Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Očima expertů: Jak zjednodušit daňový systém?

2. 9. 2016
 31 244
8 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Pokud by to pojištění bylo dobrovolné a mohla ho poskytovat i konkurence, pak souhlasím.

Ale představa, že povinně zaplatím něco, co se nejmenuje daň, ale "DostDivnéPojištění" a pak si někde "nárokuju"... co? Lepší limuzínu pro Bohouše? Větší dotaci pro Andreje? Vyšší dávky pro asociály? Rozsáhlejší intervence ČNB? Velkolepější pokrytí země solárními panely?

Nebo co bych si nárokoval? Jako seriozně třeba kvalitnější silnice či vyšší objasněnost krádeží aut? To si opravdu nedovedu představit, že by pomohlo. Pro představu: Mějme opět jediného výrobce barevných televizorů (Tesla) a dovoz pro pořádek zakažme. Když TV, tak jedině Tesla!
A od té Tesly ty TV dokonce nebudeme kupovat. Každý měsíc jí každý plnoletetý občan povinně odvede 200Kč (nebo ještě lépe procento z příjmu). A každých 10 let budu mít nárok na jednu novou TV Tesla. A budu mít zákonem dané "právo" nějak po té Tesle "nárokovat" nějaké parametry a nějakou kvalitu té TV.

No nějak se mi to nezdá jako cesta k lepším a levnějším televizím...

A to ani pokud to doplním o demokratizační prvek spočívající v tom, že každý občan dostane jednu akcii (z 10ti milionů) té Tesly a každé 4 roky budou hlasovací orgie (valná hromada).

Dovedete si představit, jaký by za 10 let byl rozdíl mezi TV Tesla a třeba LG, Samsungem či Sony? Já snad raději ani ne... Stačí mi, že vidím ty silnice, vymahatelnost práva, školství, zdravotnictví, dráhy, poštu (a jejich šílenou cenu).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
16
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Já se obávám, že by Elon Musk kvůli pár dvoustovkám někde ze střední Evropy TV vyrábět nezačal.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-5
+

Diskuze

Ano, pojištění by samozřejmě mělo být dobrovolné. Vzhledem k tomu, že pojištění je adresné, hůř by se občanům prodávalo pojištění na Burešovy dotace než neadresná DPH.
Cílem je přechod na bezstátní společnost.
Soukromá konkurence by byla samozřejmě kvalitnější a levnější než stát, lidé by na ni sami dobrovolně přešli. Lepší než krvavá revoluce.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jo, taky jsem si dřív říkal, ať si nakradou, ale nechají nás být. Jenže pak jsem přišel na to, že nikdy nemají nakradeno dost, druhak, že potřeba řídit život lidí do nejmenších podrobností, je definiční vlastnost dnešního mainstreamového politika.

A taky se zamyslete, po kom to chcete. Česko například řídí profesionální žvanil, profesionální podvodník a samolibý opilec. Jak poznamenal nedavno na DVTV nějaký Jaroš, českého premiéra byste ve vlastní firmě nezaměstnali.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
7
+

No. Nechte na hlavě. 200,-Kč x 12 měsíců x 10 let = 24 000,- Kč, a to je docela pěkná částká za průměrňáckou televizi. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Těžko bude stát zjednodušovat systém, který je vytvořený proto, aby prováděl transfer financí z kapes zaměstnanců, živnostníků a malých a středních podniků do nenažraných žaludků asociálů - tedy nepřizpůsobivých a oligarchů.

Nahlásit

-
5
+

Kéž by se nažrali daní a nechali nás na pokoji....

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
6
+

Já se obávám, že by Elon Musk kvůli pár dvoustovkám někde ze střední Evropy TV vyrábět nezačal.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-5
+

Pokud by to pojištění bylo dobrovolné a mohla ho poskytovat i konkurence, pak souhlasím.

Ale představa, že povinně zaplatím něco, co se nejmenuje daň, ale "DostDivnéPojištění" a pak si někde "nárokuju"... co? Lepší limuzínu pro Bohouše? Větší dotaci pro Andreje? Vyšší dávky pro asociály? Rozsáhlejší intervence ČNB? Velkolepější pokrytí země solárními panely?

Nebo co bych si nárokoval? Jako seriozně třeba kvalitnější silnice či vyšší objasněnost krádeží aut? To si opravdu nedovedu představit, že by pomohlo. Pro představu: Mějme opět jediného výrobce barevných televizorů (Tesla) a dovoz pro pořádek zakažme. Když TV, tak jedině Tesla!
A od té Tesly ty TV dokonce nebudeme kupovat. Každý měsíc jí každý plnoletetý občan povinně odvede 200Kč (nebo ještě lépe procento z příjmu). A každých 10 let budu mít nárok na jednu novou TV Tesla. A budu mít zákonem dané "právo" nějak po té Tesle "nárokovat" nějaké parametry a nějakou kvalitu té TV.

No nějak se mi to nezdá jako cesta k lepším a levnějším televizím...

A to ani pokud to doplním o demokratizační prvek spočívající v tom, že každý občan dostane jednu akcii (z 10ti milionů) té Tesly a každé 4 roky budou hlasovací orgie (valná hromada).

Dovedete si představit, jaký by za 10 let byl rozdíl mezi TV Tesla a třeba LG, Samsungem či Sony? Já snad raději ani ne... Stačí mi, že vidím ty silnice, vymahatelnost práva, školství, zdravotnictví, dráhy, poštu (a jejich šílenou cenu).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
16
+

Daně jsou loupež.
Nejjednodušší a nejsprávnější reformou daní by bylo je zrušit.
Pokud od státu něco potřebuji, dalo by se to řešit podobně jako sociální a zdravotní pojištění.
Pojištění je na rozdíl od daní nárokovou platbou, na státu se můžete dosoudit plnění těchto služeb. Za daně nemusíte dostat nic.

Nahlásit

-
7
+