Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Není důvod pro výjimky! S šéfem Finanční správy o EET

16. 2. 2017
 21 089
17 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Tohle. Tahle kreatura, to je přesně to stvoření, které perfektně ilustruje státní správu jako takovou. Úředník naprosto odtržený od reality, s logaritmickým pravítkem a tabulkou před očima an si škrábe výpočty toho, jak by to mělo být a jak by všichni měli platit a žít, aby mu všechny údaje seděly.

>"Úředník nemůže dohlédnout, na jaké všechny situace a problémy při aplikaci může v nejrůznějších specifických segmentech podnikání dojít, pokud na ně neupozorní sama veřejnost, které se to týká. Proto je nesmírně důležitý dialog mezi státní správou a podnikateli."

Pobavilo. Finanční správa: "Uděláme to takhle." Podnikatelé: "To je kravina, takhle to nedělejte, tady máte návrh toho, jak by to mohlo fungovat." FS: "A just to bude podle nás."
>"Obchodníci ale můžou využívat platební systémy z celého světa a v některých situacích jsou data pro Finanční správu těžko dosažitelná. V případě platebních karet neexistuje právní předpis, který by poskytovatelům služeb ukládal, aby nám automaticky předávali data k vyhodnocování. Pokud je potřeba získat údaje z daňových rájů, s těmi opravdu není jednoduchá spolupráce."

Překlad: Kéž bychom měli naprostou a úplnou kontrolu nad bankami, třeba... kruciš, kdyby mohl kreditky a debetky vydávat jenom stát, má na to přece právo. A ty zahraniční e-shopy bych vůbec zakázal, stejně jako převody peněz do zahraničí. Bydlíš v Česku, utrácej a šetři v Česku, milý občane.

Ze svého okolí vím o pěti lidech, kteří s podnikáním končí úplně, tři přesouvají sebe i firmu do Švýcar, dalších devět do Dánska a Irska. Řemeslníci ruší sro-čka a pojedou v šedé. Masivně.
Čekají nás velice zábavné dva roky, milí zlatí.

Nahlásit
-
52
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Ono je to celkem jednoduché. Kdo obchází placení daní, musí nesnášet EET. Naopak kdo je platí, EET mu nevadí, protože ví, že je to nástroj proti nekalé konkurenci. Ta rovnice má ale další konsekvence. Kdo pohrdá placením daní, pohrdá společenstvím, pak si nutně neváží ani svých obchodních partnerů a tím méně klientů. Pohrdá jimi. "Váží" si jen těch obchodních partnerů, se kterými se shodne na to, že "platit daně je blbost". Takoví pak tvoří nerozborný pakt.

Nahlásit
-
-8
+

Diskuze

Vy jste duševně chorý?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Mně se ale EET týká.

- kvůli EET zavřela pro mne nejbližší a oblíbená hospoda.
- kvůli EET o zavření přemýšlí moje nejbližší a oblíbená pekárna

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Psal jsem o těch, kterých se EET týká. To není váš případ. Vše, co píšete se věcně míjí s tím, co jsem napsal.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-3
+

Ale to je přece naprostá kravina.
Já jsem zaměstnanec, nemám v podstatě žádnou možnost obcházet placení daní, a přesto mi EET zatraceně vadí.
Nevím co mýslíte "pohrdáním placení daní", ale daně platím (bohužel, když vidím co se s nimi posléze děje), rozhodně nepohrdám společenstvím svobodných osob, rozhodně si vážím obchodních partnerů (v mém konkrétním případě zákazníků, kteří platí firmě, ve které pracuji, za služby).
A nevěřím, že jsem jediná vyjímka, která by potvrzovala to Vaše "pravidlo".

Ale v jednom máte pravdu - pohrdám osobami, které si činí nárok na peníze, které vydělá jiný, jen proto že si myslí že ten jiný jich má příliš, a přitom sám nedělá nic pro to, aby jich měl víc sám...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
6
+

Ono je to celkem jednoduché. Kdo obchází placení daní, musí nesnášet EET. Naopak kdo je platí, EET mu nevadí, protože ví, že je to nástroj proti nekalé konkurenci. Ta rovnice má ale další konsekvence. Kdo pohrdá placením daní, pohrdá společenstvím, pak si nutně neváží ani svých obchodních partnerů a tím méně klientů. Pohrdá jimi. "Váží" si jen těch obchodních partnerů, se kterými se shodne na to, že "platit daně je blbost". Takoví pak tvoří nerozborný pakt.

Nahlásit

-
-8
+

Měl jsem na mysli sice něco jiného :-) a ještě bych tam přidal přívlastek "bolševický", ale jak je libo :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Ale no toto, na tohle přece pan úředník nestudoval celých pět let, aby mu pak po čtrnácti letech plazení se státní správou říkal takové ohavnosti.
Plaz je výstižnější, ale já mám hady nesmírně v oblibě, proto zabrousím do entomologického rajonu a navrhnu červa či ponravu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
8
+

A co nejdůležitější - s garantovaným platem a služebním postupem.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Sráč?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jestliže je tento ouřada jeden z nejvlivnějších státních zaměstnanců, pak je to s touhle zemí ještě mnohem horší než se zdálo a než jsem si myslel.
To je čirý ... prostě to nenapíšu, protože by mě smazali :-)

Nahlásit

-
21
+

Vidíte, toho jsem si nevšiml. Ale ono to není zas takový překvapení, drahý pan premiér holt inspiruje nekompetentní parazity vlevo vpravo.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
10
+

Na tomto pánovi je vidět, jak by každý úředník měl alespoň nějakou dobu po škole pracovat v nějaké obyčejné práci a zažít si na vlastní kůži úřední zpupnost. To by potom nikdy nevypouštěl z úst takové perly jako "protože by to pro nás samozřejmě znamenalo nějakou administrativu. Místo toho se teď můžeme věnovat jiným úkolům." :-(
Vůbec škoda, že práce ve státní správě není omezena třeba na 10 let, pak by musel zase někde normálně makat :-(

Nahlásit

-
23
+

Ztížení a postupné znemožnění podnikání živnostníků a menších firem je primární cíl EET. Druhým je fízlování. Teprve na dalším místě je vyšší výběr daně, pokud o to vůbec někomu šlo.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
17
+

Burešův Eichmann.

Nahlásit

-
20
+

"...přes to všechno já osobně jsem docela rád, že výjimka neprošla, protože by to pro nás samozřejmě znamenalo nějakou administrativu. Místo toho se teď můžeme věnovat jiným úkolům."

to je fakt neuveritelny...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
13
+

S EET se Babiš snaží zatlouct čtvercový kolík do kulaté dírky. Vždycky budou spousty výjimek, kde EET ztíží nebo dokonce znemožní podnikání.

Nahlásit

-
6
+

Tohle. Tahle kreatura, to je přesně to stvoření, které perfektně ilustruje státní správu jako takovou. Úředník naprosto odtržený od reality, s logaritmickým pravítkem a tabulkou před očima an si škrábe výpočty toho, jak by to mělo být a jak by všichni měli platit a žít, aby mu všechny údaje seděly.

>"Úředník nemůže dohlédnout, na jaké všechny situace a problémy při aplikaci může v nejrůznějších specifických segmentech podnikání dojít, pokud na ně neupozorní sama veřejnost, které se to týká. Proto je nesmírně důležitý dialog mezi státní správou a podnikateli."

Pobavilo. Finanční správa: "Uděláme to takhle." Podnikatelé: "To je kravina, takhle to nedělejte, tady máte návrh toho, jak by to mohlo fungovat." FS: "A just to bude podle nás."
>"Obchodníci ale můžou využívat platební systémy z celého světa a v některých situacích jsou data pro Finanční správu těžko dosažitelná. V případě platebních karet neexistuje právní předpis, který by poskytovatelům služeb ukládal, aby nám automaticky předávali data k vyhodnocování. Pokud je potřeba získat údaje z daňových rájů, s těmi opravdu není jednoduchá spolupráce."

Překlad: Kéž bychom měli naprostou a úplnou kontrolu nad bankami, třeba... kruciš, kdyby mohl kreditky a debetky vydávat jenom stát, má na to přece právo. A ty zahraniční e-shopy bych vůbec zakázal, stejně jako převody peněz do zahraničí. Bydlíš v Česku, utrácej a šetři v Česku, milý občane.

Ze svého okolí vím o pěti lidech, kteří s podnikáním končí úplně, tři přesouvají sebe i firmu do Švýcar, dalších devět do Dánska a Irska. Řemeslníci ruší sro-čka a pojedou v šedé. Masivně.
Čekají nás velice zábavné dva roky, milí zlatí.

Nahlásit

-
52
+