Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Trumpovy první oběti

7. 2. 2017
8 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

V arabském světě statisíce mrtvých, islámští fanatici vraždí jeden druhého a kohokoliv kdo se jim nezamlouvá. Země v rozvalinách, miliony bez domova a to všechno ve jménu Islámu, a podívejme - Trumpovi oběti , on za to vlastně může Trump. Je to poučné občas si přečíst nějakou tu akademickou úvahu.......

Nahlásit
-
22
+

Diskuze

Já ze zvědavosti asi ne. Spíše mám občas jiný pohled ke zdejší progresivní agendě. Ale moc často sem nechodím, tak 1 x týdně, na víc to nevidím.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Komentuji z důvodů zvědavosti. Co vy?

Nahlásit

-
0
+

V arabském světě statisíce mrtvých, islámští fanatici vraždí jeden druhého a kohokoliv kdo se jim nezamlouvá. Země v rozvalinách, miliony bez domova a to všechno ve jménu Islámu, a podívejme - Trumpovi oběti , on za to vlastně může Trump. Je to poučné občas si přečíst nějakou tu akademickou úvahu.......

Nahlásit

-
22
+

Jenom by mě zajímalo, proč Obama tyto země dal na seznam nebezpečných zemí, když teda nebezpečné nejsou, a kdo proti tomu tenkrát protestoval?

Nahlásit

-
10
+

A není to spíše naopak? Že Trump zachránil svoje první lidi?

Netrvalo to dlouho. Osm dní poté, co Trump převzal úřad, přinesla veškerá média zprávu o jeho prvních zachráněných. Trumpův exekutivní příkaz, který pozastavil přesidlování syrských uprchlíků, dočasně znemožnil vstup novým uprchlíkům bez ohledu na zemi původu a zakázal veškerou imigraci z Iránu, Iráku, Libye, Somálska, Súdánu, Sýrie a Jemenu, zabránil okamžité újmě lidem, kteří by ze svých peněz platili nové uživatele sociálních dávek, různých příspěvků a kurzů. Mnoho dalších daňových poplatníků Trump zachránil příkazem, který zabránil dalším uživatelům do USA odcestovat.

Nahlásit

-
10
+

Novinářský lháři se snaží natírat Trumpetu, jenže není těžký ukázat, že jeho zákaz není vůbec vyjímečný, což se obrací proti nim. Ve svý tuposti nechápou, že lhaním natíraj sebe, nikoli Trumpa.
Už jim nikdo nevěří, i když někdy omylem napíšou něco pravdivýho.

http://abcnews.go.com/Blotter/al-qaeda-kentucky-us-dozens-terrorists-country-refugees/story?id=20931131

Nahlásit

-
11
+

Kdyby naše soudy rozhodovaly do dvou týdnů, bylo by nám stačilo. I do dvou měsíců, bylo by nás stačilo.
Dva roky (!) je u nás běžný čas.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
8
+

Ať si o Trumpovi a jeho dekretech myslíme cokoli, naplňuje mne neskutečným obdivem, že federální soud ve Washingtonu za necelý týden rozhodnul a vydal předběžné opatření. Proti tomuto bylo -tuším v sobotu - podáno odvolání, které bylo v neděli zamítnuto a obě strany byly vyzvány, aby do pondělka (!) dodaly další doklady. Což se také stalo a nikdo proti tomu (je-li mi známo) nic nenamítal.

Vzpomeňme na našeho premiéra Nečase, který odmítl jistou unijní smlouvu podepsat s tím, že finální verzi dostal jen dva týdny předem (bylo to cca 10 A4 v angličtině, změny proti předchozí verzi minimální).

Právní detaily sporu jsou docela hezky popsány v dnešních NYT: https://www.nytimes.com/2017/02/06/us/politics/trump-travel-ban-court.html

Nahlásit

-
5
+