Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Přes sto tisíc exekucí neplatí. Zastavíme je, říká právník

21. 11. 2015
 38 368
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Pokud většinu takových závazků tvoří odměny zločineckým organizacím (reálná hodnota práce, kterou odvede exekutor, je někde na desetině zákonných sazeb, advokáti na tom nejsou o moc líp), nevidím v tom nejmenší problém.
Navíc je nefér, že za daně, které platí nedlužníci/nevěřitelé, stát pronásleduje dlužníky a řeší soukromé problémy věřitelů (vymáhá jejich půjčky).
Proč mám platit daně na to, aby HomeCredit měl vysokou úspěšnost vymáhání, a tím nižší úrokové sazby, a tím úspěšnější byznys (a více zruinovaných)? Ať si každý půjčí bez záruk komukoliv, komu věří. Bez výpomoci státního násilí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
1
+

Diskuze

Stat nikoho nepronasleduje a za tvoje dane uz vubec ne.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pokud většinu takových závazků tvoří odměny zločineckým organizacím (reálná hodnota práce, kterou odvede exekutor, je někde na desetině zákonných sazeb, advokáti na tom nejsou o moc líp), nevidím v tom nejmenší problém.
Navíc je nefér, že za daně, které platí nedlužníci/nevěřitelé, stát pronásleduje dlužníky a řeší soukromé problémy věřitelů (vymáhá jejich půjčky).
Proč mám platit daně na to, aby HomeCredit měl vysokou úspěšnost vymáhání, a tím nižší úrokové sazby, a tím úspěšnější byznys (a více zruinovaných)? Ať si každý půjčí bez záruk komukoliv, komu věří. Bez výpomoci státního násilí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Uznávám práci "načerno" jako způsob jak se vyhnout nucené účasti na státním "pojišťovacím" systému. Setkávám se ale i se spoustou případů, kdy jde spíše o způsob jak se vyhnout jakékoliv odpovědnosti za svoje závazky, viz článek. Nu a v tu chvíli takové jednání prostě není fér :-(.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vždycky mě překvapí, jak moc lidem kolem mě vadí práce "načerno".

Nahlásit

-
1
+