Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Marta Nováková: Už dávno žijeme jako v románu 1984

29. 7. 2017
 18 187
8 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Pod první částí rozhovoru jsem napsal "je to asi chytrá paní .....". Už ten dojem nemám. Ve většině odpovědí volá po fízlokracii, větší moci státu, zrušení hotovosti a na konci rozhovoru řekne: "Samozřejmě nesmí docházet k extrému, že to někdo bude zneužívat." Svatá prostoto.

Celé její vystoupiení je tak říkajíc schizofrenické. Na začátku řekne: "Nejvíc mi vadí, jak se politici snaží omezovat naši svobodu." a potom obhajuje opatření, která tu svobodu likvidují a babišovský fašismus. Osobně zbohatla na za zavádění elektronických systémů, tak zřejmě získala pocit, že když budeme všichni nepřetržitě 24 hodin denně napojeni na státní elektronický systém, tak budeme svobodnější. Orwellovský matrix pro ní znamená svobodu. Jsou to s jejím šéfem v komoře Dlouhým povedená dvojka.

Nahlásit
-
77
+

Diskuze

Děsí mě tyhle lidi, který by měli používat své ekonomické vzdělání na vyvracení mýtů a bludů. Oni naopak, utvrzují lid ve falešných představách ale asi lid není jejich "chlebodárce". Také je strašná ta nekonzistence - svoboda ano (nevím, jak to paní "chápe" ale asi nějak jinak) a zároveň ano pro zjevný fašismus nebo spíše totalitarismus. Vůbec ji to nepřijde divný a blbý.....

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
5
+

Moudrost znamená být si vědom mezí svých možností, inteligence či moci. Tedy že určité věci nebudu dělat, i když mohu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
5
+

A co si z tohoto článku vezme ten, co ho jen zběžně přeletí? Například, že liberálové podporují EET... Pojem liberál je v područí sociálních inženýrů, totálně pokroucený, znehodnocený a nefunkční.

Prosím vás, neříkejte nikdo o mně, že jsem liberál, já jsem totiž naprosto svobodomyslný člověk.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

Co to je moudrý?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Chytrý neznamená moudrý. Heydrich nebyl žádný hlupák, Berija taky ne.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Málokdo mi v poslední době dal tolik argumentů pro uložení majetku do Vreneli, BTC a SGD jako tento článek.

Nahlásit

-
11
+

A proto čtěte Atlasovu vzpouru od Ayn Rand. Tam to všechno je.

Nahlásit

-
5
+

Pod první částí rozhovoru jsem napsal "je to asi chytrá paní .....". Už ten dojem nemám. Ve většině odpovědí volá po fízlokracii, větší moci státu, zrušení hotovosti a na konci rozhovoru řekne: "Samozřejmě nesmí docházet k extrému, že to někdo bude zneužívat." Svatá prostoto.

Celé její vystoupiení je tak říkajíc schizofrenické. Na začátku řekne: "Nejvíc mi vadí, jak se politici snaží omezovat naši svobodu." a potom obhajuje opatření, která tu svobodu likvidují a babišovský fašismus. Osobně zbohatla na za zavádění elektronických systémů, tak zřejmě získala pocit, že když budeme všichni nepřetržitě 24 hodin denně napojeni na státní elektronický systém, tak budeme svobodnější. Orwellovský matrix pro ní znamená svobodu. Jsou to s jejím šéfem v komoře Dlouhým povedená dvojka.

Nahlásit

-
77
+