Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Česko nemá „druhé nejlepší finance v EU“

16. 5. 2017
 17 352
10 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

"Česká republika se s přebytkem 0,6 % HDP usadila na i mezi zeměmi Evropské unie. "
Tak této větě jsem neporozuměl vůbec.

Nijak mne nepřekvapuje styl rétoriky ministerstva financí, nevybočuje ze svého dlouhodobého trendu. Pokud jde o šálení obyvatel, tak to mu jde docela dobře. Ničím nepodložená tvrzení jsou mistrným PR aktuálního ministra, v tom je mu třeba přiznat, že je vcelku konzistentní a čitelný.

Nahlásit
-
19
+

Nejméně oblíbený příspěvek

"Za mého ministrování dosáhla ČR na přebytkový rozpočet." Který z českých ministrů financí to může říct? :-))

Nahlásit
-
-12
+

Diskuze

To samozřejmě. Sleduji a konám. Ale sleduji spíš jiné ukazatele, než HDP či dluh k HDP :-) Například vývoj regulace v oblastech, kde se mne to dotýká.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

To, že nemohu ovlivnit situaci, ještě neznamená, že situace neovlivňuje mě, takže bych jí aspoň jedním okem sledoval.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Právě že žádný!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
7
+

Zdravím pana Kalouska mezi autory Finmagu. &-)

Nahlásit

-
1
+

Přeposílám:
Kvůli této informaci Babiš nechal v roce 2013 skoupit celé vydání Reflexu. Dnes to vysílá ČT a Babiš je bezmocný.

http://forum24.cz/z-vyhozeneho-reditele-kteremu-hrozil-kriminal-miliardarem-reporteri-odhalili-zacatky-babise/

Nahlásit

-
4
+

"Za mého ministrování dosáhla ČR na přebytkový rozpočet." Který z českých ministrů financí to může říct? :-))

Nahlásit

-
-12
+

Zdravě uvažující jedinec by toto snad vůbec neměl sledovat.
A ze všeho nejméně podíl dluhu na HDP, kde to HDP je hausnumero vycucané z prstu.

I kdyby čísla byla skutečně "příznivá", nic to neříká o tom, kde budou za 5 let:
- pokud dojde například k výraznější změně úrokových sazeb
- nebo dojde k dluhové krizi kterékoli jiné země (např. Itálie) - problémy se pak nutně přenesou i do nejlépe (i do druhé nejlépe) hospodařící země EU
- nebo nás dožene demografická krize a neufinancovatelné náklady na penze i zdravotní péči
- nebo vstoupíme do eurozóny a skokově převezmeme existující závazky/dluhy zachráněných PIGS (a budeme čekat, kdy přijde druhé kolo dluhové krize a "záchran")

Trochu větší smysl už má sledovat vývoj zlatých rezerv. A to proto, že euro a eurozóna zde nebude věčně (aniž bych tvrdil, že vím, kdy to rupne - ale na "věčné časy" to nebude, protože to není nikdy, navíc EZ je zcela chybně konstruovaná). A z tohoto pohledu si ČR vede tragicky a své zlaté rezervy rozprodala.
Zatímco "nezápadní" země v očekávání konce euro-dolarové dominance zlato hromadí:

http://roklen24.cz/a/wNzpS/zapad-zlato-uz-nechce-cina-a-indie-se-o-nej-perou

Ale i zde platí, že není tak důležité, kolik zlata má nějaký Rusnok, Babiš, Sobotka či Zeman, důležité je, kolik ho má ten který jednotlivec. Sledovat "makro situaci" má smysl jen do té míry, do které ji jsem schopen ovlivnit - tedy z jedné desetimiliontiny - a tolik procent času bych tomu i věnoval.

Nahlásit

-
5
+

Babiš lhal? To není možný! To musí bejt mejlka!

Nahlásit

-
10
+

Vrtění slavnými Prolhanými modlami je tradičním již sportem našich pánů a vládců, nejsem tedy překvapen.

Nahlásit

-
4
+

"Česká republika se s přebytkem 0,6 % HDP usadila na i mezi zeměmi Evropské unie. "
Tak této větě jsem neporozuměl vůbec.

Nijak mne nepřekvapuje styl rétoriky ministerstva financí, nevybočuje ze svého dlouhodobého trendu. Pokud jde o šálení obyvatel, tak to mu jde docela dobře. Ničím nepodložená tvrzení jsou mistrným PR aktuálního ministra, v tom je mu třeba přiznat, že je vcelku konzistentní a čitelný.

Nahlásit

-
19
+