlandu. V reálném světě se lidé musí domluvit a jsou rozhodnutí, která se jim nelíbí, třeba i hodně. To ale ještě neznamená, že by po ně neplatila. Můžete si jako děcko (nebo pan Skála) sednout do kouta a trucovat. Jediné k čemu to povede, že se ostatní domluví o vás, bez vás. Jak níže píše pan Březina, děkujeme za zkvalitnění voličského potenciálu.

(mch. stát mne v tuto chvíli rozhodně neživí, naopak, jestli se dobře pamatuju na zmínku o jedné vaší investici, dalo by se napsat, že mne živíte vy :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Dobré zamyšlení. Souhlasím, že volbami se ke "svobodnější a bohatší společnosti nedostaneme". Hlavně to "svobodnější" se jaksi vylučuje s tím, že o nás rozhodují jiní. Jednoznačně je ale třeba si přiznat, že pokud něco chceme měnit, tak musíme být sami aktivní. Jinak za mě ještě dobrý pohled na alternativy k volbám v tomto článku www.pavelkovarik.cz/10-veci-ktere-muzete-delat-misto-sledovani-voleb-a-ucasti-v-politice/.

Nahlásit

-
0
+

Gándhí by asi nesouhlasil, ale to jenom na okraj.

Chodit k volbám má smysl pouze tehdy, pokud souhlasíte, že vítěz, ať už je to kdokoliv (a podotýkám, že současná vládní koalice získala necelých 28% hlasů oprávněných voličů), má právo rozhodovat o vašem a životě a majetku bez ohledu na vaše představy, co byste se svým životem a majetkem chtěl dělat vy sám.

To, že si nějaká skupina zavedla svůj způsob rozhodování, říkejme mu třeba demokracie, ještě neznamená, že má právo vnutit ho všem. Ti, kteří nesouhlasí s tím, aby jiní hlasovali o jejich životě a majetku, pochopitelně k volbám jít nemohou, protože by tím takový systém legitimizovali. Ostatní "voliči" by jim potom mohli oprávněně namítnout, že přistoupili na pravidla hry, tak se musí smířit s výsledkem, ať je jakýkoliv.

Převedeno na "ovce a vlky", pokud se ovce zúčastní hlasování o tom, co bude k večeři, ztrácí morální právo si stěžovat, že bude u večeře jako hlavní chod. Jediný konzistentní postoj je odmítnutí takového způsobu rozhodování a nikoliv snažit se přehlasovat většinu vlků, jak doporučujete vy.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
6
+

Neúčast není odpor. Odpor je když něčemu bráním, neúčast to ale populistům naopak usnadňuje. Díky bonusu vítěze neúčastí volíte vítěze, tedy ANO. Tak dobrou chuť...(pořízením zraně volíte ještě větší násilí, než proti jakému se tady vymezujete...) Takže dost těch filozofických blábolů, a hajdy k volbám!!!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Dneska trefa, pod obouma článkama se nám rozjela ta správná diskuzní střílečka :-)

Nahlásit

-
0
+

Je otázka, co je v případě voleb správní přístup.
Má ovce ochotně hlasovat s vlky o tom, co bude k večeři? Nebo má být hrdá, zachovat si důstojnost a odmítnout se hlasování účastnit (a být sežrána stejně, jako v 1. případě)? Nebo si má pořídit zbraň, aby srovnala tu přesilu vlků? Nebo...?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
5
+

Pro socana je zkvalitnění voličského potenciálu samozřejmě to, když volit budou jen další bolšáni.
Škoda, že to socan vnímá takto selektivně a už by tak nesouhlasil s tím, že plnit státní přerozdělovací korýtko by pokud možno také měli plnit jen socani, resp. ti, co u spásání rozpočtu tak chrochtají.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
5
+

No vzdyt ten multibradovy smaj take byl reakci na prezident-style bonmot od prezident-style intelektuala po prezidentsku subvencovaneho z dani.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Dosti chabá argumentace, až na výjimky (ano, každý má možnost svými každodenními rozhodnutími změnit mnohem více než jedním hozením lístku), která by se dala shrnout do teze ‘Svobodní se tam stejně nedostanou, tak na to mr....’. To je tedy názor hodný odborníka.

Nahlásit

-
3
+

To podle počtu brad vypadá na soudruha presidenta...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Četl a nepochopil.
-nebo-
Četl a pochopil, že jeho názory vedou k omezení mého korýtka plněného státem z peněz ukradených jiným.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Čas bránit svobodu je vždy, jen jsou v různý okamžik optimální jiné metody :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

Paroubek volby vyhrál, vládu nesestavil a stal se směšnou figurkou. Dnes je z něho Lev s vylámanými zuby a drápy.
Topolánek vládu sestavil a když byl na vrcholu předsednictvím EU, bylo jeho vládnutí ukončeno. Předsedá teplárenské lobby.
Nečas skončil vládnutí razií těžkoodděnců a budoucí voliči ANO si měsíce užívali při čtení přepisů jeho důvěrných dialogů s Janou. Jeho trable se soudy trvaly déle než jeho vládnutí.
Sobotka protrpěl celý mandát a přivedl ČSSD k patrně nejpotupnějšímu volebnímu výsledku v historii strany. Hlavní koaliční partner mu roky vyhrožoval a nadával za tichého souhlasu třetího do party.

Být vítězem nadcházejících voleb v Česku, podal bych stížnost na jejich neplatnost.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
29
+

A ano, díky. Ještě, že jste mi to připomněl.
Lidé, kteří mají problém pochopit celkem jednoduchý sarkasmus, by taky si taky během volebního víkendu měli raději dát výlet do obchodního centra.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
10
+

Co je to "zkvalitnění voličského potenciálu"? Nechtěl byste zkvalitňovat rovnou i lidskou rasu? Třeba pomocí arizace?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-2
+

Někdy je čas bránit svobodu a někdy je čas zakopat zlato a zmizet v lesích.

Nahlásit

-
8
+

Myslím, že správný demokrat by měl mít zájem o názory ostatních, aby mohl (demokraticky) dospět k nějakému konsenzu. Názor pana Hatlapatky mi připadá spíš takový diktátorský - jsem rád, že mi nekecáte do toho, jak jsem se rozhodl o vás rozhodovat.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-3
+

Podobně, jako se "uděluje" Darwinova cena za zkvalitnění genetického potenciálu lidstva svou vlastní sebedestrukcí, navrhoval bych udělovat Skalovu cenu za zkvalitnění voličského potenciálu svou vlastní eliminací z elektorátu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
8
+

Ah vy demokrati :)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Velice uspokojivé Desatero, lepší než originál.

Nahlásit

-
-2
+

:-)))

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Tak tohle je s obrovským náskokem nejlepší článek k volební tématice, který jsem si za celý svůj život přečetl. A taky jediný, který jsem kdy okomentoval. Smekám.

Nahlásit

-
5
+

Autora osobně neznám. Ale vhledem k textům, které jsem od něj na FinMagu četl, mu blahopřeji k rozhodnutí a doufám, že jej lidí s podobnými názory učiní co nejvíc.

Nahlásit

-
0
+