Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: DUEL: Piráti vs. OSA. Odměna autorům, nebo výpalné?

23. 11. 2016
 30 374
5 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

OK. Co si takhle založit Ochranný svaz vlastníků dveří? Každý, kdo má dveře (jakékoli, šoupačky, vstupní, interiérové, skládací nebo korálkové) může být členem. Svaz se nakýbluje do poslanců, aby schválili zákonnou povinnost všech občanů platit za to, že mají šanci si na moje dveře zaklepat, pokochat se jima a tak.
Šmejdi.

Nahlásit
-
16
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Ano, na výkonné umělce je tu Intergram.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-1
+

Diskuze

Pirát je tuším osoba, která si silou přivlastňuje majetek druhých. Tak mi řekněte, kdo je tady ve skutečnosti ten Pirát?!!!

Nahlásit

-
13
+

Ano, na výkonné umělce je tu Intergram.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Osobně si myslím, že OSA zpěváky nezastupuje, pokud jsou pouze interprety. V článku 3 stanov OSy se jasně píše, že členy mohou být pouze skladatelé, textaři a hudební nakladatelé.

Velmi zajímavá je část stanov věnovaná dozorčí činnosti - vykonává jí dozorčí rada, která musí být složena pouze z členů OSA, nesmí tam být nikdo nezávislý. Pokud má DR k něčemu výhrady, může její výhrady smést ze stolu další valné shromáždění a to s konečnou platností. Naprosto neuvěřitelná je klauzule 6.9 o tom, že v dozorčí radě nelze přehlasovat aktuálně přítomné zástupce (stačí tedy i jeden) skladatelů.

Pokud italská mafie nebo Cosa Nostra potřebuje vytvořit stanovy, má kde studovat. Co na to slavní bojovníci z Transparency International nebo NKÚ?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
16
+

OK. Co si takhle založit Ochranný svaz vlastníků dveří? Každý, kdo má dveře (jakékoli, šoupačky, vstupní, interiérové, skládací nebo korálkové) může být členem. Svaz se nakýbluje do poslanců, aby schválili zákonnou povinnost všech občanů platit za to, že mají šanci si na moje dveře zaklepat, pokochat se jima a tak.
Šmejdi.

Nahlásit

-
16
+

Na Gotta, Bílou a některé další se Češi dívají jako na nedotknutelné ikony. Naopak OSU vnímají jako etalon zla. Připadá mi to poněkud pokrytecké, když právě tyto ikony se nechávají tímto svazem zastupovat a dobrovolně ho tak drží na nohou.

Nahlásit

-
1
+