Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Proč mladí tolik střídají práci? Nedokážou navázat trvalý vztah

27. 9. 2016
 23 439
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

"Mladí lidé jsou vlastně uměle udržovaní v prodlužovaném dětství a mládí. Dřív platilo, že než mohl jít mladý člověk na vysokou školu, musel často začít pracovat. Dnes mladí lidé po střední škole běžně pokračují ve vzdělávání, dál o ně pečují rodiče a oni si udržují iluzi nikdy nekončícího mládí, kdy je smyslem života užívat si."

Podle mé zkušenosti, nejméně polovina studentů terciárního vzdělávání někde pracuje, a to jsem ještě dost při zemi v tom odhadu. Někteří dokonce na nočních směnách. Důvody prodlužovaného mládí nebo pracovní fluktuace bych hledal někde jinde. Ani na straně zaměstnavatele dnes neexistuje ve většině případů nějaký závazek si zaměstnance udržet, naopak je vnímán jako "spotřební komodita", které se zbavujeme v okamžiku, kdy není potřeba. Není tedy divu, pokud takovou nízkou míru loajality mají i mladí zaměstnanci.

Nahlásit
-
17
+

Diskuze

Osobně v tom nevidím až takový problém. Osobně chodím do práce pro peníze. Spousta dnešních firem nemají vlastníka, buď patří akcionářům a nebo investičním fondům, které pak patří akcionářům. Pro pana továrníka už se dávno nepracuje.

Dle mého, smyslem života opravdu je, si užívat. Pracovat můžete dobře, i když budete měnit zaměstnání. Já dělám v jedné firmě už spoustu let a každou chvíli se nám změní organizační struktura a za poslední rok se nám změnil i majitel a to dvakrát. Nejdříve nás prodali americké firmě a pak nastoupila EU s tím, že američani mají monopol a prodali nás italům. Tyhle změny stačily na to, aby spousta mých kolegů změnila zaměstnání. Když chtějí mladí měnit práci a zaměstnavatelé to akceptují, tak kde je problém?

Jinak srovnávat zaměstnání s partnerským vztahem, jak to dělá pán doktor, mi přijde jako nesmysl. To jsou dle mého dvě naprosto odlišné věci.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
6
+

"Mladí lidé jsou vlastně uměle udržovaní v prodlužovaném dětství a mládí. Dřív platilo, že než mohl jít mladý člověk na vysokou školu, musel často začít pracovat. Dnes mladí lidé po střední škole běžně pokračují ve vzdělávání, dál o ně pečují rodiče a oni si udržují iluzi nikdy nekončícího mládí, kdy je smyslem života užívat si."

Podle mé zkušenosti, nejméně polovina studentů terciárního vzdělávání někde pracuje, a to jsem ještě dost při zemi v tom odhadu. Někteří dokonce na nočních směnách. Důvody prodlužovaného mládí nebo pracovní fluktuace bych hledal někde jinde. Ani na straně zaměstnavatele dnes neexistuje ve většině případů nějaký závazek si zaměstnance udržet, naopak je vnímán jako "spotřební komodita", které se zbavujeme v okamžiku, kdy není potřeba. Není tedy divu, pokud takovou nízkou míru loajality mají i mladí zaměstnanci.

Nahlásit

-
17
+

Změna je dobrá, osobně si myslím, že v jedné pozici byste neměli být déle než 5 let. Tím nemyslím, že musíte nutně měnit firmu. Ale změna pozice prospěje.

Nahlásit

-
4
+