Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Očima expertů: Státní půjčky mladým na bydlení. Mají smysl?

1. 4. 2016
 14 971
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Tohle je zase holý populistický nesmysl. Podpora lidem, kteří to v ppdstatě nepotřebují a která ve finále zvedne náklady na bydlení těm potřebným, kteří o vlastním bydlení mohou leda tak snít.

Nahlásit
-
13
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Docela mi vadí ta argumentace "levnými hypotékami"... Nějak se zapomíná, že právě takto vznikla hypotéční krize - hypotéky levné a dostupné, ale nebylo to navždy a po konci fixace se začaly dít věci :-(
Dané opatření se mi sice z více důvodů také moc nezdá, počínaje problematickou efektivitou a zacílením atd. Zrovna s nízkými sazbami jako důvodem proti bych ale byl dost opatrný...

Nahlásit
-
-2
+

Diskuze

Docela mi vadí ta argumentace "levnými hypotékami"... Nějak se zapomíná, že právě takto vznikla hypotéční krize - hypotéky levné a dostupné, ale nebylo to navždy a po konci fixace se začaly dít věci :-(
Dané opatření se mi sice z více důvodů také moc nezdá, počínaje problematickou efektivitou a zacílením atd. Zrovna s nízkými sazbami jako důvodem proti bych ale byl dost opatrný...

Nahlásit

-
-2
+

Že přifukují realitní bublinu prodejci nemovitostí a developeři je logické. Že tak činí ruku v ruce i komerční banky spolu s ČNB je sice méně logické, leč ještě alespoň vysvětlitelné. Proč se k nim přidává ještě stát, je mi ovšem naprostou záhadou...

Nahlásit

-
3
+

Ovšem na takových věcech se dobře loví hlasy.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tohle je zase holý populistický nesmysl. Podpora lidem, kteří to v ppdstatě nepotřebují a která ve finále zvedne náklady na bydlení těm potřebným, kteří o vlastním bydlení mohou leda tak snít.

Nahlásit

-
13
+