Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Šest zlatých slov: „Neboj, zlato, postarám se o to“

19. 11. 2015
 6 193
18 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Myslím, že ptát se žen, co na ně platí, nemá moc smysl.

Jednak, na různé ženy platí různé věci.

Za druhé, na některé ženy fungují věci, které by nikdy veřejně nepřiznaly. Takže se to od nich nedovíte.

Za třetí, nemá smysl poslouchat, co o těchto věcech ženy říkají, ale má smysl sledovat, co dělají. Ženy, právě proto, že tolik mluví, nedávají svým řečem až takový význam, jako muži.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
2
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Jsem automaticky skeptický ke všem knihám, kde se autor uvádí jako "PhD", "MD", atd...

Nahlásit
-
-4
+

Diskuze

Milá Triolet!
1. souhlas!
2. právě proto, co tu pohledává tento tupý článek?
3. také nejsem nejmladší, mám rodinu a sem tam něco spravuju v souladu se zákonnými ustanoveními a daňovými předpisy :)
Přesto se snažím si zachovat smysl pro humor :)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Slut-shaming není o Lewinské ani o feminismu. Slut-shamingu se dopouštějí častěji ženy než muži. Asi je sexuálně zkušené a nemoralizující kolegyně něčím ohrožují (konkurence? nebo ukazují, co samy strážci morálky chtějí?) a mají potřebu je shazovat. Za slut-shaming považuju "dehonestující" komentování ženské sexuality = rozhoďnožka, rajda, chtivá apod. Jako vždy to vypovídá hlavně o úzkostech autora/autorky z této oblasti:)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Zdravím Míšo,

tady musíme hodnotit podle jiných kritérií než je mládí a krása :)

Řekla bych, že zde převládají muži inteligentní, spokojení se svými životy, jistí si sami sebou, starající se o své rodiny, slušně situovaní.
Diskutují se zaujetím. Jejich názorové sváry, rozpory mě baví, poučují (nebyla bych schopná spravovat ani malou prodejnu v souladu se zákonnými ustanoveními a daňovými předpisy). Většinou je vidím jako rovnocenné protivníky bez ohledu na znaménka pod jejich příspěvky. Někdy články nečtu a jdu hned na diskusi. Myslím, že jejich kritické úsudky a analyzování nejsou zasaženi falší, kterou zle očekávat a setkat se s ní u novinářů a dotazovaných osob.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Triolet...snivý a půvabný popis! Jo...něco na tom je :)

Nezdá se Vám, kolegyně ženo, že zdejší muži čpí zatuchlinou vzájemných respektů bla bla bla a humor, jiskra, přitažlivost a sex se nám někam vytratil?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Dost těžko napsat něco obecně o polovině populace na zeměkouli. Proto jsou tyto rady z principu mimo.
Tak například já pobývala na studiích na technice a Vašemu popisu neodpovídala ani jedna. Pokud člověk, ano, i žena je člověk :-) neřekne, co chce, tak to nedostane. Jednoduché přímočaré technické myšlení.
Ale ať si každý dělá co chce!!!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Nepřijde mi to jako ohavnosti. Neříkám, že to je dobré na sbalení holky. Na to je to trochu málo. Ale na zasmání to určitě je :)
Pokud tedy ohledně sexu nejste v nějaké křeči...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Také mi ta hláška vyloudila na tváři úsměv a líbí se mi muži vzhledu přirozeného. Skutečného. Když vypadá jako hrubá surovina. Ne jako potřebný zoufalec, ale jako zlatá žíla možností. Ne nenažraně. Vypraně, ale ne vyžehleně. Čistě, ale ne naleštěně. Důvěryhodně, ale ne pokorně. Aby vypadal tak, že by za tu snahu stál. :)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

>> "Nemějte strach, broučku, jsem tu já." :-)

https://www.youtube.com/watch?v=30wHx5awBCg

Nahlásit

-
0
+

Ha, nové slovo, slut shaming! Co všechko si feministky nevymyslí, aby mohly do světa vykřičet, že za všecko zlé mohou muži.
Nemohu mluvit za všechny muže, ale alespoň v mém sociálním okolí Lewinská nebyla zesměšňována proto, že měla poměr s Clintonem, ale že byla ochotná kvůli tomu několik let archivovat šaty se zaschlou skvrnou. Kdo je schopen veřejně představit takovou hovadlnost světu, musí se smířit s veřejnám posměchem, stejně jako Věra Pohlová či inženýrka magistra Kačenová.

Nahlásit

-
0
+

S tím posledním komentářem se mohu mýlit. Každopádně bych doporučil klasiku Dale Carnegie - How to win friends and influence people. Jsou to univerzální rady.

Nahlásit

-
0
+

Jsem automaticky skeptický ke všem knihám, kde se autor uvádí jako "PhD", "MD", atd...

Nahlásit

-
-4
+

Navíc autor je Američan a v americké je "mate" spíš partner (životní, sexuální) než kámoš/parťák. Při použití kámo ale odpadá problém se skloňováním (1./5. p.), takže to vůbec není špatná varianta.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vás bych taky nebalil, ani kdybyste byl holka.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Mate bych prelozil na jako "partak", ale "kamo" (jak to prelozit, aby to zachvalo slovni hricku plynouci z vedeckeho vyznamu "mate" me teda nenapad..). A kdyz uz prvni, tak jako "partaku" jako osloveni.

Nahlásit

-
0
+

Myslím, že ptát se žen, co na ně platí, nemá moc smysl.

Jednak, na různé ženy platí různé věci.

Za druhé, na některé ženy fungují věci, které by nikdy veřejně nepřiznaly. Takže se to od nich nedovíte.

Za třetí, nemá smysl poslouchat, co o těchto věcech ženy říkají, ale má smysl sledovat, co dělají. Ženy, právě proto, že tolik mluví, nedávají svým řečem až takový význam, jako muži.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Na všech těch návodech na balení, co píší muži pro muže o ženách, mně chybí takový drobný detali, totiž, co si o tom myslí ženy. Dobře je to vidět i v diskusi. Míše příjde hláška vtipná, ale Gabriel Pleska VÍ, že vtipná není. Mě by Gabriel nesbalil, ani kdybych byl holka :-) Pro mne je důležitý vzájemný respekt a o tom toho v podobných knihách moc není.

Vyjímečně má u mě pan Kašpárek drobné plus za to, že on se o tom s kamarádkami bavil :-)

Nahlásit

-
-1
+

Dr. Albert ovšem stále angažmá odmítá. Jinak ta hláška vtipná není, a i kdyby byla, ve zbytku těch dalších špatně přeložených ohavností, se to ztratí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Když už se snažíte udělat z Finmagu Bravíčko, uchovejte si alespoň minimum smyslu pro humor. Mě tahle hláška náhodou přijde vtipná:
"Dneska večer si to s tebou rozdám, takže … jestli chceš, tak se můžeš přidat."

A pokud bych měla brát téma vážně, tak každé ženě se líbí jiný muž. Vše povoleno. Jen se domluvit.
Vím to. Jsem žena.

Nahlásit

-
0
+