Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Trocha kontextu k Trumpovi, NATO a Německu

26. 1. 2017
15 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Chápu ten narativ, který si autor vybudoval v hlavě a snaží se ho předávat dál, ale na mě to nefunguje. Německo nebere plyn z Ruska díky Nordstreamu, bralo ho i před ním. Pokud by byl Nordstream tak důležitým strategickým prvkem proti Polsku, nikdy by ho nedovolilo postavit. Věřím, že Polsko je schopné Nordstream v případě krize zlikvidovat v řádu desítek minut, proto ho v míru toleruje. Naopak pro něj může být jistou pákou (To je ale hezký plynovod, byla by škoda, kdyby se polámal.). Hlavní vinu za stopku jaderné energetice nenese Schröder, ale Merkelová, protože ta pokračovala v této politice i bez zelených záškodníků ve vládě, a s doktorátem z fyzikální chemie v kapse. Jaké peníze chrastí v kapse Merkelové, se zatím můžeme jen dohadovat, ale určitě se najde spousta lidí, kteří si nemyslí, že jedná v zájmu německého národa nebo aspoň státu.
Stejně tak pro Německo není Nordstream jedinou možností, jak brát plyn a pro Rusko je v podstatě nemožné Německu plynovou situaci strategicky zkomplikovat.
Autor navíc jakoby zapomínal, že Německo je poražená velmoc s "dočasným" pobytem cizích vojsk a omezenou suverenitou.

Nahlásit
-
7
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Články tohoto autoria hojně u nás překládá časopis Laissez Faire, za nímž stojí Martin Pánek, o jehož činnosti a představách jsem četl tyto dva články:

* www.bawerk.eu/clanky/liberalismus-a-jine/heil-hoppe--anebo-spise-heil-panek-.html,
* www.bawerk.eu/clanky/liberalismus-a-jine/imigracni-politika-levych-libertarianu.html.

Dost děs.

Nahlásit
-
-4
+

Diskuze

Uvedený článek je zdrojován. Halucinace máte maximálně vy.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ha ha ha. To jen ukazuje že autor tvrzení o Babišovi se mýlí. Já se svým tvrzením o Pánkovi mám zatím pravdu...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ano, Hynek na Mises psal, a co psal nebyly halucinace, ale kvalitně ozdrojované články. Na Bawerku to však již halucinace jsou, těm bychom prostor nedávali.

Momentálně dochází ke sloučení LvMI a LI, což znamená, že majetek (převážně v podobě vydaných knih) bude pod správou LI. Zanedlouho snad bude otevřen e-shop, kde budou k dostání.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No, (jakkoliv Pánka zrovna dvakrát nemusím), je tohle tvrzení asi na stejn úrovni jako tohle:

"Babiš je typická ukázka toho proč ANO nemá šanci uspět ve volbách."

No a vidíte, uspěl, přestože si o tom myslím své...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Souhlas.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Požádal jsem ještě včera autora o to, zda jde skutečně o halucinace, protože články nemají skutečně citace. A zde je důkaz v podobě zapracování kritiky článku Jakuba Sklay: www.bawerk.eu/clanky/liberalismus-a-jine/imigracni-politika-levych-libertarianu.html. I s citacemi.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Mě odkazy nefungují, ale Pánek je typická ukázka toho proč Svobodní nemají šanci uspět ve volbách.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nechci samozřejmě srovnávat "bratrskou pomoc" a "okupaci válečnými štváči a atomovými paliči". Na druhou stranu v roce 1969 (zrhuba stejně dlouho po válce, jako my máme teď po okupaci) uvádějí 250.000 vojáků v Německu. To nejsou udržovači ohně a správci červených čudlíků.
Velmocenská politika solidaritou nikdy neoplývá, toto bych Němcům nezazlíval. Z naší strany je potřeba to správně pojmenovat a připravit se na to.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Mimochodem, cílem Nord Stream je zajistit si plyn, když ho Rusko utáne Ukrajině. Prostě vychcanost, jak je u Němců zvykem.
Co se týče energetiky, je to stejné i u elektřiny, kdy místo dostavby vlastní sítě dělají rázy do naší rozvodné soustavy (mnohem více než je ve smlouvách). Že máme problémy my je nijak nebolí.
Němci znají jen jedinou solidaritu - těch ostatních k nim. Sami na ostatní (jemně řečeno) kakají.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

"Dočasný" pobyt cizích vojsk - to myslíte tu spoustu sovětských tanků? Těch amerických tam ani nebylo moc, šlo jen o to, že útok na amrickou základnu si Sověti nedovolili. A je zajímavé, že když jim hrozil masivní útok ze SSSR a jeho kolonií, tak to Němcům nevadilo.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Já reagoval na údiv pana Muchy. A mnou citovaný autor působil ještě minulý měsíc na vašem webu mises.cz a finančně vás podporoval, jak vidím na Manifestu od Rothbarda. Se divím, že jste tam dávali prostor halucinacím:)

Mimochodem kam se poděl majetek LvMI ČR a SR?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Děs je, když k článku amerického autora uvedete, že tyto články mimo jiné překládá někdo jiný, než aktuální překladatel, a o němž někdo jiný, někde jinde, bez souvislosti s čímkoli v dnešním článku, napsal snůšku vlastních halucinací. Totální non sequitur.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
5
+

Chápu ten narativ, který si autor vybudoval v hlavě a snaží se ho předávat dál, ale na mě to nefunguje. Německo nebere plyn z Ruska díky Nordstreamu, bralo ho i před ním. Pokud by byl Nordstream tak důležitým strategickým prvkem proti Polsku, nikdy by ho nedovolilo postavit. Věřím, že Polsko je schopné Nordstream v případě krize zlikvidovat v řádu desítek minut, proto ho v míru toleruje. Naopak pro něj může být jistou pákou (To je ale hezký plynovod, byla by škoda, kdyby se polámal.). Hlavní vinu za stopku jaderné energetice nenese Schröder, ale Merkelová, protože ta pokračovala v této politice i bez zelených záškodníků ve vládě, a s doktorátem z fyzikální chemie v kapse. Jaké peníze chrastí v kapse Merkelové, se zatím můžeme jen dohadovat, ale určitě se najde spousta lidí, kteří si nemyslí, že jedná v zájmu německého národa nebo aspoň státu.
Stejně tak pro Německo není Nordstream jedinou možností, jak brát plyn a pro Rusko je v podstatě nemožné Německu plynovou situaci strategicky zkomplikovat.
Autor navíc jakoby zapomínal, že Německo je poražená velmoc s "dočasným" pobytem cizích vojsk a omezenou suverenitou.

Nahlásit

-
7
+

Cože?!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Články tohoto autoria hojně u nás překládá časopis Laissez Faire, za nímž stojí Martin Pánek, o jehož činnosti a představách jsem četl tyto dva články:

* www.bawerk.eu/clanky/liberalismus-a-jine/heil-hoppe--anebo-spise-heil-panek-.html,
* www.bawerk.eu/clanky/liberalismus-a-jine/imigracni-politika-levych-libertarianu.html.

Dost děs.

Nahlásit

-
-4
+